Zlín – Třinec 3:4 (po pr.) | HC Kladno – Slavia 4:2 (kon.) | Liberec – Havlíčkův Brod 6:3 (kon.)
Vsetín – Přerov 6:3 (kon.) | Hr. Králové – Písek 1:5 (kon.) | Letňany – Sparta 2:9 (kon.)
Chomutov – HC Plzeň 2:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 0:3 (kon.) | Havířov – Vítkovice 4:2 (kon.)
Kometa Brno – Olomouc 7:3 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
1:5 (0:3, 0:2, 1:0)
IHC Králové Písek
Pátek 05.10.2012, 17:00Extraliga staršího dorostu

Hradec Králové sice vyhrál poslední třetinu, ale na dorovnání ztráty mu to pochopitelně zdaleka nestačilo. Domácí tak musejí skousnout další extraligovou prohru na vlastním ledě. Já se s Vámi pro dnešek loučím. (19:08:37)

60:00

59:01
    Najednou přišlo po jedné dobré možnosti na každé straně. Proti Josefu Wolfovi zasála až špička Mazuchova betonu, pak mohl Daniel Schwamberger zkompletovat hattrick. V sólu ale neuspěl!

58:13
    Hradečtí zápas rozhodně nezabalili, ale soupeř jejich útoky odráží s přehledem.

57:10
    Hraje se zase před Müllerem. Petr Dudák si chtěl odražený kotouč zpracovat bruslí, což se mu sice nepovedlo, ale místo toho rovnou ohrozil hradeckého brankáře.

55:53
    David Voříšek napravil chybu svého spoluhráče, po níž se k puku dostal Daniel Schwamberger. Píseckého forvarda odstavil pohledným zákrokem tělem.

54:57
    Zakázané uvolnění hokejistů od řeky Otavy.

54:25
    Hradec je při chuti, i když je na to evidentně pozdě. Nyní je hra přerušena po protiútoku hostů a kontaktu puku s Müllerovou maskou.

53:28
    Hned vzápětí mohli Lvi přidat další úder, jmenovitě David Gančarčík. Poprvé však z úhlu rozvlnil boční síť, podruhé sám před Mazuchem trefil tyč a pak nestačil volný puk poslat do odkryté brány!

52:14
    Hradec právě vstřelil branku!
    Tak přece se domácí dočkali! Kapitána DANIELA ŠEPSE krátce po přejezdu modré čáry nikdo neatakoval, tak natáhl ke střele, která skončila mimo dosah Mazuchovy vyrážečky - 1:5. Bez asistence.

51:58
    Vody hradeckého pásma víří Jiří Duchoň, jenž si ale ve výborné pozici nechal ujet puk z hokejky.

50:48
    Patrik Miškář zmátl posledního beka a už byl před Mazuchem sám, jenže příliš blízko.

50:23
    Šlo o jedinou nadějnou akci domácích v přesilovce, která je už minulostí.

49:32
    Znovu bylo Mazuchovi pěkně horko, když se na něj valili dva Hradečáci. Michal Musil zvolil místo přihrávky přímou střelu, kterou písecký brankář utlumil ve výstroji.

48:57
    Lukáš Volf ovšem posílá kotouč daleko do bezpečí.

48:20
    V souboji kapitánů přišpendlil Milan Hřebíček Daniela Šepse na hrazení mimo rámec pravidel, jsou z toho dvě minuty trestu pro Písek.

47:10
    Na druhé straně prováhal David Voříšek správný okamžik pro přihrávku Patriku Miškářovi. Uháněli dopředu v přečíslení.

46:18
    Královští lvi se dostávají pod tlak, na chvíli jim pomůže soupeřův ofsajd.

44:57
    Daniel Schwamberger přenechal puk v útoku dva na dva Lukáši Volfovi, který nádherným způsobem poslal domácího beka k zemi. Tváří v tvář Müllerovi ale otřel puk jen o tyčku!

43:49
    Znovu se zdálo, že se sudímu líbí, když je puk zašlápnutý u manitnelu a bojuje o něj celá hromada hráčů. Tentokrát ale zapískal dřív, aby předešel zbytečným emocím.

43:20
    Když už naskočil vyloučený Hradečák na led, ke dvěma dorážkám se dostal Jiří Duchoň. Skrz les bruslí a také Michaela Müllera ho však neprotlačil.

42:16
    Rozhodčí nechal dlouho pokračovat přetahovanou o puk u hrazení v hradeckém pásmu, nakonec ho získali hosté. Tvrdá rána od modré čáry ale proletěla Müllerovi nad hlavou.

41:38
    Jihočeši už hrají klasickou přesilovou hru.

41:02
    Hradec bude hrát půl minuty ve třech. Podruhé v zápase pyká mladší dorostenec Štěpán Havránek, tentokrát za hrubost.

40:48
    V pokračující hře čtyř proti čtyřem nahodil puk od modré čáry hradecký bek Martin Matějček, ale jeden ze soupeřů ho odrazil do ochranné sítě.

40:01

Prostřední část nabídla vyrovnaný obraz hry, chvílemi měli spíše navrch Hradečtí. Ti však zatím stále čekají na gólový úspěch, naproti tomu Písek z mála šancí využil dvě. Celkem tak vede už "o pět" a kráčí za vítězstvím. Třetí část bude zahájena zhruba v 18:35.

40:00

39:44
    Lukáši Volfovi přistál na hranici brankoviště odražený puk přímo na hokejce. Nedokázal se ale zorientovat, což domácí uchránilo od dalšího inkasování.

39:35
    Záhy ovšem uvidíme hru ve čtyřech na obou stranách. Daniel Šeps sice o svém zákroku polemizuje s rozhodčím, ale ten už menší trest za krosček neodvolá.

39:17
    Dlouhá výhoda Hradce Králové nebyla zhodnocena, přichází tak vyloučení. David Koutenský - 2 minuty za sekání.

38:04
    Marek Mazuch stále drží čisté konto. Jeho tým sice ve druhé třetině nelze nazvat lepším, ale to hostům vůbec nevadí.

36:46
    Písek právě vstřelil branku!
    To však jen do chvíle, kdy se LUKÁŠ VOLF zdánlivě jednoduše prodral ze strany před Müllera a svůj bekhend poslal do odkrytého místa brány. S Hradečáky to už vypadá zle nedobře - 0:5. Bez asistence.

36:03
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, v případě obou týmů ale nyní převažují defenzívy.

34:48
    Písečtí nebudou na tuto výhodu vzpomínat v dobrém, vůbec se jim nevydařila.

33:38
    V oslabení doslova hýří aktivitou Michal Musil, který donutil Marka Mazucha k vyhlášení stavu pohotovosti.

32:24
    Hákování Štěpána Havránka znamená vůbec první přesilovku pro Písek v probíhajícím utkání.

32:24
    Nahození od mantinelu se od brusle některého z hráčů málem odrazilo do hradecké svatyně! Nakonec však Müller puk před brankovou čarou udržel.

31:37
    Lukáš Bezděk se zjevil před Mazuchem úplně sám, ale bekhendové zakončení píseckého gólmana nezmátlo!

31:06
    Zakázané uvolnění Hradeckých pomůže hru uklidnit a oběma týmům umožní srovnat si formace.

30:31
    A teď už jsou úplně všechna vyloučení minulostí.

29:49
    Lukáš Bezděk nabízel puk mezi kruhy Tomáši Drašnarovi, který však promáchl. Hradec v plném počtu.

29:19
    Žádnou šanci si však nevypracovali, Písek je ve čtyřech.

28:14
    S tresty se nám poněkud roztrhl pytel, jako další odchází za katr Šimon Červinský se dvěma minutami za držení hole. Hradečtí budou hrát zajímavou přesilovku 4 na 3.

27:46
    To ale jen do chvíle, kdy se Marek Malinský provinil podražením. 4 na 4

27:20
    Pokračuje klasická přesilovka Východočechů.

27:11
    Dominik Točík (PIS) následuje svého spoluhráče na trestné, verdikt zní držení protihráče.

26:16
    Jihočeši neměli ve druhé třetině ještě prakticky žádnou možnost, paradoxně v oslabení ale navyšují svůj náskok. Lukáš Volf vystihl v rohu pásma chybu v hradecké rozehrávce a našel volného PETRA DUDÁKA, který nadvakrát protlačil puk za Mazuchova záda - 0:4. Asistence: Lukáš Volf.

26:07
    Ztečovaný kotouč se snášel před písecké brankoviště, ale hosté ho dostali pryč a poté i z pásma.

25:19
    Druhá početní výhoda pro domácí v zápase. Šimon Červinský si odsedí menší trest za podražení.

25:09
    Radek Pilař zakončoval z pravého kruhu, jeho spoluhráči se ale záměr zablokovat Mazuchovi výhled úplně nezdařil.

24:38
    A stejně jako v předchozí části, i tentokrát ji ukončuje postavení mimo hru na domácí straně.

24:11
    Také ve druhé třetině sledujeme první dlouhou pasáž bez přerušení.

23:38
    Drahoš Jebavý se vydal dopředu s Tomášem Drašnarem, který svému parťákovi přenechal puk dozadu. Jebavého pokus z velké dálky byl ale zblokován mimo.

22:56
    Aktivita je stále na hokejkách Jihočechů.

22:07
    Hradecké osvobození reprezentoval Daniel Šeps, který se zajímavě probíjel kupředu, než ho písečtí beci zpacifikovali.

21:34
    Stále se hraje poblíž klece Michaela Müllera, který ovšem ještě nemusel zasahovat.

20:47
    Písek kroužil v útočné třetině poměrně marně, nakonec mu ale pomohlo zakázané uvolnění soupeře.

20:01

Prvních dvanáct minut utkání ještě moc zajímavého nepřineslo. Pak ale dostali hokejisté Písku dost prostoru na to, aby domácím zasadili tři slepené údery. Karty jsou tak už rozdány poměrně jasně. Zda Hradečtí zahájí stíhací jízdu za body, se dozvíme přibližně v 17:48, kdy odstartuje druhá část.

20:00

19:16
    Jakub Šuhaj byl v příliš ostrém úhlu, než aby si proti němu Michael Müller nevěděl rady.

18:12
    O poznání víc práce má ale Marek Mazuch. Hradečtí se snaží v útoku odpovědět.

16:48
    Bez obrany se těžko hraje a František Veselý zřejmě dobrovolně přepouští své místo Michaelu Müllerovi. Mezi kruhy se mu totiž zjevil nehlídaný DANIEL SCHWAMBERGER, jenž tentokrát zavěsil do protějšího růžku - 0:3. Asistence: David Koutenský, Dominik Točík.

16:24
    No a po minutě inkasují Hradečtí znovu. Tomáš Rod vyslal z levé strany ránu, kterou Veselý sice vyrazil, ale puk si našel PATRIK BŘEZINA a z první ho napálil do sítě - 0:2. Asistence: Tomáš Rod, Josef Vlk.

15:15
    Už se zdálo, že hradecká defenzíva se po předchozích výpadcích zkonsolidovala. Pak to ale zkusil DANIEL SCHWAMBERGER úplně sám a kolem svého protivníka se prohnal s ohromnou lehkostí. Veselému nasadil dlouhou kličku a u druhé tyče našel volný kout - 0:1. Bez asistence.

13:46
    Hra se nám poněkud otevřela, hosté uháněli ve třech proti jedinému obránci. Daniel Schwamberger si však nechal puk ujet. O pár sekund později se dostal k nebezpečné dorážce, a to už byla práce pro Františka Veselého.

12:58
    Před Mazuchem tvrdí muziku zase první formace domácích. Po Šepsově střele se dostal k puku Radek Pilař, ale z velkého úhlu nenašel volné místo v postoji brankáře.

12:16
    Obrana Východočechů povolila a pustila do šancí Lukáše Volfa a Jiřím Duchoněm! Střelu prvního jmenovaného vytěsnil Veselý, Duchoň pak s pomocí teče minul.

11:30
    Domácí si ze zbytkem přesilovky neporadili podle představ, na Mazucha letělo jen nahození ze středního pásma.

10:26
    Šlo o hradeckého obránce Jana Skálu. Naštěstí se nakonec zvednul a odjel sám, ovšem jen do kabin. Přejme mu brzký návrat na led.

10:26
    Poté, co hosté dostali puk do bezpečí, zazněl z hradecké třetiny náraz na hrazení. Situaci jsem bohužel neviděl, ale jeden z hráčů zůstává ležet na ledě a podle doby čekání to nevypadá dobře.

10:21
    Skálovu střelu dorážel Daniel Šeps, ale těsně před Mazuchem už neměl kudy protlačit puk za čáru.

10:04
    Domácí se usazují v pásmu...

09:29
    Krátký písecký nápor je přerušen paradoxně hákováním Jakuba Šuhaje, první přesilovku utkání tak dostávají Hradečtí.

08:56
    Hradeckého brankáře Františka Veselého mohla překvapit tečovaná nahrávka hostů zpoza klece, leč nepřekvapila a puk ho minul.

07:58
    Teď už převládá stejný obrázek jako před chvílí, obě strany se marně pokusí něco vymyslet. Nyní je však aktivnější Hradec.

07:12
    Nepříliš záživnou pasáž chtěl ukončit znovu David Gančarčík. Jeho otočka kolem brány by určitě nebyla bez šancí, ale to by ji nesměl mít přes ruku. Marek Mazuch si svou tyčku pohlídal.

06:29
    No, mohly to být tak čtyři minuty, než dostali rozhodčí důvod zapískat. Stalo se tak kvůli ofsajdu domácích.

05:43
    Hradec i Písek se střídají v nahozeních do útočného pásma, která povětšinou sebere protivník a sám se pokusí rozehrát.

04:56
    Už několik minut se nepřerušuje, jakoby chtěly oba týmy mít tuto temnou šedesátiminutovku co nejdříve za sebou.

04:14
    Už i František Veselý musel zasahovat proti zajímavé střele přes obránce, neměl to ale tak složité jako jeho protějšek před chvílí.

03:24
    A tak přichází další šance z brejku na druhé straně. Radek Pilař posunul puk na střed Danielu Šepsovi a Mazuch musel rychle vykopnout svůj pravý beton.

02:48
    Písek je v úvodu častěji u kotouče i na útočné polovině, ale zatím snad přesně nevystřeil.

01:56
    Hradečtí ujeli do přečíslení tři na jednoho, ale poslední bek zastavil přihrávku Davida Gančarčíka.

00:57
    Nepříjemě tečovaný kotouč prolétl nad hradeckou brankou. Na zimním stadionu je rozsvíceno jen pár světel, v rozích je prakticky úplná tma.

00:30
    Za první půlminutu stačili sudí odpískat Hradeckým dvě zakázaná uvolnění.

00:01

První vzájemný duel proměnil v zisk tří bodů Písek, který na začátku září zdolal v domácím prostředí Královské lvy 4:1.

Zatímco Hradečtí nevyužili v posledních dvou zápasech výhodu domácího kluziště a se sedmi body jim patří šestá příčka skupiny Střed, jejich soupeř se stále drží mezi nejlepšími celky. Jihočeši dosud prohráli jen dvakrát, se ziskem osmnácti bodů jsou druzí za vedoucím Libercem.

Příjemné odpoledne u sledování vývoje dalšího kola Extraligy staršího dorostu. V souboji dvou odlišně rozpoložených týmů se střetne domácí Hradec Králové s Pískem.

Královští lvi Hradec Králové: Veselý (Müller) – Skála, Matějček, Havránek, Bezděk, Novotný, Hofman, Voříšek, Souček – Jebavý, Pilař, Šeps – Voženílek, Gančarčík, Musil – Šeda, Wolf, Drašnar – Malinský, Miškář. Trenér: Petr Luštinec.

IHC Písek: Mazuch (Pechek) – Červinský, Hřebíček, Sýbek, Hanus, Koutenský, Hájek – Šuhaj, Točík, Schwamberger – Duchoň, Volf, Dudák – Rod, Březina, Vlk – Marcilis. Trenér: Roman Heindl.

Rozhodčí: Vokřál – Čížek, Svobodová.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 53. Šeps - 16. Schwamberger, 17. Březina (Rod, Vlk), 17. Schwamberger (Koutenský, Točík), 27. Dudák (Volf), 37. Volf

Královští lvi Hradec Králové: Veselý (od 17. Müller) – Skála, Matějček, Havránek, Bezděk, Novotný, Hofman, Voříšek, Souček – Jebavý, Pilař, Šeps – Voženílek, Gančarčík, Musil – Šeda, Wolf, Drašnar – Malinský, Miškář. Trenér: Petr Luštinec.
    IHC Králové Písek: Mazuch (Pechek) – Červinský, Hřebíček, Sýbek, Hanus, Koutenský, Hájek – Šuhaj, Točík, Schwamberger – Duchoň, Volf, Dudák – Rod, Březina, Vlk – Marcilis. Trenér: Roman Heindl.