Havířov – Prostějov 4:3 (po s.n.) | Frýdek-M. – Přerov 4:10 (kon.) | Opava – Vsetín 7:3 (kon.)
Karviná (Baník) – Nový Jičín 4:3 (kon.) | Val. Meziříčí – Poruba 2011 2:5 (kon.) | Technika Brno – Pelhřimov 5:2 (kon.)
Břeclav – Chotěboř 9:1 (kon.) | Bílina – Sokolov 3:1 (kon.) | Milevsko – Řisuty 6:4 (kon.)
Jablonec n/N – Děčín 2:5 (kon.) | Kobra – Klatovy 5:3 (kon.) | Jindř. Hradec – Mor. Budějovice 4:5 (kon.)
HC Vlci Jablonec nad Nisou
2:5 (1:3, 0:1, 1:1)
HC Děčín
Sobota 27.10.2012, 18:00 • Zimní stadion, Jablonec • 2. liga skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu z druhé hokejové ligy. V desátém kole na sebe narazí jablonečtí Vlci, kteří budou hostit děčínské Medvědi. Utkání začíná v 18:00.

Hosté z Děčína se nacházejí na čtvrtém místě skupiny Západ. Na svém kontě mají hokejisté z města na Labi po devíti odehraných kolech celkem 16 bodů. Ty získali za pět výher a jednu prohru v prodloužení. Zatím poslední vystoupení si děčínští Medvědi odbyli na domácím kluzišti proti Sokolovu, který dokázali porazit poměrem 5:3.

Hokejisté Jablonce po devíti odehraných utkáních okupují šesté místo. Celkem mají na svém kontě 12 bodů, které získali za tři výhry, výhry v prodloužení a prohru v prodloužení. V poslední ligovém kole nestačili Vlci na hokejisty z Řisut a prohráli před vlastními fanoušky výsledkem 2:4.

Oba soupeři se již v letošním hokejovém ročníku potkali. Vzájemné měření sil se datuje z první kola, kdy zvítězil Děčín poměrem 6:3.

HC Vlci Jablonec: Hanousek (Nedvídek) - Petrmichl "C", Niko, Peřina, Kadeřábek, Zeman, Abraham, Šulc, Bříška, Tondr, Hloušek, Kedršt, Vašek, Mulač, Brokeš, Hájek, Krátký, Příkazský.

HC Děčín: Lavinger (Štícha) - Hříbal, Stezka, Molnár, Novotný, Kaltenbock, Grin, Hošek, Oliverius, Zika, Filipovský "C", Růžek, Baránek, Vávra, Racek, Nikl, Řídel, Šetka, Kopas.

Rozhodčí: Batěk - Beránek, Ledinský.

00:01

00:02
    Buly vyhráli domácí hokejisté a ihned míří k brance soupeře.

00:21
    Jablonecký Hanousek se připisuje první úspěšný zákrok. Budu se vhazovat po jeho pravici.

00:50
    Hosté se sice usadili v domácím obranném pásmu, ale né příliš dlouho. Vlci se rychle osvobozují a zakládají protiútok.

01:32
    Hra obou týmu je poněkud nepřesná a tak se samotné dění odehrává hlavně ve střední pásmu.

01:59
    První úspěšný zákrok si připisuje také Lavinger. Ten kotouč raději přikryl a bude se vhazoval po jeho levici.

02:45
    Děčín nepřesně rozehrál a je z toho zakázané uvolnění.

02:22
    Nahození Petrmichla bylo ztečováno až do rohu kluziště. Tam ze souboje lépe vyšli děčínští Medvědi.

04:05
    Děčín právě vstřelil branku!
    První branku si připisují hosté z Děčína. Nepříliš prudká střela z hokejky MARTINA BARÁNKA skončila až za zády překvapeného Hanouska.

Asistence: Tomáš Novotný, Jindřich Růžek.

04:33
    Vlci si zahrají první přesilovou hru. Na trestnou lavici usedá hostující Racek (DĚČ) na dvě minuty za vysokou hůl. Hra 5 na 4.

05:03
    Hosté se ale zatím dobře brání a povedlo se jim vyhodit až za branku Hanouska.

05:50
    Děčín znovu vyhazuje přes všechny čáry.

06:33

06:45
    Domácím Vlkům se přesilová hra příliš nepovedla. Hra se nyní odehrává ve středním pásmu.

07:16
    I hosté z Děčína si zahrají přesilovku. Na trestnou lavici odchází domácí Tondr (JAB) na dvě minuty za sekání. Hra 5 na 4.

07:44
    Hosté rozehráli přesilovkový kolotoč velmi pěkně. Ke střele se dostal Stezka, ale rána skončila pouze v náručí brankáře Hanouska.

08:22
    Vlci vyhazují před všechny čáry.

08:50
    Jablonec dobře brání a svého soupeře drží v uctivé vzdálenosti od vlastní branky.

09:16

09:20
    Ani hostům se přesilová hra příliš nepovedla. Největší šanci měl v výhodě Stezka, ale ke gólu se nepropracoval.

09:45
    Icing domácích hokejistů.

10:21
    Hra je přerušena. Zimní stadion v Jablonci ztemněl a uvidíme co se bude dít dále.

Oba týmy zatím krouží po ledové ploše. Čeká se až se ve sportovní hale opět rozsvítí světla.

Světla už svítí naplno. Obě mužstva se chystají na buly. Utkání co nevidět začne.

10:21
    Hra opět pokračuje.

11:33
    Oba týmy se s malou pauza zatím nemohou srovnat a v rozehrávce chybují.

12:35
    Střela domácí Vaška byla sražena do ochranné sítě. Bude se vhazovat po pravici Lavingera.

12:59
    Jablonečtí fanoušci se dožadovali vyloučení. Píšťalka hlavního rozhodčího však zůstala němá.

13:55
    Děčín už vede o dvě branky. Pěknou kombinaci předvedl Kaltenböck s VÁCLAVEM RACKEM. Posledně jmenovaný uklidil kotouč za záda domácí brankáře.

Asistence: Jan Kaltenböck.

14:25
    Domácí se snaží o kontaktní branku. Střela Brokeš skončila pouze v lapačce Lavingera.

15:19
    Hra se odehrává za brankou Děčína. Další střelu na hostující strážce svatyně vyslal Šulc. Děčínský brankář opět úspěšný.

16:00
    Domácí hokejisté jsou v posledních minutách lepší. Chybí však finální přihrávka a přesnější zakončení.

16:42
    Domácí obránci pozapomněli na volného TOMÁŠE VÁVRU, který nechytatelnou dělovkou pod víko uklidil kotouč do branky.

Asistence: Marek Šetka, Václav Racek.

17:32
    Domácí útok brzdní ofsajd.

17:45
    Jablonecký Zeman zahrál vysokou holí a hra se stěhuje před branku Hanouska.

18:00
    Vlci nepřesně rozehráli a hra končí zakázaným uvolněním.

18:07
    Vlci právě vstřelili branku!
    Domácí snižují na rozdíl dvou branek. Pěknou akci 2 na 1 vyřešili Vlci tak jak se sluší a patří. Přesným zakončovatelem byl KAMIL BŘÍŠKA.

Asistence: Lukáš Tondr, Jan Kadeřábek.

19:00
    Poslední minuty první třetiny.

19:27
    Domácí se dobře ubránili a podnikli slibnou útočnou akci.

19:41
    Domácí si zahrají přesilovku. Na trestnou lavici usedá Novotný (DĚČ) na dvě minuty za držení. Hra 5 na 4.

20:00

V první třetině byli jasně lepší hostující hokejisté z Děčína a zaslouženě vedou. Uvidíme zda se Jablonec dokáže vypořádat s nepříznivým stavem a přidá nějaké branky.

Další třetina začne přibližně v 18:53 .

20:01

20:02
    Jablonec vyhrál úvodní buly druhé třetiny a bude pokračovat jeho přesilová hra.

20:40
    Hosté se ale ubránili a vyvezli kotouč z obranného pásma.

21:00
    Nahození na Lavingera přineslo domácím hokejistům alespoň pásmo.

21:21
    Vlci jsou hodně aktivní a zle zatápějí děčínským hokejistů, Lavinger podržel kotouč v lapačce a bude se vhazovat po jeho levici.

21:41

21:55
    Jablonec nesehrál přesilovku vůbec zle a pár dobrých šancí si připravil. Žádná střela však zatím svého síle nedosáhla.

22:45
    Obrovská šance domácích hokejistů, kterou likviduje skvělým zákrokem Lavinger. Ten vykopl směřující kotouč za jeho záda mimo tři tyče.

24:00
    Vlci opět hodně aktivní. Několik sekund kroužili kolem hostující branky, ale k žádné pořádné střele se nedostali.

24:30
    Hosté se osvobodili, ale jejich přechod do útočného pásma brzdí ofsajd.

24:48
    Domácí hokejisté to tentokrát s kombinací přehnali a kotouč pouze odevzdali děčínským Medvědům. Hra se stěhuje před Hanouska.

25:31
    Hostům to dopředu příliš nejde a u puku jsou domácí bruslaři. Ani ti se v kombinaci příliš nepředvedli a branku hostů neohrozili.

26:16
    Po dlouhé době si na kotouč sáhl také domácí brankář. Ten musel zasahoval po střele Novotného.

26:46
    Domácí rozehrávka končí icingem.

27:00
    Na trestnou lavici usednou jak domácí hokejista tak i hostující hráč. Za hosty si dvě minuty za hrubost odsedí Molnár (DĚČ) a na druhé straně je vyloučen taktéž na dvě minuty vyloučen Šulc (JAB). Hra 5 na 5.

27:25
    Děčín se znovu vzdaluje svému soupeři. Čtvrtou branku hostů si připsal JAN FILIPOVSKÝ.

Asistence: bez asistence.

28:15
    Domácí si zahrají v početní převaze. Na trestnou míří Zika (DĚČ) na dvě minuty za hákování. Hra 5 na 4.

28:16
    Začíná jablonecká přesilovka 4 na 3, která potrvá čtyřicet pět sekund.

28:49
    Vlci zaměstnali Lavingera, který raději kotouč přikryl.

29:00
    Nyní začíná domácí přesilovka 5 na 4.

29:35
    Střela Zemana se ocitla za zády brankáře Lavingera. Avšak branku jabloneckým hokejistům nepřinesla, protože skončila na tyči.

30:15

30:28
    Další úspěšný zákrok pro hostující brankáře. Ten dnes děčínské Medvědi drží hodně nahoře.

31:11
    Hra je přerušena po jednom ze střetů hokejistů obou týmů. Na ledě se bolestivě svíjí domácí Niko.

31:25
    Domácí rozehrávka končí až na zakázaném uvolnění.

32:05
    Hra obou týmu je v posledních sekundách hry dosti nepřesná.

32:28
    Střela z děčínské hokejky byla sražena do ochranné sítě. Bude se vhazovat po levici Nedvídka.

33:12
    Na trestnou lavici usedá Krátký (JAB) na dvě minuty za sekání.

33:12
    Zároveň je vyloučen hostující Zika (DĚČ) na dvě minuty za sekání. Hra 4 na 4.

33:40
    Domácí budou mít k dispozici přesilovku. Hostující Baránek (DĚČ) si odsedí dvě minuty za podražení. Hra 4 na 3.

34:05
    Střela jabloneckého Nika jen těsně minula branku Lavingera.

34:25
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

35:00
    Znovu se domácí neprosadili a Děčín vyhazuje.

35:14
    Jablonec je v plném počtu. Hra 5 na 4.

35:40

36:07
    Domácí budou mít znovu početní výhodu. Na trestnou lavici usedá hostující Zika (DĚČ) na dvě minuty za vysokou hůl. Hra 5 na 4.

36:09
    Uvidíme jestli si Vlci s další přesilovou hrou poradí lépe než s tou předcházející.

36:27
    Zatím to tak nevypadá. Hosté vyhazují.

36:46
    Jeden z domácích hokejistů zahrál vysokou holí a hra se stěhuje před Nedvídka.

37:00
    Hosté sbírají cenné minuty v obranném pásmu domácích.

37:35
    Střela Nika skončila pouze v betonech hostujícího brankáře.

38:02
    Lavinger přerušil hru po další střele domácích Vlků. Vhazovat se bude po jeho pravici.

38:07

38:15
    Jablonec teď zamknul svého soupeře v obranném pásmu. Další přerušení a další vhazování před Lavingerem.

39:00
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

39:21
    Hosté se po dlouhé době osvobodili a vyváží kotouč do středního pásma.

40:00

Máme za sebou druhou třetinu dnešního utkání. Jablonec ztrácí tři branky a od vítězství má dnes hodně daleko. Uvidíme co nám přinese třetí perioda.

Další třetina začne přibližně v 19:48.

40:01

40:16
    Vlci začali hodně zostra snižují na rozdíl dvou branek. O druhou branku domácích se postaral JAROSLAV KEDRŠT.

Asistence: Jan Kadeřábek, Ján Niko.

41:30
    Hned máme o zápletku postaráno. Jablonec se v úvodu třetí třetiny prosadil a uvidíme jestli se mu podaří přidat další branky.

42:02
    Domácí si zahrají přesilovku. Na trestnou lavici usedá hostující Kopas (DĚČ) na dvě minuty za podražení. Hra 5 na 4.

42:16
    Hned o chvíli později je ale po domácí přesile. Za domácí bude pykat Krátky (JAB) za krosček. Hra 4 na 4.

42:41
    Hosté ale dlouho na další branku nečekali. Prosazuje se MARTIN BARÁNEK, který posílá Děčín do tříbrankového vedení.

43:10
    Domácí Niko (JAB) usedá na dvě minuty za hrubost. Hra 4 na 3.

43:15
    Jablonec ale vyhodil a Děčín musí začínat z vlastní poloviny.

43:38
    Posunutá branka Nedvídka. Vhazovat se bude po jeho levici.

44:02

44:30
    Nyní se hraje 5 a 4 pro děčínské Medvědi. Ty ale nikam nespěchají a zatím v poklidu kombinují na vlastní půlce.

45:10

45:50
    Střela Molnára končí pouze v lapačce Nedvídka.

46:23
    Jablonec špatně rozehrál a kotouč přišel. Hosté mají puk ve svém držení.

46:34
    Děčín nepřesně rozehrál a píská se icing.

47:03
    Střelu domácích hokejistů zastavil beton Lavingera. Mezitím na trestnou lavici usedá domácí Bříška (JAB) na dvě minuty za krosček. Hra 5 na 4.

47:10
    Jablonec vyhazuje přes všechny čáry.

47:40
    Domácí se dobře brání a znovu se osvobozují.

48:06
    Hostům se přesilovka vůbec nedaří. Nemusí být však smutní, když vedou o tři branky.

48:56
    Znovu jablonecké vyhození.

49:00
    Na trestnou lavici usedá Šulc (JAB) za hrubost a taktéž Zika (DĚČ) za hrubost. Hra 5 na 4.

49:03

49:30
    Lavinger raději přikryl nahození kotouč a tak se bude vhazovat po jeho levici.

50:20
    Hosté mají v posledních minutách více ze hry a tlačí se před domácí branku. K žádnému vážnějšímu ohrožení se však nedostali.

50:48
    Nedvídek přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho pravici.

51:02
    Jablonec sice vyhodil přes všechny čáry, ale zakázané uvolnění se k údivu všech nepíská.

51:39
    Hostující Hříbal (DĚČ) si odpyká dvě minuty za podražení. Hra 5 na 4.

52:01
    Hra je přerušena. Kotouč byl zalehnut u postranního hrazení.

52:13
    Je po domácí přesilovce. Na trestnou lavici odchází jablonecký Šulc (JAB) na dvě minuty za sekání. Hra 4 na 4.

52:23
    Na trestnou lavici usedá Kadeřábek (JAB) za hrubost a Stezka (DĚČ) také za hrubost. Pokračuje hra 4 na 4.

53:22
    Střela Bříšky končí pouze v lapačce Lavingera.

53:40

54:13

54:35
    Lavinger raději podržel nahození a bude se vhazovat po jeho levici.

55:00
    Máme před sebou posledních pět minut hry a s domácími body to vypadá hodně zle.

55:54
    Jablonecký útok zastavil ofsajd.

56:29
    Oba týmy se střídají v držení kotouče. Hra je nepřesná a žádné šance nepřicházejí.

57:06
    Začne domácí přesilovka. Hříbal (DĚČ) usedá na trestnou lavici na dvě minuty za podražení. Hra 5 na 4.

57:18
    Hosté se osvobozují a vyhazují do středního pásma.

58:00
    Poslední dvě minuty dnešního duelu.

58:30
    Jablonec kombinuje v obranném pásmu soupeře, ale do žádné velké šance se nedostává.

59:06

59:27
    Hosté z Děčína už nikam nespěchají a s velkou pravděpodobností si připíší tři body.

59:35
    Domácí Tondr (JAB) dostává dvě minuty za faul loktem. Hra 5 na 4.

60:00

Děčín jasně ovládl celé utkání a po zásluze si z Jablonce odveze tři body. Pro hosty byla klíčová hlavně první třetina, ve které se celkem třikrát dokázali prosadit. Vlci už poté byli sice rovnocenným soupeřem, ale snížit nebo dokonce vyrovnat se domácím nepodařilo. To je ode mě vše. Přeji příjemný zbytek večera.

V příštím kole se hráči Jablonce podívají na led Tábora a hosté z Děčína budou hostit na domácím kluzišti hokejisty Řisut. (09:19:24)

Jakub Martínek

Branky a nahrávky: 19. Bříška (Tondr , Kadeřábek), 41. Kedršt (Kadeřábek, Niko) - 5. Baránek (Novotný, Růžek), 14. Racek (Kaltenböck), 17. Vávra (Šetka, Racek), 28. Filipovský, 43. Baránek

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hanousek (28. Nedvídek) - Petrmichl "C", Niko, Peřina, Kadeřábek, Zeman, Abraham, Šulc, Bříška, Tondr, Hloušek, Kedršt, Vašek, Mulač, Brokeš, Hájek, Krátký, Příkazský.

Rozhodčí: Batěk - Beránek, Ledinský