Plzeň – Zlín 4:2 (kon.) | K. Vary – Motor ČB 8:0 (kon.) | Pardubice – Sparta 2:4 (kon.)
Vítkovice – Chomutov 5:0 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 7:3 (kon.) | Litvínov – Kladno 5:3 (kon.)
Třinec – Slavia 1:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
5:0 (0:0, 4:0, 1:0)
Piráti Chomutov
Neděle 25.11.2012, 17:00 • ČEZ aréna Ostrava • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Pětadvacáté kolo Tipsport extraligy připravilo pro vítkovické fanoušky setkání s extraligovými nováčky - Piráty z Chomutova. Pro domácí tým je to pak setkání se sousedy z aktuální tabulky - Vítkovicím patří devátá příčka, Pirátům pak desátá.

Oba týmy v minulém kole prohrály, jejich touha po výhře je tedy logická, navíc chomutovští mohou při případné výhře vítkovické v tabulce přeskočit, domácí by svému soupeři naopak rádi bodově odskočili.

V dresu hostujícího celku se vítkovickým představí "starý známý" Yorick Treille, který se během letošní sezóny přesunul mezi Piráty ze Sparty. V minulých dnech se Piráti naopak "zbavili" rebelujícího útočníka Radka Dudy, který v Ostravě patří k jednomu z "nejoblíbenějších" hráčů soupeře.

Na první setkání s Piráty nevzpomínají vítkovičtí právě nejlépe, když dvě třetiny vedli 2:0, ale ve třetí třetině inkasovali branku a do prodloužení, ve kterém mimochodem chomutovští vyhráli, a které je jejich silnou stránkou společně s nájezdy, je poslal gól Zálešáka jen devět vteřin před třetí sirénou.

Nejproduktivnějším hráčem domácích je kapitán Burger (6+8) společně s Ujčíkem (7+7). Nejlepším střelcem mezi vítkovickými je pak Svačina s osmi góly. První místo mezi obránci patří s osmi nahrávkami Malíkovi, nejlepším střelcem mezi beky je však Barinka s Polákem (oba po dvou gólech). Nejtrestanějším hráčem je bezesporu obránce Malík s 61 trestnými minutami.

Nejproduktivnějším hráčem Pirátů je momentálně David Hruška (11+6), což ho pasuje také do role nejlepšího střelce. Statistikám obránců vévodí Pulpán (1+10). Ttul nejtrestanějšího hráče patřil do minulých dnů útočníku Dudovi (46 trestných minut), po jeho odchodu se na první místo dostal Hřebejk s 30 trestnými minutami.

Přejeme Vám příjemný zážitek při sledování onlajnu.

00:01

00:14
    Domácí se po vhazování vydali k chomutovské kleci.

00:34
    Málek se musí mít na pozoru, hra je u jeho klece.

00:47
    Domácího gólmana prověřoval Frolík, který se ujal i dorážky, ale Málek je připraven.

01:13
    Piráti stále okupují brankoviště domácího celku.

01:16
    Vítkovičtí si zahrají přesilovku, nedovoleným bráněním se provinil Důras.

01:44
    Piráti zatím tráví své oslabení v útočné třetině.

02:04
    První střela vítkovických na Řehoře, jejím autorem je Kuba.

02:17
    Hosté vyhazují kotouč do bezpečí.

02:26
    Závar u chomutovské klece, Řehoř pozorný.

02:34
    Chomutovští se vydávají do středního pásma.

02:57
    Klimek číhal u chomutovské klece, ale ani natřikrát nedokázal dopravit puk do branky.

03:16

03:37
    Szturc zkusil střelu z pravého kruhu, ale Řehoř má vše pod kontrolou.

03:51
    Vhazování po levé ruce Řehoře.

03:58
    Střela Slobody končí na Řehořově tyči.

04:02
    Také hosté si zahrají v přesile, za podražení odjíždí na trestnou lavici Svačina.

04:20
    Domácím se podařilo vyhodit.

04:48
    Do branky se tvrdě probíjel Kraft, ale Málek byl rychlejší a kotouč přikryl.

04:53
    Domácí vyhazují.

05:14
    Jurčina vyslal skákavý kotouč, Málek jej zkrotil.

05:33
    Domácí vyhazují puk a Roman s Húževkou bojují za Řehořovou klecí o kotouč.

05:51
    Další výjezd domácích útočníků před Řehoře, ale tentokrát bez dramatu.

06:02

06:39
    Probíhá komerční přestávka.

06:44
    Ujčík nahodil puk do pásma, domácí o něj bojují.

07:06
    Za držení hole je potrestán hostující Ondřej.

07:22
    Domácí rozjíždějí přesilovkový kolotoč.

07:44
    Ujčík se pokusil o fintu, kdy naznačil, že si objede branku, ale přitom zakončil, ta mu ale nevyšla.

08:00
    Hosté vyhazují do středního pásma.

08:20
    Konečně nějaká střela od modré, dvakrát v této činnosti Barinka, Řehoř s potížemi, ale kotouč udržel.

08:28
    Piráti vyhazují.

08:54
    Hostující hráči brání dobře, domácí naopak málo střílejí.

09:06

09:35
    Hra ve středním pásmu.

09:54
    Kotouč v síti za chomutovskou klecí.

10:28
    Palin nahodil puk do pásma a odjíždí vystřídat.

10:40
    Střela Szturce šla mimo branku.

11:15
    Vítkovičtí v útočném pásmu, ale přihrávky nejsou úplně přesné.

11:26
    Hra přerušena pro sevření kotouče.

11:42
    Polákovu střelu vytěsnil Řehoř vyrážečkou.

12:03
    Piráti rozehrávají od své klece.

12:16
    Dobrou střelou se prezentoval Strapáč, ale Řehoř byl ve střehu.

12:20

12:30
    Málek bez potíží lapá střelu ze středního pásma.

12:57
    Strapáč se ocitl v pozici otloukánka, ale přesto stačil několikrát nahrát spoluhráčům.

13:19
    Rehák vytvořil hrubku a Frolík se dostal do sóla, Málek si ale dokázal poradit.

14:00
    Vítkovičtí se u hostující klece snaží něco vymyslet, ale jde to ztuha.

14:35
    Vhazování u domácí branky.

14:55
    Domácí se vymanili z pásma, Ujčík nahazuje do pásma.

15:17
    Domácí celek si krásně zakombinoval, ale Polákovu střelu Řehoř chytá.

15:38
    Vítkovičtí ztratili ve středním pásmu puk a musejí se vracet.

15:57
    Bartánus nahrával zpoza branky na Strapáče, jeho střela šla nad a orazítkovala zadní plexisklo.

16:28
    Hosté se přesunuli k Málkovi, ale nic nevymysleli, a tak se vítkovičtí ujímají puku.

17:00
    Rýgl se ocitl v blízkosti Málka, ale neuspěl.

17:38
    Domácí v pásmu, Húževka z pravého kruhu míří jen do Řehoře.

18:03
    Vítkovičtí stále u chomutovské klece.

18:28
    Domácí museli rozehrát od Málka, Klimek si objel branku ale kotouč mu odskočil.

19:01
    Hafenrichter si najížděl k Málkovi, přihrál do rohu, kde nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

19:17
    Přerušená hra pro přihrávku rukou.

19:30
    Vítkovičtí u puku, ale nemohou se vymanit z obranného pásma.

19:45
    Hra ve středním pásmu, k puku se dostali hosté.

20:00

Zásahy gólmanů:
    Málek - 8
    Řehoř - 12

První třetina skončila bez branek a dá se říct, že byla spíše taková "oťukávající". Ani jedno z mužstev si nepřipravilo vyloženou šanci, na ty náhodné, do kterých se dostal na straně jedné Frolík a na straně druhé třeba Strapáč, stačily výkony obou gólmanů. Uvidíme, zda nám druhá část přinese aktivnější a hlavně atraktivnější hokej.

20:50
    Burger se protáhl po levém křídle, jeho střelu švihem Řehoř chytá a rozehrává.

21:10
    Na opačné straně Důras, jeho střela mezi nohy Málka nepřekvapila.

21:53
    Hra je od branky k brance.

22:11
    Lušňák u mantinelu zpacifikován Malíkem.

22:18
    Ofsajd domácích posouzen jako úmyslný.

22:25
    Vítkovičtí v útoku, přihrávka ale Šedivému odskočila od hokejky.

22:55
    Hosté bojují v útočném pásmu a snaží si vydobýt lepší pozici.

23:09
    Hřebejk bojuje o puk, ale je ve své snaze osamocen.

23:48
    Hosté brání prostor před brankou výborně.

24:07
    Vítkovičtí usazeni v pásmu, ale nedaří se jim.

24:34
    Úmyslný ofsajd opět pro domácí celek.

24:50
    Hosté v pásmu, Jurčina to zkusil od modré, ale nepřesně.

25:20
    Vítkovičtí u Řehoře, Kubova rána šla těsně mimo.

25:46
    Vítkovický hráč mohl jet do sóla, ale upadl...

25:55
    Vhazování po Málkově levici.

26:05
    Húževka se protlačil až před Řehoře, ale ten jeho střelu chytá.

26:13

26:13
    Vítkovičtí v další šanci, Řehoř chytil kotouč efektním pohybem pro diváky.

26:31
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vymodlený gól pro domácí fanoušky - Šedivý si sjížděl ke kruhu, ale nahrál zadovkou na Húževku, který poslal puk přes brankoviště na ROMANA SZTURCE a ten bez problému trefil odkrytou klec - 1:0. Asistence: Peter Húževka, Ondrej Šedivý.

27:00
    Vítkovičtí u kotouče.

27:30
    Do hry se zapojil také náhradní chomutovský gólman Kostúr, když zakročil na střídačce lapačkou.

27:49
    Vhazování po pravici Řehoře.

28:10
    Lušňák si objel branku, ale Hromas kotouč minul.

28:48
    Vítkovičtí v šanci, Húževka si sjel po levém křídle, navázal na sebe čtyři hráče soupeře, přihrál před branku do jízdy ONDREJOVI ŠEDIVÉMU, který zvýšil vedení Vítkovic na 2:0. Asistence: Peter Húževka.

29:08
    Klimek ve stejné pozici jako před chvíli Húževka, ale vystřelil sám, Řehoř předvádí semafor.

29:17
    Pulpán vyloučen za zdržování hry - vyhození kotouče.

29:47
    Vítkovičtí před brankou, Řehoř se má co otáčet.

29:58
    Hosté vyhazují.

30:30
    Barinka, Ujčík ani Burger se neprosadili, ale střílejí jako o život.

31:04
    Domácí stále u branky hosté a hledají skulinky v obraně.

31:17

31:29
    Domácí pokračovali ve své aktivitě před Řehořovou klecí, Burger nahrával z rohu před branku, MAREK MALÍK umístil puk za hostujícího gólmana - 3:0. Asistence: Jiří Burger, Lukáš Klimek.

31:54
    Vítkovičtí fanoušci se dožadují další branky domácí se drží u Řehoře.

32:15

32:15
    Hosté dostanou k dispozici početní výhodu, za hákování je vyloučen Húževka.

32:15
    Milan Řehoř se rozhodl přepustit své místo v brance kolegovi Matúšovi Kostúrovi.

33:13
    Domácím se už dvakrát podařilo celkem v klidu vyhodit.

33:21
    Hosté nezachytili u modré kotouč, VIKTOR UJČÍK se za ním sebevědomě vydal a přidává v oslabení čtvrtou branku do sítě Pirátů - 4:0. Bez asistence.

34:07
    Chimera čekal u pravé tyče, ale Málek sklapl betony právě včas a na dorážku nezbyl prostor.

34:15

34:43
    Vítkovičtí se bleskurychle přesunuli do útočného pásma.

34:59
    Malík pálil od modré, Huna se k dorážce už nedostal.

35:20
    Vítkovičtí ztratili kotouč, ale hned za modrou se zformovali a opět ohrožují Kostúra.

35:57
    Chomutovský gólman se snaží dirigovat své hráče, ale moc se mu to nedaří.

36:27
    Hřebejk u domácí klece, nakonec nahazoval z rohu, puk se odrazil od brusle vítkovického hráče do branky, ale Málek je ve střehu a přikrývá kotouč.

37:05
    Vítkovičtí u Kostúra, ten je v pohotovosti.

37:32
    Hosté se vydali na zteč Málkovy klece, Hromas vystřelil dobře, ale Málek byl připraven.

38:19
    Vhazování po levici Kostúra.

38:30
    Svačina se dobíjel do branky, ale neuspěl.

38:40
    Příliš rychlý kotouč na Hafenrichtera, Málek byl u něj dříve.

38:46
    Kotouč se projel po plexiskle a končí na střídačce. Vhazování u Málka.

39:02
    Vítkovičtí se nemohou dostat z pásma.

39:10
    Za zdržování hry, vystřelení puku mimo hřiště, je vyloučen domácí bek Polák.

39:30
    Málek chytá pokus Palina.

39:42
    Hosté se stahují před branku, ale čas kvapí.

Kostúr - 4

Druhá část vyšla domácímu týmu na jedničku. Vstřelili celkem čtyři góly, jeden z toho dokonce v oslabení. Začali si připravovat více šancí, více a lépe kombinovali a předvádějí pohlednou hru. To vše se odráží v jejich sebevědomí, dovolí si více a diváky svou hrou baví. Hosté vystřídali brankáře, ale na pohodově hrající domácí to zatím nestačilo.

Další třetina začne přibližně v 18:49.

40:01

40:20
    Hosté se ihned natlačili do útočného pásma.

40:35
    Piráti musejí začít znovu od své klece.

41:10

41:27
    Vítkovičtí se nahrnuli do pásma, Kuba se napřáhnul za modrou a PETR STRAPÁČ zasadil kotouč za Kostúrova záda - 5:0. Asistence: Filip Kuba.

41:50
    Vítkovičtí rozjíždějí další útok.

42:03
    Za vražení na hrazení odjíždí z ledu Sikora.

42:38
    Vítkovičtí usazeni v pásmu, hosté v pohotovosti.

44:00
    Sloboda od modré vypálil tvrdě, Klimek chtěl ještě kotouč dorazit, ale Kostúr jej má pod kontrolou.

43:18
    Domácí střílejí o stošest.

43:49
    Pirátům se nedaří vyhodit kotouč.

44:03

44:46
    Chomutovští se snaží usadit v pásmu, ale zatím marně.

45:04
    Hosté v pásmu, Málek měl zakrytý výhled, ale Treille nedokázal ztečovat puk do branky.

45:45
    Chomutovští rozehrávají ze středního pásma.

45:59
    Málek chytá kotouč po pokusu Pulpána.

46:16
    Vítkovičtí se snaží projít přes střední pásmo, ale nedaří se, hosté brání tuto část úspěšně.

46:28
    Ofsajd pro domácí tým.

46:28

46:58
    Střelu ze střední vzdálenosti Málek přikryl, dojíždějící hosté neměli šanci.

47:10
    Domácí vyhodili kotouč, Strapáč jej následuje..

47:19
    ... mladého útočníka dojeli už i spoluhráči, Kostúr raději puk ukrývá pod lapačkou.

47:52
    Pulpán předvedl výborný zákrok, Strapáč se mu překulil přes záda a pokračuje v jízdě.

48:59
    Burger s Ujčíkem vjeli do pásma, Ujčíka museli v jeho rozletu bránit rovnou tři chomutovští borci.

49:34
    Závar u hostující klece, hráči v bílém postavili u Kostúra zeď a zabránili tak puku v cestě do branky.

50:00
    Hraje se rychle od branky k brance.

50:26
    Hra chomutovských u domácí klece je plná zmatků.