Jekatěrinburg – Barys 4:5 (po pr.) | Čeljabinsk – Omsk 4:6 (kon.) | Magnitogorsk – Chanty-Mansijsk 1:2 (po pr.)
Ufa – Riga 7:3 (kon.) | Nižněkamsk – Spartak Moskva 2:1 (kon.) | Kazaň – Doněck 6:4 (kon.)
Čerepovec – Minsk 4:3 (po s.n.) | Petrohrad – Viťaz 4:3 (kon.) | HC Slovan – Jaroslavl 3:2 (kon.)
Ak Bars Kazaň
6:4 (2:1, 3:1, 1:2)
HC Donbass Doněck
Neděle 25.11.2012, 14:00KHL

Tak dnešní strhující podívaná je u konce a domácí nakonec dle očekávání dovedli toto utkání do vítězného konce. Třetí třetina byla velmi vyostřená, ale nakonec skončilo utkání relativně v poklidu. To je pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera. (16:23:25)

60:00

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

57:40
    Pokud měli hosté ještě nějak zázračně zkusit zdramatizovat vývoj dnešního utkání, tak jim to definitivně zhatilo zbytečné vyloučení Kiiskinena, díky jemuž budou dohrávat třetinu ve čtyřech.

55:36
    Tuomas Kiiskinen dostává trest 5 minut + do konce utkání.

55:09
    Doněck právě vstřelil branku!
    Hosté znovu snižují zásluhou TUOMASE KIISKINENA. Asistence: Alexej Ponikarovskij, Ruslan Fedotěnko.

53:18
    Kazaň vstřelila branku!
    ALEXEJ MOROZOV hasí veškeré zbylé naděje Doněcku na srovnání skóre, když svou trefou zvyšuje náskok Kazaně na rozdíl tří branek. Asistence: Danis Zaripov.

52:42
    Na ledě se přiostřilo a v této třetině vidíme spoustu tvrdých soubojů a vyloučení.

51:49

50:51
    Další dvojité vyloučení. Vyloučenými jsou tentokráte na domácí straně Denis Golubjov a za hosty dostává menší trest Oskars Bartulis.

49:49
    Niko Kapanen dostává 2 minuty za nedovolenou hru vysokou holí.

49:25
    Potyčka před Barulinovo brankou, ale již budeme pokračovat ve hře.

47:56
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

47:05
    Barulin teď zachraňoval domácí celek od inkasování kontaktního gólu.

45:56
    Dvojité vyloučení. Za domácí dostává menší trest Ilja Nikulin za hrubost a za hosty bude potrestán Jani Tuppurainen za sekání.

44:30
    Oddechový čas pro domácí.

44:30
    Hosté snižují na rozdíl dvou branek díky trefě SERGEJE PĚREŤJAGINA. Asistence: Ruslan Fedotěnko, Sergej Varlamov.

43:34
    Konstantin Kornějev dostává 2 minuty za hákování.

43:23
    Hosté teď vyvíjejí tlak na Kazaň.

41:35
    Ve třetí třetině zatím vidíme na obou stranách řadu nepřesností.

40:01

Třetí dějství začne přibližně v 15:45.

Ve druhé třetině byla převaha domácí Kazaně ještě drtivější a i přes inkasovanou branku v závěru třetiny domácí zvýšili své vedení na 5:2.

40:00

39:05
    Na začátku poslední minuty druhé třetiny hosté přeci jen snižují díky trefě, kterou zaznamenal VÁCLAV NEDOROST. Asistence: Jevgenij Dadonov, Tuomas Kiiskinen.

38:25
    Hostům se výhoda jednoho muže v poli zatím příliš nedaří.

37:24
    Jevgenij Skačkov se v útočném pásmu dopustil úplně zbytečného faulu a za podražení si odsedí 2 minuty.

36:43
    Doněck se teď úspěšně ubránil a postupuje dopředu.

35:25
    Domácí jsou k nezastavení. Už na 5:1 zvyšuje KIRILL PETROV.

35:02
    Zakázané uvolnění hostů.

34:27
    Kazaň zaváží kotouč do útočného pásma, ale hosté tento útok úspěšně odráží.

33:03

31:03
    Jarkko Immonen dostává 2 minuty za podražení.

30:17
    Po dalším tlaku domácích se puk dostal před bránu, kde byl nehlídaný ALEXEJ MOROZOV, který už měl lehký úkol a odkrytou klec trefil. Asistence: Danis Zaripov, Niko Kapanen.

29:40
    Další vhazování před Lacem.

28:18
    Kazaň obléhá branku Donbassu a drží hosty v jejich třetině.

27:35
    Střelu z levého kruhu vyrazil znovu pozorný Laco.

26:09
    Puk už je ovšem zpátky před brankářem hostujícího celku.

25:35
    Hosté zakládají útok.

Kazaň pokračuje v náporu a jen díky výbornému Lacovi to je zatím 3:1.

23:43
    Po závaru před brankou hostí nakonec doklepl puk do sítě DMITRIJ OBUCHOV. Asistence: Jarkko Immonen.

22:06
    Vhazování pro změnu před Lacem.

20:42
    Po útočné akci hostí se vhazuje před Barulinem.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 14:53.

V první třetině jsme viděli poměrně drtivou převahu domácího týmu, ale vynikajícího brankáře Laca a nebezpečné protiútoky Donbassu, nicméně přeci jen dokázali v závěru třetiny domácí znovu strhnout vedení na svou stranu a vedou tak těsným poměrem 2:1.

20:00

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

17:30
    Až teď se podařilo Kazani zahrozit a skončilo to brankou. V přesilovce se trefil ALEXEJ JEMELIN po krásné přihrávce Janne Pessonena.

16:30
    Polovina domácí přesilovky pryč a Kazaň si zatím nevytvořila pořádnou příležitost.

15:28
    Přesilovku si vyzkouší také domácí.

14:36
    Hosté znovu rozehrávají svou útočnou akci.

14:01
    Kazaň je teď pod palbou hostujících beků, ale Barulin své spoluhráče drží.

13:16
    Dvě velmi dobré příležitosti teď měl Doněck a nakonec z toho vzejde pro hosty alespoň přesilová hra.

12:05
    Několik dalších střeleckých pokusů Kazaně, které skvěle chytá Laco.

11:12
    Donbass je pod neustálým tlakem, ale na druhou stranu se Kazani nedaří vytvořit si vyloženou příležitost.

10:15
    Teď šance na druhé straně a znovu jdou dopředu domácí.

08:10
    I nadále jsou aktivnějším celkem domácí hráči.

06:30
    Domácí se pokoušejí o nápor, ale branku teď neohrožují.

06:02
    Po přihrávce Václava Nedorosta vyrovnává CLAY WILSON.

04:28
    Domácí hráči teď vyvinuli obrovský tlak na Doněck, ale vynikající brankář Laco zatím drží jednogólové manko.

03:25
    Po vhazování v útočném pásmu Kazaně se ujala střela DENISE ZARIPOVA a domácí se ujímají vedení. Asistence: Niko Kapanen.

03:08
    Hosté se ocitli v postavení mimo hru.

02:20
    Obě mužstva nastoupila do první třetiny velmi aktivně.

01:45
    Hosté nebezpečně zatlačili, ale Barulin neměl práci.

00:40
    Hned v první minutě nastupují do zápasu útočně ladění domácí hráči.

00:01

Hráči jsou nastoupeni na ledě a hrají se státní hymny.

AK Bars Kazaň: Barulin (Garipov) - Nikulin, Konrnějev, Zaripov, Kapanen, Morozov - Panin, Medvěděv, Darzinš, Abdullin, Petrov - Jarullin, Jemelin, Pesonen, Immonen, Obuchov - Tokranov, Chomitskij, Sokolov, Golubjov, Lukojanov

HC Donbass Doněck: Laco (Berezin) - Peretjagin, Babčuk, Wilson, Podhradský, Kolář, Bartulis, Silnickij, Těresčenko - Ponikarovskij, Fedotěnko, Varlamov - Dadonov, Kiiskinen, Nedorost - Tuppurainen, Wirtanen, Pettersson - Kočetkov, Běluchin, Matoušek. Trenér: Július Šupler.

Rozhodčí: .

Dobré odpoledne,

vítejte u utkání Kontinentální hokejové ligy, které nás dnes zavádí na stadion Kazaně, kam zavítá ukrajinský celek Donbass Doněck.

Tabulkově má dnes utkání svého favorita a to domácí Kazaň, která s 54 body drží průběžnou čtvrtou příčku a ztrácí pouhé dva body na první místo tabulky Západní konference.

Hosté na tom ovšem také nejsou zle. Po neoslnivém začátku sezóny si své postavení významně vylepšili, když z posledních deseti klání dokázali šestkrát zvítězit a polepšit si až na 9. místo Západní konference a budou tak určitě ještě promlouvat do bojů o play off.

Kazaň klopýtla už předevčírem, kdy na svém ledě podlehla Spartaku Moskva 2:3 po prodloužení a bude si tak dnes určitě chtít napravit svou reputaci. Donbass si ve svém posledním ligovém utkání dojel do ruské Ufy pro porážku 1:5 a má na svém kontě dvě porážky v řadě.

V letošním a zatím jediném vzájemném utkání dokázal Doněck svého soka porazit 3:2 po prodloužení, avšak těžko se dá něco usuzovat na základě jediného vzájemného střetnutí a tak uvidíme, jestli Kazaň naplní roli favorita, nebo si Donbass urve nějaký ten bodík a dotáhne se blíže na osmý Lev Praha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Dušan Šitner

Branky a nahrávky: 4. Zaripov (Kapanen), 18. Jemelin (Pessonen), 24. Obuchov (Immonen), 31. Morozov (Zaripov, Kapanen), 36. Petrov, 54. Morozov (Zaripov) - 7. Nedorost (Wilson), 40. Nedorost (Dadonov, Kiiskinen), 45. Pěreťjagin (Fedotěnko, Varlamov), 56. Kiiskinen (Ponikarovskij, Fedotěnko)

Ak Bars Kazaň: Barulin (Garipov) - Nikulin, Konrnějev, Zaripov, Kapanen, Morozov - Panin, Medvěděv, Darzinš, Abdullin, Petrov - Jarullin, Jemelin, Pesonen, Immonen, Obuchov - Tokranov, Chomitskij, Sokolov, Golubjov, Lukojanov

Rozhodčí: Anisimov, Bulanov - Birin, Medvěděv