Olomouc – Zlín 4:3 (po s.n.) | Slavia – Chomutov 7:4 (kon.) | Kometa Brno – Tábor 4:0 (kon.)
Havířov – Warriors Brno 6:2 (kon.) | HC Plzeň – K. Vary 3:4 (kon.)
po s.n.
HC Olomouc
4:3 (0:1, 0:2, 0:3 - 0:0)
Berani Zlín
Neděle 25.11.2012, 10:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Konec zápasu. (12:21:59)

65:00
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Pospíšil vychytal Stiksu, a tak Olomouc vítězí na samostatné nájezdy díky gólu MIROSLAVA KUBY.

Stejným způsobem dává i Miroslav Kuba - 2:1!

Michal Gago vyrovnává bekhendovým blafákem - 1:1.

Tomáš Malý trefil mezírku mezi betony brankáře Barvíka - 1:0.

NIcolas Werbik si pološil Pospíšila, ale zakončil nad branku.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení vítěze neurčilo, a tak budeme svědky samostatných nájezdů.

65:00
    Prodloužení skončilo.

63:49
    Jan Štefka předložil puk Jiřímu Horákovi, ten ale v tísti dvou beků nezakončil.

62:51
    Současně vyloučeni. Filip Stiksa (ZLN) a Jan Klvaňa (OLO).

62:03
    David Holiš střelou z levého kruhu prověřil Adama Barvíka, zlínský gólman zasahuje.

61:17
    Hosté hrají v plném počtu.

60:53
    Jan Klvaňa svou tvrdou střelou od modré hostujícího brankáře nepřekonal.

60:01

Mladší dorost Olomouc předvedl ve třetí třetině neuvěřitelnou stíhací jízdu, když postupně díky gólům Spurného, Malého a Štefky dokázal smazat tříbrankovou ztrátu a vynutil si prodloužení.

60:00

59:55
    Janu Štefkovi byla zablokována hůl, a tak nemohl zakončit podle svých představ.

59:17
    Time-out pro Zlín.

59:17
    Domácí budou mít možnost dokonce otočit vývoj utkání. Na trestnou lavici usedá Ondřej Gabrhelík (ZLN).

58:28

57:42
    Kohoutům se povedl stejný kousek jako soupeři ve druhé části, tedy gól v oslabení. JAN ŠTEFKA ujel zlínské obraně a s velkou dávkou štěstí pokořil hostujícího brankáře. Je vyrovnáno! Asistence: Jaroslav Škoda.

56:28
    Zbytečným faulem se provinil domácí kapitán Jan Klvaňa (OLO) - držení.

55:10
    Jiří Karafiát orazítkoval břevno domácí klece. Mohlo být rozhodnuto.

53:24
    Tomáš Pospíšil teď opravdu podržel svůj tým! Zlidkvidoval totiž přečíslení dva na jednoho, konkrétně zakončujícího Daniela Gazdu, který jen nevěřícně kroutí hlavou.

50:22
    Kohouti snižují na rozdíl jedné branky. TOMÁŠ MALÝ si vybruslil zpoza branky a s pomocí brusle jednoho ze zlínských obránců dopravil kotouč za brankovou čáru. Asistence: Jan Klvaňa.

48:44
    Karafiát v přečíslení dva na jednoho předložil puk Dlabajovi, tomu puk na poslední chvíli sjel z čepele hole.

48:01
    Mora už je v pěti.

47:44
    Zlínští nastřelili tyč! Od tyčky se poté puk odrazil k Michalu Gagovi, jenže ten před prázdnou klecí promáchnul.

47:30
    Tečovanou Werbikovu střelu Tomáš Pospíšil reflexivně kryje a drží tak olomoucké naděje stále nad vodou.

46:01
    Za hrubost vyloučen olomoucký Miroslav Kuba (OLO).

45:07
    Marku Hustákovi se v obklíčení dvou zlínských obránců nepovedlo ideálně zakončit.

43:57
    Zlín je kompletní.

43:01
    Střela Patrika Pisky letěla jen těsně nad břevno zlínské branky.

41:57
    Kohouti mají možnost dostat se do kontaktu. Za nedovolené bránění vyloučen zlínský Jiří Karafiát (ZLN).

41:04
    Mora dokázala osm vteřin před vypršením Werbikova trestu snížit. Po nahrávce Matěje Zabloudila se z předbrankového prostoru trefuje LUKÁŠ SPURNÝ. Asistence: Matěj Zabloudil, Jan Štefka.

40:01

Hosté i nadále mají otěže zápasu ve svých rukách. Ve druhé části dokázali na povedenou první část nevázat hned dvěma góly. Nejprve překonal Pospíšila bekhendovou střelou Michal Gago a ještě před konce druhé třetiny navýšil vedení Zlína ve vlastním oslabení Jakub Tomešek. Třetí dvacetiminutovka začne přibližně v 11:29.

40:00

39:10
    Za hákování vyloučen hostující Nicolas Werbik (ZLN).

38:39
    Mora v plném počtu.

37:53
    Zlín právě vstřelil branku!
    Olomouc chybovala v rozehrávce a do protiútoku dva na jednoho se dostala zlínská dvojice David Peška a Jakub Tomešek. První jmenovaný posunul na JAKUBA TOMEŠKA, který přehodil Pospíšilův pravý beton a v oslabení posílá svůj tým už do tříbrankového vedení. Asistence: David Peška.

37:23
    Lukáš Spurný nahazoval od modré čáry, brankář Barvík musel vytáhnout zákrok pravým betonem.

36:39
    Olomouc zvýšila svou aktivitu, za což je odměněna přesilovkou. Už podruhé si dnes za katrem odpyká dvě minuty Michal Gago (ZLN), tentokrát za podražení.

36:00
    Kohouti ale tohle oslabení přežili.

35:29
    Zlín se drží v útočném pásmu a brankář Pospíšil si na nedostatek práce stěžovat rozhodně nemůže.

34:00
    Vyloučen olomoucký Miroslav Kuba (OLO) - hrubost.

33:53
    Hned vzápětí mohl z protiútoku snížit Jan Štefka, jeho střelu, která mířila do pravého horního ruhu ale do ochranné sítě vyškrábnul brankář Barvík, který teď svůj tým hodně podržel.

33:19
    Sám na Pospíšila uháněl Michal Gago, domácí brankář ale stihnl zareagovat včas a jeho střelu vytěsnit.

31:01
    Berani v plné síle.

30:55
    Zlínský brankář Barvík měl teď velké štěstí, že mu puk skrz výstroj nepropadnul kotouč až za brankovou čáru.

30:30
    Zlín se osvobozuje vyhozením až k Pospíšilovi.

29:29
    Jakub Kolařík si vyjel z rohu kluziště až před Barvíka a střelou švihem nastřelil břevno!

29:01
    Mora má možnost odpovědět. Za hákování si jde za katr sednout střelec druhé zlínské branky Michal Gago (ZLN).

27:17
    Druhý gól Zlína visel na vlásku už delší dobu. Filip Stiksa našel před olomouckou klecí zcela osamoceného MICHALA GAGA, který bekhendem trefil mezírku mezi Pospíšilovými betony. Asistence: Filip Stiksa.

25:50
    Mezi kruhy si najel zlínský bek Tomešek, ale jeho střela nebyla natolik důrazná, aby Pospíšilovi nadělala nějaké potíže. Zlín zatím Olomouc přehrává i v druhé třetině.

23:09
    Puk teď chvíli ležel před brankovou čáru Olomouce a Pospíšil se má v brance co otáčet, aby nepropustil do sítě druhý zlínský gól.

22:15
    Mora je v pěti.

21:35
    Proti razantní střele Filipa Stiksy z pravého kruhu si připsal domácí brankář Pospíšil spolehlivý zákrok.

20:15
    Patnáct vteřin po záčátku druhé periody bude hrát Zlín již třetí početní výhodu v utkání. Nedovoleným bráněním se provinil Tomáš Malý (OLO).

20:01

Mladší dorostenci Zlína po první třetině vedou nad mladším dorostem Olomouce. V úvodních vteřinách prvního dějství sice mohla jít do vedení Mora, avšak proti byl brankář Barvík, a tak v přesilovce načali gólový účet zápasu právě Zlínští, kteří díky svižné střele Petra Procházky stanovili výsledek po dvaceti minutách,

20:00

19:20
    Před Pospíšilem nebezpečně dorážel Nicolas Werbik, domácí strážce svatyně byl ale na místě včas.

18:07
    Jakub Heža svým projektilem orazítkoval pouze mantinel za Barvíkovými zády.

15:03
    Tvrdou střelou z levého kruhu se prezentoval zlínský Jakub Tomešek, brankář Olomouce Pospíšil ale stačil včas do jeho rány strčit vyrážečku.

13:31
    Kohouti už jsou v plném počtu, přesto však musel být brankář Tomáš Pospíšil v pozoru.

12:16
    Hosté už jsou v pěti a začíná jejich zkrácená početní výhoda.

11:31
    Nejenže se Olomouci v této přesilovce nedařilo, navíc o ni přicházejí. Jiří Horák (OLO) hákoval soupeře v jeho obranném pásmu, a už podruhé si dnes půjde sednout na trestnou lavici.

10:16
    Hanáci mají možnost vyrovnat. Patrik Kotek (ZLN) dost nevybíravě zajel do domácího gómana, za což si odsedí dvouminutový trest. (Nedovolené bránění).

08:44
    Hosté jdou po zásluze do vedení. Celou početní výhodu strávili v pásmu Olomouce a pár vteřin před vypršením Horákova trestu se od modré čáry prosazuje PETR PROCHÁZKA. Asistence: David Peška.

08:25
    Modrožlutí se i nadále drží v blízkosti brankáře Pospíšila, který byl donucen znovu zastáhnout.

07:11
    Přesilovka mohla být bleskurychle využita, jenže Zlín nastřelil pouze tyč Pospíšilovy klece.

07:04
    Prvním vyloučeným hráčem zápasu je olomoucký Jiří Horák (OLO) - podražení.

06:20
    Zlínský Patrik Knotek si z rohu kluziště šikovně sjel až do předbrankového prostoru a střelou švihem donutil Pospíšila k zákroku.

05:04
    Na druhé straně nebezpečnou střelou od modré čáry vyprášil vyrážečku domácího brankáře Pospíšila hostující bek Daniel Gazda.

02:38
    Jakub Heža šikovně před Barvíkem tečoval nahození Jaroslava Škody a jen reflexivní zákrok zlínského brankáře zabránil tomu, aby olomoucký forvard otevřel skóre utkání.

01:09
    Jan Štefka se na útočné modré chopil puku a prodral se s ním až mezi kruhu, ke střele se už ale nedostal, protože byl zablokován jedním ze zlínských zadáků.

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

David Jahoda

Branky a nahrávky: 42. Spurný (Zabloudil M., Štefka), 51. Malý (Klvaňa), 58. Štefka (Škoda), 65. Kuba - 9. Procházka (Peška), 28. Gago (Stiksa), 38. Tomešek (Peška)

HC Olomouc: Pospíšil (Venkrbec) – Škoda, Beutl, Spurný, Piska, Klvaňa (C), Kolařík – Holibka, Heža J., Malý – Horák J., Holiš – Štefka, Kuba, Zabloudil M. – Husták, Zabloudil Z..
    Berani Zlín: Barvík (Ling) – Gabrhelík, Váňa, Mikulec, Tomešek, Martínek, Fridrich, Schmied, Gazda, Procházka – Kolařík, Werbik, Gago, Peška (C), Stiksa, Dlabaja, Karafiát, Kotek, Rezek.

Rozhodčí: Cik – Novotný, Vožda