Mladá Boleslav – Most 7:3 (kon.) | Ústí n/L – Šumperk 2:4 (kon.) | Třebíč – Benátky n/J 3:4 (po pr.)
Jihlava – Kadaň 1:3 (kon.) | Hr. Králové – Beroun 5:2 (kon.) | Písek – Havlíčkův Brod 2:3 (kon.)
Olomouc – Litoměřice 6:2 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
5:2 (0:0, 1:0, 4:2)
Medvědi Beroun 1933
Středa 28.11.2012, 18:001. liga (ČR)

Utkání končí. V prvních dvou třetinách to byla jen a jen nuda. Poslední dvacetiminutovka však nabídla šest branek. Východočeši v poslední části dokázali přehrát a přestřílet svého soka. Nejlepším hráčem domácích je vyhlášen Petr Haluza, za hosty toto ocenění přebírá Jiří Jebavý. To je ode mne pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek večera. (20:28:32)

60:00

59:48
    Ještě jeden trest. Zdeněk Kubica dostává dvě minuty za podražení. Nic to už ale neřeší.

59:35
    Puk je ve střední třetině, zápas už se jen dohrává. Vítěz střetnutí je jasný.

59:16
    Další hradecký útok přerušuje ofsajd.

58:50
    Hradec právě vstřelil branku!
    A ještě jedna branka do berounské sítě. Petr Haluza mohl nejprve zkompletovat hattrick, jeho střelu ale ještě Kůdela zneškodnil. Tento hráč následně našel zcela volného VÍTA BUDÍNSKÉHO na druhé straně, kterému stačilo trefit poloodkrytou branku. Asistence: Petr Haluza.

57:55
    Hradci narostla křídla, o individuální finesu se nyní pokoušel i Martin Šagát, ten ale nedokázal vystřelit.

57:21
    A troufám si tvrdit, že je definitivně rozhodnuto. PETR HALUZA si přebral puk na modré čáře a doslova začal kouzlit! Jinak se to popsat nedá. Udělal kličku dvěma hráčům a následně se dostal do předbrankového prostoru. Už už to vypadalo, že je ve velkém úhlu, avšak Haluza dokázal zakončit i z těžké pozice. Kůdela se marně natahoval, na tuto střelu neměl nárok. Asistence: Michal Mikeska, Vít Budínský.

56:32
    Hradec se provinil zakázaným uvolněním, vhazovat se bude v pásmu Východočechů.

56:12
    Beroun se nenápadně tlačí dopředu, uvidíme, zda se mu podaří srovnat stav.

55:24
    Martin Čurda vystřelil z pravé strany, jeho střelu Jakub Čech viděl a ukryl ji na svou hruď.

54:50
    Patrik Moskal střílel z těžké pozice, puk pak létal všemožně ve vzduchu, tak jej raději Kůdela chytil.

54:30
    Beroun právě vstřelil branku!
    Utkání se však ještě dramatizuje. Hosté se dotahují na rozdíl jedné branky. Daniel Krejčí nahodil puk před branku, kde jej nešťastně srazil David Roupec před TOMÁŠE DOLEŽALA. Posledně jmenovaný útočník na nic nečekal a z bezprostřední blízkosti napálil puk přímo do hradecké branky. Asistence: Daniel Krejčí.

53:54
    Hostující lavička si vyžádala oddechový čas.

53:54
    Hosté si zahrají početní výhodu. Hradecký tým oslabí Milan Karlíček, který dostává dvě minuty za podražení.

52:56
    Michal Tvrdík teď vystřihl dokonalou nahrávku na Víta Budínského. Ten stál úplně sám před hostujícím brankářem. Dlouhou dobu jej absolutně nenapadal. Hradecký útočník ale však dlouho váhal a Kůdelu propálit nedokázal!

52:23
    Vít Budínský si najel do útočné třetiny, následně vypálil na Kůdelu, ten jeho střelu likviduje. Puk je nyní v rohu pásma.

51:40
    V současné chvíli se hraje především ve středu hřiště, oba celky si navzájem vyměňují kotouč.

50:50
    Beroun to ale ještě nechce úplně zabalit, teď krouží v útočné třetině. Všemu ale chybí veskrze nápaditější myšlenka.

50:31
    A Východočeši vedou již o dvě branky. Michal Mikeska si vyjel z pravé strany a prezentoval se kličkou, kterou se dostal až do před Kůdelu. Puk se pak podivně odrazil do míst, kde se nacházel PETR HALUZA. Druhému jmenovanému už stačilo pouze dorazit kotouč do poloodkryté svatyně. Asistence: Michal Mikeska.

49:50
    Kromě kroužení kolem branky ale nic. Hradec zakládá další útočnou akci.

49:28
    Beroun je v útočném pásmu Hradce, co zde vymyslí?

49:00
    Dnešnímu utkání v Hradci Králové přihlíží 760 diváků.

47:29
    Jakub Čech raději sebral puk, jenž se nacházel v jeho blízkosti. Vhazování v pásmu Králvéhradeckých.

46:52
    Po Moskalově nahození se do šance dostal Michal Tvrdík, nedokázal ale překonat roztaženého Kůdelu.

46:21
    David Roupec nahodil od modré čáry, puk ale ještě změnil směr po lehké teči v předbrankovém prostoru. Hradeckým stadionem se rozléhal zvuk břevna!

45:57
    Hradečtí chtějí ihned odpovědět a tlačí se dopředu. Akci však zastavuje odpískaný ofsajd.

45:37
    Medvědům se podařilo snížit na rozdíl jediné branky! Jiří Jebavý vytáhl ze svého repertoáru výtečnou přihrávku, kterou přes dvě čáry našel najíždějícího JAKUBA STROMKA. Ten ujížděl od modré čáry na Jakuba Čecha a střelou pod víko do pravého rohu rozjásal berounskou lavičku. Domácí gólman již nestihl zareagovat. Asistence: Jiří Jebavý.

44:21
    Ani Hradec se nyní vepředu moc dlouho nezdržel. Martin Šagát se snažil dotlačit puk z ostrého úhlu do branky, neúspěšně.

43:49
    Martin Čurda se vydal na útočnou štaci, jeho střela přes obránce se ale mezi tři tyče nevešla. Berounská akce tak nyní vyšla vniveč.

43:21
    Hynek Kůdela nyní zasáhl ramenem, puk míří opět mimo mantinely. Vhazovat se bude v útočném pásmu Hradeckých.

42:50
    Martin Vágner vystřelil od modré čáry, puk však míří do ochranné sítě.

42:15
    Beroun se nemůže dostat na dostřel Čechovy svatyně. Východočeši totiž pozorně brání.

41:33
    Hradec by rád přidal ještě jednu branku, nyní už je vidět, že je na hokejkách domácích větší klid.

41:02
    A už je to o dvě branky! Patrik Moskal postupoval na hostujícího brankáře, moment ke střele ale prováhal. Nakonec to ale ještě zkusil, puk se posléze podivně odrazil do brankoviště, přičemž byl Kůdela úplně mimo. Volně povalující se kotouč se snažil dorazit Michal Tvrdík, ale jeho hokejka byla zablokována. Berounští už však nedokázali zabránit dorážce MARTINA VÁGNERA, který přijížděl od modré čáry. Ten pohotově dopravil puk do sítě. Asistence: Michal Tvrdík, Patrik Moskal.

40:46
    Od modré čáry pálil Martin Vágner, hostující brankář měl co dělat, aby puk zastavil před brankovou čárou. Na poslední chvíli vyšvihl svůj beton.

40:35
    Hradec pokračuje ve své přesilové hře. Nyní se ke střeleckému pokusu dostal David Roupec. Jeho navštívenka Kůdelu ale nikterak nerozrušila.

40:01

Jsou za námi dvě třetiny zápasu, ve kterém prozatím padla jen jedna branka. Diváci se do varu rozhodně nedostávají, hraje se ve velmi vlažném tempu. Dvě minuty před koncem však rozvlnil hostující síť Michal Tvrdík, který se trefil v přesilové hře. Uvidíme, co nám přinese poslední dvacetiminutovka, která začne přibližně v 19.45 hodin.

40:00

39:50
    Hynek Kůdela musel zasahovat po nahození od modré čáry. Nikdo z domácích hráčů nedokázal doklepnout puk za brankovou čáru.

39:21
    Na trestnou lavici tedy míří Petr Přindiš, jenž dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Podaří se Hradeckým přidat další gól?

39:21
    No vida! Málem se ještě skóre měnilo. Petr Haluza hledal najíždějícího Davida Roupce, který ale netrefil puk z první. Hosté faulovali, bude se vylučovat.

38:49
    Druhá třetina už se zřejmě jen dohraje, Východočeši zakládají ale ještě jeden útok.

38:07
    Tomáš Doležal se na druhé straně kluziště pokoušel o odpověď. Jeho střela zápěstím jen poškádlila hradeckého brankáře.

37:54
    Hradečtí se znovu tlačí dopředu, chtějí zřejmě přidat další gól.

37:23
    No a přece jenom se diváci dočkali brankového příspěvku! Martin Šagát posunul černou pryž na MICHALA TVRDÍKA, který udělal jeden oblouček, popojel si na střed a precizní střelou zápěstím rozvlnil berounskou síť. Hostující Hynek Kůdela si na puk ještě sáhl lapačkou, chytit jej ale už nedokázal. Asistence: Martin Šagát, Martin Vágner.

36:55
    Hynek Kůdela raději zalehl volně povalující se kotouč před jeho brankou.

36:45
    David Videlka dostává dvě minuty za hákování. Hradec má tedy k dispozici další početní výhodu, probudí se v ní značně zamklé domácí publikum?

35:45
    Ani pokus Milana Karlíčka se v současné chvíli neujal.

35:31
    Hosté se provinili zakázaným uvolněním, hra se přesouvá před Hynka Kůdelu.

35:00
    Teď se o změnu skóre pokoušel Jakub Stromko, který pálil z velkého úhlu. Jakub Čech měl lapačku připravenou.

34:20
    Hradec se stále nemůže dostat na dostřel, na gólový příspěvek tak diváci stále čekají.

33:55
    Luděk Brož se ocitl v předbrankovém prostoru, kam také dostal puk. Jeho střela z první skončila na betonu Kůdely.

33:09
    Domácí tým ani tentokrát nedokázal dopravit puk za brankovou čáru, Beroun je v kompletním složení.

32:55
    Berounu se podařilo znovu vyhodit přes všechny čáry.

32:31
    Hradeckým vázne kombinace. Teď se vlastní nepřesností dostali ven z útočného pásma.

32:02
    Hradec je v plném počtu, Východočechům začíná zkrácená přesilová hra.

31:41
    Milan Karlíček se dlouhou dobu napřahoval, v poslední chvíli si však střelu rozmyslel. Volil nahrávku, to nebyla správná volba.

31:06
    Poměr sil na ledě se vyrovná. Za hosty je vyloučen Zbyněk Hrdel, provinil se držením protihráče.

30:51
    David Videlka pálil od levého mantinelu, jeho pokus nenadělal Čechovi nějakou větší neplechu.

30:33
    Berounským se nedaří usadit v útočném pásmu, žádná pastva pro oči to tedy zrovna dnes není.

30:02
    David Švagrovský oslabí svůj tým. Exberounský hokejista dostává dvě minuty za hákování.

29:54
    Tempo hry je značně uvadlé, hokejistům se nedaří vstřelit branku. Kdo otevře účet utkání?

29:24
    Hradečtí jeli tři na dva! Martin Šagát nechal puk do tandemu Michalu Tvrdíkovi, který si ještě stihl udělat kličku a posléze ze středu hřiště vystřelit. Jeho pokus jen o kousek minul berounskou svatyni!

28:59
    Hradec oslabení ustál a hraje v plném počtu.

28:21
    Lukáš Havel se nacházel už v hodně ostrém úhlu, přesto to zkusil. Hradecký gólman měl nohu na tyčce a šanci tím tak zmařil.

27:55
    Ze středního pásma pálil Daniel Krejčí, Jakub Čech jeho pokus utlumil a raději přerušuje hru.

27:29
    Hradec je ve čtyřech, Medvědům se nepodařilo vyprodukovat nějakou výraznější příležitost.

26:59
    Beroun bude mít k dispozici zkrácenou dvojnásobnou početní převahu. Kapitán Martin Vágner dostává půjde na trestnou lavici za vražení na hrazení.

26:32
    Královéhradečtí nepouští svého soupeře k sobě do třetiny. Co nás ještě v této přesilovce čeká?

26:12
    Beroun ale nedokáže vytvořit v útočné třetině něco zajímavějšího. Hradec nyní vyhazuje.

25:29
    Hradec bude hrát ve čtyřech. Vyloučen je Václav Čížek, jenž dostává menší trest za podražení.

25:03
    Martin Šagát se dostal s pukem do rohu pásma, neváhal ani sekundu a z otočky poslal intuitivně kotouč do mezikruží. Tam najížděl z druhé vlny Jiří Hendrich, který stál tváří v tvář Kůdelovi. Obránce Hradeckých se do zakončení nedostává moc často, volil bekhendovou kličku, ale nedotáhl ji do zdárného konce!

24:32
    Zdeněk Kubica vystřelil přes obránce, berounský brankář pohotově zareagoval a schoval kotouč v lapačce.

24:12
    Královští lvi opět vstupují do druhé části aktivně, žádné výrazné šance ale diváci zatím nesledují.

23:50
    Vít Budínský dostal přihrávku zpoza branky. Následně vypálil z první, na hostujícího muže v brankovišti ale lék nenašel.

23:11
    Jiří Hendrich vystřelil z otočky, jeho pokus však na místo určení nedoputoval. Hynek Kůdela nemusel ani zasahovat.

22:41
    Hraje se především ve středním pásmu, týmy si navzájem půjčují puk.

22:00
    Hradec Králové se stále snaží vstřelit úvodní branku střetnutí, přes střední pásmo se teď ale nemůže dostat.

21:18
    Východočeši nedokázali přesilovou hru využít, Berounští jsou v pěti.

21:10
    Královští lvi si sice nahrávají v útočném pásmu, ani jeden ze střeleckých pokusů Václava Čížka se neujal. Za tuto početní výhodu vystřelil snad pětkrát.

20:44
    A znovu. Václav Čížek pálí od modré čáry, v předbrankovém prostoru má ale Hynek Kůdela volné pole působnosti.

20:29
    Václav Čížek vystřelil dvakrát zpoza modré čáry, ani jednou však jeho projektil neměl razanci.

20:01

Vše je připraveno k zahájení druhé periody.

První třetina už je minulostí, gól jsme v ní neviděli. Hradec vlétl do utkání aktivněji, pak ale jakoby se stáhl do ústraní a nechal hrát i Beroun. K vidění byly i početní výhody, Hradec si ještě jednu dvojnásobnou přenese do druhého dějství. Uvidíme, zda v něm již padne branka, startujeme přibližně v 18.52 hodin.

20:00

19:54
    David Roupec chtěl propálit vše, co mu stálo v cestě, trefil ale pouze spoluhráče Budínského.

19:18
    A hosté se provinili ještě jedním nedovoleným zákrokem. Královští lvi tak mají k dispozici dvojnásobnou početní výhodu. K trestoměřičům míří Jiří Jebavý za sekání, druhým vyloučeným je Zbyněk Hrdel, který je vyloučen za pád pod nohy.

19:05
    Zrovna při návratu hradeckého hráče na hrací plochu ujížděl Švagrovský s Kubicou do přečíslení. Prvně jmenovaný hledal Zdeňka Kubicu v plné rychlosti, ten byl v klíčové fázi faulován.

18:20
    Jakub Čech měl za brankou puk a zřejmě neviděl dojíždějícího hráče Berouna. Ten se dostal ke kotouči, ale nezakončil.

17:58
    Domácímu celku se podařilo vyhodit do středního pásma.

17:25
    Exhradecký Lukáš Havel si vyjel od pravého mantinelu na střed a následně vyprodukoval zajímavou střelu zápěstím. Jakub Čech měl ale dobrý výhled, a tak bez větších problémů zasahuje.

17:05
    Bude se vylučovat. Paradoxně jde na trestnou lavici Šimon Macháň, ten dostává menší trest za vysokou hůl.

16:55
    Tlak pokračuje, nikdo z domácích ale zatím stále nevystřelil.

16:33
    Hradecká čtvrtá formace nyní pořádně mačká Beroun. Všemu ale chybí to nejdůležitější – střelba.

16:16
    Beroun se provinil dvěma slepenými icingy, vhazovat se bude po pravici hostujícího strážce svatyně.

15:43
    Karlíčkova střela skončila na betonu přesouvajícího se Kůdely, ten v pohodě šanci zneškodnil.

15:30
    Ani v této početní výhodě se domácímu celku nepodařilo vstřelit gól. Medvědi jsou v plném počtu.

14:57
    Hostům se podařilo vyhodit přes všechny čáry, a tak musejí Královéhradečtí začínat takříkajíc od "píky".

14:28
    Václav Čížek vyslal další střelu, ani tato na místo určení nedoputovala, Kůdela měl situaci jasně pod kontrolou.

13:56
    Michal Tvrdík se snažil zasunout puk k tyčce, puk se mu ale nepodařilo trefit dle představ.

13:30
    A teď již k avizovaném trestu. Za katr dnes již podruhé míří Tomáš Polák, tentokrát dostává dvě minuty za podražení.

13:20
    Při signalizovaném trestu měl Hradec obrovskou šanci! Před brankou hostů se zjevili rovnou tři hradečtí hokejisté, přičemž se ke střele dostal Martin Vágner. Mířil ale jen doprostřed brány!

13:05
    Hradec své oslabení ustál a je v plném počtu.

12:34
    Pokus o založení berounského útoku nyní zastavuje odpískaný ofsajd.

12:10
    Hradečtí dokázali vyhodit a mohou vystřídat.

11:44
    Beroun si nahrává v útočném pásmu, přijde i nějaký střelecký pokus?

11:05
    Početní výhodu si zahraje i Beroun. Na trestnou lavici míří Václav Čížek, jenž dostává dvě minuty za držení.

10:38
    Hradec se vydal dopředu, jeho kombinace však nyní ztroskotala již v samotném zárodku.

10:12
    Tempo hry není teď nikterak valné. Královští lvi se stáhli do ústraní a čekají, co soupeř vymyslí.

09:33
    Jakub Kania měl puk v rohu a mohl Hradecké vysvobodit z tlaku. Místo toho však trestuhodně namazal protihráči, který ale nedokázal nabízenou možnost využít.

09:12
    Hosté srovnal s Hradcem krok a teď jsou nebezpečnější.

08:50
    Pavel Klhůfek se společně se svým spoluhráčem vydal do přečíslení dva na jednoho. Prvně jmenovaný hráč chtěl vyřešit celou situaci sám, naznačil přihrávku a vystřelil. Jeho pokus mířil nad branku Jakuba Čecha.

08:04
    Hosté se teď na chvíli usadili v útočné třetině, kde se snaží vymyslet něco zajímavého.

07:38
    Dluhou dobu rozhodčí nepřerušuje chumel v pásmu Hradeckých. Nikomu z hráčů se nedaří vyšťourat černou pryž.

07:12
    Teď se berounský celek dostal konečně k brance domácích. Od modré čáry nahazoval Davida Videlka, s jeho pokusem neměl Jakub Čech žádné potíže.

06:49
    Zatím se moc pohledný hokej nehraje. Vypadá to, že hosté přijeli pod Bílou věž spíše bránit.

06:18
    Medvědi se znovu provinili zakázaným uvolněním. Hradečtí se tak nastěhují před hostujícího muže v masce.

05:40
    Berounští se stále nemohou dostat k brance Jakuba Čecha. Zatím se téměř nedostali do žádného střeleckou pokusu.

04:56
    Hradec první přesilovku nevyužil, hosté jsou v kompletním složení.

04:49
    Čížek se dostal znovu ke střeleckému pokusu, jeho navštívenka Kůdelovi ale vůbec nebyla nebezpečná. Mířila doprostřed brány a postrádala patřičnou razanci.

04:20
    Až nyní se to svěřencům trenéra Martina Hostáka povedlo. Z první střílel Václav Čížek, trefil pouze prvního bránícího hráče.

03:55
    A znovu. Beroun zatím v tomto oslabení nemusel řešit nějakou spletitou situaci.

03:20
    Královským lvům se nepodařilo usadit v útočném pásmu, Medvědi bezproblémově vyhazují.

02:56
    Východočeši si zahrají početní výhodu. Tomáš Polák si půjde zchladit hlavu na trestnou lavici za pád pod nohy.

02:22
    Medvědi se nemohou dostat dopředu, Hradec je v úvodu aktivnějším týmem.

01:44
    Hradec se snaží vstoupit do zápasu lépe, Luděk Brož teď vystřelil z pravé strany, branku však netrefil.

01:11
    Tvrdík si najel do útočné třetiny a z vrcholu kruhu vystřelil. Do pokusu vložil hůl Patrik Moskal a kotouč jen o kousek minul branku.

00:49
    Medvědi znovu nedokázali založit útočnou akci a vyhazuje až na icing.

00:26
    Od modré čáry se k prvnímu nahození dostal kapitán Martin Vágner, který vylekal hosty. Hynek Kůdela moc dobře neviděl, nakonec však dokázal zasáhnout.

00:11
    Berounští se chtěli vydat dopředu, jejich snahu však přerušuje zakázané uvolnění. Vhazování před Kůdelou.

00:01

Aktéři dnešního střetnutí již nastupují na ledovou plochu, začínáme za několik málo okamžiků.

Královští lvi Hradec Králové: Čech (Luňák) – Roupec, Kania, Čížek, Vágner, Karlíček, Chmelíř, Čáp, Hendrich – Budínský, Mikeska, Haluza – Šagát, Tvrdík, Moskal – Švagrovský, Brož, Říha – Valášek, Macháň, Kubica. Trenér: Martin Hosták.

Medvědi Beroun 1933: Kůdela (Mastík) – Kaláb, Krejčí, Jebavý, Přindiš, Malý, Beneš, Knesl, Ruprecht – Klhůfek, Doležal, Havel – Hrdel, Stromko, Plichta – Videlka, Trojan, Polák – Čurda, Hošťálek, Kadlec. Trenér: Aleš Totter.

Rozhodčí: Přikryl – Polonyi, Wesley.

Speciální náboj pro Davida Švagrovského:

Před začátkem letošního ročníku přestoupil David Švagrovský do Hradce Králové. Zmínka o tomto hráči je z toho důvodu, že dlouhou dobu hájil barvy právě nadcházejícího soupeře.

Švagrovský strávil v Berouně celkem čtyři roky. Za tu dobu dokázal na své konto nastřádat 44 branek a 66 asistencí, což je obdivuhodné číslo. Trefí se proti svému bývalému zaměstnavateli?

Co mají oba týmy společného?

Nestává se to každý den, přesto se tím mohou obě mužstva pyšnit. V nedávné době totiž jak Hradec, tak Beroun dokázali porazit lídra samotné soutěže z Mladé Boleslavi. Hradečtí jej udolali na svém ledě výsledkem 4:2, Medvědům se to podařilo dokonce v hájemství Středočechů. Tam se domácímu mužstvu nepodařilo vstřelit ani jeden gól a svěřenci Aleše Tottera zvítězili v poměru 3:0.

Příjemný den z Hradce Králové. Pod Bílou věž míří předposlední celek tabulky – Beroun. První hokejová liga se příští týden přelije do své druhé poloviny, ještě předtím však bude k vidění právě tento souboj. Hradec bude chtít napravit dva venkovní nezdary, ve kterých nezískal ani jeden bod. Naopak Medvědi se pokusí zdolat dalšího papírového favorita.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Sanny Muharem

Branky a nahrávky: 38. Tvrdík (Šagát, Vágner), 42. Vágner (Tvrdík, Moskal), 51. Haluza (Mikeska), 58. Haluza (Mikeska, Budínský), 59. Budínský (Haluza) - 46. Stromko (Jebavý), 55. Doležal (Krejčí)

Medvědi Beroun 1933: Kůdela (Mastík) – Krejčí, Kaláb, Přindiš, Jebavý, Beneš, Malý, Ruprecht, Knesl – Klhůfek, Doležal, Havel – Hrdel, Stromko, Plichta – Videlka, Trojan, Polák – Čurda, Hošťálek, Kadlec. Trenér: Aleš Totter.

Rozhodčí: Přikryl – Kašík, Wesley