Přerov – Havířov 2:5 (kon.) | Opava – Prostějov 2:4 (kon.) | Karviná (Baník) – Frýdek-M. 6:7 (po s.n.)
Poruba 2011 – Vsetín 3:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Nový Jičín 2:10 (kon.) | Řisuty – Milevsko 4:0 (kon.)
Děčín – Jablonec n/N 5:2 (kon.) | Tábor – Klášterec nO 4:3 (po pr.) | Klatovy – Kobra 4:6 (kon.)
Sokolov – Bílina 6:4 (kon.) | Pelhřimov – Technika Brno 6:5 (po s.n.) | SHK Hodonín – Kolín 5:2 (kon.)
Nymburk – Žďár n/S 4:5 (po s.n.) | Chotěboř – Břeclav 4:3 (kon.) | Mor. Budějovice – Jindř. Hradec 1:6 (kon.)
HC Tábor
4:3 (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
HC Tygři Klášterec nad Ohří
Středa 05.12.2012, 18:00 • Zimní stadion Tábor • 2. liga skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

00:01

Hockey Club Tábor: Panec – Havran, Hlaveš, Heršálek, Adamec, Pospíšil – Heřmánek, R. Pechánek, Nedorost, T. Pechánek, Kellner, Hájek, Kratochvíl, Matušík, Mrkvička, Kolomý, Perník, Šulčík, Seidl. Trenér: T. Matušík

HC Klášterec nad Ohří: Damašek – Loučka, Hartman, Žižka, Havlůj, Mašek, Dostál, Pozděna, Kolčava – Heindl, Kalinovič, Hofmeister, Řepík, Jáchym, Miklovič, Mála, Salač, Toman, Novák J., Novák L., Ptáčník. Trenér: L. Kubát

Rozhodčí: .

14:35
    Klášterec právě vstřelil branku!
    Autorem branky je KLÁŠTEREC.

19:59
    Omlouváme se za zpoždění, podrobně budeme komentovat od 2. třetiny. V krátkosti si shrneme podstatné události ze závěru 1. třetiny. Vedení se ujali hosté přibližně v 15. minutě. Přesně 5 minut před koncem 1. třetiny dostali hosté možnost hrát velkou pětiminutovou přesilovku, kterou nevyužili. Druhá třetina začne asi v 18:47.

20:00

O přestávce se podíváme na předzápasové info. V Táboře se dnes pokusí zvítězit HC Klášterec nad Ohří. Domácí Hockey Club Tábor v sobotu s přehledem porazil Kobru Praha 4:0 a brankář Panec se dočkal první letošní vychytané nuly. Tábor se tak udržel na čele ligy s 36 body. Se stejným bodovým ziskem doráží druhý HC Děčín, který má ale o zápas více. Táborští hokejisté dobře rozjeli prosincovou část sezony a dali zapomenout na poslední dvě listopadové remízy v základní hrací době. V Táboře se maličko zastavily gólové hody, na které byli diváci zvyklí v listopadu. Co ale nebylo v minulém zápase, může být dnes. Dočkáme se dnes opět nějaké výrazné přestřelky?

Dnešní soupeř táborských, HC Klášterec nad Ohří, drží šestou pozici. Klášterec v posledních dvou zápasech dostal příděly jak v běloruské lize. V neděli 2. prosince podlehl v Děčíně 9:1 a ještě o zápas dříve, 28. listopadu, nestačil doma na HC Řisuty v poměru 3:8. Venku získal Klášterec 3 body naposled 17. října právě v Řisutech.

Postavení v tabulce nabízí jasného favorita v podobě domácího HC Tábor. Pro domácí hovoří také forma týmů v posledních zápasech. Letošní vzájemný zápas na táborském ledě hovoří také proti Klášterci, který prohrál v Táboře hned na začátku sezony 15. září 8:4. Dobrou zprávou pro klášterecké hokejisty může být fakt, že domácím chybí spousta tradičních obránců (Liška, Kanov, Ošmyk, Kakos, Černý) a že doma dokázali 28. října Tábor 3:0 přehrát a orazítkovat Táboru doposud jediný zápas, ve kterém nedal gól. Přesto předpokládám, že Klášterec dnes opět prohraje a odveze si prohru dva ku čtyřem. Co myslíte? Uvidíme po zápase.

20:01

20:08
    Domácí vstoupili do 2. třetiny zakázaným uvolněním.

21:04
    Táborská obrana zřejmě zůstala ještě v šatně. Jako nůž máslem projel až před brankáře LIBOR ŘEPÍK a prudkou střelou nad lapačku nedal golmanovi šanci a zvyšuje už na 2:0 pro Klášterec. Asistence: Petr Miklovič.

22:54
    Táborské gól dost srazil, Klášterec je mu rovnocenným soupeřem.

23:10
    Dvouminutová přesilovka pro domácí, kteří mají velkou možnost snížit.

24:26
    Tábor se usadil v pásmu, klášterecká branka je ale zakletá.

25:10

26:07
    Hosté si v klidu přihrávají puk za vlastní brankou, jako by čekali na konec zápasu..

26:42
    Po presinku kohoutů přichází icing hostů.

27:34
    Tomáš Pechánek ujížděl po křídle a hledal před brankou spoluhráče. Ve vytouženém území ale nikdo nebyl.

27:40
    Martin Hartman 2 minuty za sekání. Přesilovka pro Tábor.

28:29
    Od modré to zkoušel Havran, trefil ale jen hokejky obránců.

29:05
    Tábor se dostává do šancí jen těžko, Klášterec brání oslabení bez větších problémů.

29:26
    Radek Seidl zkusil střelu švihem, Damašek byl ale pozorný.

29:40

30:00
    Půlka zápasu je za námi a domácí by potřebovali pokropit živou vodou, jinak nemají šanci proti skvěle bránícímu Klášterci uspět.

30:42
    Po nepovedené střele Ondřeje Maška se do výhodné pozice dostal Kalinovič, ve velké šanci ale domácího brankáře neprostřelil.

31:29
    Další šance hostů. Zpoza hráče mířil nad vyrážečku Libor Řepík, i tentokrát Panec domácí podržel.

32:35
    Kalinovič srazil rukama Škulinu, rozhodčí nevylučuje, publikum píská.

33:00
    Tábor právě vstřelil branku!
    Konečně domácí prolomili střeleckou impotenci. Před bránou se prosadil ROMAN ŠULČÍK. Asistence: Jiří Heřmánek.

33:52
    Skrumáž před domácí brankou hosté nevyužili. Puk viděli snad jen rozhodčí.

34:39
    Přesilovka pro Klášterec. Za sekání je vyloučen domácí Radek Seidl.

35:05
    Řepík zboural Hájka, ale rozhodčí je klidný a přesilovka pokračuje.

36:01
    Šulčík se dostal do úniku, blafákem do bekhendu a střelou mezi nohy si na hostujícího golmana nepřišel.

36:09
    Kalinovič na 2 minuty za hrubost. Hraje se 4 na 4.

36:39
    Domácí v plném počtu. 1:30 přesilovka pro Tábor.

37:21
    Heršálek vypustil od modré jedovku, gólu se ale kohouti nedočkali.

38:01
    Matušík obešel 3 hráče, na střelu mu ale síly nezbyly.

38:06
    Tři sekundy před koncem přesilovky Tábor vyrovnává. LUBOŠ HERŠÁLEK se na poslední chvíli prosazuje. Asistence: Tomáš Hájek.

39:00
    Minuta do konce 2. třetiny.

39:17
    Odraz od zadního mantinelu Damašek raději ukryl pod lapačku.

39:39
    Domácí se hladově tlačí za vedoucím gólem, tentokrát je zastavil ofsajd.

40:00

Po slabším úvodu 2. třetiny se domácí zmátořili a vyrovnali z 0:2 na 2:2. Pokud ještě přidají, určitě mají šanci dovést zápas z 0:2 ještě do vítězného konce. Zajisté napínavá třetí třetina začne v 19:39.

40:01

40:20
    První útok patří hostům, domácí ubránili.

41:16
    Střelou ze středního pásma si Jáchym na Panece nepřišel.

41:58
    Domácí vypouštějí jednu střelu za druhou, branku ale ne a ne trefit.

42:41
    Miklovič nahazoval z křídla před branku, Panec raději puk uklidil do lapačky.

44:10
    Na výlet přes celé hřiště se vydal Řepík, Panec musel jeho dobře umístěnou střelu pod víko vyrazit.

45:14
    Kellnerův pokus sražen vedle.

45:18
    Hostující Martin Hartman vyloučen na 2 minuty za hákování.

45:34
    Tábor úspěšně kombinuje v pásmu, kdyby se Hájkovi puk nezamotal pod hokejkou, mohl z dobré pozice skórovat.

46:05
    A Hájek v další skvělé možnosti, přízemní střelu k tyči ale Damašek bravurně lapil.

47:18
    Žádná další přesilovková příležitost pro domácí, hosté v plném počtu.

47:49
    Mezi kruhy se ke střele dostal Kalinovič, Panec pozorný.

49:24
    Matušík se Seidlem se řítili v nadějném útoku, hostující obránci je ale k ničemu nepustili.

50:56
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, bez větších šancí.

51:36
    Nedorost to z křídla zkoušel bekhendem, Damašek si bližší tyč pokryl.

51:38
    Petr Miklovič vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl. Teď by Tábor mohl strhnout vedení na svou stranu.

52:07
    A přesilovkový gól na sebe nenechal dlouho čekat. U tyče puk protlačil do branky TOMÁŠ HÁJEK, který se tak po spoustě dnešních šancí dočkal konečně gólu. Asistence: Jakub Matušík, Luboš Heršálek.

53:12
    Tábor ale hned o vedení přišel. JAKUB MARTINEC plácnul do puku a vyrovnání na 3:3 je na světě. Bez asistence.

53:39
    A další komplikace pro domácí. Za hákování vyloučen kapitán Matušík.

54:39
    Hosté v pásmu, zatím bez efektu.

55:27
    Klášterec ale s přesilovkou nenakládá zrovna dobře, jako by mu remíza stačila.

55:39

56:49
    Šulčík přihrává před bránu, tam ale nikdo není.

57:27
    Nahození ze středního pásma Damašek radši podržel v lapačce. Vhazování před brankou hostů.

58:00
    Poslední 2 minuty 3. třetiny.

58:05
    Miklovič z úhlu Panece neprostřelil.

58:18
    Radku Pechánkovi utekl kotouč z hole, další útok Tábora tak končí nezdarem.

58:58
    Kalinovič na přihrávku před bránu nedosáhl, jinak mohlo být zle.

59:49
    Jáchym se dral do šance, obránce Heršálek ho pochopitelně zastavil nedovoleně hákem, přesilovka 2 minuty pro hosty.

59:49
    Oddechový čas pro hosty. Poslední porada v nadějné pozici 11 sekund před koncem základní hrací doby.

60:00

Hosté přesilovku zatím nevyužili, uvidíme v prodloužení. Klášterec vcelku překvapivě obral Tábor o první bod. Sebere mu i ten druhý? Uvidíme za chvíli v napínavém finiši dnešního zápasu.

60:01

60:09
    Hosté hrají luxusní přesilovku 4 na 3 a získávají pásmo.

61:05
    Hostující Michal Žižka vyslal jedovatou střelu, Panec kryje.

61:49

62:36
    Heršálek mohl rozhodnout, ale nadvakrát Damaška nepřekonal.

62:45
    Lehkou střelu vyslal Jáchym. Bez úspěchu.

63:40
    Oba týmy už hrají velice opatrně, asi chtějí nájezdy.

64:18
    Na poslední chvíli zatáhl za záchrannou brzdu Martin Hartman a jde na 2 minuty za hákování. Rozhodčí možná mohl písknout i trestné střílení.

64:18
    Oddechový čas pro domácí. Pomůžou porada a čerstvé síly rozhodnout v posledních sekundách zápas?

64:31
    Timeout se vyplatil, FILIP KOLOMÝ se stává hrdinou zápasu, když po chytré přihrávce Matušíka připisuje Táboru z dnešního utkání druhý bod. Asistence: Jakub Matušík.

Dnešní tip na přesný výsledek mi opět nevyšel, Tábor získal jen dva body po výhře 4:3 v prodloužení. Klášterec si možná trochu překvapivě jeden odváží. Uvidíme, jak se bude Táboru dařit příště. Už v sobotu 8. prosince jede do Jablonce. Příští středu (12. prosince) hostí HC Tábor od 18:00 konkurenta na tabulkovém výsluní, HC Řisuty. Do té doby přeji klidné – stále ještě podzimní – období a za týden ve středu v Táboře na hokeji na shledanou! Loučí se s vámi Josef Janda. (20:26:55)

Josef Janda

Branky a nahrávky: 33. Šulčík (Heřmánek), 39. Heršálek (Hájek), 53. Hájek (Matušík, Heršálek), 65. Kolomý (Matušík) - 15. Klášterec, 22. Řepík (Miklovič), 54. Martinec

HC Tábor: Panec – Havran, Hlaveš, Heršálek, Adamec, Pospíšil – Heřmánek, R. Pechánek, Nedorost, T. Pechánek, Kellner, Hájek, Kratochvíl, Matušík, Mrkvička, Kolomý, Perník, Šulčík, Seidl. Trenér: T. Matušík
    HC Tygři Klášterec nad Ohří: Damašek – Loučka, Hartman, Žižka, Havlůj, Mašek, Dostál, Pozděna, Kolčava – Heindl, Kalinovič, Hofmeister, Řepík, Jáchym, Miklovič, Mála, Salač, Toman, Novák J., Novák L., Ptáčník. Trenér: L. Kubát