Luleå – Brynäs 4:3 (kon.) | HV71 – Tappara 1:2 (kon.) | Vienna Capitals – Eisbären 3:2 (po pr.)
HC Slovan – Färjestad 1:4 (kon.)
spusu Vienna Capitals
3:2 (0:0, 1:0, 1:2)
Eisbären Berlín
Čtvrtek 13.12.2012, 20:30 • Albert Schütz Eishalle • European Trophy

UPC Vienna Capitals 3:2 prodl. EHC Eisbären Berlin (0:0, 1:0, 0:0)

Branky: 39. Soares (Olsson, Lundbohm), 47. Woger, 63. Lakos A. – 48. Christensen (Braun L), 60. Olver. Rozhodčí: Vinnerborg, Rönnmark - Lohnston, Smeibidlo. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:30.

UPC Vienna Capitals: Zaba - Bjornlie, Lakos A., Veideman, Fraser, Klimbacher, Lakos P. - Fortier, Gratton, Rotter - Olsson, Soares, Schiechl - Draschkowitz, Blatný, Lundbohm - Nador, Schweda, Woger.

EHC Eisbären Berlin: Zepp - Hördler, Katic, Braun C., Talbot, Baxmann, Sharrow, Brierre - Rankel, Christensen, Mulock T.J. - Busch, Olver, Tallackson - Braun L., Mulock T., Arniel - Supis, Schlenker, Haase.
    (00:01:24)

Závěrečná třetina sebou přinesla i řadu napínavých momentů. Nejprve domácí odskočili na rozdíl dvou branek, když ve 47. minutě zvyšoval na 2:0 Wogera. Ale za minutu bylo sníženo, trefil se hostující Christensen 2:1 a vyrovnání zařídil 47 sekund před koncem třetí třetiny Olver.
    Domácí však dostali v prodloužení také možnost přesilové hry, kterou zužitkoval přesnou ránou od modré André Lakos a posunul svůj tým do závěrečných bojů. Děkujeme za pozornost!

62:48
    Vienna Capitals vstřelili branku!
    Tak se přece jen domácí dočkali! V prodloužení využili svoji přesilovou hru čtyři proti třem. Na modré čáře si několikrát vyměnili kotouč obránci a právě ANDRÉ LAKOS prudkou ránou prostřeluje hostujícího brankáře, který měl zakrytý výhled. Asistence: Jamie Fraser.

61:48
    Vyloučen hostující C. Braun za hákování a oslabuje svůj tým, který posílá do třech.

61:45
    Také na druhé straně se domácí dostali ke kombinaci v útočném pásmu a také si zahrají přesilovku.

61:33
    Z rohu se nedostal hostující Tallacskon.

61:27
    Znovu hosté v útočné třetině.

60:55
    Výborně zapracoval domácí Olsson a posouvá puk do středního pásma.

60:33
    Sami se však dostávají pod tlak.

60:02
    Buly vyhráli domácí, kteří se zřejmě pokusí rozhodnout v prodloužení.

60:01

60:00

59:13
    Eisbären právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! Hosté zúročili odvolání svého brankáře a srovnávají. Po velkém boji před brankou se nejlépe zorientoval hostující DARIN OLVER a pošle zřejmě zápas do prodloužení. Bez asistence.

58:45
    Nebezpečná rána od modré od Olvera a před brankou zřejmě ještě kotouč někdo tečoval.

58:37
    Vytvořili obrovský tlak ve třetině domácích.

58:05
    A také to zkouší hráči z Berlína v šesti. Zepp opustil svoji branku.

57:33
    Na protější straně se dostal ke střele domácí Woger. Ale už hrají opět hráči EHC.

57:13
    Hosté ztrácejí útočné pásmu.

56:50
    Další rána z hokejky Olvera, vynikající zákrok Zaba, který podržel své spoluhráče.

56:27
    Domácí Lundbohm zahrává však v rychlosti opět na zakázané uvolnění a dostává tak soupeře do tlaku, který by mohl znamenat vyrovnání.

56:19
    Christensen však ztrácí kotouč za brankou.

56:08
    Hosté zavezli kotouč do útočné třetiny.

55:22
    Dokonce nyní nepříjemně zakončoval domácí Soares, který se protlačil až před brankáře Zeppa.

54:55
    Stále se hosté nemohou dostat na puk.

54:34
    Domácí Fortier nyní sbírá cenný čas v útočném pásmu.

54:14
    Také přichází hned prudká rána od modré, ale Zaba si s ním poradil.

53:50
    Ovšem domácí Olsson zbrkle zahrál na zakázané uvolnění.

53:40
    Hostům se nyní nedaří zabrat útočné pásmo.

53:12
    Domácí Talbot dostává hru do středního pásma.

52:40
    Ale nemohou se dostat s pukem od mantinelu.

52:30
    Až nyní se na delší dobu dostávají hráči hostujícího celku do tlaku.

52:14
    Hra je stále více rozkouskovaná.

51:55
    Hosté z německého hlavního města se nemohou dostat do soustavného tlaku.

51:34
    Při další akci chycen v postavneí mimo hru hostující C. Braun.

51:12
    Znovu se snažili hosté proniknout do třetiny soupeře, ale L. Braun ztrácí kotouč v souboji u mantinelu.

50:14
    Menší technické problémy nám ztěžují pohled na napínavý závěr zápasu.

48:57
    Nyní hrají domácí pouze na zakázané uvolnění.

47:35
    Hosté se nyní stále více tlačí dopředu. Chtějí za každou cenu, co nejdříve vyrovnat.

47:04
    Výborná individuální akce L. Brauna, který předložil puk na najíždějícího MADSE CHRISTENSENA, který měl před sebou odkrytou branku a také se střelou z první do ní nemýlil. Hosté snižují na rozdíl jediné branky. Asistence: Laurin Braun.

46:55
    Nyní se však dopředu výborně dostává hostující L. Braun.

46:27
    Hráči UPC nyní zkušeně kontrolují hru a nenechávají hrát soupeře.

46:03
    Hosté nechali před brankou úplně volného DANIELA WOGERA, který dostal kotouč od mantinelu a přesnou ránou pod víko nedává hostujícímu brankáři Zeppovi šanci. Bez asistence.

44:32
    V útočném pásmu hraje Blatný.

44:14
    Hráči Capitalsu nyní výborně zhušťují prostor a nepouštějí své soupeře příliš na vlastní polovinu.

43:56

43:15
    Znovu se snaží hostující hráči usadit ve třetině soupeře.

42:45
    ... hostujícího brankáře však nepřekonal, ze zakončení ho stačil ještě rozhodit hostující obránce C. Braun.

42:40
    Kotouč jim však vypíchl domácí Olsson a jede sám na Zeppa...

42:34
    Ale už se hráči hostujícího celku usadili ve třetině soupeře.

42:14
    Domácí se hned po buly osvobozují.

41:56
    Vyloučen domácí hráč. Menší trest dostává Zdeněk Blatný za hákování.

41:55
    A další rána od hostujícího L. Brauna.

41:46
    Na druhé straně střílel hned po překročení útočné modré Olver. Také Zaba v klidu kryje.

41:23
    Nyní se snažil obtočit kolem branky domácí Schiechl, Zepp jeho pokus vyráží.

41:16
    Ale také jim se rozehrávka nedaří. Icing.

40:56
    Ale hostující Tallackson neudržel pásmu a hráči EHC Eisbärenu musí začít znovu od vlastní branky.

40:24
    Domácí hrají pouze na zakázané uvolnění.

40:17
    A také si vytvořili slibnou šanci, kdy nepříjemně zakončoval hostující Rankel do připravného Zaba.

40:02
    Hosté vybojovali první buly v závěrečné části.

40:01

Hráči naposled přicházejí na hrací ledovou plochu v dnešním atraktivním duelu, ve kterém se setkává konfrontace rakouského a německého hokeje. Lehce navrch mají domácí, kteří zásluhou Soarese vedou 1:0.

Druhá třetina začala, jak ta první skončila. Tlakem a šancemi přehrávali hosté svého soupeře, který se však hlavně zásluhou nedisciplinovanosti soupeře dostával do hry a vlastních brankových příležitostí. Ovšem udeřil v pěti proti pěti. 76 sekund před druhou sirénou se prosadil výbornou tečí domácí Soares a určil tak stav po druhé části 1:0.
    Počet střel na branku: 19/22.
    Vyloučení: 5/6.
    Využití: 0/0.
    Vyhraná vhazování: 16/17.
    Závěrečná pasáž začne přibližně ve 22:17.

40:00

39:24
    Ve středním pásmu jim bere kotouč Lundbohm a zastavuje tak další akci hostujícho celku.

39:06
    Hosté malinko ztratili tempo hry a nemohou se dostat do útoku.

38:44
    Po přezkoumání branky videorozhodčím se první gól zápasu uznává! U pravého mantinelu se parádně uvolnil Olsson a poslal střelu na teč před branku soupeře, kde jej za záda hostujícího brankáře Zeppa poslal patičkou JOSH SOARES. Asistence: Marcus Olsson, David Lundbohm.

38:30
    Domácí zakládají další útočnou akci.

38:21

37:45
    Domácím hráčům se nedaří udržet útočné pásmo.

37:08
    Nyní vyhazuje po další nepřesné ráně hostující Lundbohm.

36:46
    Nebezpečnou ránou se prezentoval od modré A. Lakos, Zepp však výborně vyráží.

36:30
    Domácí se hned natlačili před brankáře Zeppa.

36:21
    Vyloučen hostující hráč Jimmy Sharrow za hákování.

35:50
    Na protější straně se dostal mezi dva bránící obránce Olsson a trefil přesně hostujícího brankáře Zeppa.

35:25
    Z mezikruží na opačné straně zakončoval hodně nepřesně Rankel.

35:05
    Také na druhé straně se domácí neprosadili.

34:39
    Do třetiny soupeře postupuje hostující Christensen, který prohrál souboj o puk v rohu kluziště.

34:14
    Až teď po střele hostujícího Brauna L., který se dostal přes útočnou modrou a neváhal zaměstnat domácího brankáře Zabu.

33:54
    Ale domácí brankář nemusel ani zasahovat.

33:38
    To však ruší hráči hostujícího celku, který podnikají rychlý nájezd do pásma soupeře po své pravé straně.

33:15
    Hra se nyní trošku uklidnila.

32:30

32:29
    Velká příležitost z levého kruhu, odkud střílel Bjornlie, ale pouze do ramene hostujícího brankáře.

32:10
    Který se už usadil v pásmu soupeře.

31:50
    Pokračuje přesilovka domácího celku.

31:46

30:30
    Také vyloučení na hostující straně. Za hákování odchází na trestnou lavici T.J. Mulock.

29:45
    Další rána v podání Briereho, který opět vyprášil domácímu brankáři lapačku.

29:30
    Který znovu chytá nahození od modré v podání Talbota, na jeho ránu však měl výborný výhled a v klidu jeho pokus kryje do lapačky.

29:15
    Znovu se nastěhovali hráči hostujícího celku před Zabu.

28:30
    Domácí Soares nyní vyvezl kotouč z obranného pásma.

28:15
    Nebezpečně dorážel těsně před brankářem domácích Olver, ale Zaba jeho pokus chytá.

28:05
    Hosté se rychle zabydleli před domácím brankářem.

27:50
    Hra se zdržuje kvůli nefunkčnosti dvířek na střídačce hostujícího celku.

27:46
    Vyloučen domácí hráč. Dvě plus dvě minuty vidí Genoit Gratton za vysokou hůl.

26:14
    Ale spoluhráči odešli střídat, hrají hosté.

26:09
    Domácí Fortier nahazuje kotouč do útočného pásma.

25:50
    Hosté v této části hry aktivnější, lépe bruslí.

25:37
    Ale nedostali se z rohu kluziště s pukem a domácí schiechl posouvá puk do středního pásma.

25:10
    Na druhé straně zavřeli svého soupeře hráči EHC Eisbärenu.

24:27
    A domácí Lundbohm branku mijí!

24:20
    Velká šance domácího celku, dva na jednoho.

24:09
    To právě porušil hostující Christensen, který prošel po levé straně do útočné třetiny a prověřil Zaba v domácí brance.

23:24
    Oba týmy nyní hrají hodně opatrně.

23:09
    Kteří se až nyní osmělují vylézt ze své ulity. Ale jejich snaha daleko nevedla.

22:34
    Ale domácí Gratton ztrácí kotouč za brankou, kde už rozehrávají hosté z Berlína.

22:10
    Hosté se nyní usídlili na polovině soupeře.

21:54
    Také hosté v plné síle.

21:41

20:34
    Pokračuje se čtyři na čtyři.

20:02
    Domácí nyní vyhráli úvodní buly v prostřední části zápasu.

20:01

Týmy už se vracejí z kabin na pokračování zápasu ve druhé třetině, kde už snad začnou také padat nějaké branky.

Na začátku zápasu vlétli na svého soupeře hráči domácího celku z Vídně, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Postupem času se také hosté z německé metropole stále více osmělovali a vytvořili si několik slibných zakončení, ale ani oni branku nevstřelili. Stav utkání po prvním dějství 0:0.
    Celkový počet střel na branku: 10/11.
    Vyloučení: 4/4.
    Vyhraná vhazování: 7/8.
    Druhá třetina začne přibližně v 21:24.

20:00

19:41
    Řady vyloučených rozšíří v první třetině ještě domácí Rafael Rotter za nedovolené bránění.

19:04
    Omyl! Na modré čáře našel domácí Fraser najetého Draschkowitze, který málem v samostatném úniku rozvlnil síť za zády Zeppa, domácí útočník však netrefil branku soupeře ve vyložené gólové příležitosti. Mířil do horního rohu branky.

18:50
    To také domácí pochopili a příliš se dopředu nehrnou.

18:26
    Opět tuto disciplínu zvládají lépe hosté. Kteří zaměstnali Zaba prudkou ránou z levého kruhu.

17:41
    A za ním se jde posadit také domácí Josh Soares za hákování. Pokračuje se čtyři na čtyři.

17:37
    Vyloučen hostující hráč Tyson Mulock za hákování.

17:36
    A další nebezpečná rána od André Lakose, který střílel od modré.

17:34
    Pokračuje tlak domácího týmu.

17:08
    Po delší době musel naopačné straně zasahovat Zeppe po střele od modré Grattonem.

16:46

16:05
    Nakonec domácí P. Lakos vyhazuje.

15:55
    Kterým se ovšem nedaří dostat puk pod kontrolu. Dělá jim velké problémy rychlý přístup bránících hráčů soupeře.

15:39
    Hosté nastěhováni v útočném pásmu soupeře.

15:23
    Také hosté kompletní a pokračuje přesilovka čtyři proti pěti.

15:18
    Domácí ve čtyřech.

14:55
    A velká šance po kombinaci v pádání hostujícího T.J. Mulocka, který nebezpečně pálil od modré.

14:46
    Za hákování vyloučen domácí Zdeněk Blatný, který posílá svůj tým do třech.

14:23
    Hosté z německého hlavního města stáel drží kotouč a soupeři jej téměř nepujčují.

14:09
    Který po zásahu protihráčem po pokusu o nahození do útočného pásma končí v hledišti.

13:51
    Hosté mají puk v držení.

13:25
    Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

13:23
    Ale hned vzápětí dostává menší trest také Barry Tallackson za hákování.

13:18
    Vyloučení na straně domácího celku. Za nedovolené bránění dostal menší trest André Lakos.

12:45
    Který prostřednictvím Soarese ztrácí za brankou Zeppa kotouč.

12:30
    Ale od mantinelu se daleko nedostali. Laurin Braun prohrál osobní souboj a přenechává rozvoj akce soupeři.

12:14
    Hosté po delší době v útoku.

11:29
    Znovu zakončení do připraveného Zeppa, který je stále pod tlakem.

11:15
    Ale žádný závar před Zeppem si hráči Capitals nevytvořili.

10:40
    Hosté nespěchají s rozehrávkou a hráči UPC jim rychle berou kotouč.

10:11
    Další útok domácích vede po pravé straně Olsson, který narazil na bránícího Rankela, ten se s ním výborně vrátil.

09:45
    Opět rozvážná rozehrávka hostujícího celku, který vydržel úvodní nápor soupeře podpořený první přesilovou hrou v utkání.

09:05
    Tento stav změnil jeden z domácích hráčů a po přihrávce Veidemana prověřil pozornost hostujícího brankáře Zeppa.

08:34
    Hra se nyní vyrovnala a oba celky rychle ztrácejí kotouče.

08:17

07:38
    Domácí bojují o nahozený kotouč v rohu kluziště, ale Busch bere puk a definitivně svůj tým osvobozuje.

07:15
    Ale Braun C. znovu vyhazuje.

06:55
    Až nyní dostal kotouč do útočné třetiny domácí Bjornlie.

06:44
    Hosté se pozorně brání.

06:17
    Vyloučen hostující Arniel za hákování

06:07
    Ti se s útokem daleko nedostali a domácí Soares měl dostatek prostoru a místa pro zakončení do připravného Zeppa.

05:45
    A domácí Rotter ji prodlužuje do třetiny soupeře, kde už hrají hráči Berlina.

05:29
    Domácí dostali hru do středního pásma.

05:06
    Který musel betonem vyrážet střelu z ostrého úhlu.

04:35
    Opět hráči EHC Eisbärenu nastěhováni před domácím brankářem Zabaou.

04:22
    V rohu kluziště byl zastaven Braun L. Klimbacherem.

04:11
    Hrají hosté v útočném pásmu.

03:55
    Domácí Schiechl posílá puk za branku soupeře.

03:24
    Boj o kotouč ve středním pásmu.

03:09
    Jejich akce zastavena ztečovanou střelou do sítě nad brankou.

02:30
    Poprvé na druhé straně v útoku hráči Berlina.

02:13
    A další rána z hole Blatnýho, opět vynikající zákrok hostujícího brankáře.

01:34
    Domácí pokračují náporem.

01:04
    A domácí celek si vytvořil první velkou příležitost. Gratton se dostal téměř až před hostujícího brankáře Zeppa, který jej však stačil zastavit.

00:02
    Úvodní buly vyhráli hosté, kteří ovšem hned ztratili kotouč.

00:01

Hráči už se staví do kruhu pro vhazování.

Probíhají poslední přípravy na zahájení utkání.

Hosté z německé metropole nastupují v bílých dresech a jejich soupeři v černé barvě.

Jednotliví hráči zahajovacích formací už jsou voláni na hrací plochu, kde úvodní ceremoniál pokračuje hymnami obou týmů.

Vítám Vás na čtvrtfinálovém duelu UPC Vienna Capitals - EHC Eisbären Berlin, kteří spolu svedou bitvu o semifinálovou účast. Dnešní vítěz potom vyzve v sobotu švédský Luleå HF, který dnes porazil Brynäs IF 4:3. Přípravy na samotný zápas už jsou v plném proudu a za malou chvíli utkání začne.

UPC Vienna Capitals: Zaba (Weinhandl) - Bjornlie, Lakos A., Veideman, Fraser, Klimbacher, Lakos P. - Fortier, Gratton, Rotter - Olsson, Soares, Schiechl - Draschkowitz, Blatný, Lundbohm - Nador, Schweda, Woger.

EHC Eisbären Berlin: Zepp (Elwing) - Hördler, Katic, Braun C., Talbot, Baxmann, Sharrow, Brierre - Rankel, Christensen, Mulock T.J. - Busch, Olver, Tallackson - Braun L., Mulock T., Arniel - Supis, Schlenker, Haase.

Rozhodčí: Vinnerborg, Rönnmark - Lohnston, Smeibidlo.

UPC VIENNA CAPITALS:
    Na rozdíl od svého soupeře měl tento rakouský tým účast na závěrečném turnaji jistou. Přesto že si ve své Jižní divizi nevedl vůbec špatně, tak vzali účast právě českému mužstvu. Piráti z Chomutova se snažili marně. Capitals nasbírali celkem čtrnáct bodů ze ztrátou jednoho právě na český celek.
    Aktuálně má za sebou dvě vítězství v řadě, které vybojovali po čtyřech prohrál. Možná se tak blýská na lepší časy.

EHC EISBÄREN BERLIN:
    Pro německý klub je to velký úspěch být mezi posledními osmi týmy v této prestižní soutěži. Ale jejich výkony tomu hodně pomohly. Celou dobu se drželi v Severní divizi za suveréni Luleåou, kterou nakonec také zdolali (0:2).
    Ovšem nyní se cítí jako na houpačce ve svých posledních výsledcích. Nad jejich čtvrtečním výkonem je tedy velký otazník.

Jasnou oporou je Mulock, který právě zazářil v této soutěži, nasbíral celkově dvanáct kanadských bodů v osmi odehraných zápasech a stal se hlavně díky jedenácti přihrávkám druhým nejproduktivnějším hráčem. Velkými osobnostmi v obraně jsou i Mark Katic (3+6) a Jimmy Sharrow (5+3).

Čtvrtfinálovými zápasy pokračuje poslední díl letošní European Trophy, která o tomto týdnu napíše své poslední řádky. Ale než budeme znát víkendové semifinalisty. Musíme nejprve rozluštit tajenku vítězů ve čtvrtfinále. Druhým zápasem ve Vídni se uskuteční měření sil mezi týmy UPC Vienna Capitals a německým EHC Eisbären Berlin. Stojí proti sobě metropole, které se nebudou chtít dívat na závěr turnaje pouze z televize. Sledujte toto prestižní představení s námi, utkání začíná ve večerním čase o půl deváté.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Jaroslav Keř

Branky a nahrávky: 39. Soares (Olsson, Lundbohm), 47. Woger, 63. Lakos (Fraser) - 48. Christensen (Braun), 60. Olver

spusu Vienna Capitals: Zaba (Weinhandl) - Bjornlie, Lakos A., Veideman, Fraser, Klimbacher, Lakos P. - Fortier, Gratton, Rotter - Olsson, Soares, Schiechl - Draschkowitz, Blatný, Lundbohm - Nador, Schweda, Woger.
    Eisbären Berlín: Zepp (Elwing) - Hördler, Katic, Braun C., Talbot, Baxmann, Sharrow, Brierre - Rankel, Christensen, Mulock T.J. - Busch, Olver, Tallackson - Braun L., Mulock T., Arniel - Supis, Schlenker, Haase.

Rozhodčí: Vinnerborg, Rönnmark - Lohnston, Smeibidlo