Chomutov – Motor ČB 5:3 (kon.) | Pardubice – Litvínov 4:2 (kon.) | Plzeň – Kometa Brno 3:1 (kon.)
Liberec – Slavia 0:1 (po s.n.) | Sparta – Zlín 1:2 (po s.n.)
HC Dynamo Pardubice
4:2 (3:0, 0:0, 1:2)
HC VERVA Litvínov
Pátek 28.12.2012, 18:00 • ČEZ Arena Pardubice. • Tipsport extraliga

Ve třetí třetině se sice Vervě podařilo dvakrát skórovat, avšak dnes to na body z ČEZ Areny nestačilo. Domácí tým těžil po celé utkání z povedené první třetiny, kterou vyhrál 3:0 a konečně tak utnul sérii proher. Zásahy brankářů: Dušan Salfický - Pardubice (za celé utkání 33 zásahů), Petr Franěk (8), Pavel Francouz (19). (20:24:19)

60:00

59:48
    Buchtele sice dostal puk do středního pásma, ale ten se ihned vrací na hokejky hráčů Litvínova.

59:20
    A další zakončení hostů. Hübl našel na levé straně Kubáta, který ale bekhendem pálí jen do výstroje Salfického.

59:13
    A po něm bylo v brankovišti dosti vzruchu. K zakončení se tlačil Hübl i Majdan, ale domácí brankář nakonec stačil puk dostat pod lapačku.

59:04
    Vhazování v útočné třetině Vervy Litvínov, po levici Dušana Salfického.

58:51
    Až teď to zkoušel po nahrávce zpoza branky Ručinský, ale netrefil puk ideálně, a ten tak odjíždí do rohu kluziště.

58:24
    Litvínov v útočné třetině zatím příliš nehrozí. Teď v ní po zakázaném uvolnění Pardubic sice zůstane, ale čas se mu povážlivě krátí.

57:50
    Po vhazování se k puku dostal Jan Starý, který puk nahodil na hostující branku. Ke smůle Pardubic trefuje pomalý projektil tyč!

57:42
    A po něm zůstává Pavel Francouz na lavičce, Verva to zkusí v šesti mužích.

57:42
    Oddechový čas pro tým HC Verva Litvínov.

57:42
    Tlak hostů sice zatím nepřichází, avšak výhodu vhazování v útočném pásmu teď vybojoval Hübl. Salfický raději volný puk přikryl pod lapačku.

56:34
    Z levého rohu kluziště našel báječnou nahrávkou bekhendem Kousal před brankou Buchteleho, který ale v blafáku neuspěl. V pokračující akci střílel i Robert Kousal, ale Francouz zastavuje betony!

56:00
    Po zakázaném uvolnění Pardubic začínají poslední čtyři minuty třetí třetiny. O třech bodech ještě rozhodnuto v ČEZ Areně není.

54:47
    A další šance! Buchtele stál sám před Francouzem, jenže ani on ve velké příležitosti neuspěl.

54:11
    Domácí mohl uklidnit v úniku dva na jednoho Robert Kousal, jenže domácí mladík netrefuje táhlým pokusem branku.

53:53
    A teď to byl František Lukeš, který znovu pálí těsně nad!

53:20
    Hosté pokračují v tlaku. V útočné třetině se zkusil prosadit táhlou ranou Hübl, ale jeho pokusu scházelo pár centimetrů.

52:27
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Verva se nevzdává a znovu snižuje stav na rozdíl dvou branek. MARTIN RUČINSKÝ se postavil do cesty ráně Kamila Černého, které jej z mezikruží trefil do bruslí. Od nich se pak kotouč dostal za záda Dušana Salfického, 4:2. Asistence: Kamil Černý.

Martin Mišovec

Branky a nahrávky: 1. Bartek (Somík), 11. Vašíček (Nahodil, Cetkovský), 16. Semorád (Drtina, Cetkovský), 51. Píša - 44. Hübl (Lukeš, Majdan), 53. Ručinský (Černý)

HC Dynamo Pardubice: Salfický (Růžička) – Benák, Gawryletz, Píša, Vašíček, Kočí, Drtina, O. Starý – Bartek, Somík, Nosek – J. Starý, Šagát, Zohorna – Radil, Kousal, Buchtele – Semorád, Cetkovský, Nahodil – J. Veselý.

Trenéři: Mojmír Trličík a Ladislav Lubina

HC VERVA Litvínov: Franěk (od 16.Francouz) – Jareš, Kubát, Stříteský, Martinka, Brejčák, Charousek, Sklenička – Majdan, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Ručinský – Černý, Piroš, Kubinčák – Baláž, Smolka, Pšurný.

Trenéři: Vladimír Jeřábek a Petr Rosol

Rozhodčí: Polák, Šír – Gebauer, Lederer