Česko – USA 0:10 (kon.) | Německo – Maďarsko 1:2 (po pr.) | Finsko – Kanada 0:4 (kon.)
Švédsko – Rusko 4:5 (po pr.)
Švédsko
4:5 (2:1, 1:1, 1:2)
Rusko
Neděle 30.12.2012, 17:30 • Vierumäki Arena, Vierumäki, Finsko • Mistrovství světa žen do 18 let

I když Švédky dvakrát vedly o dva góly, tak se nakonec radují ruské hokejistky. Já vám děkuji za pozornost, přeji vám hezký zbytek večera, loučím se s vámi a někdy příště u onlajn přenosů napočtenou! (19:45:42)

Statistiky zápasu:

Góly: 4:5 (Hedinová, Lennartssonová, Hallová, Johanssonová - Dergačjovová, Bulatová, Nikolajevová, Šokinová, Dergačjovová)
    Vyloučení: 3:6
    Využití: 0:1
    V oslabení: 0:0
    Střely na bránu: 25:33
    Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:5

Rusky v prodloužení dokonale zvrátily stav zápasu a vítezí! Nutno říci, že za svůj boj, do nějž daly srdíčko, si výhru zasloužily. Velebená bude v ruské kabině po dnešním zápase Jelena Dergačjovová, která v prodloužení překonala švédskou dívku s maskou!

64:28
    Rusko právě vstřelilo branku!

Ruský šok třicet dva vteřin před koncem prodloužení! Švédky, které vloni braly stříbro, podléhají celku, jenž se na loňském šampionátu tak tak udržel! O výhře ruských hokejistek rozhodla svým druhým gólem v zápase JELENA DERGAČJOVOVÁ, jíž asistovala Anastazia Čistjakovová! Asistence: Anastazia Čistjakovová.

Statistiky 3. třetiny:

Góly: 1:2 (Johanssonová - Nikolajevová, Šokinová)
    Vyloučení: 1:3 (celkem 3:6)
    Využití: 0:0 (celkem 0:1)
    V oslabení: 0:0 (celkem 0:0)
    Střely na bránu: 9:11 (celkem 21:32)

Tak nakonec ani jedno, ani druhé! Zápas končí remízou, kterou vydřely Rusky za pět minut dvanáct! Bodík trefila Šokinová, která tak určila, že její tým tak obere o bod jasného favorita zápasu a navíc si vytvoří náskok před Češkami.

60:00

59:00
    Běží poslední minuta třetí třetiny. Dokáží Švédky vrátit vedení na svou stranu, nebo ještě Rusky otočí zápas?

58:26

Tak nakonec ani na odvolání Šukinové z brány nedošlo! Stalo se to, co bylo předesláno, protože ruský celek srovnává na 4:4! To je pro broznové medailistky z loňského šampionátu šok! Diana Bulatová nahrála ANNĚ ŠOKINOVÉ, která dostala kotouč za záda Marie Ombergové! Asistence: Diana Bulatová.

57:35
    Ruský kouč Alexander Uljankin si vyžádal oddechový čas! Zkusí Rusky hru bez gólmanky?

57:35

Ale pozor! Máme zde drama ze strany ruského týmu, který se dostává na dostřel a navíc mu zbývá dostatek času na srovnání. To by byl pro Švédky šok. Anna Šokinová asistovala na gól JEKATĚRINY NIKOLAJEVOVÉ, která tak zadělala na pořádné drama! Asistence: Anna Šokinová.

57:16
    Ani tu však hokejistky Tre Kronor nedokázaly využít. Na ledě je i Jelena Dergačjovová. Hra pokračuje v plném počtu.

55:37
    Rusky jsou ve čtyřech. Anna Šokinová opustila trestnou lavici a nechává tam Dergačjovovou o samotě. Švédky pokračují v klasické početní výhodě.

55:16
    Dvacet jedna vteřin bude hrát Švédsko v pěti proti třem. Na lavici pro hříšnice totiž zajíždí Ruska Jelena Dergačjovová (RUS), která pyká za podražení.

Richard Wagner

Branky a nahrávky: 7. Hedinová (Palmová, Lowenheilmová), 11. Lennartssonová (Jakobssonová), 28. Hallová (Axelssonová), 43. Johanssonová - 16. Dergačjovová, 28. Bulatová (Pavlovová), 58. Nikolajevová (Šokinová), 59. Šokinová (Bulatová), 65. Dergačjovová (Čistjakovová)

Švédsko: Ombergová (Abergová) - Hedinová "A", Fridhová, Axelssonová "A", Karlssonová, Strandbergová, Lundstromová, Hoglundová, Sodergrenová - Carlssonová, Lowenheilmová "C", Palmová - Hallová, Hummelgardová, Ekstedtová - Johanssonová, Jakobssonová, Lennartssonová - Bennová, Husaková Aspová, Tornhultová
    Trenér: Henrik Cedergren

Rusko: Šukinová (Morozovová) - Vorontsovová, Nikolajevová, Batalovová, Čistjakovová, Timofejevová, Bodrikovová, Maximovičová - Bulatovová "A", Bocharová, Pavlovová "C" - Štarjová, Šokinová, Dergačjovová "A" - Rachimová, Kitajevová, Modinová - Šamenková, Kovaljovová, Litvintsevová
    Trenér: Alexander Uljankin

Rozhodčí: Jerilyn Glennová (USA) - Viera Šilhaviková (SVK), Jenni Visalaová (FIN)