Finsko – Švýcarsko 5:4 (po s.n.) | Kanada – USA 2:1 (kon.) | Česko – Lotyšsko 4:2 (kon.)
Slovensko – Německo 2:1 (po pr.)
po s.n.
Finsko
5:4 (0:2, 2:0, 2:2)
Švýcarsko
Neděle 30.12.2012, 08:40 • Sport Palace, Ufa, Rusko • Mistrovství světa do 20 let

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou. (11:16:38)

Na "kdyby" se ale nehraje, Finové nakonec v nájezdech rozodli o svém vítězství a získávají důležité body do tabulky.

Na druhou stranu ale mohlo také utkání dopadnout vítězstvím Švýcarska, které ještě několik vteřin před koncem třetí třetiny vedlo 4:3 a nebýt vyrovnávací branky "muže utkání", Markuse GRANLUNDA, muselo by se Finsko vyrovnávat s druhou porážkou v řadě.

Skončilo dnešní utkání, v němž se nakonec z vítězství 5:4 po nájezdech raduje Finsko. Nutno dodat, že si bod navíc z dnešního utkání zaslouží, neboť svého soupeře více než dvě třetiny zápasu přehrávalo.

00:65
    Finsko právě vstřelilo branku!
    A MARKUS GRANLUND jako první a zároveň poslední, dává svůj nájezd, když překonává Nyffelera pěknou kličkou do pravé strany a tím pádem rozhoduje o zisku bodu navíc pro Finsko! Asistence: bez asistence.

Vzápětí ani Švýcar Andrighetto nepřekonává Korpisala, za Finsko se chystá k nájezdu Granlund.

Za Finsko jede Jarvelainen, nedává.

Ale také nedává!

Za Švýcarsko jede Richard.

Začíná nová série, Jarvelainen však také na Nyffelera nevyzrál.

Ani Teravainen nedává, první tři exekutoři nájezdů neúspěšní na obou stranách.

Bertschy ani nezakončil, puk mu sklouzl před Korpisalem z hole.

Armia za Finsko také nedává, jeho střelu Nyffeler chytá do lapačky.

Na druhé straně také Bertaggia nedává.

Také nedává, Nyffeler ho dokázal vybruslit.

Granlund na finské straně.

Je to Martschini, blafák do prava neúspěšný!

První pojede nájezd někdo ze Švýcarů.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 26. Granlund (Vainio, Salomaki), 31. Teravainen (Barkov, Salomaki), 54. Teravainen (Salomaki, Ristolainen), 59. Granlund (Armia), 2. Granlund - 14. Martschini (Simion, Kukan), 15. Andrighetto (Kunzle, Richard), 42. Bertaggia, 52. Simione (Bertschy, Zangger)

Finsko: Korpisalo (Laurikainen) - Maatta, Ristolainen, Granlund, Jarvelainen, Salomaki - Lindbohm, Pokka, Armia, Barkov, Teravainen - Riikola, Vainio, Hannikainen, Leino, Lehkonen - Auvinen, Nykopp, Salminen, Lamberg
    Švýcarsko: Nyffeler (Boltsahauser) - Hachler, Kukan, Richard, Kunzle, Andrighetto - Guerra, Antonietti, Leone, Neuenschwander, Sieber - Muller, Marti, Bertaggia, Bertschy, Zangger - Baltisberger, Martschini, Ness, Simion, Balmelli

Rozhodčí: Kulakov (RUS), Smith (CAN) - Sivov (RUS), Staňo (SVK)