Čeljabinsk – Novosibirsk 2:3 (po s.n.) | Omsk – Mytišči 0:1 (kon.) | Barys – N.Novgorod 5:4 (po pr.)
Chanty-Mansijsk – Jaroslavl 4:6 (kon.) | Jekatěrinburg – Novokuzněck 3:4 (po pr.) | Magnitogorsk – Chabarovsk 7:0 (kon.)
Dynamo Moskva – CSKA Moskva 2:4 (kon.) | Petrohrad – Lev 5:3 (kon.)
Barys Nur-Sultan
5:4 (0:2, 2:0, 2:2 - 1:0)
Torpedo Nižnij Novgorod
Neděle 30.12.2012, 12:00KHL

Máme za sebou velice zajímavé utkání, ve kterém nakonec Astana získala dva body za vítězství v prodloužení, které zajistil již ve druhé minutě Alexej Litviněnko dělovkou od modré čáry.

S informací, že Astana porazila na vlastním ledě Nižnij Novgorod 5:4 po prodloužení se s Vámi loučím a budu se těšit u dalších onlajn přenosů. (14:19:25)

61:24
    Astana právě vstřelila branku!

Astana v prodloužení soupeři nepůjčila ani na chviličku kotouč, několikrát si puk hráči v útočném pásmu vyměnili a nakonec se od modré čáry odhodlal ke střele ALEXEJ LITVINĚNKO a rozhoduje toto utkání. Asistence: Dmitrij Upper

60:27
    Domácí v útočném pásmu.

60:01

Šedesát minut hry rozuzlení nepřineslo a tak si budeme muset počkat na prodloužení a případně i samostatné nájezdy. V průběhu zápasu oba celky vedly o dvě branky, ale vždy se druhý tým stihl dotáhnout.

60:00

58:53
    Koval musel vytáhnout v závěru třetí třetiny důležitý zákrok, kterým vykryl jedovatou střelu Boyda. Poté se strhla za bránou Novgorodu menší roztržka.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:21
    Do konce zápasu již nezbývá mnoho času a oba týmy jistě nebudou chtít především inkasovat.

55:35
    Torpedo právě vstřelilo branku!

Tak pozor dvougólový náskok nevydržel ani Astaně. MARTIN THORNBERG se dostal k odraženému kotouči, objel s ním bránu a s přehledem puk zasunul za bezmocného Jeremejeva. Pro Thörnberga je to dnes již druhá vstřelená branka. Asistence: Dmitrij Makarov

54:57
    Chybička Novgorodu ve středním pásmu, ale domácí z rychlého protiútoku nevytěžili nic víc než nepřesnou střelu.

53:35
    Koval kryje střelecký pokus Maleňkicha.

52:48
    Na druhé straně zblokovaná střela a následně zakázané uvolnění Astany.

51:36
    Novgorod po vstřelené brance hodně ožil a Jeremejev je v jednom kole!

50:48

Na druhé straně však přichází velmi rychlá odpověď od PJOTRA ŠČASTLIVYJE, který okamžitě snižuje a dává Novgorodu ještě naději. Asistence: Maxim Potapov, Matt Ellison

49:51

Branka je uznána a Astana ak vede již 4:2. V brankové situaci to měl Koval velice těžké, puk se dostal po odrazu od bruslí k volnému NIGELU DAWESOVI. Koval proti němu rychle vystartoval, ale kotouč pod tělem hostujícího gólmana došel až za brankovou čáru. Bez asistence

Domácí vstřelili branku, ale celou situaci ještě konzultují rozhodčí s pomocí videa!

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 25. Savčenko, 32. Žaljaulov (Savčenko, Krasnoslobodcev), 44. Dawes (Boyd), 50. Dawes, 62. Litviněnko (Upper) - 7. Gorbunov (Krikunov), 11. Thörnberg (Makarov, Jevsejenkov), 51. Ščastlivyj (Potapov, Ellison), 56. Thörnberg (Makarov)

Barys Nur-Sultan: Jeremejev (Poluektov) - Savčenko R, Novopašin, Litviněnko, Mnatsyan, Hutchinson, Beljakov, Grigorjev - Alexandrov, Upper, Starčenko - Dawes, Boyd, Puškarjov - Zhajlauov, Poliščuk, Krasnoslobodcev - Spiridonov, Solarjov, Bochenski
    Torpedo Nižnij Novgorod: Koval (Maslakov) - Ťjuljapkin, Hietanen, Maleňkich, Volčenkov, Vasiljev, Jevsejenkov - Varnakov, Sčastlivyj, Ellison - Makarov, Ugarov, Thörnberg - Gorbunov, Krikunov, Potapov - Valujskij, Galuzin, Arkipov,

Rozhodčí: Buturlin, Kulakov - Alyoshin, Ivanov