Hr. Králové – Kadaň 4:3 (kon.) | Olomouc – Most 5:6 (po pr.) | Jihlava – Benátky n/J 2:1 (kon.)
Třebíč – Šumperk 3:1 (kon.) | Ústí n/L – Litoměřice 4:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Havlíčkův Brod 1:2 (po pr.)
Písek – Beroun 2:3 (po s.n.)
HC Olomouc
5:6 (2:1, 2:0, 1:4 – 0:1)
HC Most
Sobota 05.01.2013, 17:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • 1. liga (ČR)

To je ode mě pro dnešek vše, přeji vám pohodový zbytek sobotního večera a někdy příště na počtenou. (19:37:01)

Nevídaná věc se stala na Hané! Ve třetí třetině Most dokázal čtyřikrát skórovat, gól na 5:5 navíc Severočeši vstřelili osm desetin vteřiny před závěrečnou sirénou! Hattrickem se v zápase blýskl mostecký útočník Jan Divíšek, naopak Martin Frolík se projevil jako výborný nahrávač, jelikož třikrát úspěšně asistoval na gól. Pro olomoucké je tento zápas jistě velmi studenou sprchou. Objektivně však nutno uznat, že Most v poslední periodě sebral všechny síly a předvedl bojovného ducha, navíc severočeskému týmu pomohla dvojnásobná přesilovka v závěru třetí třetiny.

62:56
    Most právě vstřelil branku!
    Severočeši v prodloužení úspěšně dokonávají obrat v zápase a z Hané si odvážejí dvoubodové vítězství! Tomeček střílel z levé strany, před Kašíkem poté dorážel JAN DIVÍŠEK, který si v dnešním utkání připsal hattrick! Čepice na led jak pro něj, tak pro celou mosteckou družinu. Asistence: Jan Tomeček.

62:32

62:31
    Herman zkoušel střílel na Volkeho, jeho pokus minul mosteckou klec.

62:09
    Pekr nastřelil tyč Volkeho branky!

61:44

61:32
    Kucharczyk zkoušel v útočném pásmu vytvořit šanci pro spoluhráče, do jeho přihrávky však vložil hůl hostující bek.

60:32
    Po nepříjemném zákroku na Houdka je vyloučen mostecký Martin Frolík za jiný zákrok za hákování. Bude se tedy hrát více než minutu tři na tři.

60:24
    Vhazování před Kašíkem.

60:02
    Kohouti začínají prodloužení stále v oslabení, na trestné je kapitán Bartoň.

60:01

60:00

59:59
    Osm desetin vteřiny před koncem Severočeši srovnávají skóre! A na mostecké střídačce propuká ohromná radost! Frolík nejdříve střílel na Kašíka, jeho střela proletěla celým brankovištěm až k osamocenému JANU DIVÍŠKOVI, který do odkryté branky střílí svůj druhý gól v zápase. Asistence: Martin Frolík, Tomáš Čurilla.

59:41
    Oddechový čas pro hosty.

59:41
    Kohouti budou hrát ve třech! Vyloučen je za vražení domácí kapitán Jakub Bartoň. S pomocí spoluhráčů ale odjíždí na střídačku olomoucký Ondrušek.

59:20
    Charousek opět tvrdě vypálil od modré, kotouč se poté odrazil zpět před Kašíka, kde ho odklidil do rohu Hampl.

Luděk Stránský

Branky a nahrávky: 10. Staněk (Houdek, Kolouch), 15. Rác (Vodný), 39. Pekr (Řípa, Herman), 40. Kolouch (Kucharczyk, Hampl), 46. Diviš (Selingr) - 3. Divíšek (Frolík, Nedrda), 41. Pavlů (Divíšek, Frolík), 52. Nedrda (Rohan T.), 60. Divíšek (Frolík, Čurilla), 63. Divíšek (Tomeček)

HC Olomouc: Kašík (Halász) – Bartoň (C), Ondrušek, Houdek, Staněk, Janáček, Valenta, Schejbal J. – Pekr, Řípa, Herman – Kucharczyk, Kolouch, Hampl – Heža O., Diviš, Selingr – Rác, Švaňhal, Vodný.
    HC Most: Volke (Melichar) – Parýzek, Pavlů, Hora, Rohan M., Hranáč, Tomeček, Čechura, Kabeláč, Charousek – Frolík, Divíšek, Nedrda – Rohan T., Kuběna, Čurilla – Kotrla (C), Vaněk, Nevyhoštěný – Výrut, Skvortsov.

Rozhodčí: Škach – Adamec, Poruba