Břeclav – Pelhřimov 10:3 (kon.) | Přerov – Opava 7:4 (kon.) | Poruba 2011 – Karviná (Baník) 4:1 (kon.)
Havířov – Frýdek-M. 2:3 (po pr.) | Nový Jičín – Prostějov 3:1 (kon.) | Klatovy – Milevsko 5:4 (kon.)
Sokolov – Tábor 6:4 (kon.) | Vsetín – Val. Meziříčí 5:2 (kon.) | Kobra – Řisuty 3:7 (kon.)
HC ZUBR Přerov
7:4 (3:3, 0:1, 4:0)
HK Opava
Sobota 05.01.2013, 17:002. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Z přerovské MEO Arény přejeme všem hokejovým fandům pěknou sobotu. O slovo se v novém roce 2013 už hlásí také druhá hokejová liga, který má dnes ve své východní skupině na programu kompletní 30. kolo.

Přerov se doma postaví proti Opavě, kterou Zubři považují za zvlášť nepříjemného soupeře. Vzájemná utkání letošní sezóny jsou vyrovnaná, protože se z výhry vždy radovalo domácí mužstvo. Zda-li bude toto platit i dnes, to se dozvíme během podvečera.

Výsledky letošních vzájemných zápasů:

Přerov - Opava 4:1, Opava - Přerov 3:0

Tým Zubrů je v tabulce na druhém místě a má už na svém kontě 59 bodů. Opavě patří ve velmi vyrovnaném středu šestá příčka a její bodový zisk je nyní na číslovce 41. Přerov je tedy jasným favoritem a k předchozím úspěšným výsledkům bude zcela určitě dnes chtít přidat další. Slezanu se naopak poslední zápasy příliš nevyvedly, a tak jistě touží po zlepšení.

HC ZUBR Přerov: Okáč (Sklenář J.) - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Osina, Kudělka - Málek, Goiš, Sedlák, Sakrajda, Brančík, Ditrich, Brada, Kundrátek, Hanák, Blinka, Vaněk, Sprušil

HC Slezan Opava: Kober (Novák) - Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Tůma, Mosler, Bednárek, Mlýnek, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Kocinán, Wolf, Černý, Baďura, Chalupa

Rozhodčí: Held - Měkýš, Pospíšil.

Ani jeden z týmů v současné době nemůže počítat se svými brankářskými jedničkami. Přerovský Martin Vojtek i opavský Dušan Šafránek jsou na listině zraněných. V brance tak dnes na obou stranách dostanou příležitost mladíci.

00:01

00:26
    Opavští se snažili rychle zahrozit, ale Herman při clonění brankáři vychýlil branku ze svého postavení.

00:41
    Opava právě vstřelila branku!
    Slezan jde v MEO Aréně velmi rychle do vedení. Po obrovské chybě obrany zůstal sám před Okáčem PETR CHALUPA a překonal brankáře nad betonem. Asistence: Radek Vlašánek.

01:32
    Přerov právě vstřelil branku!
    Zubři však rychlostí blesku srovnávají skóre! JIŘÍ GOIŠ byl hodně důrazný před Koberem a podařilo se mu puk protlačit do za jeho záda. Asistence: Pavel Hanák.

02:52
    Tak to je tedy hodně ostrý úvod utkání. Sakrajda poslal puk do jízdy MARKOVI DITRICHOVI, který pěkným blafákem překonal Kobera a rychle obrací skóre. Asistence: Petr Sakrajda.

04:16
    Opava se rychlého obratu vůbec nezalekla, naopak se snaží o rychlou odpověď. Měch střílel z mezikruží do Okáčovy lapačky.

05:05
    Ferencovi nevyšla rozehrávka, a tak Zubři při založení útoku přišli o kotouč. Nyní se vhazuje ve středním pásmu.

06:21
    Tichý u mantinelu dohrál souboj se Sedlákem, což se domácím moc nelíbí. Vylučovat se ale prozatím nebude.

07:20
    Kocián měl obrovskou možnost na vyrovnání! Okáč nebyl při závaru před brankou v dobré pozici, ale opavský útočník puk nedokázal dorazit.

07:52
    Teď už se ale vylučovat bude. Tůma (OPA) je potrestán za podražení.

08:25
    A pozor, Slezan půjde do tří. Menší trest za vysokou hůl dostal Wolf (OPA). Zubři mají velkou šanci navýšit svůj náskok.

08:58
    Sedlák krásnou přihrávkou našel volného Faltýnka, který však přestřelil opavskou kasu! Někteří diváci už zvedali ruce nad hlavu.

10:02
    Opavané jsou již ve čtyřech. Oslabení zatím přežívají bez inkasovaného gólu.

10:36
    A teď už je na ledě i Wolf, takže znovu uvidíme hru v pěti. Přerov měl možnost jít v přesilovce do vedení, ale nevyužil ji.

11:00
    Další velká šance Přerova. Málek připravil střeleckou pozici pro Goiše, který kotouč poslal o pár čísel vedle pravé tyče Koberovy branky.

11:52
    BOHUMIL HERMAN dostal v útočném pásmu hodně prostoru a dokázal vyrovnat. Přešel přes dva domácí hráče před bránu a zasunul kotouč mezi Okáčovy betony. Bez asistence.

12:57
    To jsou dnes věci, po další šanci je Slezan znovu ve vedení! PETR CHALUPA získal kotouč mezi kruhy a Okáč znovu pustil kotouč mezi betony. Asistence: Petr Wolf, Radek Vlašánek.

12:57
    Přerovský tým střídá brankáře. Petr Okáče mezi třemi tyčemi nahrazuje Jiří Sklenář.

14:23
    Brankáři dnes na obou stranách nejsou přilíš jistí. Hanák nahazoval puk na Kobera, který jej zkrotil s velkým štěstím.

16:13
    A je znovu vyrovnáno! Goiš dobře obkroužil bránu, poslal puk na Sedláka, který jej přiťukl volnému MATĚJI MÁLKOVI a ten už zamířil pěkně k tyči. Asistence: Zdeněk Sedlák, Jiří Goiš.

16:40
    Richard Brančík se dostal do nájezdu na Kobera, ale blafák mu nevyšel! Tohle je opravdu neuvěřitelná třetina!

16:53
    Přerov si zahraje přesilovku. Na trestou lavici zamířil Bednárek (OPA).

17:06
    No a teď před bránou Opavy vznikla rozmíška mezi Tichým a Blinkou, takže se bude vylučovat.

17:06
    Blinka (PRE) 2 minut za hrubost - Tichý (OPA) 2 + 2 minut za hrubost. Přerov tak haje přesilovku 5 na 3.

17:46
    Vlček vyslal od modré čáry ostrou ránu, puk skončil v Koberově lapačce.

18:20
    Galvas získal puk a okamžitě tým Slezanu osvobodil. Troji opavských hráčů jela rychle střídat.

19:04
    V závěru přesilovky střílel Sakrajda do hrudi brankáře Kobera. Už se rozběhla poslední minuta úvodní třetiny, která byla hodně divoká.

20:00

Úvodních dvacet minut zápas nabídlo velmi kvalitní podívanou pro diváky, ale trenéři se stavem 3:3 jistě spokojeni nebudou. Druhá část začne asi v 17:51.

20:01

20:52
    Po Ditrichově přihrávce střílel z první Vlček a Kober zasáhl vyrážečkou.

21:31
    Zakázané uvolnění Přerova.

22:08
    Chalupa získal odražený kotouč a nepříjemnou střelou prověřil Sklenáře. Stav se nemění.

22:29
    Mezi střídačkami na ledě zůstal po střetu ležet Vrabel. Hra je chvíli přerušena a rozhodčí se radí.

22:29
    Nakonec se bude vylučovat. Za faul loktem dostal menší trest Blinka (PRE).

22:42
    Moslerova střela byla sražena přerovským obráncem mimo.

23:01
    Sedlák se dostal v oslabení po křídle do úniku a trefil tyčku Koberovy brány!

23:16
    Slezan ale hned z protiútoku přesilovku využívá a díky tomu znovu vede. PATRIK MOSLER se dostal ke střele a Sklenář tentokrát zasáhnout nedokázal. Asistence: Josef Tichý.

24:32
    Přerov se snaží rychle vyrovnat, opavský tým vyhodil puk na zakázané uvolnění.

26:05
    Goiš byl při úniku podražen Tichým, ale rozhodčí i přes bouři nevole na stadionu vylučovat nebude.

26:47
    Teď už ale díky špatnému střídaní Opava potrestána bude, hrála totiž v šesti. Trest za hráčkou lavici odpyká Vlašánek (OPA).

27:30
    Obránce Ferenc si sjel na teč až před Kobera a málem mu to po Brančíkově střele vyšlo.

28:14
    Faltýnek od modré nastřelil pouze hráče před sebou a Přerov díky tomu přišel o útočné pásmo.

28:55
    Další zakázané uvolnění Opavy.

29:30
    Hra se na ledě v posledních minutách přiostřila, ale rozhodčí zatím hraniční zákroky na obou stranách nechává bez trestu.

30:42
    Vlašánek objel Sklenářovu klec a snažil se kotouč rychle zasunout u tyče. Přerovský gólman tam však mezírku nenechal.

32:17
    Se střelou Kudělky od modré měl opavský brankář problémy, ale neposedný kotouč se mu nakonec podařilo do lapačky zkrotit. Vhazuje se v útočném pásmu Přerova.

33:13
    Chalupa byl důrazný u brankoviště a Sklenář proto musel řešit těžkou situaci. Kotouč nakonec skončil mezi jeho betony.

33:45
    Kudrátek si při akci obhodil Mlýnka a byl sám před Koberem! Obrovská šance však skončila na betonu brankáře.

34:25
    Vrabel se teď vůbec nedohodl s brankářem a Slezan si málem dal vlastní gól! Kober udržel puk na brankové čáře.

34:57
    Na druhé straně Herman přešel přes Osinu a střílel těsně vedle. Po několika na šance skoupých minutách máme teď na ledě hodně živo.

36:04
    Sedlák se pokoušel dorážet Faltýnkovu střelu. Kober s vypětím všech sil puk udržel.

37:20
    Černý střílel z kruhu a Sklenář famózně zachytil prudký kotouč do lapačky.

37:38
    Blinka z rychlého protiútoku také ostře střílel a za Koberem se znovu rozezněla tyčka! Domácí mají teď dost smůly.

39:23
    Závěr druhé třetiny bude ve znamení přesilovky Zubrů. Za podražení odjel na trestnou lavici Bednárek (OPA).

39:50
    Mosler vyhodil kotouč a Slezan už vedení ve druhé třetině udrží.

40:00

Ve druhé třetině jsme také viděli hodně šancí, ale gólů výrazně ubylo. Padl pouze jeden do přerovské kasy, a tak Opava má před začátkem třetí části náskok. Třetí třetina začne asi v 18:42.

40:01

40:33
    Zubři ve třetí třetině rychle přesilovku využívají a stav je opět srovnán. RICHARD BRANČÍK střílel z hranice kruhu a kotouč zapadl do horního růžky brány. Krásný gól! Asistence: Marek Ditrich.

41:50
    Vyrovnávací gól přerovské hráče povzbudil. Goiš střílel a Kober musel vytáhnout svoji vyrážečku.

42:58
    Ditrich krásně našel Sakrajdu, který před bránou trefil Kobera jen do betonu. Obrovskou možnost na pátý gól teď Zubři zahodili!

44:23
    Střelu Goiše zvedl jeden z opavských beků až na ochrannou síť. Zubři jsou teď velmi aktivní, Opava naopak pod tlakem.

45:16
    Zahrozila však také Opava. Střela Tůmy šla těsně vedle pravé tyče branky Zubrů.

47:02
    Faltýnek a Málek se dostali do krásného přečíslení, které však druhý jmenovaný zakončil jen do brankáře!

47:29
    Na ledě znovu leží jeden z opavských hráčů. Rozhodčí bude vylučovat.

47:29
    Sedlák (PRE) 5 minut + do konce utkání za faul kolenem a Mosler (OPA) 2 minuty za hrubost. Chvíli se bude hrát ve čtyřech a pak začne přesilovka Opavy.

48:37
    Kudělka zavezl puk do útočného pásma, ale tam o něj přišel. Útočit tak nyní bude Opava.

49:35
    Slezan je v plném počtu a nyní bude hrát přesilovku.

50:04
    Herman zkoušel zpoza brány vyjet před Sklenáře, ale Brančík dokázal vyhodit.

51:12
    Zubři se teď velmi dobře brání. Pokud mohou, tak okamžitě kotouč jde od jejich brány do bezpečí.

51:50
    Také Faltýnek vyhodil. Tribuny stadionu teď dobré přerovské hře tleskají.

52:29
    Oslabení Zubrů končí, domácí už znovu budou hrát v plném počtu.

54:13
    Pala z kruhu nechal vyniknout Koberovu lapačku. Vhazuje se v útočném pásmu Přerova.

54:51
    Přerov bude pět minut před koncem třetí třetiny hrát přesilovku. Kocián (OPA) totiž vyhodil puk mimo hrací plochu a je vyloučen za zdržování hry.

55:12
    Bleskové využití přesilovky zařizuje PETR SAKRAJDA. Byl sice v hodně ostrém úhlu, ale kotouč nádherně vystřelil do vinklu. Zubři v utkání plném zvratů znovu vedou! Asistence: Marek Ditrich.

56:36
    Krásná akce Zubrů znamená šestý gól v opavské brance! Málek, Sakrajda a Ditrich si kotouč v útočném pásmu poťukali a MATĚJ MÁLEK celou akci na jeden dotek zakončil u tyče, kam už brankář Kober nedosáhl. Asistence: Petr Sakrajda, Marek Ditrich.

57:53
    Pala nedokázal u mantinelu vyhodit, ale Vlašánek přerovskou bránu nakonec neohrozil.

58:40
    Zubři už se nikam výrazně neženou..

59:13
    Kocián mohl po Mlýnkově přihrávce ještě vykřesat pro Opavy naději, ale Sklenář výborně kotouč vytěsnil.

59:40
    Přerov ještě v závěru pojede trestné střílení! Jeden z opavských hráčů sekl při akci Ditricha.

59:40
    MAREK DITRICH trestné střílení s přehledem proměnil krásným zakončením nad Koberovu vyrážečku.

60:00

Ve třetí třetině se Zubrům podařil krásný obrat a čtyřmi góly nakonec upravili skóre na konečných 7:4. Díky tomu si v tabulce polepší o další tři body. Opava odjíždí po dobře rozehraném utkání z Hané s prázdnou. Z MEO Arény přejeme hezky zbytek soboty a u dalších on-line přenosů nashledanou. (19:19:15)

Aleš Novotný

Branky a nahrávky: 2. Goiš (Hanák), 3. Ditrich (Sakrajda), 17. Málek (Sedlák, Goiš), 41. Brančík (Ditrich), 56. Sakrajda (Ditrich), 57. Málek (Sakrajda, Ditrich), 60. Ditrich - 1. Chalupa (Vlašánek), 12. Herman, 13. Chalupa (Wolf, Vlašánek), 24. Mosler (Tichý)

HC ZUBR Přerov: Okáč (13. Sklenář J.) - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Osina, Kudělka - Málek, Goiš, Sedlák, Sakrajda, Brančík, Ditrich, Brada, Kundrátek, Hanák, Blinka, Vaněk, Sprušil
    HK Opava: Kober (Novák) - Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Tůma, Mosler, Bednárek, Mlýnek, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Kocinán, Wolf, Černý, Baďura, Chalupa

Rozhodčí: Held - Měkýš, Pospíšil