Vítkovice – Liberec 7:1 (kon.) | K. Vary – Kladno 4:0 (kon.) | Pardubice – Zlín 3:2 (po pr.)
Kometa Brno – Sparta 1:2 (po s.n.) | Litvínov – Chomutov 6:2 (kon.) | Slavia – Motor ČB 1:2 (po s.n.)
HC VERVA Litvínov
6:2 (3:1, 1:1, 2:0)
Piráti Chomutov
Pátek 11.01.2013, 18:15 • ZS Ivana Hlinky • Tipsport extraliga

Chomutov od začátku utkání tahal za kratší konec. Litvínov na začátku odskočil a náskok kontroloval po zbytek utkání. Ačkoli konečná podoba skóre vypadá jednoznačně, o náboj v závěru utkání se postaral pirát Pavlas, když po poslední brance sestřelil Martynka, který zápas nedohrál. (20:54:02)

Hráčem utkání vyhlášen Řehoř a Martynek.

60:00

59:45
    Hráči ještě dohrávají poslední strkanice, ale snad se dnes rvačky nedočkáme.

59:37

58:30
    Gula vyhazuje.

58:00
    Běží poslední 2 minuty třetí třetiny a zkrácené přesilovka Chomutova.

57:35
    Stříteský vyloučen na 2 minuty za podražení.

57:25
    Chomutov dokonce ve čtyřech vybojoval vhazování v útočné třetině.

56:10
    Litvínov hraje přesilovku v klidu ve středním pásmu. Domácí nepotřebují další vyhrocené situace.

53:00
    Martynek už zmizel v útrobách stadionu, neboť měl ústa plná krve.

52:41
    Pavlas zasáhl mimo hru Martynka do hlavy holí a za tento tvrdý zákrok dostává trest ve hře.

52:41
    Litvínov právě vstřelil branku!

Na hranici brankoviště se po puku natahoval ROSTISLAV MARTYNEK a i když si puk do branky pravděpodobně srazil obránce, je Martynek označen za střelce. Asistence: Martin Ručinský.

50:47
    Sudí zdá se viděli 2 fauly a tak se Chomutovští pravděpodobně vrátí do čtyřech. 2 minuty pro Rýgla.

50:47
    Řehoř se ihned po brance obořil na sudího a dostává 10 minut osobní trest.

50:47

Lukeš to vzal na sebe. Prokroužil pásmem, našel před brankou Majdana, který branku minul, ale akce pokračovala a hbitou dorážkou se trefil VIKTOR HÜBL. Asistence: Martin Ručinský, František Lukeš.

49:59
    Rančuk dostává 2 minuty za hru vysokou holí, i když soupeře zasáhl holí Lušňák.

49:50
    Litvínov se osvobozuje a přesilovka končí.

49:35
    Pavlas drží kotouč u hrazení.

Ondřej Moutvička

Branky a nahrávky: 4. Lukeš, 11. Martynek (Hanzl), 13. Martynek (Hanzl, Piroš), 25. Majdan (Hübl, Lukeš), 51. Hübl (Ručinský, Lukeš), 53. Hanzl (Ručinský) - 14. Jíra (Hromas), 35. Důras (Kůs, Račuk)

HC VERVA Litvínov: Francouz - Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Jareš - Majdan, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - J. Černý, Piroš, R. Pšurný - Baláž, Kubinčák, Sklenička
    Piráti Chomutov: Řehoř - Palin, Pulpán, Mrázek, Rutta, Pavlas, Macháček Rýgl, Bartejs – Lušňák, Sikora, Hromas - Kämpf, Zálešák, Důras - Jíra, Kraft, Hřebejk - Račuk, Kůs, K. Ton

Rozhodčí: Souček, Šindler - Kajínek, Podrazil