Ghana – DR Kongo 2:2 (kon.) | Mali – Niger 1:0 (kon.)
Mali
1:0 (0:0)
Niger
Neděle 20.01.2013, 19:00 • Nelson Mandela Bay Stadium - Porth Elizabeth (JAR) • Africký pohár národů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Hezký den, vítám Vás při sledování onlajn přenosu z Afrického poháru národů. Po včerejším první dni se dnes rozehraje skupina B, ve které kromě těchto dvou celků startuje ještě Ghana a Kongo.

Úvodní utkání šampionátu bude pro oba celky jistě velmi důležité, ze základní skupiny postoupí do čtvrtfinále pouze dva nejúspěšnější celky a právě proto je úspěšný vstup do turnaje tolik důležitý.

Mali startuje na Africkém poháru národů již po osmé a nejlepším výsledkem bylo druhé místo v roce 1972, na druhé straně Niger si svou premiéru odbyl na předchozím šampionátu a letos se hráčům této země podařilo postoupit opět - minule z toho byl konec již ve skupině a hráči Nigeru by tak jistě letos své vystoupení rádi vylepšili.

Utkání se odehraje na stadionu s názvem Nelson Mandela Bay Stadium s kapacitou 48 000 diváků ve městě Port Elizabeth v Jihoafrické republice.

Mali: Samassa - Tarnboura, Diawara, N'Diaye, Wagué, Kéita, Traoré M., Traoré K., Diarra S., Diabaté, Diarra C.

Niger: Daouda, Soumaila, Koudize, Mohamed, Bachard, Lancina, Issoufou, Maazou, Dan Kowa, Sidibé

Rozhodčí: Jedidi - Hassani, Hmila.

1

2
    Mali se pokusilo o zajímavý průlet po pravém křídle, ale centr do pokutového území byl zastaven pozornou obranou.

4
    Diabaté vypálil z dvaceti metrů a jeho přízemní střela letěla do prostoru brány, jenže Daouda byl připraven.

5
    Opět pozdrav Diabatého směrem k Daoudovi, ale tentokrát to měl brankář Nigeru o to snažší, že střela letěla přesně doprostřed brány.

7
    V úvodu utkání jsou aktivnější hráči Mali, že bychom se konečně na tomto šampionátu dočkali jiného než nerozhodného výsledku?

10
    Jenže první branky jsme se mohli dočkat na druhé straně, po rohovém kopu brankář Samassa zaváhal a pouze to, že se hráč Nigeru netrefil do míče zabránilo první brance.

12
    Až od vlastního brankáře začínají zakládat hráči Mali další útočnou akci.

14
    Daouda v poklidu sbírá míč ze vzduchu a okamžitě ho dlouhým nákopem posílá na polovinu Mali.

15
    Jen tak tak prolezla přihrávka na Cheicka Diarru, který však na míč nedosáhl ideálně a jeho střela i podle toho vypadala.

17
    Mahamane Traoré zkusil štěstí z obrovské dálky, jeho střela byla tečována na roh.

17
    Daouda byl při zákroku faulován a tak se píská útočný faul Mali.

19
    Daouda se prolétl vzduchem, ale na rohový kop nedosáhl - naštěstí pro něj na míč nedostáhl ani nikdo z hráčů Mali.

20
    N'Diaye vyskočil nejvýše na další roh a jeho hlavička měla dobré parametry, ale nakonec letěla těsně kolem spojnice tyčí.

22
    Velké vzrušení po standartní situaci i na druhé straně. Issoufou poslal do pokutového území dobrý míč od rohového praporku a po velkém zmatku v malém vápně vše vyřešil Samassa, který vyběhl proti střelci a vyrazil míč.

23
    V pokutovém území je po předchozím zákroku ošetřován Sidibé.

26
    Na opačné straně faulován Kéita.

27
    Zajimavě zahrána standartní situace, ale ani Diabaté ani Kéita se k pořádnému zakončení nedostali.

29
    Další z rohových kopů Mali, ale opět tato standartní situace nepřinesla nebezpečí.

31
    Cheick Diarra stál na správném místě a přesně na nohu se mu odrazil míč, stačilo ho poslat do sítě - jenže do útočník Mali nedokázal a zahodil tak obrovskou šanci.

33
    Samassa schoval v náručí centr z přímého kopu.

35
    Míč opět přilepen na kopačkách hráčů z Mali, kteří s ním kombinují na útočné polovině.

37
    Raději na jistotu zahrál obránce Mali když zakopl míč do autu.

38
    Mahamane Traoré vypálil z pětadvaceti metrů a to i přestože za brankovou čárou zůstal ležet Mohamed, který byl však naprosto čistě poslán k zemi v předchozím souboji.

42
    Diabaté se ocitl na trávníku v pokutovém území a vypadalo to, že mu obránce Nigeru pomohl - rozhodčí však byl blízko a zachoval klid.

44
    Samassa naprosto v klidu sbírá ze vzduchu další vysoký centr.

45
    Již plyne poslední minuta prvního poločasu a zatím to vypadá, že si na první branku budeme muset počkat do druhého poločasu.

45+1
    Nastavuje se jedna minuta a Mali vybojovalo ještě jeden roh.

45+1
    Daouda v pohodě kryje slabou hlavičku a tím je i první poločas ukončen.

Máme za sebou první poločas tohoto utkání a více ze hry měli hráči Mali, kteří si hlavně v první části poločasu dokázali vytvořit brankové příležitosti a to hlavně ze standartních situací.

Úvodní branky jsme se však nedočkali a tak uvidíme, co přinese druhá půle.

46

46
    Cheick Diarra opouští v poločase hřiště a místo něj si zahraje Mamadou Samassa.

47
    Kalilou Traoré se ocitl na trávníku a nevypadá to s ním vůbec dobře.

48
    Soumaila je za předchozí zákrok oceněn žlutou kartou.

48
    Daouda dostal míč přesně do náruče.

51
    Poze boční síť se rozvlnila po střele střídajícího Samassy.

54
    Kéita si potáhl míč a z dvaceti metrů krásně vypálil, jenže ještě hezčí zákrok předvedl Daouda, který se prolétl vzduchem a vyrazil míč na roh.

54
    Následný rohový kop rozehrálo Mali na krátko a až poté přišel centr, tenv šak Daouda kryje.

58
    Po delší době zajímavější šance před Daoudou. Na dobrý centr však nedosáhl nikdo z nabíhajících hráčů Mali a tak tato šance zůstala bez zakončení.

60
    Samassa v bráně Mali si zahrával s ohněm, ale naštěstí pro něj mu vypomohl obránce.

62
    Tečovaná střela přináší dnes již třetí roh Nigeru.

63
    Druhé střídání Mali - ze hriště odchází Traoré, kterého nahradil Sissoko.

65
    Samassa, který střídal v poločase se prodral do pokutového území a svou střelou pořádně vystrašil Daoudu, který na míč sice nedosáhl, ale ten letěl těsně mimo jeho levé tyče.

67
    Nyní se nám hráči více valí po zemi než hrají fotbal.

70
    Utkání momentálně nenabízí nijak pohlledný fotbal, hraje se převážně ve středu hřiště a ani jeden celek není schopen vytvořit si soustavnější tlak nebo nějak překvapit obranu soupeře.

72
    Mali to zkusilo centrem z levé strany, ale míč doletěl na prvního obránce Nigeru.

73
    I Niger ukazuje, že je schopen zaútočit. Na rohový kop si nejvýše vyskočitl Maazou, ale jeho pokus letěl nad bránu.

74
    Boubacar Issoufou je dnes druhým hráčem, který vidí žlutou kartu.

76
    Další ze střel, ale opět pouze z velké vzdálenosti a navíc nepřesně mířil jeden z hráčů Nigeru.

77
    Jednoznačně největší šance zápasu, ale Daoudovi v bráně Nigeru zachraňuje čisté konto břevno jeho brány!

78
    Poprvé v utkání střídá Niger. Utkání končí pro Issoufou, kterého nahradil Talatou.

79
    Střídání i na druhé straně. Odejde Sigamary Diarra a místo něj si zahraje Samba Diakite.

81
    Soumaïla se dostal k míči jako hluchý k houslím a to ho dost překvapilo, výsledkem bylo slaboučké zakončení v dobré šanci.

83
    Míč dolétl až do pokutového území Nigeru a v něm se k míči dostal Diabaté, ale nepřelstil obránce, který jeho střelu zblokoval.

84
    Mali právě vstřelilo branku!

Tak jsme se přece jenom dočkali branky! Daouda podcenil centr, po kterém vyběhl, ale nedosáhl na něj. Míč se tak odrazil do prostoru a v tom se nejlépe zorientoval SEYDOU KÉITA, který posílá Mali do vedení.

87
    Mali drží míč na svých kopačkách a evidentně nebude nikam spěchat.

88
    NIger se přece jenom dostal k míči, ale zatím je s ním daleko od útočné poloviny.

88
    Rychlé střídání na straně Nigeru, hřiště opouští Koudize, kterého nahradil Dante.

89
    Niger má k dispozici rohový kop ...

89
    ... ten však odvrátil první bránící hráč.

90
    Plyne poslední minuta řádné hrací doby a na údaj o nastavení stále čekáme.

90+1
    Až čtyři minuty nastavuje hlavní rozhodčí a to je přesně čas, který zbývá Nigeru na vyrovnání.

90+2
    Píská se útočný faul a s rozehrávkou nebudou hráči Mali jistě spěchat.

90+3
    Diabaté mohl rozhodnout, ale nedosáhl na zajímavý centr.

90+4
    Samassa schoval míč v náručí a znemožnil tak jednu z posledních šancí Nigeru.

90+4
    Ofsajd Nigeru a tím je zřejmě rozhodnuto.

90+4
    Brankář Samassa vidí naprosto zbytečnou žlutou kartu za zdržování hry.

Skončilo druhé utkání dnešního dne na Africkém poháru národů a prvním týmem, který za dva dny dokázal vyhrát je Mali a to si tak připisuje důležité tři body do tabulky. Naopak Niger si dost zkomplikoval případný boj o postup ze skupiny.

Jedinou branku zápasu vstřelil v 84. Seydou Kéita, který využil zaváhání brankáře Daoudy.

S informací, že Mali porazilo Niger 1:0 se s Vámi loučím a budu se těšit u dalších onlajn přenosů. (20:56:56)