HC VERVA Litvínov
4:1 (1:1, 3:0, 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Čtvrtek 31.01.2013, 18:10 • ZS Ivana Hlinky • Tipsport extraliga

Ve třetí třetině jsme mnoho hokejového neviděli. Energie pokračovala v marném boji o vstřelení branky, avšak dokázala zklidnit hru a mimo přesilovky už nebyl nebezpečný ani domácí útok a tak se oba celky rozcházejí za stavu 4:1 a 3 body zůstávají doma. (20:30:38)

Hráči utkání zvoleni Hübl a Skuhravý.

Zásahy brankařů ve 3 třetině 8:10.

60:00

59:30
    Francouz se pokusil rozehrát, ale namazal přímo na modrou Grmanovi. Z akce ale nic nebylo.

59:09
    Ještě se bude vylučovat. Brejčák sekl projíždějícího soupeře a bude pykat.

59:00
    Ohlášena poslední minuta.

58:48
    Pšurný se pokusil procpat kotouč mezi tyčku a beton, ale Závorka byl ve střehu.

58:10
    Litvínov kombinuje ve své třetině a užívá si potlesk tribun.

57:00
    Stadionem oběhla mexická vlna, ale 4105 diváků je na její udržení příliš málo.

55:39
    Další Černého rána pouze do betonů brankáře Závorky.

54:00
    Doležal se teď nadechl k brejku, ale na modré čáře to zabalil a pouze nahodil na zadní mantinel.

52:30
    Utkání postrádá náboj. Litvínov je s výsledkem spokojen a Energie se o změnu snaží marně.

52:08
    Černý z mezikruží trefuje hruď Závorky.

50:30
    Košťál vybojoval puk na modré, vyměnil si jej se spoluhráčem a stál před prázdnou brankou. Puk do ní však před hůl vracejícího se obránce nedostal!

48:48
    Litvínovští se 2x pokusili rozehrát akci, ale když se nezdařil přechod středního pásma, v klidu se vrací za vlastního brankáře.

45:55
    Vary po delší době v útočném pásmu svádí za brankou boj o kotouč. Francouz vše jistí rozklekem na brankovišti.

43:55
    Litvínov se netlačí do útoku, kryje střední pásma a z toho pramení chyby Energie v rozehrávce.

42:20
    Zakázané uvolnění Energie.

41:45

41:05
    Domácí se osvobozují přes všechny čáry.

40:01

Litvínov i ve druhé třetině perfektně využíval přesilové hry a brankami Viktora Hübl šel do vedení o 2 branky. Když byl potom za bezchybný forčeking odměněn pukem Pavel Smolka, dokázal šanci okamžitě a chladnokrevně využít a houževnatá Energie náhle prohrává po druhé třetině rozdílem třídy.

Další třetina začne přibližně v 20:00.

Zásahy brankářů ve druhé třetině 9:14.

40:00

39:38
    Posmyk vyloučen za sekání, když si neodpustil zákrok na projíždějícího Bicka a sudí jsou dnes přísní.

39:00
    Černý na dvakrát nepřetlačil Závorku na brankovišti.

38:19
    Dlouhé a pomalé střídání Energie nakonec dostalo do prostoru před brankou Skladaného, ale ten byl tísněn a tečoval vysoko nad.

37:38

37:22
    Hüblovi přeskočil kotouč a z ničeho nice se do šance před Francouze dostal Pohl, který však trefil pouze beton.

36:42
    Černý se neukvapil, místo úprku do brejku se otočil, pošetřil vteřinky přihrávkou na Gulu a oba vše ještě vyšperkovali nahozením na Závorku, který nestihl rozehrát.

36:06
    Bicek marně čeká na dorážku před brankou. Francouz střelu od modré vyrazil až do sítě za hrazením.

35:50
    Piroš krátce po buly vyhazuje.

35:38
    Za podražení vyloučen Kousalík.

35:04
    Litvínov právě vstřelil branku!

Chybu v rozehrávce Energie trestá rychlou střelou švihem pod horní tyč PAVEL SMOLKA. Bez asistence.

32:34

Litvínov zdá se v přesilovce uspává soupeře. Po dlouhém váhání vystřelil VIKTOR HÜBL a tentokrát přesně mezi nohy brankáře Závorky. Asistence: Martin Ručinský, František Lukeš.

32:20
    Litvínov kombinuje ,ale opět bez střely na branku.

31:29
    Energie dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Hraje se 5 na 4.

31:29
    Skuhravý a Rapáč vyloučeni na 2 minuty za hrubost.

31:29
    Zbytečná šarvátka. Domácí obrana chtěla odstranit Skuhravého od branky, a tomu se pramálo chtělo. Bude se vylučovat.

30:47
    Litvínov kombinuje velmi zajímavou sestavu, na modré teď střelci Lukeš s Ručinským.

30:10
    Martynek nezpracoval přihrávku mezi kruhy a Energie vyhazuje.

28:51

Po dlouhém přehazování puku z kruhu na modrou se ke střele odhodlal VIKTOR HÜBL a zavěsil velmi podobně jako Skuhravý v první třetině, tedy křižnou střelou nad beton k tyči. Asistence: František Lukeš, Karel Kubát.

27:59
    Látal vyloučen na 2+2 minuty za vysokou hůl.

27:27
    Postavení útočícího hráče v brankovišti.

26:36
    Stříteský se musel vrátit z modré až do vlastního pásma.

23:05
    Zaťovič hned hledal na slepo spoluhráče před brankou ,ale ti šli střídat.

22:55

22:30
    Ručinský napřáhl na modré a rozvlnil boční síť.

21:53
    Energie protečovává puk do středního pásma.

21:47
    Kubát se na modré ne a ne odhodlat ke střele a puk nakonec končí v síti nad brankou.

20:55
    Zaťovič vyloučen za hákování Ručinského.

20:34
    Pohl hákuje za domácí brankou Zemana a vyloučeni budou oba. Domácí bek za napadení. Hostující útočník za držení hole.

20:01

Domácí zaznamenali raketová nástup do zápasu, když se o rychlé vedení postaral v přesilovce Ručinský a Litvínov pokračoval v tlaku, který však už nepřetavil v další gól a tak se těsně po skončení jedné z přesilovek Energie prosadil Skuhravý a stanovil nerozhodné skóre.

Další třetina začne přibližně v 19:02.

Zásahy brankářů v první třetině 8:10.

20:00

19:50
    Gula už puk udrží u hrazení.

19:00
    Hübl vybojoval puk a v klidu nahazuje. Litvínov střídá, stejně tak i Karlovy Vary.

18:50
    Hosté honí kotouč po hrazení.

17:52
    Ručinský se pokusil dorazit kotouč, který měl Závorka kdesi na výstroji a je vyloučen za sekání.

16:02

15:40
    Puk za závorkou.

15:05
    Piroš dobře napadá a zdržuje rozehru soupeře.

14:30

14:24
    Hübl hledal Lukeše v brejku, ale přihrávka šla na paty.

14:02
    Stříteský vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

13:13
    Serie rychlých přihrávek vyšachovala obranu, ale na Závorkovu lapačku si nepřišla.

13:00
    Litvínov rozestaven. Kubát si říká o puk před brankou, ale marně.

12:33
    Kloz vyloučen na 2 minuty za podražení.

12:15
    Pšurný byl na chvíli volný u levé tyčky, zkusil to do protilehlého rohu bekhendem, ale branku hodně minul.

11:09
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!

Domácí obránce Kousalík zaspal u svého hráče, VÁCLAV SKUHRAVÝ se tak protáhl na pravý kruh a s přehledem nad beton zavěsil ke vzdálenější tyči. Asistence: David Zucker.

10:50
    Francouz řešil pouze 2 střely od hrazení, které s přehledem kryje.

10:30
    Až nyní akci rozjel Pech a Vary jsou v tlaku.

10:05
    Energii se nedaří nahodit kotouč do pásma.

09:07
    Bojer vyloučen na 2 minuty za hákování.

09:03
    Další chyba domácí rozehrávky nechala Skladaného na levém kruhu samotného, ten se pokusil vycukat Francouze, ale ten má puk v lapačce. Obrovská šance Energie.

08:46
    Skladaný projel na modré kolem Guly, ale v obraně ho dobře zastoupil Brejčák.

08:16
    Černý to zkusil z nulového úhlu, ale neměl štěstí.

07:54
    Zeman složil na modré Zuckera.

06:49

06:40
    Litvínov vyváží a Hübl dobře forčekuje.

06:20
    Grman ještě hledal stříleným pasem kolegu na levé křídle, ale puk proletěl prázdným prostorem až do rohu.

05:52
    První ostrá střela Energie v přesilovce jde přímo do obličeje Stříteskému, který okamžitě zalehl na zem a následně se poroučel přímo do kabin.

04:48
    Smolka to přehnal s důrazem a za podražení v útočné třetině dostává 2 minuty.

04:34
    Až nyní zakázané uvolnění Energie.

04:15
    Energie se osvobozuje přes všechny čáry, ale domácí obrana mohla hrát.

03:47
    Domácí pokračují v tlaku, za brankou krouží Rapáč.

03:05

Nastřelený kotouč vrátil dorážející útočník před branku přímo na hůl MARTINA RUČINSKÉHO, který puk ze vzduchu sklepl do sítě karlovarské branky. Asistence: Juraj Majdan, František Lukeš.

02:33
    Za podražení vyloučen Nosek.

01:26
    Po jednom útoku na obou stranách, brankáři jsou zatím v klidu.

Litvínov - Karlovy Vary 4:3 pp.

Karlovy Vary dělají svému názvu čest především v novém roce. Energie s jakou vlétly do zápasů v roce 2013 je ohromná a z deseti letošních duelů dokázali 7x vyhrát. V současné době jsou druhým nejlepším celkem ligy, co se aktuální formy týče. Skvrnou na letošních výkonech Varů jsou především venkovní zápasy, kde patří naopak na dno tabulky s pouhými 20body.

Lídry kanadského bodování Energie jsou, čerstvě do reprezentace povolaný Lukáš Pech (21+32) a kupodivu druhým nejlepším hráčem Varů, co se kandského bodování týče je obránce Nosek (12+20).

HC Verva Litvínov

Litvínov se během posledního měsíce dostal zpět do zaběhnutých kolejí, tedy sbírá body především doma, kdy na Zimním stadionu Ivana Hlinky se vítězně zvonilo již 6x v řadě, ale naopak body z venku severočechům zoufale chybí. Verva byla blízko výhře jak ve Zlíně, tak ve Vítkovicích, avšak oba venkovní duely "zvládli" svěřenci trenéra Jeřábka prohrát v prodloužení a získali tak alespoň 2 body. O to razantnější by měl být jejich návrat před domácí fanoušky. Marodka Litvínova již čítá pouze Robina Hanzla a Michala Trávníčka. S týmem se již znovu připravuje brankář Franěk. V duchu "mládí vpřed" dostane dnes ve čtvrté řadě příležitost Jan Bojer, který si v Mostě připsal 20 bodů a na první letošní extraligový zatím čeká.

Lídry kanadského bodování Litvínova jsou Hübl (16+34) a Lukeš (22+21).

Forma Litvínova v posledních zápasech

Vítkovice - Litvínov 4:3 pp.
    Zlín - Litvínov 2:1 pp.
    Litvínov - Slavia Praha 7:1
    České Budějovice - Litvínov 3:1
    Litvínov - Plzeň 2:1 sn.

Poslední karta do kvarteta Podkrušnohorských derby Verva - Energie je tady. Domácí Litvínov zatím v letošních duelech s K. Vary získal 6 bodů za 2 výhry soupeři podlehl jen v 6. kole na jeho ledě, a to 4:2. Již od památných předkolových bitev v letech 2007/2008 a 2008/2009 panuje mezi oběma kluby velká řevnivost jak na ledě tak v ochozech a dnešní televizní předehrávka nebude rozhodně výjimkou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.

Ondřej Moutvička

Branky a nahrávky: 4. Ručinský (Majdan, Lukeš), 29. Hübl (Lukeš, Kubát), 33. Hübl (Ručinský, Lukeš), 36. Smolka - 12. Skuhravý (Zucker)

HC VERVA Litvínov: Francouz - Kousalík, Kubát, Zeman, Stříteský, Gula, Brejčák, Posmyk, Jareš - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Piroš, Ručinský - Rapáč, Černý, Pšurný - Bojer, Smolka, Baláž.
    HC Energie Karlovy Vary: Závorka - Nosek, Prošek, Látal, Gulaši, Kloz, Grman - Bicek, Pech, Zaťovič - Pohl, Vlach, Doležal - Zucker, Skuhravý, Košťál - Koblasa,Vachovec, Skladaný.

Rozhodčí: Fraňo, Hradil - Barvíř, Blümel