4:1 (1:1, 3:0, 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Čtvrtek 31.01.2013, 18:10 • ZS Ivana Hlinky • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.

Poslední karta do kvarteta Podkrušnohorských derby Verva - Energie je tady. Domácí Litvínov zatím v letošních duelech s K. Vary získal 6 bodů za 2 výhry soupeři podlehl jen v 6. kole na jeho ledě, a to 4:2. Již od památných předkolových bitev v letech 2007/2008 a 2008/2009 panuje mezi oběma kluby velká řevnivost jak na ledě tak v ochozech a dnešní televizní předehrávka nebude rozhodně výjimkou.

HC Verva Litvínov

Litvínov se během posledního měsíce dostal zpět do zaběhnutých kolejí, tedy sbírá body především doma, kdy na Zimním stadionu Ivana Hlinky se vítězně zvonilo již 6x v řadě, ale naopak body z venku severočechům zoufale chybí. Verva byla blízko výhře jak ve Zlíně, tak ve Vítkovicích, avšak oba venkovní duely "zvládli" svěřenci trenéra Jeřábka prohrát v prodloužení a získali tak alespoň 2 body. O to razantnější by měl být jejich návrat před domácí fanoušky. Marodka Litvínova již čítá pouze Robina Hanzla a Michala Trávníčka. S týmem se již znovu připravuje brankář Franěk. V duchu "mládí vpřed" dostane dnes ve čtvrté řadě příležitost Jan Bojer, který si v Mostě připsal 20 bodů a na první letošní extraligový zatím čeká.

Lídry kanadského bodování Litvínova jsou Hübl (16+34) a Lukeš (22+21).

Forma Litvínova v posledních zápasech

Vítkovice - Litvínov 4:3 pp.
    Zlín - Litvínov 2:1 pp.
    Litvínov - Slavia Praha 7:1
    České Budějovice - Litvínov 3:1
    Litvínov - Plzeň 2:1 sn.

Karlovy Vary dělají svému názvu čest především v novém roce. Energie s jakou vlétly do zápasů v roce 2013 je ohromná a z deseti letošních duelů dokázali 7x vyhrát. V současné době jsou druhým nejlepším celkem ligy, co se aktuální formy týče. Skvrnou na letošních výkonech Varů jsou především venkovní zápasy, kde patří naopak na dno tabulky s pouhými 20body.

Lídry kanadského bodování Energie jsou, čerstvě do reprezentace povolaný Lukáš Pech (21+32) a kupodivu druhým nejlepším hráčem Varů, co se kandského bodování týče je obránce Nosek (12+20).

01:26
    Po jednom útoku na obou stranách, brankáři jsou zatím v klidu.

02:33
    Za podražení vyloučen Nosek.

03:05
    Litvínov právě vstřelil branku!

Nastřelený kotouč vrátil dorážející útočník před branku přímo na hůl MARTINA RUČINSKÉHO, který puk ze vzduchu sklepl do sítě karlovarské branky. Asistence: Juraj Majdan, František Lukeš.

03:47
    Domácí pokračují v tlaku, za brankou krouží Rapáč.

04:15
    Energie se osvobozuje přes všechny čáry, ale domácí obrana mohla hrát.

04:34
    Až nyní zakázané uvolnění Energie.

04:48
    Smolka to přehnal s důrazem a za podražení v útočné třetině dostává 2 minuty.

05:52
    První ostrá střela Energie v přesilovce jde přímo do obličeje Stříteskému, který okamžitě zalehl na zem a následně se poroučel přímo do kabin.

06:20
    Grman ještě hledal stříleným pasem kolegu na levé křídle, ale puk proletěl prázdným prostorem až do rohu.

06:40
    Litvínov vyváží a Hübl dobře forčekuje.

06:49

07:54
    Zeman složil na modré Zuckera.

08:16
    Černý to zkusil z nulového úhlu, ale neměl štěstí.

08:46
    Skladaný projel na modré kolem Guly, ale v obraně ho dobře zastoupil Brejčák.

09:03
    Další chyba domácí rozehrávky nechala Skladaného na levém kruhu samotného, ten se pokusil vycukat Francouze, ale ten má puk v lapačce. Obrovská šance Energie.

09:07
    Bojer vyloučen na 2 minuty za hákování.

10:05
    Energii se nedaří nahodit kotouč do pásma.

10:30
    Až nyní akci rozjel Pech a Vary jsou v tlaku.

10:50
    Francouz řešil pouze 2 střely od hrazení, které s přehledem kryje.

11:09
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!

Domácí obránce Kousalík zaspal u svého hráče, VÁCLAV SKUHRAVÝ se tak protáhl na pravý kruh a s přehledem nad beton zavěsil ke vzdálenější tyči. Asistence: David Zucker.

12:15
    Pšurný byl na chvíli volný u levé tyčky, zkusil to do protilehlého rohu bekhendem, ale branku hodně minul.

12:33
    Kloz vyloučen na 2 minuty za podražení.

13:00
    Litvínov rozestaven. Kubát si říká o puk před brankou, ale marně.

13:13
    Serie rychlých přihrávek vyšachovala obranu, ale na Závorkovu lapačku si nepřišla.

14:02
    Stříteský vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

14:24
    Hübl hledal Lukeše v brejku, ale přihrávka šla na paty.

14:30

15:05
    Piroš dobře napadá a zdržuje rozehru soupeře.

15:40
    Puk za závorkou.

16:02

17:52
    Ručinský se pokusil dorazit kotouč, který měl Závorka kdesi na výstroji a je vyloučen za sekání.

18:50
    Hosté honí kotouč po hrazení.

19:00
    Hübl vybojoval puk a v klidu nahazuje. Litvínov střídá, stejně tak i Karlovy Vary.

19:50
    Gula už puk udrží u hrazení.

20:00

Zásahy brankářů v první třetině 8:10.

Další třetina začne přibližně v 19:02.

Domácí zaznamenali raketová nástup do zápasu, když se o rychlé vedení postaral v přesilovce Ručinský a Litvínov pokračoval v tlaku, který však už nepřetavil v další gól a tak se těsně po skončení jedné z přesilovek Energie prosadil Skuhravý a stanovil nerozhodné skóre.

20:01

20:34
    Pohl hákuje za domácí brankou Zemana a vyloučeni budou oba. Domácí bek za napadení. Hostující útočník za držení hole.

20:55
    Zaťovič vyloučen za hákování Ručinského.

21:47
    Kubát se na modré ne a ne odhodlat ke střele a puk nakonec končí v síti nad brankou.

21:53
    Energie protečovává puk do středního pásma.

22:30
    Ručinský napřáhl na modré a rozvlnil boční síť.

22:55

23:05
    Zaťovič hned hledal na slepo spoluhráče před brankou ,ale ti šli střídat.

26:36
    Stříteský se musel vrátit z modré až do vlastního pásma.

27:27
    Postavení útočícího hráče v brankovišti.

27:59
    Látal vyloučen na 2+2 minuty za vysokou hůl.

28:51

Po dlouhém přehazování puku z kruhu na modrou se ke střele odhodlal VIKTOR HÜBL a zavěsil velmi podobně jako Skuhravý v první třetině, tedy křižnou střelou nad beton k tyči. Asistence: František Lukeš, Karel Kubát.

30:10
    Martynek nezpracoval přihrávku mezi kruhy a Energie vyhazuje.

30:47
    Litvínov kombinuje velmi zajímavou sestavu, na modré teď střelci Lukeš s Ručinským.

31:29
    Zbytečná šarvátka. Domácí obrana chtěla odstranit Skuhravého od branky, a tomu se pramálo chtělo. Bude se vylučovat.

31:29
    Skuhravý a Rapáč vyloučeni na 2 minuty za hrubost.

31:29
    Energie dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Hraje se 5 na 4.

32:20
    Litvínov kombinuje ,ale opět bez střely na branku.

32:34

Litvínov zdá se v přesilovce uspává soupeře. Po dlouhém váhání vystřelil VIKTOR HÜBL a tentokrát přesně mezi nohy brankáře Závorky. Asistence: Martin Ručinský, František Lukeš.

35:04

Chybu v rozehrávce Energie trestá rychlou střelou švihem pod horní tyč PAVEL SMOLKA. Bez asistence.

35:38
    Za podražení vyloučen Kousalík.

35:50
    Piroš krátce po buly vyhazuje.

36:06
    Bicek marně čeká na dorážku před brankou. Francouz střelu od modré vyrazil až do sítě za hrazením.

36:42
    Černý se neukvapil, místo úprku do brejku se otočil, pošetřil vteřinky přihrávkou na Gulu a oba vše ještě vyšperkovali nahozením na Závorku, který nestihl rozehrát.

37:22
    Hüblovi přeskočil kotouč a z ničeho nice se do šance před Francouze dostal Pohl, který však trefil pouze beton.

37:38

38:19
    Dlouhé a pomalé střídání Energie nakonec dostalo do prostoru před brankou Skladaného, ale ten byl tísněn a tečoval vysoko nad.

39:00
    Černý na dvakrát nepřetlačil Závorku na brankovišti.

39:38
    Posmyk vyloučen za sekání, když si neodpustil zákrok na projíždějícího Bicka a sudí jsou dnes přísní.

40:00

Zásahy brankářů ve druhé třetině 9:14.

Další třetina začne přibližně v 20:00.

Litvínov i ve druhé třetině perfektně využíval přesilové hry a brankami Viktora Hübl šel do vedení o 2 branky. Když byl potom za bezchybný forčeking odměněn pukem Pavel Smolka, dokázal šanci okamžitě a chladnokrevně využít a houževnatá Energie náhle prohrává po druhé třetině rozdílem třídy.