Barcelona – Getafe 6:1 (kon.) | Zaragoza – Real Sociedad 1:2 (kon.) | Ath. Bilbao – Espanyol 0:4 (kon.)
Rayo Vallecano – Atlético 2:1 (kon.)
FC Barcelona
6:1 (2:0)
Getafe CF
Neděle 10.02.2013, 12:00 • Camp Nou, Barcelona • Španělská LaLiga

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (13:54:10)

Hosté se nakonec čestného úspěchu na Nou Campu dočkali, když si za obranu v 83. minutě naběhl Álvaro a snížil na 1:4. Zdálo se, že utkání tak i skončí, ovšem v samém závěru, v 90. minutě dal pátou branku FCB Iniesta a na konečných 6:1 pro FC Barcelonu upravil ve druhé minutě nastavení po krásné akci Piqué.

Je konce, FC Barcelona si v dnešním utkání dokonale pohrála se svým soupeřem, kterému nakonec nasázela šest krásných gólů! Skóre druhého poločasu otevřel v 58. minutě Villa. Čtvrtou branku domácích dal v 79. minutě střídající Tello a bylo rozhodnuto.

90+2
    Barcelona právě vstřelila branku!
    Destrukce soupeře v samém závěru, GERARD PIQUÉ zužitkoval luxusní a hlavně nesobecké nabídky od Thiaga, který již mohl zakončovat před Codinou, ale ještě přihrál právě Piquému a ten tak dává do prázdné brány šestou branku FCB.

90+1
    Rozhodčí nastaví dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    ANDRÉS INIESTA dává v samém závěru utkání pátou branku, když předtím skvělou práci odvedl uvnitř pokutového území Messi, který na sebe "navázal" tři obránce soupeře a míč, který se od nich odrazil "našel" nabíhajícího Iniestu, který si již věděl s nabídnutou šancí rady a překonává Codinu.

90
    Běží poslední minuta řádné hrací doby.

89
    Messi hlavičkuje po přesném centru z pravé strany z kopačky Iniesty nad bránu a chytá se za hlavu.

88
    Dani Alves se dostával uvnitř pokutového území soupeře do zakončení, ale skvělým odkopem se blýskl Torres.

87
    Barcelona bude zahrávat volný kop z blízkosti středového kruhu na polovině soupeře.

86
    Hosté však okamžitě o míč přicházejí a jsou to domácí, kteří spěchají k bráně soupeře.

85
    Mascherano musí nyní odvracet do autu na pravé straně v blízkosti vlastní šestnáctky.

83
    Getafe právě vstřelilo branku!
    VÁSQUEZ ÁLVARO umlčel skandující Nou Camp překvapivou brankou, kdy vystihl směr hlavičky bránícího Alvese a dostal se do výhodné pozice za obranou Barcelony. S míčem u nohy pronikl z pravé strany do pokutového území a pod padajícím Valdésem dává první branku Getafe.

82
    Ano, ale domácí gólman i v těžké pozici vyboxoval míč mimo bránu a odvrátil nebezpečí.

81
    Odpískaný faul na levé straně v blízkosti pokutového území FCB, ohrozí hosté Valdése?

79
    Skvělá práce Messiho, který zmátl obranu Getafe naznačenou přihrávkou na levou stranu, místo toho však posunul míč doprava připravenému CRISTIANOVI HERRERA TELLOVI, který přízemnou střelou z hranice pokutového území překonává Codinu a dává čtvrtou branku svého týmu!

77
    Messi přichází o míč v blízkosti pokutového území soupeře, vzápětí je faulován Borja Fernandez, hosté budou moci rozehrávat.

76
    Barcelona opět střídá, ze hřiště za potlesku zaplněných tribun odchází Calres Puyol, které nahradí Javier Mascherano.

75
    Barcelona znovu "nastěhována" před pokutovým územím soupeře.

73
    A to je okamžik pro střídání, v sestavě Getafe nahradí Colungu Vásquez Alváro.
    V dresu Barcelony se představí Cristian Herrera Tello, který nahradí střelce první branky utkání, Alexise Sáncheze.

73
    Song nepřesně obloučkem přihrává Messimu, odvrací obrana Getafe.

72
    Střídající hráči si ještě na svou "šanci" musí počkat, strojová kombinace domácích jen tak neskončí.

71
    Vzápětí se připravuje i poslední střídání hostů, Barcelona se také chystá ke změně v sestavě.

70
    Avizované střídání v sestavě Getafe je tady, Barradu nahradí Sarabia.

70
    Mezitím sledujeme ještě kombinaci domácích, ale ani Iniesta, ani Song, nedokázali překonat bránící "val" Getafe.

69
    Hosté připravují další střídání.

68
    Osamocený Colunga to má na hrotu útoku hodně těžké s obranou Barcelony.

66
    Na Nou Campu panuje příjemně prosluněné fotbalové odpoledne, diváci si dnešní utkání užívají se vším všudy.

65
    První střídání v sestavě Getafe, Jaime Gavilán odchází, přichází Pedro León.

64
    Messi střílí z pravé strany z hranice pokutového území, přízemní střelu Codina chytá.

63
    Nakonec se do zakončení prodíral Messi, ale u míče byl dříve gólman Codina.

62
    Znovu Villa na hraně ofsajdu, ale to mají hráči Barcelony dokonale zažité, zatím se nepískal ani jeden ofsajd!

61
    Hosté se nyní snaží aktivně přistupovat k soupeři a narušovat tak jeho strojovou kombinaci, tím se ale domácím otevírá potřebný prostor pro rychlý protiútok.

60
    Hodina hry za námi, domácí vedou o tři branky a kontrolují tento zápas.

58
    DAVID VILLA dává třetí branku Barcelony, kdy dokázal vytěžit skvěle načasované přihrávky na levé strany od Jordi Alby! Pak již stačilo "pouze" si dobře naběhnout za obranu soupeře a lehkým přiťuknutím dostat míč do branky.

58
    Song je prvním potrestaným hráčem FCB, který dostává žlutou kartu. Sudí trestá jeho zákrok na Escudera.

58
    Ani Messi, ani Villa nedokázali protlačit míč do branky soupeře, výtečnou práci odvedla dvojice bránících hráčů Getafe!

57
    Dnešní souboj na Nou Campu sleduje 85 610 diváků!

56
    Diego Castro zkouší ohrozit Valdése v brance Barcelony, ale jeho střela postrádala potřebné parametry.

55
    Nakonec však "nedošli" s míčem dál, než na půlící čáru.

55
    Alexis Sánchez přichází o míč hosté mohou zakombinovat.

54
    Ale obrana Getafe si poradila s touto situací.

53
    Barcelona bude zahrávat rohový kop z levé strany.

52
    Znovu se hosté prodírali k pokutovému území Barcelony, ale Colunga přichází o míč.

51
    Nakonec ale hosté přichází o míč.

50
    Getafe již rozehrává, dlouhý centr z pravé strany, který ještě Gavilan stihl na hrací ploše.

49
    Další faul domácích, tentokrát podráží na polovině hřiště Alexis Sánchez jednoho z hráčů Getafe.

48
    "Trma-vrma" před pokutovým územím Getafe, následkem je faul Iniesty.

47
    Barcelona zatím v úvodu druhé půle ještě nepůjčila soupeři míč.

46
    Barcelona již do druhého poločasu nenasadí Adriana, kterého nahradí Dani Alves.

46

Sledujte i dál náš online přenos, druhý poločas začne přibližně ve 13:05 hodin.

Skóre otevřel již v šesté minutě domácí Alexis Sánchez. Hned o osm minut později zvýšil vedení Barcelony hvězdný Messi a vypadalo to, že si FCB otevře v první půli "střelnici". Nakonec jsme se však dalších branek nedočkali a hosté tak zatím prohrávají "pouze" o dvě branky.

Rozhodčí Villanueva se rozhodl nenastavit ani minutu v prvním poločase a po uplynutí pětačtyřiceti minut končí první půli, po které jdou do kabin domácí s dvoubrankovým náskokem.

45
    Obrana Getafe odvrací. Běží poslední minuta prvního poločasu.

44
    Ještě se bude zahrávat rohový kop - z pravé strany zahrávají domácí.

43
    Výbornou práci odvedl nyní Alexis Sánchez na pravé straně, kde přesprintoval Escudera a ještě stihl přihrát před bránu, kde se k zakončení dostal Messi, ale ten již byl v těsné blízkosti před Codinou, který míč chytá.

42
    Barcelona v klidu dohrává poločas, v němž dala svému soupeři dva góly.

41
    Diego Castro fauluje na polovině hřiště a dostává žlutou kartu!

40
    Messi adresuje nepřesnou střílenou přihrávku na levou stranu na Davida Villu, tomu míč utíká mimo hřiště.

39
    Lopo je prvním potrestaným hráčem v utkání, který dostává žlutou kartu za faul na vlastní polovině.

39
    Zaznamenáváme snad první střelu hostů na Valdése, střílí Castro, domácí gólman ale se střelou z pravé strany neměl potíže.

39
    Villa posílá nadýchaný centr do pokutového území na Messiho, ten ale hlavičkuje nad bránu soupeře.

38
    Statistika držení míče - 75% : 25% pro FCB!

37
    Barcelona rozehrála rohový kop "na krátko", čímž však na obranu Getafe nevyzrála.

36
    Escudero zahrává na roh pro Barcelonu.

35
    Znovu nepřesnou přihrávkou dávají hosté "zadarmo" míč svému soupeři.

34
    Alexis nedokázal zpracovat prudkou přihrávku od Thiaga, hosté mohou zakombinovat.

33
    Hosté přichází o míč na polovině soupeře.

32
    David Villa se dostává do zakončení z místa pokutového kopu, střílí, ale míč letí těsně vedle brány soupeře.

30
    Colunga střílí z hranice pokutového území z pravé strany, Valdés kontroluje míč mířící nad bránu.

29
    Iniesta se pokoušel přejít přes dva bránící hráče Getafe, ale ti ho o míč obrali.

28
    David Villa skvěle v pádu odcentroval z levé strany, ale jak Sánchez, tak Messi byli již "za balonem" a nedosáhli na něj.

27
    Až dvojice obránců dokázala Messiho obrat o míč na pravé straně v blízkosti vlastní šestnáctky, ale hosté vzápětí opět o míč přichází.

26
    K míči se dostávají znovu hosté, centr z pravé strany ale opět "sbírá" Valdés.

25
    Ale pro míč si "došel" Valdés, který okamžitě rozehrává.

24
    Hosté budou zahrávat volný kop v blízkosti středového kruhu, jmenovitě Alexis, který posílá dlouhý centr do pokutového území domácích, ale po zákroku Iniesty je z toho první rohový kop pro Getafe.

23
    Messi rozehrává z levé strany, ale obrana Getafe pozorná a odvrací.

22
    FCB opět před pokutovým územím soupeře, Villa přihrává z levé strany na Messiho, ale Lopo odkopává na roh.

21
    Messi postupoval z pravé strany až k bráně soupeře, ale tam ho výtečným obranným zákrokem zastavil Lopo.

20
    Ale i hosté faulují na polovině Barcelony, i když předtím si Song zpracoval míč evidentně rukou, čehož si rozhodčí zřejmě nevšiml.

19
    Thiago Alcantara fauluje na polovině hřiště, hosté budou rozehrávat.

18
    Znovu se Getafe dostává k autovému vhazování na polovině soupeře, ale musí si dávat pozor na rychlý protiútok FCB.

17
    Thiago Alcantara nezpracoval nákop Puyola, na okamžik si mohou zahrát hosté.

16
    Znovu strojová kombinace domácích na polovině, hosté v roli statistů.

15
    Po čtvrthodině hry vede domácí favorit již o dvě branky a již nyní je o vítězi utkání zřejmě rozhodnuto.

14
    LIONEL MESSI využil rychlého protiútoku domácích, kdy si dokázal naběhnout do pokutového území, počkat na zpracování míče od Iniesty Thiagem Alcantarou, který mu ho pouze přiťukl a pro takového střelce pak již nebyl problém ho dopravit do sítě.

14
    Ale Colunga ztrácí míč v souboji s Puyolem.

13
    Getafe bude vhazovat na polovině soupeře v blízkosti pokutového území Barcelony.

12
    Kolmice na Messiho nebyla přesná, míč končí u gólmana Codiny.

11
    Barcelona opět v klidu kombinuje na polovině hřiště a čeká na další chybu soupeře.

10
    Getafe mohlo vhazovat z pravé strany na polovině hřiště, míč však okamžitě získávají domácí.

9
    Převaha Barcelony je v úvodu utkání obrovská.

8
    Hosté rozehrávali po faulu na polovině Barcelony, ale neskutečně rychlým přístupem získali domácí míč zpět na své kopačky.

7
    Mssi se prodíral po pravé straně, ale ztratil míč, ten se však stejně k němu málem vrtátil, a to po centru Alby z levé strany, obrana Getafe však stihla míč odvrátit.

6
    Iniesta fantastickým pasem našel nabíhajícího SÁNCHEZE ALEXISE ve středu hřiště, ani skluz obránce nezabránil domácímu útočníkovi v postupu do pokutového území, kde si Sánchez poradil s vybíhajícím Codinou a pod jeho tělem posílá míč do brány!

5
    Messi posílal nadýchaný míč na střed pokutového území, ale obránce Getafe odkopává.

4
    Iniesta vybíhá s míčem zpět na svou polovinu.

4
    Adriano na pravé straně vrací míč zpět na Songa.

3
    Míč mají na svých kopačkách hráči Barcelony a sledujeme typickou kombinaci na polovině hřiště.

2
    První centr do pokutového území posílají hosté, ale nepřesně.

Je zahájeno! Atmosféra na Nou Campu je zatím klidná.

1

Utkání za malý okamžik začne!

Oba týmy jsou již nastoupeny v tunelu, za malý okamžik nastoupí na prosluněný a zaplněný Nou Camp!

FC Barcelona: Valdés - Adriano, Piqué, Puyol, Alba - Thiago, Song, Iniesta - Alexis, Messi, Villa

Getafe CF: Codina - Torres, Lopo, Alexis, Escudero - Fernandez, Lacen - Barrada, Castro, Gavilan - Colunga

Rozhodčí: Villanueva - Rodríguez, Prieto.

Vítejte u online přenosu utkání španělské La Ligy, kde v rámci třiadvacátého kola bude FC Barcelona v pravé poledně hostit Getafe CF na Camp Nou.

Poslední setkání mezi oběma kluby skončilo jasným vítězstvím Barcelony v poměru 4:1, když jedinou branku Getafe dal vlastním gólem Javier Mascherano, jinak Barcelona vládla v tomto utkání.

FC BARCELONA
    Barcelona v posledním ligovém utkání pouze remizovala na hřišti Valencie 1:1, což je všemi zainteresovanými bráno jako ztráta.

Katalánský velkoklub si tak bude chtít spravit chuť právě v dnešním utkání, a to nejlépe vysokou výhru proti Getafe. I když se budou muset obejít bez svého hvězdného záložníka Xaviho , který je mimo hru zhruba na dva týdny díky svému zranění.

Thiago tak pravděpodobné do utkání zasáhne místo Xaviho, ale na dalších postech by již měla nastoupit nejsilnější možná setatva, tedy včetně největší hvězdy, Lionela Messiho, který v posledním střetnutí s Getafe zaznamenal branku.

GETAFE CF
    "El Geta" v současné době "drží" dvanáctou pozici v tabulce La Ligy. Ačkoli se v průběhu sezóně pohybuje "na houpačce" - jednou dole, jednou nahoře!

Getafe se zatím "pyšní" osmadvaceti vstřelenými brankami, zatímco Miguel Moya, kdysi "mocný strážce" branky El Geta, musel lovit míč ze sítě již šestatřicetkrát, a to nevěstí nic dobrého pro Getafe .

Chybí i gólový hráč, když nejlepší střelec týmu, Diego Castro, má pouze na svém kontě šest branek v současné sezóně, když tři vstřelil z pokutových kopů.

Bez střeleckého lídra bude pozice Getafe na Nou Campu více než složitá, i když hra týmu je postavena na kolektivním pojetí.

Češi na hřišti
    Ani v jednom klubu nenastupuje žádný český hráč.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Martin Dvořák

Branky: 6. Alexis, 14. Messi, 58. Villa, 79. Tello, 90. Iniesta, 90+2. Piqué - 83. Álvaro

Karty:   39. Lopo (GET), 41. Castro (GET), 58. Song (GET)

FC Barcelona: Valdés - Adriano (46. Alves), Piqué, Puyol (76. Mascherano), Alba - Thiago, Song, Iniesta - Alexis (73. Tello), Messi, Villa
    Getafe CF: Codina - Torres, Lopo, Alexis, Escudero - Fernandez, Lacen - Barrada (70. Sarabia), Castro, Gavilán (65. León) - Colunga (73. Álvaro)

Rozhodčí: Villanueva - Rodríguez, Prieto

Diváci: 85610