Barys – Dynamo Moskva 4:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Petrohrad 2:3 (kon.) | Čeljabinsk – Jekatěrinburg 3:1 (kon.)
Nižněkamsk – Ufa 1:2 (kon.) | N.Novgorod – Novokuzněck 5:2 (kon.) | Jaroslavl – Chabarovsk 4:1 (kon.)
Čerepovec – Kazaň 0:2 (kon.) | Viťaz – Minsk 2:4 (kon.) | Mytišči – Novosibirsk 2:3 (po s.n.)
Spartak Moskva – HC Slovan 3:4 (po pr.) | Doněck – CSKA Moskva 1:2 (po s.n.) | Riga – Lev 1:3 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Středa 13.02.2013, 14:00 • Zimní aréna Traktor • KHL

To je ode mě vše, příjemný zbytek středečního odpoledne. (16:11:13)

Povinné vítězství Traktoru se nerodilo lehce. Avtomobilist Jekatěrinburg se nemusí za svůj výkon vůbec stydět, ačkoli už jistě bude poslední a vlastně nemá o co hrát, postavil se svému favorizovanému soupeři se ctí. O celém osudu ale definitivně rozhodla až poslední branka Dugina z 58. minuty, díky níž mohou domácí stále bojovat o první místo v Charlamovově divizi.

60:00

59:52
    Rjabykin má puk v moci, nikdo ho navíc neobtěžuje... Možná bude tím posledním, kdo se ho v dnešním utkání dotkne.

59:10
    Jekatěrinburg by možná rád zkusil power-play, to by však nesměl mít soupeř puk v jeho útočné třetině.

58:19
    Mexická vlna skrz celou Zimní arénou Čeljabinsku. Diváci si vítězství vychutnávají, jak se sluší a patří.

57:18
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    A je definitivně rozhodnuto. JEGOR DUGIN dostal parádní přihrávku z rohu kluziště od Antipova skrz celé Lobanovovo brankoviště a u tyčky bez větších problémů do poloodkryté branky zavěsil. Asistence: Vladimir Antipov.

56:43
    Takový hodně nemastný útok ze strany Čeljabinsku. Jakucenja jen tak dvakrát nahodil puk dopředu, kde si s ním jeho kolegové z ofenzívy neporadili.

55:45
    Kontiola vystřelil další pokus na Lobanova. Oba gólmani nyní svými povedenými zákroky drží své celky pořád ve hře.

55:26
    Také Jekatěrinburgu se z rychlé akce povedlo ohrozit Garnetta. Nepříjemně se před něj vtíral Makejev, nicméně kanadský rodák dobře zasáhl.

54:55
    Hra má ve třetí třetině velice rychlý spád, skoro se nepřerušuje. Až nyní se Avtomobilist vymanil z menšího tlaku díky zakázanému uvolnění.

54:07
    Glinkin si najel po levé straně a vystřelil! Skvěle ho ale vyčapal Lobanov, i když měl velké štěstí, že se Karpovovi nepodařilo dorážet.

53:15
    Antipov clonil Lobanovovi, Šininovo nahození od modré čáry se ale k hostujícímu muži ve výstroji, s lapačkou a vyrážečkou, nedostalo.

51:37
    Kosticyn opět v akci! Přihrával doprava na Jakucenju, jenže jeho střela nebyla tak přesná, aby Lobanova překonala.

51:06
    Icing ze strany Traktoru, Sokolov za červenou čárou jen jistil situaci. Vhazovat se bude před Garnettem.

50:28
    Na druhé straně dokázal vypálit Žmakin, ale ani Garnett mezi třemi tyčemi nevyrobil žádnou hrubku a střelu polapil.

50:08
    Střela mířící na Lobanova neměla potřebné parametry, hostující gólman na ní velice dobře viděl. Vhazovat se bude před jeho brankou.

48:57
    Karpov byl v útočné třetině sám, rozhodl se pro přihrávku, u které však Glinkin nebyl včas. Následně Avtomobilist vyhazuje ze svého pásma puk pryč do bezpečí.

Patrik Sandev

Branky a nahrávky: 1. Quint (Kuzněcov), 40. Kosticyn (Popov), 58. Dugin (Antipov) - 14. Špirko (Simakov)

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Děmčenko) - Quint, Rjabykin, Vasilčenko, Bělov, Katičov, Razin, Šinin, Něstěrov - Čistov, Bulis, Kuzněcov - Kontiola, Jakucenja, Panov - Popov, Kosticyn, Antipov - Dugin, Glinkin, Karpov
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Lobanov (Borodin) - Mezei, Juksejev, Sokolov, Rybnickij, Sazonov, Kurbatov, Stupin - Vorobjov, Žmakin, Malychin - Špirko, Simakov, Makejev - Jemelejev, Savčenko, Lapenkov - Pronin, V. Strelcov, Čisťjakov

Rozhodčí: Komarov, Kiseljov - Sysujev, Parfjonov