Buffalo – Winnipeg 1:2 (kon.) | NY Rangers – Montreal 1:3 (kon.) | Ottawa – NY Islanders 3:1 (kon.)
Tampa – Toronto 4:2 (kon.) | St. Louis – San Jose 1:2 (kon.) | Nashville – Detroit 4:3 (po pr.)
Chicago – Vancouver 4:3 (po s.n.) | Edmonton – Los Angeles 1:3 (kon.)
Edmonton Oilers
1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Los Angeles Kings
Středa 20.02.2013, 04:00 • Rexall Place, Edmonton • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Los Angeles se potácí na posledním místě Pacifické divize. Loňští vítězové Stanley Cupu odehráli 13 utkání s bilancí pěti výher, šesti proher a dvou proher po prodloužení či nájezdech. Nejlepším střelcem s šesti přesnými zásahy Jeff Carter. V ohledu asistencí vede Drew Doughty se šesti gólovými přihrávkami. Nejproduktivnějším borcem je Slovinec Anže Kopitar (5+4). V brankovišti dostává velkou důvěru Jonathan Quick.

Edmonton si v tabulce vede o něco lépe, v Severozápadní divizi je na 3. místě. Mužstvo okolo Aleše Hemského odehrálo 14 zápasů (šest výher, pět proher a tři prohry po prodloužení či nájezdech). Právě rodák z Pardubic je nejlepším střelcem týmu, zaznamenal sedm branek. V oboru asistencí je na první místo dostal Tylor Hall – dvanáct gólových pasů. Taylor Hall a Sam Gerner patří mezi nejproduktivnější hráče – oba patnáct bodů. Zda naváže Aleš Hemský na své gólové hody, to se dozvíme v zápase Edmonton – LA Kings.

Do branky Edmontonu se postaví Chabibulin, jeho protějšek je Quick.

00:01

00:30
    Se střelou Kopitara si Chabibulin poradil bez problémů.

01:08
    Richards zavezl kotouč do útoku, ale přišel o něj, a tak zahrozil Aleš Hemský. Český hráč se do zakončení neprodral. Vhazování ve středním pásmu.

01:30
    Quick drží puk, a tak bude byly před jeho brankou.

01:40
    Brown zkoušel Chabibulinovu pozornost, brankář tento souboj vyhrál.

02:30
    Úvod zápasu se spíše takové vzájemné oťukávání obou týmů.

03:05
    Edmontonský obranný val působí neprostupně.

03:26
    Vhazování v útočném pásmu domácího týmu. K puku se ale dostali hosté a otáčí směr hry. Chabibulin čelil střele Browna.

04:12
    Vyloučen hostující Carter, menší trest za hákování.

04:15
    Puk v obranném pásmu Olejářů.

05:00
    Domácím se přesilová hra vůbec nedaří. Aktivní Hemský se dral do zakončení. Skončil ovšem v brance Quicka. Buly před jeho brankou.

05:30
    Edmonton se nemůže usídlit v útočném pásmu.

06:12

06:18
    Zdá se, že ubráněné oslabení posílilo sebevědomí hostujícího celku.

07:30
    Zatím jsme neviděli řádnou gólovou příležitost.

07:55
    Jakupov se dostal před Quicka, ale maskovaný muž byl v souboji lepší.

09:12
    Snahu domácích borců přibrzdilo postavení mimo hru.

09:14
    Střely na branku 7:3 ve prospěch Edmontonu.

09:40
    Králové se do útočného pásma nedostali - offside.

10:00
    Polovina třetiny pryč, gólová šance v nedohlednu.

10:14
    Buly před brankářem Chabibulinem.

10:43
    Kopitar hrál vysokou holí. Slovinský reprezentant vůbec nevěděl, čím se provinil, a tak mu to musel hlavní sudí vysvětlit.

11:00
    Williams se dostal do slušné pozice, ale trefil pouze gólmana Chabibulina.

11:41
    Hra se přelévá ze strany na stranu.

11:46
    Zakázané uvolnění domácích.

12:04
    Los Angeles se dostalo do postavení mimo hru. Vhazování ve středním pásmu.

12:53
    Hraje se hodně z obrany, ani jeden tým nechce udělat chybu, který by mohla znamenal gól soupeře.

13:17
    Quick po střele Gagnera drží puk.

14:00
    Edmonton nemůže najít způsob, jak efektivně přecházet do útočného pásma.

14:25
    Domácí se nakonec dostali až k zakončení, ale gólman loňských vítězů Stanley Cupu si poradil bez problémů.

14:33
    Pennerova střela skončila vysoko nad.

15:35
    Domácí se dostali do pásma, ale ke střele nedostali prostor.

16:14
    Zakázané uvolnění Edmontonu.

16:40
    Kopitar dostal přesnou přihrávku, ale jeho pokus skórovat překazil Chabibulin.

17:44
    Hra se odehrává spíše ve středním pásmu okolo mantinelů.

19:14
    Muzzin prověřil z mezikruží pozornost Chabibulina.

19:53
    Kopitar se snažil usměrnit puk do branky, neuspěl.

20:00

První třetina přinesla poměrně vyrovnaný hokej. Na střely vede domácí Edmonton 9:8, ovšem na góly je to 0:0.

20:01

20:01
    Buly vyhráli hosté a hned zakládají útočný výpad.

20:44

21:15
    Buly před brankářem Quickem. Zasahovat nemusel, protože jeho spoluhráči získali puk a vyrazili do útoku.

21:55
    Hemský se dostal až před gólmana LA, ale ten jeho pokus vytěsnil.

22:37
    Česká hračička, jak se Hemskému přezdívá, hraje dnes velmi aktivně.

23:10
    Vhazování před brankou hostujícího týmu.

23:16
    Už by to chtělo gól, který by hře dodal náboj.

23:44
    Carter se z mezikruží pokoušel překonat Chabibulina, ten byl ale v souboji úspěšnější.

24:20
    Domácí se dostali ke dvěma střelám, ale obrana Králů zapracovala výborně, oba střelecké pokusy zblokovala.

24:44
    Los Angeles právě vstřelilo branku!

Zdálo se, že gólman Chabibulin má vše pod kontrolou, ale neměl. Za jeho záda puk propasíroval COLIN FRASER. Samostatně.

25:00
    Hra dostala náboj, což oceňují diváci v aréně.

26:13
    Hall se dostal do brejku, ale v rozhodujícím momentu mu puk odskočil od hole.

26:44
    Domácí se provinili zakázaným uvolněním.

27:08
    Králové útočí jak jen to jde. Williams se dostal do slušné pozice, ale domácí obranu mu nedovolila skórovat.

28:35
    Bojuje se o dominanci ve středním pásmu. Domácí nechtějí inkasovat znovu, snaží se spíše vycházet z obrany.

29:45
    Na ledě se začíná přiostřovat. Přibývá osobních soubojů.

30:06
    Po backhandové střele Gagnera bude Buly před brankou Quicka.

30:09
    Los Angeles je v útočné fázi aktivnější, ale mělo by také myslet na obranu.

30:50
    Brownova střela nemohla Chabibulina ohrozit, na druhé straně se do šance probojoval Eager, ale nezakončil.

31:19
    Doughty vystřelil nepřesně, na druhé straně zahrozil Eager.

32:31
    Vyloučen hostující Fraser za vražení na hrazení na dvě minuty.

32:45
    Domácí se ne a ne dostat do pásma. Přechod to útoku v přesilových hrách dělá největší problémy.

33:25
    Za příliš mnoho hráčů na ledě ledě vyloučen Jakupov.

34:00
    Půlminuty čtyři na čtyři.

34:31

34:50
    Opět se bude hrát čtyři na čtyři, protože je vyloučen Carter na dvě minuty za hákování.

35:32
    Edmonton v plném počtu.

Králové jdou do tří. Vyloučen Drewiske za zdržování hry.

Edmonton právě vstřelil branku!

Přesilová hra končí. Hall přenechal na útočné modré puk pro SAMA GAGNERA, který střelou zápěstím překonal Quicka v brance Los Angeles. Asistence: Taylor Hall a Justin Schultz.

37:21
    Zápas je vyrovnaný, což znamená jediné - hodně napínavý zápas utkání.

38:00
    Poslední dvě minuty druhé třetiny.

38:21
    Králové zahrozili, ale Chabibulin byl vždy na správném místě.

39:08
    Perioda se v klidu dohrává, puk mají na holi hosté.

39:32
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

39:40
    Eberle mohl skóroval, ale z takřka nulového úhlu moc šancí neměl.

40:00

Po dvou třetinách máme vyrovnané skóre. Na střely vedou hosté z Los Angeles 23:17. Ve třetí třetině se máme na co těšit, protože oba týmy budou chtít získat rozhodnou v základní hrací době.

40:01

40:01
    Puk po vhazování získali hosté, kteří hned prověřili gólmana Chabibulina.

40:37
    Brankář Olejářů musel být pozorný i nyní.

40:49
    Postavení mimo hru hostů.

41:24
    Buly před brankou Los Angeles. Quick byl připraven proti střele Hemského.

43:41
    Domácí se snaží skórovat, zatím ale naráží na dobře organizovanou obranu soupeře.

43:35
    Buly před gólmanem Chabibulinem.

44:00
    Edmonton se snaží, ale nebude to mít snadné. Králové se jen tak nevzdají.

44:33
    Jakopov připravil palebnou pozici pro spoluhráči, ten ale minul.

46:15
    Olejáři stupňují tlak, hosté se musí bránit.

47:31
    S Hallovou střelou si gólman Los Angeles poradil bez problémů. Vhazování před jeho brankou.

48:00
    Hraje se atraktivní hokej, šance střídá šanci.

48:47
    Maskovaný muž domácího týmu musel zasahovat proti střele Browna.

49:48
    Quick vůbec neměl ponětí, jak puk chytil. Edmonton se usídlil v útočném pásmu a Olejáři se nestačili divit, co domácí předvedli.

51:10
    Kopitar bojoval o puk za brankou Edmontonu. Neuspěl.

52:05
    Oba týmy se snaží vstřelit rozhodující branku.

52:33
    Chabibulin se musí ohánět, aby neinkasoval. Králové měli několik dobrých šancí, ty ovšem nevyužili.

53:46
    Vše nasvědčuje tomu, že se bude prodlužovat, nevypadá to, že by si někdo vytvořil gólovou pozici.

55:17
    Momentálně hře dominují obranné formace, které nepouští útočníky do šancí.

56:05
    Puk za domácí brankou, Olejáři musí zakládat akci právě odtud.

56:48
    Buly před Quickem, Edmonton se dostal k puku a také vystřelil. Puk do branky nedoputoval.

57:32
    Lewis prověřil střelou zápěstím Chabibulina.

57:50
    Vhazování před brankářem hostujícího celku.

58:30
    Souboj o puk před brankou domácích.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:11

Gól! Lewis převzal puk ve středním pásmu. Přebruslil útočnou modrou čáru a vystřelil zápěstím. Jeho pokus před brankou tečoval JEFF CARTER. Asistence: Trevor Lewis.

59:11
    Domácí to zkusí bez brankáře.

59:38

JARRET STOLL do prázdné branky zpečetil výhru hostujícího celku. Asistence: Taylor Hall, Drew Doughty.

60:00

Viděli jsme velmi pěkný zápas, který rozhodla až poslední minuta základní hrací doby. Nevyhrál lepší, ale šťastnější. Děkuji za pozornost. (06:39:42)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 37. Gagner (Hall, Schultz) - 25. Fraser, 60. Carter (Lewis), 60. Stoll (King, Doughty)

Edmonton Oilers: Chabibulin - Petry, Šmíd, Whitney, Schultz N., Schultz J., Fistric - Hall, Eberle, Belanger, Vande Velde, Eager, Hartikainen, Jakupov, Hemský, Gagner, Pääjärvi, Nugent-Hopkins, Smyth
    Los Angeles Kings: Quick - Ellerby, Muzzin, Scruderi, Doughty, Vojnov, Drewiske - Richards, Kopitar, Cliffrod, Williams, Lewis, Brown, Fraser, Penner, Stoll, Nolan, King, Carter

Rozhodčí: Kowal, McCauley - Mach, Nelson