Kazaň – Atlético 0:1 (kon.) | Met. Charkov – Newcastle 0:1 (kon.) | Genk – Stuttgart 0:2 (kon.)
Kluž – Inter 0:3 (kon.) | Dněpropetrovsk – Basilej 1:1 (kon.) | Lazio – Mönchengladbach 2:0 (kon.)
Lyon – Tottenham 1:1 (kon.) | Plzeň – Neapol 2:0 (kon.) | Hannover – Machačkala 1:1 (kon.)
Chelsea – Sparta 1:1 (kon.) | Fenerbahce – BATE 1:0 (kon.) | Olympiakos – Levante 0:1 (kon.)
Liverpool – Zenit 3:1 (kon.) | Bordeaux – Dynamo Kyjev 1:0 (kon.) | Benfica – Leverkusen 2:1 (kon.)
FCSB – Ajax 2:0 (4:2 po pen.)
Chelsea FC
1:1 (0:1)
AC Sparta Praha
Čtvrtek 21.02.2013, 21:05 • Stamford Bridge, London • Evropská liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.

Příjemný večer při sledování odvetného utkání Evropské ligy mezi úřadujícím vítězem Ligy mistrů Chelsea a pražskou Spartou. Komentářem fotbalového dění Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.

Před týdnem Sparťané dlouho hráli s favorizovaným londýnským celkem vyrovnanou partii a dokonce i sahali po vedoucí brance, nakonec ale té jediné docílil brazilský středopolař Oscar, jenž skóroval dobrých patnáct sekund po svém příchodu na hřiště a osm minut před koncem rozhodl o konečném výsledku, Chelsea vyhrála 1:0 a do dnešní odvety si přináší výbornou výchozí pozici.

Během víkendu Chelsea sehrála opakované utkání 4. kola domácího poháru, na druhý pokus už třetiligový Brentford dokázala přehrát a byť hosté drželi ještě v poločase na Stamford Bridge senzační bezbrankovou remízu, po změně stran už fyzicky odpadli a čtyřikrát inkasovali.

Sparťané na domácí soutěžní zápasy nadále čekají a celé mezidobí od prvního zápasu k dnešní odvetě mohli věnovat přípravě na velký zápas v Londýně. Bohužel jim na poslední chvíli vypadl ze zápasové nominace nemocný Josef Hušbauer, jenž tak na marodce doplňuje zraněného matadora Jiřího Jarošíka.

Do Londýna se chystají tři tisíce sparťanských fanoušků, tento hromadný výjezd tak ještě překonává o osm set nižší počet během utkání v Liverpoolu před dvěma lety.

Chelsea FC: Čech ─ Azpilicueta, Terry, Cahill, Bertrand ─ Ramires, Mikel, Moses ─ Mata, Oscar ─ Torres.

AC Sparta Praha: Vaclík ─ Zápotočný, Holek, Švejdík, Hybš ─ Přikryl, Matějovský, Vácha, Krejčí ─ Kadlec ─ Lafata.

Rozhodčí: Stavrev ─ Kirovski, Kostadinov.

-26
    Hráči obou celků jsou již na hrací ploše, kde absolvují rozcvičku.

-10
    Fotbalisté se po rozcvičení odebrali do svých šaten.

-5
    Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.

-4
    Hlavní rozhodčí Stavrev přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.

-3
    Stadionem zní hymna Evropské ligy.

1

1
    O úvodní výkop se postarala pražská Sparta, která bude hrát v tradičních rudých dresech a v bílých trenýrkách.

1
    Londýnská Chelsea zvolila tradičně modré komplety.

1
    Sparťané kombinují na vlastní polovině a postupně se přesouvají do středu hřiště.

2
    Nyní se Švejdík prezentoval nepřesnou přihrávkou a balonu se zmocnila Chelsea.

2
    Nicméně teď byl faulovaný Vácha, a tak bude Sparta rozehrávat.

2
    Sparťané se dostali na útočnou polovinu, ale Chelsea se o míč poprala a získala je na své kopačky.

3
    Sparťané opět u míče, ale Krejčí si nerozuměl s Matějovským.

3
    Hra se přesunula do středu hřiště, u balonu je Chelsea. Mikel kombinuje s Cahillem, který pomáhá s rozehrávkou.

4
    Autové vhazování pro Chelsea.

4
    Moses výborně našel Torrese, který se ocitl ve stoprocentní šanci, ale naštěstí pro Spartu skončil balon těsně vedle branky.

5
    Zápotočný fauloval a rozehrávat bude Chelsea.

6
    Chelsea se dostala na útočnou polovinu, kde se ke střele probojoval Oscar. Míč zblokoval ještě jeden z hráčů pražské Sparty, a tak následuje rohový kop ve prospěch domácí Chelsea.

6
    Sparta se bez potíží ubránila, ale Chelsea zůstává u míče.

7
    Autového vhazování se zmocnila Sparta, ale s míčem se příliš dlouho nepomazlila.

8
    Natahovat se musel Terry, aby posunul hlavou míč k Čechovi. Dobíhající Kadlec se tak ke střele nedostal, protože Terry byl rychlejší.

9
    Faulovaný byl Matějovský a rozehrávat bude Sparta.

9
    Přihrávku do ofsajdu obdržel rozběhnutý Krejčí.

9
    Rozehrávat bude Čech.

9
    Sparta vybojovala míč zpět na své kopačky a Matějovský vnesl do sparťanské rozehrávky klid.

10
    Na vlastní polovině kombinují Švejdík a Holek.

10
    Nyní už jsou hosté na útočné polovině.

10
    Zápotočný adresoval do pokutového území zajímavý centr, kde se ke střele dostal Kadlec, ale Azpilicueta tuto střelu zablokoval.

11
    Na druhé straně se do stoprocentní gólové příležitosti dostal Torres, ale branku jen těsně přestřelil.

12
    Hybšovi se nepovedl centr do pokutového území a Chelsea pospíchá do útoku.

12
    Sparta se ubránila a přesouvá se do středu hřiště.

13
    Přihrávka na Kadlece byla příliš dlouhá a míče se zmocnil Terry, který do hry zapojil Čecha.

13
    Bertrand se uvolnil na levém křídle a do malého vápna odcentroval míč, který pozorný Vaclík uklidil do své náruče.

14
    Přihrávku do ofsajdu obdržel Kadlec.

15
    Autové vhazování na útočné polovině pro Chelsea.

15
    Nyní Chelsea vybojovala rohový kop.

15
    Mata odcentroval balon na bližší tyč, kde se ke střele dostal hlavičkující Torres, ale branku přestřelil.

16
    Rozběhnutý byl Moses, ale výborně ho zastavil Holek.

17
    Sparta právě vstřelila branku!
    DAVID LAFATA posílá Spartu do vedení a dává pražskému celku naději na postup! Obrovskou práci odvedl v pokutovém území Kadlec, jenž LAFATOVI stoprocentní gólovku připravil a ten Čecha výtečně překonal!

20
    Terry fauloval a Sparta bude rozehrávat.

21
    Na útočnou polovinu se nyní přestěhovala Chelsea, a tak musí pražská Sparta zůstat pozorná.

22
    Oscar se ocitl v šanci, ale jeho střelecký pokus byl zablokován.

23
    Lafata se probojoval ke střele, ale balon mu poskočil a byla z toho nepřesná rána, a tak Čech zůstal bez práce.

24
    Chelsea opět na útočné polovině a Sparta se brání.

25
    Nepřesně přihrával Torres a Sparta se zmocní autového vhazování.

25
    Podle sudího fauloval Lafata a Chelsea bude zahrávat standardní situaci z nebezpečné vzdálenosti.

26
    U míče jsou Mata a Oscar, uvidíme, kdo z nich si vezme standardku na starost.

26
    Volný přímý kop si nakonec vzal na starost Mata, ale prezentoval se pouze nepřesnou střelou.

27
    Švejdík v blízkosti středu kombinuje s Váchou, nyní se do hry zapojil také Zápotočný.

28
    Sparta bude zahrávat rohový kop.

28
    Krejčí hledal na vzdálenější tyči své spoluhráče a vybojoval další rohový kop. Cahill odhlavičkoval balon.

28
    Zase centr ke vzdálenější tyči, kde se natahoval Kadlec, ale ke střele se nedostal.

29
    Přikrylova narážečka byla příliš dlouhá, ale jeho pozice nebyla úplně jednoduchá a Chelsea dostala výhodu autového vhazování.

29
    U balonu je zpět Sparta.

30
    Další dobrá akce hostů! V šanci se ocitl Přikryl, ale Čech výborně zasáhl a vytěsnil míč na rohový kop.

30
    K odraženému balonu se dostal Matějovský, ale nedokázal trefit prostor, který Čech hájí.

31
    Na polovině hřiště kombinuje Chelsea a postupně se přesouvá na útočnou polovinu.

31

32
    Další aut na útočné polovině pro Chelsea.

32
    A máme tady další autové vhazování ve prospěch Chelsea.

33
    Ošetřit potřebuje hlavní sudí Stavrev, kterému krvácí palec.

33
    Prst si nejspíš rozsekl o píšťalku.

34
    Hra po krátkém přerušení pokračuje, hlavní sudí už je v pořádku.

35
    Hybš si připsal obranný zákrok a Chelsea bude zahrávat autové vhazování.

35
    Lafata špatně přihrával a Chelsea je zpět u míče.

35
    Zpracování míče nezvládl Azpilicueta, a tak zapojil do hry Čecha.

36
    Ke střele se dostal Lafata, ale ta mu příliš nesedla. Možná mohl ještě postupovat blíž k Čechově brance a nebo přihrávat.

36
    Matějovský fauloval a rozehrávat bude Chelsea.

37
    Chelsea je na útočné polovině a Sparta se musí bránit.

37
    K centrovanému míči se tlačil Torres, ale obranný zákrok si připsal Zápotočný a balon odhlavičkoval na rohový kop.

38
    Oscar odcentroval míč do pokutového území, kde jej Vaclík lapil do svých rukavic.

38
    Z dálky to zkoušel Matějovský, ale jeho střela byla sražena a Čech s ní neměl potíže.

38
    V souboji s Oscarem přišel o balon Zápotočný a Chelsea se přesouvá opět na útočnou polovinu.

39
    Vaclík likviduje stoprocentní gólovou akci a drží čistý štít!

39
    Chelsea zahrávala rohový kop a ke střele se dostal Torres, nicméně jeho střelecký pokus zablokovala pozorná obrana hostů.

40
    Faulovaný byl Vácha a Sparta bude rozehrávat.

41
    Na vlastní polovině kombinují Holek a Švejdík.

41
    Do rozehrávky už se zapojil i Vaclík.

41
    Kadlec dýchal na záda Cahillovi a donutil ho k chybě. Následuje autové vhazování pro Spartu.

42
    Na pravém křídle kombinují Matějovský, Přikryl a Krejčí. První jmenovaný se odhodlal k centru, ale nepodařil se mu. Odkop od brány provede Čech.

42
    Chelsea vybojovala rohový kop.

43
    Sparta se bez potíží ubránila, ale u míče zůstala Chelsea.

43
    Nebezpečí pro Spartu stále trvá a tlak Chelsea sílí.

44
    Sparta vyrazila do protiútoku, ale nepřesným centrem se prezentoval Přikryl.

44
    Žlutou kartu vyfasoval David Lafata.

45
    Začala poslední minuta prvního poločasu a u balonu je Sparta, která kombinuje na vlastní polovině.

45
    Sparta nikam nespěchá a chce první poločas dohrát v klidu. Uvidíme, kolik času sudí nastaví nad rámec prvního poločasu.

45
    Hlavní rozhodčí přidává dvě minuty.

45+1
    Zápotočný fauloval a Chelsea rozehrává.

45+2
    Matějovský vybojoval míč, ale Vácha chyboval. Jeho chybu pak napravil Holek.

45+2
    Torres si dokázal najít v pokutovém území správný prostor, ale opět jeho střelecký pokus gólem neskončil. Šance to byla však obrovská.

Druhý poločas začne přibližně v 22:09.

Skončil první poločas, ve kterém jsme mohli vidět jednu branku, kterou se prezentoval Lafata. Pochvalu zaslouží také Kadlec, který mu gólovou šanci připravil. Několikrát se v šanci ocitl Torres, ale branku bohužel pro Chelsea netrefil. Činit se musel také Vaclík, který Spartu hlavně ve třicáté deváté minutě podržel. Za domácí Chelsea předvádí prozatím parádní výkon Mata a pražská Sparta si na něj musí určitě dát pozor.

Držení míče: Chelsea FC 51% - 49% AC Sparta Praha.

Střely celkem: Chelsea FC 9 - 7 AC Sparta Praha.

Střely na branku: Chelsea FC 1 - 2 AC Sparta Praha.

46

46
    Míč do druhého poločasu uvedla Chelsea, konkrétně to byli Mata a Torres.

46
    Matějovský chyboval a jeho chybu musel hasit Vácha, zvládl to však na jedničku.

46
    Nyní byl Vácha faulován a Sparta bude rozehrávat.

47
    Ramires trefuje tyč!

48
    Chelsea kombinuje na vlastní polovině a postupně se přesouvá do středu hřiště.

48
    Mikel nacentroval míč do pokutového území, kde si výborně počínal připravený Vaclík a lapil balon do rukavic.

49
    Matějovský nepřesně přihrával Kadlecovi, a tak jde do útoku Chelsea.

49
    Moses fauloval a Sparta bude rozehrávat.

50
    Hybš fauloval a Chelsea dostane výhodu standardní situace.

50
    Volný přímý kop si bere na starost Mata.

51
    Sparťané ve vzduchu uspěli a ubránili se. Chelsea však u balonu zůstává.

51
    Sparta vyrazila do protiútoku, ale nepřesně přihrával Zápotočný.

51
    Autové vhazování pro Spartu.

52
    Chelsea se ubránila a pospíchá do protiútoku.

50
    Moses obdržel přihrávku od Torrese, ale svůj střelecký pokus mezi tři tyče neusměrnil.

52
    Vaclík likviduje stoprocentní šanci, do které se dostal Torres. Zákrok to byl opravdu brilantní a brankář Sparty ubránil svůj tým před inkasovaným gólem.

54
    Vácha fauloval a rozehrávat bude Chelsea.

55
    Faulem se provinil Hybš a vyfasoval žlutou kartu.

56
    Následuje volný přímý kop ve prospěch Chelsea, na starost si jej bere Mata.

56
    Sparta se ubránila, ale tentokrát fauloval Kadlec a Chelsea dostane další výhodu standardní situace.

56
    Chelsea okamžitě rozehrála, ale Sparta se ubránila.

57

57
    Domácí hráči zapojili do rozehrávky Čecha.

57
    Ve středu hřiště vybojoval balon Krejčí a Sparta se přesunula na útočnou polovinu.

58
    Nepřesně přihrával Vácha a Chelsea pospíchá do protiútoku.

58
    Vácha svoji chybu napravuje a balon odkopává do bezpečí. Nicméně Chelsea je tu s další útočnou akcí.

58
    Matějovský fauloval a Chelsea dostane výhodu volného přímého kopu.

59
    Vaclík si připisuje další výtečnou akci a likviduje nebezpečnou střelu, kterou ze své kopačky vyslal Terry.

60
    Čech pokazil odkop a Sparta dostane výhodu autového vhazování.

60
    Mata poslal míč před Vaclíkovu bránu, ale tady úřaduje Vácha.

61
    Sparta vybojovala na útočné polovině autové vhazování.

61
    Zápotočný adresoval do pokutového území centr, ale Čech lapil míč do rukavic.

61
    Chelsea kombinuje na vlastní polovině a vyčkává na soupeřovu chybu.

62
    Přikryl odevzdal míč domácím fotbalistům a poté Matějovský fauloval.

62
    Chelsea se přesouvá na útočnou polovinu a Sparta rozehrávku napadá.

63
    V šanci se ocitl opět Torres, ale jeho hlavička míří vedle Vaclíkovy brány.

64
    Sparta bude vhazovat.

65
    Matějovský postupoval přes půlku hřiště a navedl si balon na střelu, které scházelo pár decimetrů.

66
    Autové vhazování vybojoval Hybš.

66
    Chelsea chystá střídání. Do hry půjde Hazard.

67
    Ramires se probojoval ke střele, ale trefil pouze svého spoluhráče Torrese.

68
    Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Oscar, přichází Eden Hazard.

69
    Chelsea zůstává stále nebezpečná a Sparta musí být i nadále velmi pozorná.

69
    Torres sklepl míč a Moses z první vystřelil. Nicméně Vaclík byl opět úžasný a střelecký pokus vyrazil na rohový kop.

70
    Další standardní situace ve prospěch domácího týmu.

70
    Vaclík si zakřičel a centrovaný míč vyboxoval na malou chvíli do bezpečí.

71

72
    Sparta vyrazila do protiútoku a v šanci se ocitl Kadlec. Nicméně jeho střelecký pokus gólem neskončil.

72
    Vhazovat bude Chelsea.

73
    Krejčí s Hybšem vybojovali míč pro Spartu. Odkop od brány provede Vaclík.

73
    Aut pro domácí tým.

73
    Ramires se s míčem dostal až do velkého vápna, kde dostal nečekaně dost prostoru a vystřelil. Tato střela gólem neskončila. Odkop od brány provede Vaclík.

74
    Faulovaný byl Kadlec a rozehrávat bude Sparta.

75
    Ke střele se probojoval Zápotočný, jehož střelecký pokus jen těsně minul Čechovu branku.

76
    Volný přímý kop bude zahrávat Chelsea. Faulem se provinil Přikryl.

77
    Matějovský odhlavičkoval centrovaný míč na malou chvíli do bezpečí.

77
    Aut pro Spartu vybojoval Kadlec.

78
    Skvělou akcí se blýskl Krejčí, který se dostal do pokutového území, kde přihrával pod sebe, ale Čech balon chytil.

78
    V ofsajdové pasti uvízl Hazard.

78
    Rozcvičuje se Luiz a nejspíš půjde do hry.

79
    Klička se nepovedla Krejčímu, ale Vácha vybojoval míč zpět pro Spartu.

79
    Nepřesně přihrával však Matějovský a odkop od brány provede Čech.

80
    Na tribuně nyní můžeme sledovat Franka Lamparda, který se v nominaci na dnešní zápas vůbec neobjevil.

80
    Sparta vybojovala autové vhazování.

81
    U balonu je zpět domácí Chelsea a Sparta se musí rychle vracet.

81
    Zápotočný zastavil Hazarda za cenu faulu.

81
    Volný přímý kop si bere na starost sám faulovaný Hazard.

82
    Vaclík si opět připsal velmi důležitý zákrok a zlikvidoval další gólovou příležitost.

82
    Hrací plochu opouští autor vstřelené branky Lafata, nahrazuje ho Kweuke.

83
    U balonu je Hazard a Sparta se opět musí bránit.

83
    Ramires adresoval ke vzdálenější tyči nebezpečný centr, ale Sparta se ubránila.

84
    Chelsea bude zahrávat volný přímý kop. U balonu jsou Mata a Hazard.