Novosibirsk – Omsk 4:1 (kon.) | Ufa – Magnitogorsk 4:1 (kon.) | Barys – Čeljabinsk 1:3 (kon.)
Nižněkamsk – Kazaň 1:2 (kon.) | Mytišči – Petrohrad 1:6 (kon.) | Čerepovec – Jaroslavl 3:2 (po pr.)
Lev – CSKA Moskva 1:2 (kon.) | HC Slovan – Dynamo Moskva 2:3 (kon.)
Atlant Mytišči
1:6 (0:2, 0:2, 1:2)
SKA Petrohrad
Pondělí 25.02.2013, 16:30Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Dobrý den všem fanouškům hokeje. V pondělí čekají na celky ze Západní konference již čtvrté zápasy úvodního kola play-off KHL. Nejinak je tomu i v případě série mezi Atlantem Mytišči a SKA Petrohrad. Po třech zápasech mohou být zatím o něco spokojenější hokejisté SKA, kteří vedou 2:1 na zápasy.

Nejlepší tým základní části z Petrohradu vstup do série zvládl a na úvod vyhrál oba domácí zápasy. První duel sice SKA strhlo na svou stranu až v prodloužení a to nejtěsnějším poměrem 1:0, ale ve druhém utkání se již bohatý celek pořádně rozparádil a uštědřil Atlantu debakl 7:0. Mytišči však dokázalo na svém ledě také zabojovat a v neděli Petrohrad udolalo 3:1. V pondělním čtvrtém zápase tak bude Atlant usilovat o vyrovnání série.

Atlant Mytišči: Galimov (Davidov) - Batyršin, Rukavišnikov, I. Višněvskij, Ozolinš, Kosmačjov, Petrov, Dyblenko - Gluchov, Kablukov, Kolcov - Engqvist, Majorov, Ševčenko – Michnov, Klimenko, Točickij – Ignatuškin, Jašin, Šmeljov - Kadeikin.

SKA Petrohrad: Kasutin (Ježov) - Alexandrov, Dallman, Osipov, Čudinov, Semjonov, Vorobjov, Berdjukov - Tichonov, Mårtensson, Thoresen - Panarin, Varnakov, Ramstedt - Kučerjavenko, Artjuchin, Afinogenov - Něprjajev, Fedorov, Burdasov.

Rozhodčí: Romaško, Gašilov - Sivov, Šeljanin.

Zní ruská státní hymna.

00:01

00:42
    První pobyt domácích v útočném pásmu.

01:23
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    SKA se stejně jako včera ujímá rychle vedení! Panarin se objevil sám před brankou, ale toho Galimov ještě vychytal. Odražený puk ale vrátil za jeho záda z otočky MICHAIL VARNAKOV. Asistence: Artemy Panarin.

03:06
    Střela Šmeljova si cestu do hostující branky nenašla.

04:00
    Mårtensson nahrával před branku a Galimov nakonec musel zasahovat proti Thoresenovi.

04:53
    Úvodní minuty patří Petrohradu. Jeho hráči drží kotouč na svých holích.

05:11
    Galimova prozkoušel zdálky Afinogenov, domácí brankář pozorný.

05:32
    Z první to zkoušel znovu Afinogenov, Galimov se rychle přesunul a vyráží.

06:13
    Galimov zasáhl lapačkou proti pokusu od modré čáry. Vhazovat se bude před jeho svatyní.

06:28
    Před branku vyjel Thoresen a natlačil se až do zakončení, Galimov opět zachraňuje.

07:18
    Rozehrávka Atlantu skončila zakázaným uvolněním. Domácí zatím Kasutina vůbec neprověřili.

07:59
    Višněvského rozehrávka našla jen na modré stojícího Semjonova, který okamžitě pálil. Galimov zachytil kotouč.

08:35
    Klimenko to zkusil individuálně, ale Kasutina k zákroku nepřinutil.

09:33
    Hosté svému soupeři nedovolují pořádnou rozehrávku. Dobře napadají a kotouče získávají rychle zpět.

09:58
    Lehký zákrok Galimova po Mårtenssonově nahození od levého mantinelu.

11:13
    Hráči Petrohradu si svou aktivitou vysloužili hákování Dyblenka. Ten už je na trestné lavici.

11:59
    SKA zatím motá Atlant před jeho brankou.

12:20
    Teď se ale domácí osvobodili.

12:49
    Kotouč vypadl z hrací plochy, buly před brankou Galimova.

13:02
    Bombu Čudinova od modré Galimov vyrazil a následně dokázal přikrýt volný kotouč.

13:13

13:56
    Střelu Rukavišnikova vytěsnil vyrážečkou Kasutin.

15:05
    Domácí mají velký problém s přechodem do útočného pásma. Prakticky se přes modrou nedostávají.

16:03
    Panarin se snažil tečovat nahozený kotouč, ale nakonec nic nebezpečného, co by musel Galimov řešit.

16:33
    Galimov si pohlídal bližší tyč po střele Varnakova.

16:42
    Dvě minuty pro domácího Gleba Klimenka. Přesilová hra pro SKA.

16:53
    Ránu Dallmana vyrazil Galimov.

17:34
    Thoresen našel mezi kruhy najíždějícího Dallmana, ale tomu střela nesedla. Galimov může být rád.

17:56
    Hosté využívají svou přesilovku a odskakují na rozdíl dvou branek. Po pravé straně si nabruslil do útočného pásma ARTEMY PANARIN a střelou, která prošla Galimovovi pod vyrážečkou, zvyšuje na 0:2. Asistence: Teemu Ramstedt, Kevin Dallman.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

19:43
    Vůbec největší příležitost domácích v první třetině. Po přečíslení 2 na 1 pálil Gluchov, ale trefil jen místo, kde klečel Kasutin.

20:00

V první třetině byl favorizovaný Petrohrad jednoznačně lepším týmem a vedení 0:2 je tak zcela zasloužené. Skóre utkání otevřel už po 83 vteřinách hry Varnakov, a druhý gól SKA přidal dvě minuty před přestávkou v přesilovce Panarin. Hosté Atlant nepustili téměř k ničemu. Druhá třetina začne přibližně v 17:18.

Střely na branku v 1. třetině - 6:23

20:01

20:41
    Atlant bude mít možnost hrát přesilovou hru. Kablukov byl faulován Mårtenssonem, což rozhodčím neuniklo.

21:40
    Višněvskij pálil od modré a Kasutin toho asi moc neviděl. Dokázal však zastavit puk v cestě do sítě.

22:05
    Před Kasutinem zůstal volný Klimenko, nedal! Tohle může domácí mrzet.

22:42
    Hosté kompletní.

22:52
    To už je s Atlantem hodně špatné. Sotva hosté ubránili oslabení, naskytla se jim možnost jít do rychlého protiútoku. Kotouč zatáhl do pásma Něprjajev, jenž poté předložil puk mezi kruhy FJODORU FJODOROVOVI a na jeho přízemní střelu Galimov nedosáhl. Asistence: Ivan Něprjajev, Tony Mårtensson.

24:44
    Petrohrad nadále kontroluje průběh utkání, domácí jen vyhazují puky ze své obranné třetiny.

24:04
    Další dobrá šance hostí, ale Galimov byl tentokrát úspěšný proti Artjuchinovi.

26:56
    Zakázané uvolnění Petrohradu. Hra se teď uklidnila. Hosté se nemají důvod nikam tlačit a hráči Mytišči jsou rozhozeni vývojem zápasu.

27:27
    Přesilovka pro domácí. Na trestnou půjde Osipov za podražení Ševčenka.

27:51
    Semjonov v pádu odpálil kotouč do bezpečí.

27:21
    Batyršinovo nahození nedokázal Kolcov tečovat.

28:36
    Domácí mají velkou možnost korigovat. Tichonov posílá hosty do tří!

28:45
    Hráči SKA ale hned vyhodili.

29:13
    Atlant hraje dvojnásobnou přesilovku mizerně. Domácí se nemohou ani usadit v pásmu.

29:28
    Hosté ve čtyřech.

29:56
    Michnov se před brankovištěm tlačil k dorážce, ale nedokázal dobře zakončit.

30:36
    Hosté vyhodili a v tom momentu skončilo i jejich oslabení. Atlant propásl velkou šanci ke snížení.

31:06
    Do šance se řítil Thoresen, ale v zakončení mu zabránil jeden z domácích obránců.

32:37
    Solidní střídání domácích. Dobrou příležitost měl například Michnov, ale branka z toho není.

33:18
    Afinogenov poslal do šance Artjuchina a domácí teď zachránil Galimov.

33:49
    Na druhé straně Kasutin nepředvedl úplně jistý zákrok proti střele Klimenka, ale nakonec to pro něho dobře dopadlo.

34:58
    A je tu čtvrtý gól SKA. Obránce MAXIM ČUDINOV se s pukem dostal až na levý kruh a golfákem ho napálil ke vzdálenější tyčce branky Galimova. Bez asistence.

35:59
    Kasutin udržel čisté konto i proti další domácí střele.

36:24
    Před brankou Atlantu nebezpečně operoval Varnakov, ale úspěšnější byl Galimov.

36:58
    Afinogenov díky své rychlosti vybojoval kotouč, ale už nedokázal trefit branku.

38:25
    Zakázané uvolnění hostujícího mužstva.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:39
    Hráči Petrohradu nahodili kotouč za domácí branku a skóre se už ve druhé třetině asi měnit nebude.

40:00

Také ve druhé periodě hokejisté Petrohradu vstřelili dvě branky a žádnou neinkasovali. Na ledě Mytišči tak vedou po 40-ti minutách už 0:4. O góly se v prostředním dějství postarali Fjororov s Čudinovem. Zajímavostí je, že brankář Kasutin proti Atlantu neinkasoval už 100 minut, jelikož v sérii nastoupil také ve druhém utkání, které SKA vyhrálo 7:0. Třetí třetina by měla začít v 18:03.

Střely na branku ve 2. třetině - 12:14

Střely na branku celkem - 18:37

40:01

40:29
    Pokus jednoho z hostujících obránců vykopl betonem Galimov.

41:45
    Úvod třetí periody napovídá, že Petrohrad hodlá pokračovat ve své aktivní hře.

42:28
    Hráči SKA teď zahráli na zakázané uvolnění.

42:49
    Průnik Ozolinše zastavila hostující obrana.

42:56
    Po střele Fjodorova musel nadvakrát zasahovat Galimov.

43:05
    A domácí inkasují popáté. Patrick Thoresen našel přihrávkou zpoza branky mezi kruhy stojícího TONYHO MARTENSSONA a ten se trefil přesně. Asistence: Patrick Thoresen, Viktor Tichonov.

45:19
    Přesilovka Petrohradu po zákroku Jašina.

45:53
    Dallmanova střela skončila v náručí gólmana Galimova.

46:19
    Petrohrad zvítězil ve druhém utkání série nad Atlantem 7:0 a dnes už je jen jediný gól od tohoto skóre. Od modré se trefil přesně k tyči ALEXANDER OSIPOV. Asistence: Teemu , Artemy Panarin.

47:27
    Hosté už zase okupují svou útočnou třetinu.

48:23
    Višněvskij vystřelil od modré, Kasutin betonem vyrazil do bezpečí.

49:13
    Hosté si zahrají další přesilovou hru. Provinil se Kosmačjov.

49:59
    Hosté zatím hledají cestu do útočného pásma.

50:54
    Domácí zaútočili ve vlastním oslabení. Střela Kolcova ale minula branku, Kablukov trefil pouze Alexandrova a Batyršin nechal vyniknout Kasutina.

51:14
    Atlant v plném počtu.

51:56
    Přesilovou hru si zahrají také domácí. Vyloučen Vorobjov za podražení.

52:33
    Kablukov dvě minuty za hrubost. Síly na ledě se vyrovnávají.

53:27
    Michnov zavezl kotouč do pásma, objel branku a našel najíždějícího obránce. Ten ale branku netrefil.

53:57
    Hosté v pěti a začíná jejich zkrácená přesilovka.

54:23
    Střelu Jašina ze středního pásma vyrazil Kasutin.

54:33
    Také Atlant kompletní.

55:17
    Akce domácích skončila jen posunutou brankou Kasutina.

55:17
    Artjuchin se dostal do křížku s Kablukovem. Dvě minuty pro hostujícího obra.

55:46
    Po rychlé souhře domácích mohl zblízka zakončovat Ozolinš. Jenže dostal puk na brusli a od ní se černá placka odrazila vedle tyče.

56:43
    Hosté se osvobodili a Atlant musí začínat od své branky.

57:18

57:57
    Domácí teď bojují alespoň o čestný úspěch a sebevědomí do pátého zápasu série.

58:46
    Střela od modré, se kterou si poradil Kasutin.

58:59
    Mytišči právě vstřelilo branku!
    Tak přeci jen alespoň čestný úspěch. 61 sekund před koncem zápasu se od modré trefuje IVAN VIŠNĚVSKIJ. Dobrou práci odvedl Kolcov, který Kasutinovi bránil ve výhledu. Asistence: Sandis Ozolinš.

60:00

Tak Petrohrad vyhrál v Mytišči jednoznačně 6:1 a ujímá se vedení 3:1 na zápasy. SKA tak stačí k postupu už jen jedno vítězství. Hosté do třetí třetiny vstoupili se čtyřgólovým náskokem, a ten ještě navýšili zásluhou Mårtenssona a Osipova až na 0:6. Brankář Petrohradu Kasutin byl blízko druhému čistému kontu v sérii, ale to mu sebral minutu před koncem Višněvskij, jenž zaznamenal čestný úspěch Atlantu.

Střely na branku ve 3. třetině - 10:11

Střely na branku celkem - 28:48

To je z mé strany pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek pondělí. (18:40:58)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 59. Višněvskij (Ozolinš) - 2. Varnakov (Panarin), 18. Panarin (Ramstedt, Dallman), 23. Fjodorov (Něprjajev, Mårtensson), 35. Čudinov, 44. Mårtensson (Thoresen, Tichonov), 47. Osipov (Ramstedt, Panarin)

Rozhodčí: Romaško, Gašilov - Sivov, Šeljanin