NY Islanders – NY Rangers 1:2 (po pr.) | Philadelphia – Pittsburgh 4:5 (kon.) | Boston – Toronto 4:2 (kon.)
New Jersey – Buffalo 3:2 (2:0 po s.n.) | Washington – Florida 7:1 (kon.) | Columbus – Vancouver 2:1 (po pr.)
Carolina – Montreal 2:4 (kon.) | Tampa – Winnipeg 1:2 (kon.) | Detroit – Edmonton 3:0 (kon.)
Arizona – St. Louis 3:6 (kon.) | Los Angeles – Dallas 2:5 (kon.)

(04:05:11)

Jedinou branku třetí třetiny vstřelil Abdelkader v samém závěru, domácí si ale vedení pečlivě hlídali. To se jim podařilo dokonce tak dobře, že dobře organizovaná obrana pomohla k čistému kontu pro brankáře Howarda. Výhra je zasloužená.

60:00

58:50
    Detroit právě vstřelil branku!
    JUSTIN ABDELKADER definitivně rozhoduje o osudu utkání. Asistence: Henrik Zetterberg, Damien Brunner.

40:01

Domácí se ve druhé části již prosadit dokázali, branku vstřelili postupně Kindl s Emmertonem. Naopak v domácí kleci i nadále exceluje Howard. Udrží čisté konto?

40:00

32:19
    A důležitou branku na 2:0 dává CORY EMMERTON! Asistence: Drew Miller, Pavel Datsjuk.

23:16
    A je to český obránce JAKUB KINDL, kdo otevírá skóre dnešního utkání! Bez asistence.

22:34
    Brown a Tootoo vyloučeni za bitku.

20:01

První třetina končí bez gólu, Howard i Dubnyk zatím drží čistá konta. Komu to vydrží déle? Druhá třetina začne cca v 2:31.

20:00

00:56
    Hall vyloučen za hákování.

00:01

Favoritem je domácí tým, potvrdí svou roli? Sledujte onlajn reportáž...

Od Edmontonu se dlouhodobě očekává, že se tým s řadou nadějných talentovaných hvězd zvedne. Ani letos však požadovaný vzestup nepřichází. Alespoň tedy ne ve velké míře. Nyní je tým třináctý s jednadvaceti body po dvaadvaceti zápasech. To při skóre 54:62. Na playoffové příčky tým ztrácí tři body. Z posledních šesti zápasů tým vyhrál jen dvakrát - s Phoenixem a Dallasem. nyní ale tým prohrál třikrát v řadě, body ze zápasu získal jen po prohře v Columbusu po nájezdech.

Red Wings po slavných ročnících z poslední éry částečně oslabili, tým ale vede zkušenost sama - Henrik Zetterberg, k němu se navíc přidává i tradiční opora Pavel Datsyuk a nově i Damien Brunner. Z posledních šesti zápasů tým vyhrál čtyřikrát - nestačil jen na L. A. Kings a doma na Chicago. Ve svém posledním zápase tým porazil doma Colorado 2:1. V tabulce je Detroit šestý, tým má po třiadvaceti zápasech na kontě šestadvacet bodů. To vše při skóre 63:60.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 24. Kindl, 33. Emmerton (Miller, Datsjuk), 59. Abdelkader (Zetterberg, Brunner)

Detroit Red Wings: Howard - Ericsson, Kronwall, Smith, Quincey, Kindl, Lashoff - Brunner, Zetterberg, Franzen - Cleary, Datsjuk, Abdelkader - Tootoo, Andersson, Miller - Eaves, Emmerton, Tatar.
    Edmonton Oilers: Dubnyk - Schultz J., Schultz N., Petry, Šmíd, Whitney, Peckham - Eberle, Gagner, Paajarvi - Hemský, Nugent-Hopkins, Hall - Jakupov, Belanger, Smyth - Brown, VandeVelde, Jones.