Omsk – Čeljabinsk 0:5 (kon.) | Kazaň – Ufa 2:3 (kon.) | Petrohrad – Čerepovec 4:1 (kon.)
CSKA Moskva – Dynamo Moskva 2:1 (kon.)
SKA Petrohrad
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Severstal Čerepovec
Pátek 08.03.2013, 14:00 • Ice Palace, Petrohrad • Play-off KHL

Hokejisté Petrohradu bez větších obtíží zvládli i druhé utkání semifinále play-off Západní konferenci a v souboji s Čerepovcem vedou podle předpokladů v poměru 2:0. Nyní o jejich vítězství rozhodla druhá třetina, kde během tří minut dali dvě branky a vytvořili si třígólový náskok. Hosté sice ještě dokázali snížit, jenže ihned na to zkušený Petrohrad odpověděl a pak si již bez větších obtíží došel pro další vítězství. Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne. (16:15:16)

60:00

59:38
    Petrohrad v pohodě kombinuje ve vlastním pásmu a už se asi nic nestane.

59:14

59:02
    Vhazování ve středním pásmu.

58:51
    Po přihrávce zpoza branky pálí zblízka Stoljarov, Ježov ale znovu kotouč kryje.

58:00
    Čerepovci dnes přesilovky opravdu nevycházejí, do konce zápasu zbývají dvě minuty.

57:42
    Domácí znovu bez větších problémů vyhazují.

57:16
    Dvě minuty za sekání si ještě musí odsedět domácí Ramstedt.

57:12
    Zakázané uvolnění Čerepovce.

56:57
    Oba celky svedly souboj o kotouč ve středním pásmu a nakonec ho vybojovali hosté, po následné ráně bez problémů vyráží Ježov.

56:28
    Naopak mírně navrch stále mají domácí, nyní opět zasahuje Košečkin.

56:08
    Ani tentokráte to nevyšlo, domácí rozehrávají zpoza vlastní branky.

55:37
    Další pokus Petrohradu vybojovat útočné pásmo skončil neúspěchem.

55:06
    Hostům chybí důraz v boji o kotouč, v této činnosti jasně dominuje domácí Petrohrad a je všude o něco dříve.

54:28
    Čerepovec vyhazuje s tečí přes všechny čáry a utkání se už bude spíše dohrávat.

54:09

53:22
    Čerepovec znovu rozehrává jen z vlastní poloviny.

52:51
    Nyní tu dokonce byl brejk domácích dva na jednoho i v oslabení, brankou však nekončí.

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 19. Tichonov (Dallman, Thoresen), 28. Ramstedt (Alexandrov), 31. Tichonov (Burdasov), 49. Kučerjavenko (Arťjuchin) – 47. Rjazancev (Ketov, Šipačov)

SKA Petrohrad: Ježov (Ivannikov) - Alexandrov, Dallman, Osipov, Chudinov, Semjonov, Kalinin, Vorobjov - Martensson, Tichonov, Thoresen - Varnakov, Panarin, Ramstedt - Afinogenov, Kučerjavenko, Arťjuchin - Rybin, Něprjajev, Sigarjov - Burdasov
    Severstal Čerepovec: Košečkin (Peretjagin) - Laakso, Kiselevič, Rjazancev, Čáslava, Andersen, Jegoršev, Popov - Stoljarov , Šipačov, Ketov - Berdnikov, Bergfors, Anisin - Fedorsejev, Alexejev, Dědunov - Zemčenko, Buchnevič, Kovryšin - Kazakovcev

Rozhodčí: Gusev, Kadjorov - Morozov, Putilin