FK Volga Nižnij Novgorod
Pátek 15.03.2013, 16:00 • Olimp - 2, Rostov • Ruská Premier Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Češi na hřišti
    Za FK Rostov nastupuje k soutěžním zápasům sedmadvacetiletý útočník Jan HOLENDA.
    V týmu Volgy nefiguruje žádný český legionář.

Volga v minulém kole na svém hřišti přivítala Kubaň Krasnodar. A zápas pro ni moc dobře nedopadl. Hosté si odvezli všechny tři body za pohodlnou výhru 2:0. Navíc Volžané nepředvedli žádný velevýkon a prohráli vcelku zaslouženě. Příslibem může být pouze výkon brankáře Keržakova, který celou sezonu chytá spolehlivě a pouští pouze branky, s nimiž nemůže nic dělat. Otázkou je, jak zahrají posily Ropotan s Pucilou, kteří byli vedením označováni jako velcí hráči, na kterých by měl tým stát. (euroftobal.cz)

FK Rostov
    Rostov je na tom přeci jen o poznání lépe, než hostující Nižnyj Novgorod. Božovičova skvadra se nachází na 11. místě a na patnáctý Vladikavkaz má náskok devíti bodů, ale víme, jak tým z jižního Ruska bojuje se stabilitou výkonů. Žlutomodří si tedy zatím nemohou být vůbec ničím jisti. V minulém kole zavítali na půdu Alanije Vladikavkaz a po bojovném výkonu si odvezli cenný bod za remízu 0:0. Jediným problémem se tedy zdá být útok, ale to je pouze otázka času, protože trojice Holenda, Lazovič a Sinama Pongolle kvalitu má a potřebuje jen čas na sehrání.

Jednadvacáté kolo ruské nejvyšší fotbalové soutěže, Premier Ligy, bude otevřeno v Rostově. Zdejší FK přivítá Volgu. Oba týmy bojují o setrvání v lize, oba musí bodovat. Dá se čekat úporný fotbal.

FK Rostov: Pletikosa - Saláta, Getigežev, Xulu, Margasov - Šešukov, Gaţcan - Česnauskis, Sinama-Pongolle, Lazović - Holenda

FK Volga Nižnij Novgorod: Keržakov - Poljanin, Bělozerov, Bulgar, Bordian - Ropotan, Dvornekovič, Adžindžal, Putilo, Karjaka - Sarkisov

Rozhodčí: Berborodov - Kulalajev, Deušev.

Oba týmy jsou již na hrací ploše, utkání za malý okamžik začne, hraje ruská hymna.

1

2
    První útočnou akci zápasu v podání domácích fotbalistů zastavuje ofsajd.

3
    Hosté si připisují pro změnu první střelu na bránu, ale slabá střela Ropotana z levé strany nenadělala Pletikosovi žádné starosti.

5
    Hosté posílají dlouhý nákop na Sarkisova, ten přenechává Karjakovi, ale tomu míč utíká.

7
    Dvornekovič je faulován přesně na polovině hřiště uvnitř středového kruhu, hosté mohou rozehrávat.

8
    Karjaka si chystal na levé straně míč na levou nohu, ale nakonec postupuje směrem k pokutovému území, je faulován!

9
    Bránící Kornel Saláta dostává za faul žlutou kartu a pro Volgu je to velice zajímavá standartní situace, stav nejvyššího ohrožení pro branku Rostova.

9
    Nepovedený odkop Karjaky, domácí sprintují s míčem na noze do rychlého protiútoku.

10
    Danko Lazović je tvrdě faulován Adžindžalem na polovině Volgy, domácí mohou rozehrávat.

11
    Povedený signál z levé strany, míč putuje na pravou stranu do pokutového území, tam ho Sinama-Pongolle vrací na střed, odkud střílí Česnauskis, míč letí těsně vedle tyče!

13
    Dlouhý nákop na Sarkisova, ten si zpracovává na levé straně míč, bleskově střílí, ale pouze nad bránu Rostova.

15
    Je za námi první čtvrthodina utkání, zatím sledujeme vyrovnané utkání, v němž si více příležitostí sice vypracovali hosté, ovšem nejednalo se o vyložené šance.

16
    Stav je stále bezbrankový, na první gól si musíme ještě počkat.

17
    Sarkisov střílí z hranice pokutového území po dalším skvělém nákopu hostů, tento útočník si umí bleskově zpracovat balón a vypálit! Pletikosa s obtížemi, ale chytá.

18
    Domácí kombinují na polovině, ale zatím jim chybí moment překvapení, hosté se dobře brání.

19
    První rohový kop v utkání rozehraje z pravé strany domácí Česnauskis.

19
    Ale pouze do prvního bránícího hráče a pozor, hosté bleskově přechází do protiútoku.

20
    Opět nebezpečný Sarkisov, kterého na pravé straně s vypětím všech sil nakonec ubránil Margasov.

21
    Hosté kombinují na polovině hřiště, nakonec je z toho "malá domů", Keržakov musí rychle odkopávat.

22
    Edgaras Česnauskis přebírá přihrávku na pravé straně v ofsajdu, Keržakov bude rozehrávat.

23
    Hosté budou rozehrávat také první rohový kop, z levé strany zahrává Karjaka.

24
    Míč stáčí přímo z rohu do brány, ale Pletikosa je pozorný a chytá, dobrý pokus!

26
    Rostov se nyní musí mít na pozoru, Volga čím dál častěji před jejich pokutovým územím.

27
    Kornel Saláta opouští hřiště, místo něho nastupuje Vitalij Ďjakov, důvod střídání je mi neznámý, snad to, že Saláta dostal hned v 9. minutě žlutou kartu a domácí nechtějí riskovat případné vyloučení.

28
    Česnauskis vybojoval rohový kop pro Rostov.

29
    Míč ale končí v rukavicích Keržakova, jistý zákrok.

30
    Ani po půl hodině jsme se branky nedočkali, zatím sledujeme zajímavý fotbal, ovšem gól by jeho úrovni jistě prospěl.

31
    Překvapivá střela Adžindžala z pravé strany, kterou musel Pletikosa vytěsnit nad bránu, hosté budou rozehrávat rohový kop.

31
    Novgorod právě vstřelil branku!
    Výborně kopnutý rohový kop z levé strany, na který si na vzdálenější tyči nejlépe naskočil ARTUR SARKISOV, který tak korunuje svůj výborný výkon v dosavadním průběhu utkání brankou!

32
    Česnauskis ztrácí míč před pokutovým územím soupeře, hosté mohou založit další protiútok.

34
    Zdvižený praporek asistenta, útočnou snahu domácích přerušuje ofsajd.

35
    Xulu svádí souboj na pravé straně se Sarkisovem, kterého nakonec fauluje, hosté budou mít k dispozici dobrou standardní situaci v blízkosti pokutového území.

36
    Karjaka centruje do šestnáctky, míč dopadá přesně na hlavu Ropotana, ten hlavičkuje, ale přesně do míst, kde stojí připravený Pletikosa.

37
    Anton Putila dostává žlutou kartu za faul v pokutovém území soupeře, potrestán je i Pletikosa, pravděpodobně za řeči.

40
    Začíná poslední pětiminutovka první půle, hosté vedou na hřišti FK Rostov po brance Sarkisova ze 31. minuty.

41
    Nepřesný nákop hostující obrany, míč mají domácí.

42
    Těm se ale stále nedaří překonat zahuštěný střed hřiště, kde "kraluje" soupeř.

43
    Adžindžal si šikovně počkal na faul při vlastní rozehrávce, rozehrávat bude Keržakov.

44
    Poljanin ztrácí míč na pravé straně na polovině soupeře, ale snaha Rostova o rychlý protiútok končí pouze na půlící čáře a hraje se opět "do plných".

45
    Běží poslední minuta prvního poločasu.

Hlavní sudí Berborodov nenastavil ani vteřinu nad rámec základní hrací doby a končí první poločas přesně po vypršení pětačtyřiceti minut. Do kabin odchází spokojenější hosté, kteří vedou po brance Sarkisova ze 31. minuty 1:0. Domácí fotbalisté jsou vyprovázený nesouhlasným pískotem tribun, který naznačuje jediné - do druhé půle je třeba něco změnit! Nižnij Novgorod má na hřišti převahu!

Sledujte i dál náš online přenos, druhý poločas začne přibližně v 17:02 hodin.

46

47
    Sarkisov doslova "sundal" Lazoviće na polovině Volgy a překvapivě, žlutou kartu dostává Ropotan.

49
    Domácí centrují z levé strany, ale míč odvrací obrana.

51
    Xulu odkopává na pravé straně, postup domácího týmu ale končí na půlící čáře.

52
    Dlouhý nákop Margasova, na levé straně se probíjí Gaţcan, nakonec i střílí, ale je to velmi lehká střela, Keržakov chytá.

53
    Gaţcan fauluje na vlastní polovině a dostává za to žlutou kartu.

54
    Gegežev odkopává před prodírajícím se Karjakou, hosté pokračují i ve druhé půli v aktivní hře.

55
    Míč létá velmi často vzduchem, kombinace po zemi dělá oběma mužstvům problémy.

56
    Jan Holenda hlavičkuje po centru z levé strany, dobrá šance domácích, ale míč letí vedle brány.

57
    Domácí vhazují z levé strany, ale Holenda v souboji zahrává rukou, rozehrávat budou hosté.

58
    Rostov zahrává rohový kop z levé strany.

59
    Obrana Volgy odvrací na aut, také z levé strany.

60
    Gaţcan v souboji s Bulgarem v šestnáctce hostů fauluje, rozehrávat bude soupeř.

61
    Je za námi více než hodina hry, FK Rostov stále prohrává s FK Volga Nižnij Novgorod 0:1, domácím zbývá již necelá půlhodina na změnu stavu.

62
    Hra je nyní více neurovnaná.

63
    Opět ATUR SARKISOV, který znovu těží z dlouhého nákopu, kdy se dostává za obranu soupeře, sprintující Xulu ho již nestihl zastavit a hosté vedou o dvě branky!

65
    Florent Sinama-Pongolle se na druhé straně dostává do zakončení, z hranice malého vápna již ale nestihl překonat Keržakova, který včas vyběhl.

66
    Domácí střídají, odchází Florent Sinama-Pongolle, nahradí ho Dmitrij Kiričenko.

67
    Karjaka nestíhá míč na hrací ploše, vykopávat může Pletikosa.

69
    Nákopy domácích fotbalistů postrádají potřebnou kvalitu, jakou předvádí fotbalisté Nižného Novgorodu.

70
    Česnauskis "chycen" v ofsajdu, vykopává Keržakov.

72
    Na hřišti přibývá faulů, zvyšuje se nervozita.

73
    Rohový kop z levé strany pro FK Rostov.

74
    Obrana Volgy odvrací, i následný centr z pravé strany, který boxuje ven z vápna Pletikosa.

75
    Hosté vhazují na polovině soupeře z levé strany, míč ale může rozehrávat Getigežev.

76
    Hosté poprvé střídají, Anton Putilo odchází, nahradí ho Nikolaj Zajcev.

78
    Hosté podruhé střídají, odchází střelec dvou branek Sarkisov, nahradí ho Alexander Salugin.

79
    Rostov na polovině soupeře, čím překvapí hostující obranu?

80
    Rostov právě vstřelil branku!
    Domácí dokázali konečně zaskočit obranu soupeře, dobrý centr z levé strany, zmatek v šestnáctce Volgy a k míči se dostává na hranici malého vápna DMITRIJ KIRIČENKO a dává první gól Rostova.

82
    Ofsajd zastavuje útočnou snahu hostů, rozehrává Pletikosa.

83
    Nepříjemný souboj uvnitř pokutového území hostů, Ruslan Alexejevič Adžindžal se těžce zvedá po střetu s Česnauskisem.

84
    Poslední střídání v sestavě FK Rostov, ze hřiště odchází Česnauskis, nahradí ho Dmitrij Poloz.

85
    Hosté připravují poslední střídání.

86
    Alexander Charitonov nahradí kapitána týmu Ruslana Alexejeviče Adžindžala, který předává svou kapitánskou pásku Karjakovi.

88
    Závěr utkání patří domácím fotbalistům, povede se jim vyrovnat?

89
    Salugin fauluje Lazoviće na polovině hřiště a dostává za to žlutou kartu.

90
    Běží poslední minuta řádné hrací doby, domácím nyní vteřiny utíkají hodně rychle!

90+1
    Tři minuty se bude ve druhé půli nastavovat, FK Rostov tak ještě může živit naději na vyrovnání!

90+2
    Alexander Salugin zabíhá za obranu soupeře, jde sám na Pletikosu, ale je to ofsajd!

90+3
    Ropotan fauluje Xulu na své polovině, míč si staví z levé strany Dmitrij Poloz.

90+3
    Šešukov fauluje uvnitř pokutového území soupeře po zahrání standartní situace, dostává za to žlutou kartu, z této šance není nic!

Dnešní utkání je u konce, za zaslouženého vítězství se na trávníku raduje kompletní lavička Nižného Novgorodu. Domácí dnes na soupeře prostě neměli. Celých sedmdesát, osmdesát minut byli hosté aktivnější a drželi častěji míč na svých kopačkách, čímž si vytvářeli dobré střelecké příležitosti.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (17:52:05)