Buffalo – Washington 3:4 (0:2 po s.n.) | Ottawa – Toronto 0:4 (kon.) | Montreal – NY Rangers 3:0 (kon.)
Florida – New Jersey 3:2 (po pr.) | Minnesota – Los Angeles 4:3 (3:1 po s.n.) | Edmonton – Vancouver 4:0 (kon.)
San Jose – Arizona 3:2 (1:0 po s.n.) | Detroit – Chicago 1:7 (kon.)
HC Olomouc
1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 31.03.2013, 17:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • Baráž o extraligu

Pro dnešek je to z Olomouce vše. Děkujeme za pozornost. (19:19:27)

Přestože domácí Kohouti dnes body nevybojovali, diváci na tribunách jim ve stoje tleskají a děkují. Liberečtí tedy i ve druhém vzájemném utkání porážejí hokejisty Olomouce, tentokrát 3:1.

60:00

59:36
    Oddechový čas si vybrala hostující střídačka.

59:36
    Zakázané uvolnění. šance domácích slábnou.

59:26
    Oba týmy v plném počtu.

59:10
    Puk ve středním pásmu.

59:01
    Domácí to zkusí bez gólmana, Kašík zůstává na střídačce!

59:01
    Oddechový čas pro Hanáky, kteří mají poslední možnost s utkáním ještě něco udělat.

58:50
    Na druhé straně zahrozili domácí, ovšem gólman Liberce zasahovat nemusel.

58:19
    Špaček mohl využít nepřesnosti domácích a ujížděl na domácí branku. Bekhendovým pokusem nechal vyniknout Kašíka.

57:32
    Křížova rána od modré zaduněla o betony Schwarze.

57:23
    U mantinelu v útočném pásmu Mory se u sebe zadrhli Kolouch (OLO) a Derner (LIB). Oba inkasují dvě minuty za držení protihráče.

56:10
    Bulířova rána z kruhu mířila nad. Kašík nemusel zasahovat.

55:28
    Hanáci se snaží o rychlé zakládání akcí, ovšem soupeř dobře brání a olomouckých nevynucených chyb využívá.

55:11
    Při zakládání akce ze strany Liberce škrtl kotouč o hráče na domácí střídačce. Sudí hru správně přerušili.

54:28
    Kříž ve středním pásmu chyboval a pustil Duška do samostatného nájezdu. Domácí obránce poté soupeře sekl přes brusle, ovšem sudí vůbec nereagují. Nyní se hosté mohou cítit poškození.

53:47
    Hanáci jsou kompletní.

53:39
    Kohouti vybojovali buly v útočném pásmu, přesilovka pomalu končí.

53:20
    Tvrdý pokus Bulíka z levého kruhu proletěl nad brankou Mory. Domácí se poté osvobodili.

52:35
    Dudova rána od modré škrtla o brusle Ministra a skončila v ochranné síti.

52:13
    Mora vyhazuje.

52:03
    Hosté se usadili v pásmu a kombinují.

51:47
    Duda se otáčel v útočném pásmu okolo domácích hráčů a o nohu Ondruška (OLO) upadl. Domácí hráč inkasuje dvě minuty za podražení.

51:08
    Ondruškovo nahození na teč nikoho netrefilo a skončilo vedle branky.

50:54
    Domácí znovu v útočném pásmu.

50:08
    Příležitost Diviše, který zůstal sám před hostující klecí, ale puk přes Schwarze nedostal.

49:30
    Tak dlouho Pospíšil kroužil domácí třetinou, až mu u mantinelu vystavil stopku Staněk.

48:39
    Duda dělal nepokoje před domácí brankou, kam přijel situaci uklidnit Ondrušek. Oba hráči si vyměnili několik názorů. Vylučovat se nebude.

48:21
    Po buly pálil ze středního pásma Bartoň, gólman Liberce na ránu dobře viděl.

48:17
    Komerční přestávka a mexická vlna na tribunách.

47:32
    Rychlá akce Liberce, hosté šli ne třech proti dvěma. Kašík si proti ráně Filippiho vyjel a zastavil puk ramenem.

46:51
    Severočeši se snaží uklidnit hru a hrají za vlastní klecí.

46:02
    Hosté hrají v plném počtu.

45:57
    Ondruškova rána skončila na Schwarzovi, vyražený kotouč se snažil uklidit z levé strany Hampl.

45:27
    Postavení mimo hru domácích. Zbývá něco málo přes půl minuty přesilové hry.

44:18
    Hosté se osvobodili, domácí zahajují za Kašíkem, Liberec má dobré oslabení.

44:18
    Hosté se osvobodili, domácí zahajují za Kašíkem.

44:12
    Kříž se příliš dlouho rozpakoval na modré, až mu do jeho následné rány vložil hůl liberecký hráč.

44:02
    Oživená Mora si zahraje přesilovku. Za vyhození kotouče na tribunu potrestán Štich (LIB). Stadion si žádá branku.

43:42
    Tygři v útočném pásmu kombinují, Kašík ovšem zůstává v klidu.

43:18
    Přestože se prohrává, domácí fanoušci se baví mexickou vlnou.

43:17
    Na útočné modré přebral dlouhý pas Řípa, který neměl rychlost, a tak vyslal tvrdou ránu. Kotouč byl tečován do ochranné sítě.

42:44
    Kohouti opět poslali soupeře ven z pásma, navíc potrestaný hráč se vrací na led.

42:27
    Domácí se osvobodili.

41:55
    Hosté jsou kompletní a hrají proti čtyřem.

41:06
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Zápletka je na světě! Olomoučtí při hře ve čtyřech snižují na rozdíl dvou branek. ROBIN STANĚK z vrcholu levého kruhu trefil přesně prostor nad lapačkou Schwarze. Asistence: Ondřej Kříž, Petr Kolouch.

40:44
    Hanáci se útočným faulem připravují o přesilovku. Diviš (OLO) inkasuje dvě minuty za vysokou hůl.

40:25
    Rána Ondruška ještě před brankou zablokovaná.

40:05
    Hanáci začínají třetině v početní výhodě.

40:01

Ve druhé třetině padla jedna branka a bohužel pro domácí do jejich sítě. Přestože si Kohouti připravili více gólových příležitostí, nevyužili ani jednu. Naopak Liberečtí dokáží svého soupeře z každé nabídnuté příležitosti zahrozit a podle toho skóre vypadá. Třetí třetina začne 18:41.

40:00

39:58
    No tak ještě jedna příležitost na straně domácích. Ondruškův projektil od modré skončil na betonech gólmana, nikdo jej poté už nedorazil.

39:55
    Derner (LIB) se provinil vražením, domácí budou začínat třetí třetinu ve výhodě.

39:55
    V posledních vteřinách druhé části ještě šance Hanáků. Herman zpoza brány hledal Selingra, kterému střela nevyšla.

39:14
    Staňkův odpal propadl až k brance soupeře, kde jej zalezl Schwarz.

38:17
    Rácova rána švihem skončila na vyrážečce Schwarze.

37:57
    Z těžkého úhlu pálil Kucsera, betony hostujícího brankáře byly připraveny.

37:28
    Olomoučtí jsou jako opaření a pouze posílají kotouče kolem mantinelu do pásma Liberce.

36:32
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tak to je pro domácí velká smůla. V době, kdy začala Mora být aktivní, chyboval na modré Lhotský a pustil soupeře do akce dva na jednoho. Bulík předložil kotouč TOMÁŠI POSPÍŠILOVI, který střílel do prázdné. Asistence: Tomáš Bulík.

36:17
    Zakázané uvolnění ze strany hostů. Vhazování u Schwarze.

35:52
    Hosté unikali do protiútoku, Duda nasměroval svou přihrávku jen do domácí obrany.

35:11
    Hanáci se na chvíli podívali do útočného pásma, kde se o střelu pokoušel Herman.

34:14
    Domácí se pokusili o rychlý přechod, prudký pas na Kucharczyka byl tečován mimo jeho dosah.

33:43
    Přihrávka rukou jednoho hráčů v bílém, hra vykázána do středního pásma.

33:22
    Liberečtí kombinují v útočné třetině, Kohouti mají se soupeřem problémy.

32:47
    Hosté jsou na ledě v plném počtu.

31:57
    Hanáci hrají v plném počtu a necelou minutu proti čtyřem.

31:42
    Dvě příležitosti Hanáků. A obě si připravil Rác, který pálil z mezikruží, trefil však jen svého kapitána. V následné šanci puk obrana zablokovala.

30:56
    Přestože se hraje ve vyrovnaném počtu, Severočeši spíše šetří síly na následné oslabení a pouze se brání.

30:18
    Liberečtí ve hře ve čtyřech vyhodili přes celé kluziště, zakázané uvolnění a hra jde do pásma hostů.

29:57
    Nejen že se domácím nedaří, ještě se o výhodu připravují. Kucharczyk (OLO) se provinil hákováním.

29:28
    Hra proti oslabenému soupeři domácím zatím nijak nevychází.

28:47
    Před brankovištěm Liberce se navíc vysokou holí prezentoval Kudrna (LIB), který inkasuje čtyřminutový trest.

28:47
    Tak to byla z domácí strany paráda. Kohouti svého soupeře doslova uzamkli v útočné třetině a na gólmana Schwarze letěla jedna střela za druhou.

27:37
    Obrovská příležitost Staňka, před kterým se otevřel prostor. Domácí hráč napřáhl až ke stropu, jeho tvrdý projektil vyrazil Schwarz nad svou klec.

27:28
    Sevření puku jednoho z hostujících obránců, bude se vhazovat u Schwarze. Ještě před tím ale komerční přestávka.

27:21
    Duda zpět na ledě, hraje se v pěti.

26:33
    Moravanům přesilová hra opět nevychází, hosté nemají problém s vyhozením do středního pásma.

26:16
    Kohoutům začíná zkrácená početní výhoda, Bartoň se už připojil k týmu.

25:39
    Hanáci přerušili hostující průnik do pásma a poslali puk do střední třetiny.

25:21
    Liberečtí vstřelili branku, ovšem těsně před ní se dopustil zákroku vysokou holí Duda (LIB). Hostující hráč odjíždí na trestnou. Bude se hrát ve čtyřech.

25:14
    Hosté stále kombinují v útočném pásmu.

24:41
    Hosté si vytváří drtivý tlak, domácí se jen a jen brání.

24:16
    Duda převzal kotouč ve středním pásmu, kličkou zmátl jednoho obránce a unikal na domácí branku. Bartoň (OLO) v poslední chvíli musel použit nedovolený způsob a zastavit protihráče. Dvě minuty pro domácí.

23:38
    Nepřesnosti na obou stranách, ani jedno z mužstev se nemůže usadit v pásmu.

23:01
    Bulík se s kotoučem probojoval do pásma, branku Kohoutů neohrozil.

22:49
    Kadela se opřel do kotouče, který minul hostující branku.

22:08
    Kašík musel zasáhnout na nebezpečný pokus Výtiska, který pálil od modré.

21:48
    Rác se dostal ke kotouči na modré, lehké nahození skončilo u Schwarze v lapačce.

21:20
    Vodný zavezl po levém křídle kotouč do útočné třetiny, soupeř Mory se vzápětí osvobodil.

20:58
    Zakázané uvolnění v podání domácího celku, hra se stěhuje před Kašíka.

20:44
    Liberec je kompletní.

20:43
    Na modré se ke střele dostal Bartoň, kotouč namířil do noh obránce stojícího před ním.

20:07
    Rozhodčí sice zahájili hru, vzápětí ji však přerušili a bude se znovu vhazovat.

20:01

Hráči obou mužstev nastupují na hrací plochu, vše je připraveno pro začátek prostřední části.

Během přestávky je na ledě k vidění slavnostní ceremoniál, během kterého bronzové medaile obdrží olomoučtí junioři. V semifinále nestačili mladíci na hokejisty Sparty.

Olomouckým hokejistům se první část nepovedla. Hosté prokázali extraligové zkušenosti a zaslouženě vedou 2:0. Přestože se Hanáci do šancí dostávají sporadicky, Schwarz musel několik zákroků předvést. Druhá část začne v 17:50.

20:00

19:27
    Zásah hostující střídačky, vhazuje se ve středním pásmu.

19:07
    Olomoučtí jsou ve středním pásmu a marně se snaží dobýt soupeřovu třetinu.

18:44
    Kohouti si zahrají přesilovou hru. Bulíř (LIB) inkasuje menší trest za podražení.

18:01
    Kucharczyk se štěstím zachytil kotouč v útočném pásmu, přes tři obránce soupeře se ale dostal až do zakončení. Schwarz byl opět úspěšnější.

17:22
    Hanáci několika zbytečnými ztrátami přišli o možnost založení útočné akce. Hosté v defenzivě pracují dobře.

16:45
    Po vyhraném buly schoval Kříž svůj pokus mezi klubkem hráčů. Schwarz si dokázal najít místečko puk lapil do lapačky.

16:39
    Po závaru před brankou se kotouč objevil u Kříže, jehož nahození zastavil Schwarz s problémy.

16:07
    Severočeši se snaží uklidnit hru, nikam zbytečně nespěchají.

15:19
    Hosté nejprve nevyužili rychlý brejk, o pár vteřin se už ale prosazují. Pokus Výtiska vyrazil Kašík jen do volného prostoru vedle sebe, kde se k dorážce dostal PETER GALAMBOŠ. Asistence: Jan Výtisk, Antonín Dušek.

14:49
    Kucharczyk dostal přihrávku do jízdy, z pravého kruhu příklepem trefil jen boční síť.

14:05
    Skvělou přesilovou hrou se prezentovali hosté, domácí se až nyní osvobodili.

13:35
    Dvakrát zůstal před brankou osamocený Bulík, ani jednou mu ale jeho teč nevyšla.

13:01
    Pospíšil se proháčkoval až před domácí klec, mířil vedle.

12:52
    Hanáci se dokázali dvakrát během chvilky osvobodit.

12:28
    Nahození Čakajího vyrazil Kašíka do ochranné sítě.

Zajímavý jev. Na tribunách nejsou vidět žádná schodiště, neboť diváci sedí všude, kde se dá. Silně mi to připomíná záběry z mistrovské sezóny 1994.

12:15
    Liberec si zahraje proti čtyřem. Ministr (OLO) ve středním pásmu poslal na mantinel jednoho z hostujících hráčů.

11:41
    Kucserův průnik do útočného pásma zastavil chybující Řípa, který mu do třetiny soupeře předčasně vjel.

11:00
    Střela Ondruška se odrazila od zadního mantinelu na horní síťku branky. Hra pokračuje.

10:52
    Na druhé straně zahrozil Herman, který bekhendem poslal puk jen do vyrážečky gólmana.

10:29
    Hosté přepnuli na vyšší obrátky a domácí obrana má pořádné starosti.

09:41
    Rác vybruslil s kotoučem zpoza branky, před Schwarzem se obtočil a zakončil. Hostující gólman jeho pokus zneškodnil.

09:16
    Kašík musel daleko z branky, aby zastavil akci Kudrny. Ačkoli nezasáhl domácí brankář podle svých představ, soupeře zastavil.

08:45
    Hosté sehráli oslabení dobře, soupeře téměř k ničemu nepustili.

08:01
    Na levém kruhu napřáhl ke střele Kucsera, kotouč se zastavil o betony Schwarze.

07:42
    Přesiloví hra moc domácímu týmu nejde, až nyní se dostal do útočného pásma.

07:16
    Hanáci znovu začínají od své klece.

06:51
    Hosté sice vhazování nevyhráli, kotouč ale do středního pásma dostali.

06:45
    Kohouti si zahrají v početní výhodě. Za domácí brankou se celkem dvakrát provinil hodně viditelným seknutím Dušek (LIB). Sudí zareagovali až na jeho druhý prohřešek.

06:12
    Domácí hokejisté mohli mít šanci, přerušil je však hvizd sudího, který odpískal postavení mimo hru. Následuje komerční přestávka.

05:43
    Hosté dlouho vyčkávali a soupeře rychlou akcí přehráli. Čutta našel na levém křídle rozjetého MICHALA BULÍŘE, který si položil Kašíka a zakončil do odkryté klece. Asistence: Jakub Čutta.

05:00
    Kadela dostal parádní přihrávku do volného prostoru na modré, jeho tvrdý projektil skryl Schwarz v lapačce.

04:38
    Hosté jsou aktivnější, do pásma Mory se ale zatím dostat nemohou.

03:48
    Tygři se nedokázali dostat přes střední pásmo, a tak museli kotouč vzduchem poslat za Kašíka, kde si jej vzali domácí hráči.

02:58
    Po buly v útočném pásmu pálil z otočky Řípa, betony hostujícího brankáře byly připraveny a šanci Mory zneškodnily.

02:51
    Nepovedená akce hostů skončila zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude v třetině Liberce.

02:37
    Králík nepřešel přes středovou červenou lajnu, hosté přebírají kotouč.

01:56
    Kudrna u mantinelu zamotal hlavy domácím hráčům a nabídl kotouč ke střele na modrou. Nahozený puk domácí brankář srazil do rohu.

00:55
    Nedvěd pálil z těžkého úhlu, Kašík si musel dát velký pozor.

00:25
    Kucsera se prohnal po levé straně a bekhendovým nahozením hledal spoluhráče před brankovištěm. Schwarz kotouč přikryl a rychle rozehrál.

00:01

Tak už jsme se dočkali i celku Bilých Tygrů Liberec, který nastupuje za ohlušujícího pískotu. Diváci vítají hlavně hostujícího Radka Dudu.

Mužstvo HC Olomouc za mohutného potlesku z tribun nastupuje na hrací plochu. Hosté zatím v nedohlednu.

Čtveřice arbitrů se vynořila z útrob stadionu a společně s domácími vlajkonoši jako první zkouší kvalitu připraveného ledu.

Po ledové ploše krouží rolba, zbývá už jen pár minut do úvodního buly. Fanoušci na tribunách se zahřívají zpěvem chorálu a potleskem.

Do začátku duelu zbývá necelá půl hodinka a tribuny olomouckého stadionu se solidně zaplňují. V útrobách stadionu bylo k vidění i několik modrobílých šál, podporu tak budou mít i hosté. Troufám si říct, že úterní návštěva proti Mladé Boleslavi (4 769 diváků) bude dnes překonána.

Hráči obou mužstev pomalu vjíždí na hrací plochu, začíná předzápasové rozbruslení. Olomoučtí hokejisté dnes navlékli červené dresy, hosté z Liberce budou hrát v bílém.

HC Olomouc: Kašík (Halász) – Bartoň (C), Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Janáček, Lhotský – Diviš, Řípa, Kucsera – Rác, Kolouch, Vodný – Kucharczyk, Herman, Selingr – Králík, Ministr, Hampl.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Vošvrda) – Čakajík, Derner, Moravec, Výtisk, Čutta, Jánošík, Štich, Šimek – Víšek, Nedvěd (C), Duda – Bulík, Pospíšil, Špaček – Kudrna, Filippi, Bulíř – Galamboš, Dušek, Vantuch.

Rozhodčí: Hodek, Jeřábek – Kostka, Jindra.

Hanáci jsou na tom o něco lépe, po první čtvrtině mají na účtu pět bodů. Zatímco v již zmíněném prvním duelu v Liberci podlehli soupeři 1:2, z následujících dvou zápasů vyšli jako vítězové. Nejprve v domácím utkání porazili Mladou Boleslav 3:0, v pátek pak vybojovali cenné dva body v Chomutově (2:1sn.). V tabulce patří Kohoutům druhá příčka.

Liberečtí hokejisté jsou považovaní za největší favority barážové skupiny, po třech odehraných utkáních však svou pověst neprokázali. Tygři mají na svém kontě zatím jen tři body, které získali v domácím duelu s Olomoucí (2:1). V dalších dvou případech Severočeši na body nedosáhli. Chomutovu podlehli těsně 2:3, v pátek pak nestačili na Mladou Boleslav (3:7).

Baráž o extraligu se přelévá do své druhé čtvrtiny, mužstva si nyní vymění role. Družstvo HC Olomouc přivítá v rámci čtvrtého kola tým Bílí Tygři Liberec. Utkání začíná v 17:00.

Miroslav Fantal

Branky a nahrávky: 42. Staněk (Kříž, Kolouch) – 6. Bulíř (Čakajík), 16. Galamboš (Výtisk, Dušek), 37. Pospíšil (Bulík)

Rozhodčí: Hodek, Jeřábek – Kostka, Jindra