Kazaň – Čeljabinsk 1:2 (po pr.) | Magnitogorsk – Ufa 0:0 (16:00)
Ak Bars Kazaň
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Traktor Čeljabinsk
Neděle 31.03.2013, 15:00Play-off KHL

Pouhých osm sekund před koncem prvního prodloužení rozhodl o vítězství Čeljabinsku Kontiola a napravil tak neproměněné trestné střílení z 68. minuty, když trefil tyčku. Kazaň však byla aktivnější hlavně ve třetí třetině, ale v prodloužení se vždy může stát cokoliv. Čeljabinsk dnes tedy udělal další krok k uživení nadějí na postup.

Stav série – 3:2. (18:05:05)

79:52
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Valerij Ničuškin dlouho bruslil s kotoučem na holi v pásmu Kazaně a nakonec se dostal až před Barulina, který si proti němu vyjel a pak krásnou nahrávkou našel volného PETRIHO KONTIOLU, který dorazil do odkryté klece a rozhoduje dnešní utkání! – 1:2. Asistence: Valerij Ničuškin.

78:57
    Zpoza branky nahodil kotouč Kosticyn a trošku překvapil Barulina. Nakonec to však domácí gólman zvládl.

76:24
    Chomickij se na modré čáře napřáhl, ale nechal jen vyniknout lapačku Garnetta.

75:26
    K Lukojanovi se odrazil kotouč do prostoru mezi kruhy a ten okamžitě střílel. Garnett opět drží Traktor ve hře.

73:20
    Petrov nejdříve přihrával,ale puk se k němu vrátil mezi kruhy z otočky střílel. Garnett opět pozorný.

71:37
    Kontiola byl v dobré pozici mezi kruhy, ale Barulin vytasil svojí lapačku a zneškodnil jeho střelu.

70:54
    Kuzněcov zavezl kotouč do pásma a poté nabil Čistovovi, který z voleje ostrou ránou vystrašil Barulina.

69:30
    Barulin teď musel zasahovat proti chytře schované střele Ničuškina.

68:18
    Kuzněcov to zkoušel individuálně, ale přes obranu Kazaně neprošel.

67:02
    Kontiola si rozhýbal Barulina a nastřelil levou tyčku!

Bulis je však zraněný a autorem nájezdu bude Kontiola.

67:02
    Jan Bulis ujel a byl hákován Nikulinem a to je trestné střílení!

66:42
    Před brankou stál Pesonen, který dostal přihrávku ale jemu střela vůbec nesedla a jen tak doplachtila ke Garnettovi.

66:09
    Na modré čáře dostal kotouč Nikulin a měl volný prostor a po dvou krocích kupředu vypálil dělovku, ale Garnett zasahuje.

65:08
    Další nepříjemná situace pro hosty. Razin vystřelil puk do hlediště a míří na trestnou lavici.

64:49
    Na druhé straně se po levém křídle dostal ke střele Kuzněcov, ale Baruli dobře zasáhl a přerušuje hru.

64:21
    Žerděv si od mantinelu nabruslil na střed a vystřelil, jenomže minul.

Ondřej Krásný

Branky a nahrávky: 51. Nikulin (Kornějev, Morozov) – 16. Bulis (Quint), 80. Kontiola (Ničuškin)

Ak Bars Kazaň: Barulin (Garipov) – Nikulin, Kornějev, Kuljaš, Medvěděv, Zacharčuk, Chomickij, Jarullin – Zaripov, Kapanen, Morozov – Pesonen, Immonen, Obuchov – Darzinš, Těreščenko, Petrov – Lukojanov, Žerděv, Golubev.
    Traktor Čeljabinsk: Garnett (Fokin) – Quint, Rjabykin, Vasilčenko, Bělov, Katičov, Razin, Nestěrov, Šinin – Čistov, Bulis, Kuzněcov – Kontiola, Jakucenja, Kosticyn – Popov, Glinkin, Antipov – Osnovin, Ničuškin, Karpov.

Rozhodčí: Bulanov (Moskva), Ronn (Finsko) – Gorděnko (Ufa), Tomilov (Ufa)