Columbus – San Jose 4:0 (kon.) | NY Islanders – Philadelphia 4:1 (kon.) | Carolina – Pittsburgh 3:5 (kon.)
Tampa – Ottawa 3:2 (kon.) | Montreal – Washington 2:3 (kon.) | Winnipeg – Buffalo 4:1 (kon.)
Nashville – St. Louis 0:1 (kon.) | Minnesota – Chicago 0:1 (kon.) | Dallas – Los Angeles 5:1 (kon.)
Tampa Bay Lightning
3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Ottawa Senators
Středa 10.04.2013, 01:30NHL

Já se s Vámi pro dnešek loučím a budu se těšit u dalších přenosů z NHL. (04:21:27)

Československá stopa v utkání:

Radko Gudas (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:05
    Richard Pánik (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 9:37

1. Vincent Lecavalier (TBL) 1+1
    2. Sami Salo (TBL) 0+0
    3. Pierre-Cedric Labrie (TBL) 1+0

Po odpískání se za brankou Tampy strhla pořádná mela, která je však naprosto zbytečná. Nejdůležitější informací je, že Tampa udržela své vedení a po výhře 3:2 získává všechny body. Naopak hosté odjíždí s prázdnou a tato ztráta je může v konečném účtování mrzet.

60:00

60:00
    S koncem zápasu jsou za zbytečnou šarvátku vyloučení Eric Brewer (TBL) a Chris Neil (OTT).

59:55
    Další zakázané uvolnění. Tampa ušetřila další vteřinky a do konce třetiny již zbývá pouze vteřin pět.

59:47
    Tampa vyhazuje na zakázané uvolnění. Hosté si berou oddechový čas a zkusí vymyslet závěrečnou akci, do konce třetí třetiny však zbývá přesně 13,8 vteřiny.

59:29
    Tampa mohla vyvézt kotouč z útočné třetiny, ale to se nepovedlo a jenom malinko chybělo k tomu, aby to hosté potrestali. Nakonec se však nedostali ani ke střele a to díky dobře blokující obraně.

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny, hosté roztáčí kolotoč v útočném pásmu.

58:42
    Anderson odjíždí z brány, hosté to zkusí v šesti!

58:42
    Oba vyloučení hráči jsou již zpět na ledové ploše. Bishop raději přikryl kotouč u své levé tyče a vhazovat se tak bude v útočném pásmu Senators.

58:08
    Domácí tým výborně napadá rozehrávku Ottawy už v zárodku a to samozřejmě hostům situaci ještě víc komplikuje.

57:13
    Tampa drží puk na svých hokejkách a pochopitelně nikam nespěchá.

56:32
    Ryan Malone (TBL) a Chris Neil (OTT) jsou vyloučení na dvě minuty za hrubost.

56:32
    Času do konce třetí třetiny už moc nezbývá a Ottawa musí vstřelit minimálně jednu branku, jinak odejde z utkání poražena.

54:56
    Tampa právě vstřelila branku!

Nádherná a velmi rychlá souhra na jejímž konci stál STEVEN STAMKOS a ten nedal přesouvajícímu se Andersonovi šanci. Výtečnou přihrávku přes celé pásmo naservíroval Stamkosovi Lecavalier a Tampa tak opět vede. Asistence: Vicent Lecavalier, Martin St. Louis

54:40
    Naprosto zbytečně podrazil Gonchar soupeře a vidí za to dvě minuty. Domácí si tak zahrají přesilovou hru a to je obrovská šance pro Tampu.

54:03
    Po delší době je hra přerušena. Píská se postavení mimo hry na straně Tampy. Do konce třetí třetiny již zbývá méně než šest minut a zatím je nejpravděpodobnější variantou prodloužení.

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 23. Labrie (Thompson, Crombeen), 25. Lecavalier (Purcell, St. Louis), 55. Stamkos (Lecavalier, St. Louis) – 15. Alfredsson (Turris), 41. Latendresse

Tampa Bay Lightning: Bishop (Garon) – Carle, Salo, Aulie, Brewer, Barberio, Gudas – Pouliot, Stamkos, St. Louis – Killorn, Lecavalier, Purcell – Pyatt, Thompson, Crombeen – Connollz, Johnson, Pánik
    Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Gonchar, Wiercioch, Gryba, Methot, Benoit, Phillips – Alfresson, Turris, Latendresse – Sifverberg, Zibanejad, Conacher – Neil, Smith, Greening – Condra, Regin, Kassian

Rozhodčí: Hasenfratz, O'Rourke – Macpherson, Murray