Columbus – San Jose 4:0 (kon.) | NY Islanders – Philadelphia 4:1 (kon.) | Carolina – Pittsburgh 3:5 (kon.)
Tampa – Ottawa 3:2 (kon.) | Montreal – Washington 2:3 (kon.) | Winnipeg – Buffalo 4:1 (kon.)
Nashville – St. Louis 0:1 (kon.) | Minnesota – Chicago 0:1 (kon.) | Dallas – Los Angeles 5:1 (kon.)
Tampa Bay Lightning
3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Ottawa Senators
Středa 10.04.2013, 01:30NHL

60:00
    S koncem zápasu jsou za zbytečnou šarvátku vyloučení Eric Brewer (TBL) a Chris Neil (OTT).

58:42
    Anderson odjíždí z brány, hosté to zkusí v šesti!

56:32
    Ryan Malone (TBL) a Chris Neil (OTT) jsou vyloučení na dvě minuty za hrubost.

54:56
    Tampa právě vstřelila branku!

Nádherná a velmi rychlá souhra na jejímž konci stál STEVEN STAMKOS a ten nedal přesouvajícímu se Andersonovi šanci. Výtečnou přihrávku přes celé pásmo naservíroval Stamkosovi Lecavalier a Tampa tak opět vede. Asistence: Vicent Lecavalier, Martin St. Louis

54:40
    Naprosto zbytečně podrazil Gonchar soupeře a vidí za to dvě minuty. Domácí si tak zahrají přesilovou hru a to je obrovská šance pro Tampu.

52:48
    Z tohoto zákroku se klidně může stát zákrok zápasu! Carle dostal totiž přihrávku mezi kruhy a byl dlouhou dobu sám a měl tedy čas přesně zamířit, jenže Anderson proti němu povyjel a puk zachytil a tak i nadále platí nerozhodný stav.

44:19
    Z čista jasna se ve velké šanci ocitl Ryan Malone, který stál mezi kruhy a přesně tam se odrazil puk a Malone tak okamžitě vypálil, ale branku Ottavy těsně minul.

40:21
    Ottawa právě vstřelila branku!

Tomu se říká opravdu famózní vstup do třetiny. Hosté rozehrávali přesilovou hru a rychle se usadili v pásmu, po několika krkolomných odrazech se puk doskal před úplně volného GUILAUME LATENDRESSE a ten pouze zasunul puk do okryté branky. Na tomto góle má svůj podíl viny i brankář Bishop. Bez asistence

39:22
    Crombeen (TBL) je vyloučen na dvě minuty za držení hole a v závěru druhé třetiny tak má Ottawa výhodu přesilové hry, kterou si zřejmě sebou přinese i do třetiny třetí.

37:52
    Hosté se už radovali z vyrovnání, ale branka padla po zásahu vysokou holí, což okamžitě reklamovali hráči Tampy. Rozhodčí ještě celou situaci prozkoumá na videu, ale gól s největší pravděpodobností uznán nebude.

32:54
    Hra v pěti nám dlouho nevydržela. Thompson vybojoval kotouč v útočné třetině a Phillips ho následně trefil vysokou holí a přesilovku si tak pro změnu zahrají domácí hokejisté.

30:54
    Bishop vyhodil kotouč mimo ledovou plochu a dostává menší trest za zdržování hry. Hosté si tak zahrají přesilovou hru čtyřech proti třem.

29:59
    Jenže o tři vteřinky později fauluje i Martin St. Louis a bude se tak hrát ve čtyřech.

29:56
    Moc dlouho si hosté hru v pěti neužili. Za naprosto zbytečnou sekeru mimo hry je vyloučen Gonchar a za tento faul jistě pochválen nebude.

27:42
    Benoit (OTT) přidržel soupeři hokejku a je za to vyloučen na dvě minuty a Tampa si tak opět zahraje v početní výhodě.

24:28

Naprosto jednoduše využívají domácí přesilovou hru, když Anderson pouze vyrazil střelu od modré čáry a VINCENT LECAVALIER před odkrytou brankou jako správný kapitán otáčí vývoj zápasu. Asistence: Teddy Purcell, Martin St. Louis

23:52
    Po dvou vteřinách hry je za faul při buly vyloučen Peter Regin (OTT) a domácí tak budou hrát dlouhou přesilovku pěti proti třem.

23:50
    Kyle Turris (OTT) je navíc vyloučen na dvě minuty a domácí si zahrají přesilovku.

22:35

Na začátku druhé třetiny máme vyrovnáno a dobrou práci při této prace odvedl Thompson, který výborně zakryl výhled Andersonovi a ten tak pouze vyrazil střelu Crombeena a na následnou dorážku PIERRE-CEDRICA LABRIEHO nedosáhl Asistence: Nate Thompson, B.J. Crombeen

15:55
    Na opačné straně secvakl Anderson včas betony k sobě a kotouč mu tak po teči Crombeena nepropadl za záda.

15:24
    Po střele Latendresse zazvonila tyč za Bishopem!

14:29

DANIEL ALFREDSSON stál v pravý čas na správném místě. Před odkrytou brankou pouze ze vzduchu zametl puk do sítě a otevírá tak skóre tohoto zápasu. Asistence: Kyle Turris

14:29
    Ottawa vstřelila branku, ale bude se ještě zkoumat, zda Daniel Alfredsson nezasáhl puk vysokou holí!

10:39
    Chybičku v obraně Senators využil k zisku kotouče a následné rychlé střele jeden z domácích hokejistů. Anderson sice puk chytil, ale poté mu vypadl těsně před něj a rázem měl brankář Ottawy problém, který však včas vyřešil. Po celé akci se ještě strhla menší roztržka, ale tu rozhodčí rychle vyřešili.

07:14
    Bishop byl položen na lopatkách ve vlastní brance, ale puk byl stále ve hře a hosté se ho snažil doklepnout za becmocného brankáře Tampy, ale Conacherovi se to nepovedlo a naopak se píská právě proti němu. Conacher byl totiž hodně dlouhou dobu v brankovišti Tampy.

04:29
    První přesilovou hru si zahrají i hosté z Ottawy. Na dvě minuty za hru vysokou holí je vyloučen Labrie (TBL).

01:07
    Na začátku druhé minuty je zde první vyloučení. Na dvě minuty za hákování je vyloučen Zack Smith (OTT).

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 23. Labrie (Thompson, Crombeen), 25. Lecavalier (Purcell, St. Louis), 55. Stamkos (Lecavalier, St. Louis) – 15. Alfredsson (Turris), 41. Latendresse

Tampa Bay Lightning: Bishop (Garon) – Carle, Salo, Aulie, Brewer, Barberio, Gudas – Pouliot, Stamkos, St. Louis – Killorn, Lecavalier, Purcell – Pyatt, Thompson, Crombeen – Connollz, Johnson, Pánik
    Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Gonchar, Wiercioch, Gryba, Methot, Benoit, Phillips – Alfresson, Turris, Latendresse – Sifverberg, Zibanejad, Conacher – Neil, Smith, Greening – Condra, Regin, Kassian

Rozhodčí: Hasenfratz, O'Rourke – Macpherson, Murray