Dukla Praha – Jablonec 5:1 (kon.) | Teplice – Č. Budějovice 4:0 (kon.) | Liberec – Hr. Králové 1:0 (kon.)
Příbram – Jihlava 2:2 (kon.) | Sparta – Slavia 3:1 (kon.)
AC Sparta Praha
3:1 (2:0)
SK Slavia Praha
Sobota 13.04.2013, 19:15 • Generali Arena • Gambrinus liga

To je pro dnešek z Letné všechno, přeji příjemný zbytek víkendu. (21:10:18)

Pražské derby končí zaslouženým vítězstvím domácí Sparty 3:1, která tak potvrdila svoji vynikající formu. Hosté z Edenu sice v 50. minutě vykřesali naději, když se prosadil Jan Vošahlík, jenže druhou, tedy srovnávající, branku se jim vstřelit nepodařilo. Naopak Sparta své vítězství šest minut před koncem pojistila třetím gólem, který po pasu Kadlece vsítil aktivní Krejčí.

90+1
    Čontofalský nepřesným odkopem namazal Hušbauerovi, který jej ihned loboval. K jeho vlastní smůle však skončil balon na síti nad brankou.

90+1
    Sudí Jech nastavuje pouze 1 minutu, která už se rozeběhla.

90
    Střídá i Sparta. Marka Matějovského nahrazuje Jiří Jarošík.

88
    Třetí změna na straně hostů. Poslední minuty za Karola Kisela dohraje Dávid Škutka.

86
    Leonard Kweuke po příchodu na hřiště okamžitě vystřelil z dálky. Jeho pohotová a prudká střela nakonec skončila u Čontofalského.

85
    Sparta poprvé střídá. Aktivního Davida Lafatu nahradil Leonard Kweuke.

84
    Sparta právě vstřelila branku!
    Zdá se, že o výsledku 279. derby pražských „S“ je definitivně rozhodnuto. Václav Kadlec posunul míč po autovém vhazování Sparty do středu hřiště a viděl nabíhajícího LADISLAVA KREJČÍHO za obranu Slavie. Sparťanský záložník si poté v samostatném úniku poradil s Čontofalským a Sparta vede 3:1.

83
    Další střídání Slavie. Dohrál Rudolf Skácel, na hřišti jej vystřídal Martin Juhar.

83
    K exekuci standardní situace se postavil David Lafata, kterému se podařilo přestřelit zeď a zaměstnat Čontofalského. Ten v pádu u tyče neposedný míč vyrazil.

82
    Petrák v pádu chytil balon do ruky, což rozhodčímu neuniklo, a tak Sparta připravuje standardní situaci.

80
    Rohový kop Sparty v podání Krejčího byl lehce odvrácen.

80
    Další nebezpečný centr Krejčího mířil znovu na Lafatu, balon končí mimo tři tyče od hostujících hráčů.

78
    Slavia přichystala střídání. Na hřiště míří Martin Fenin, dohrál Milan Škoda.

77
    Hušbauerova rána nevypadala špatně, znovu však jen doprostřed brány, a tak mohla být Slavia v klidu.

76
    Na centr Kadlece z pravé strany si naskočil Lafata a zaměstnal Čontofalského. K jeho štěstí šla střela jen doprostřed.

Tomáš Kohlmann

Branky: 19. Hubáček (vla.), 27. Kadlec (Lafata), 84. Krejčí (Kadlec) – 50. Vošahlík (Nitrianský)

Karty:   16. Skácel (SLA), 69. Vošahlík (SLA)

AC Sparta Praha: Vaclík – Vidlička, Švejdík, Polom, Hybš – Kadlec, Hušbauer, Vácha, Matějovský (90. Jarošík), Krejčí – Lafata (85. Kweuke)
    SK Slavia Praha: Čontofalský – Nitrianský, Hubáček, Dobrotka, Čonka – Vošahlík, Gecov, Kisel (88. Škutka), Petrák, Skácel (83. Juhar) – Škoda (78. Fenin)

Rozhodčí: Jech – Filípek, Mencl

Diváci: 19410