Lierse – Gent 1:2 (kon.) | Genk – Lokeren 2:1 (kon.) | Kortrijk – Mons 3:0 (kon.)
Leuven – Mechelen 0:3 (kon.) | Charleroi – Waasland-Beveren 1:1 (kon.) | Beerschot – Cercle Brugge 1:2 (kon.)
KRC Genk
2:1 (0:1)
Sporting Lokeren
Sobota 13.04.2013, 20:00 • Cristal Arena, Genk • Belgická Jupiler Pro League

Na dnešní utkání se přišlo podívat 21 830 diváků. Domácí fanoušci odchází šťastnější, protože jejich svěřenci porazili svého soupeře 2:1. KRC Genk byl po celou dobu utkání jasně lepším týmem, ale domácím fotbalistům se lepila smůla na kopačky. Navíc ve dvacáté minutě zaznamenal rychlou branku Tembe, jenž poslal KSC Lokeren do vedení a díky tomu to měli domácí hráči ještě složitější. Nicméně KRC Genk se dočkal vyrovnávací branky a i branky vítězné. O tu vyrovnávací se postaral v šedesáté čtvrté minutě, a to po dvou minutách stravených na hřišti Plet a šest minut před koncem základní hrací doby zaznamenal vítězný gól Ngcongca. Domácí Genk si ve skupině o titul připisuje důležité tři body a v tabulce mu patří první příčka. Lokeren neodehrál zas tak špatný zápas, ale z Genku odjíždí s prázdnou a v tabulce mu patří poslední příčka. Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc. (21:58:28)

Nebezpečné útočné akce: KRC Genk 55 ─ 28 KSC Lokeren.

Útočné akce: KRC Genk 66 ─ 45 KSC Lokeren.

Střely na branku: KRC Genk 9 ─ 7 KSC Lokeren.

Střely celkem: KRC Genk 22 ─ 12 KSC Lokeren.

90+3
    Běží poslední nastavená minuta a domácí fotbalisté jsou stále u míče.

90+2
    Na útočné polovině je aktivní domácí KRC Genk.

90
    Rozhodčí přidává tři minuty nad rámec řádné hrací doby.

89
    Rohový kop ve prospěch domácího celku.

88
    Oba celky mají k dispozici ještě jedno střídání.

88
    Autové vhazování pro domácí Genk.

86
    Jore Trompet obdržel žlutou kartu

84
    Genk právě vstřelil branku!
    Tak přece se Genk druhé vstřelené branky dočkal a ujímá se vedení. Hlavičkující ANGELE NGCONGCA se výborně uvolnil v pokutovém území a poslal domácí tým zaslouženě do vedení.

80
    Střídání v týmu KSC Lokeren: ze hřiště odchází Alexander Scholz, přichází Jore Trompet.

80
    Zatím to vypadá tak, že dnešní utkání skončí nerozhodným stavem 1:1. Genk je sice lepším týmem, ale štěstí v podobě vedoucí branky se prozatím nedostavilo.

75
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Benjamin De Ceulaer, přichází Steven Joseph-Monrose.