Twente – Nijmegen 5:2 (kon.) | Feyenoord – Heracles 6:0 (kon.) | Zwolle – Utrecht 1:2 (kon.)
Arnhem – Willem II 3:1 (kon.)
FC Twente
5:2 (2:0)
NEC Nijmegen
Neděle 28.04.2013, 12:30 • Arke Stadion, Enschede • Nizozemská Eredivisie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

NIJMEGEN EC:
    Po několika nevydařených výsledcích klesají hosté prvoligovou tabulkou stále hlouběji do propasti a následných záchranářských pracích, na které mají zatím náskok sedmi bodů. Ovšem po sedmi prohrách a jedné remízy z posledních osmi zápasů se pozornost hráčů Nijmegenu stále více upíná k týmům bojujícím o setrvání v elitní soutěži. Jejich hlavní zbraní je ovšem venkovní prostředí, ve kterém získali více bodů než z domácího trávníku a s vynikající produktivitou (19) se řadí k lepším týmům na soupeřově hřišti.

Nejlepší střelci:
    Melvin Platje (9)
    Leroy George (4)
    Ryen Koolwijk (4)

FC TWENTE:
    O evropské poháry bojující domácí ztrácí na vytouženou čtvrtou příčku šest bodů a právě poslední utkání napovídají, že ještě není dobojováno. Již pět zápasů hráči Twente neprohráli a uhráli v nich jedenáct bodů. Poslední dvě ovšem na hřištích soupeřů s Den Haagem 1:3 a před týdnem na hřišti Venlo 2:2. Domácí si udržují vyrovnanou formu před vlastními příznivci i na cizích hříštích. Doma je však trápí nízká produktivita (25), která je hlavním rozdílem mezi Twente a špičkovými nizozemskými kluby.

Dušan Tadič (13)
    Nacer Chadli (12)
    Luc Castaignos (11)

Poslední dubnový víkend přinese již 32. kolo nizozemské nejvyšší fotbalové soutěže. Ve které se také utkají celky Twente a Nijmegenu. Vzájemné srpnové klání skončilo jednoznačným vítězstvím hráčů Twente 1:3. Nenechte si ujít důležité a atraktivní utkání, které startuje půl hodiny po poledni.

Vítám Vás na prestižním klání mezi celky Twente a Nijmegen. Přípravy na nadcházející zápas vrcholí. Za několik desítek minut utkání startuje.

FC Twente: Mihajlov – Breukers, Douglas, Bengtsson, Braafheid – Fer, Tadič, Gutiérrez – Hölscher, Castaignos, Chadli.

Nijmegen EC: Sinouh – Will, van Eijden, Bovenberg, Conboy – Pálsson, van der Velden, Koolwijk – Foor, Platje, Amieux.

Rozhodčí: Wegereef – de Vree, Schenkels.

Hlavní aktéři utkání již vstupují na hrací plochu.

Úvodní výkop obstarají po zahajovacím losu hráči domácího Twente.

1

1
    Domácí volí postupný útok na soupeřovu polovinu.

2
    FC Twente však váhá s rozehrávkou přes aktivně bránící hráče Nijmegenu, kteří jsou všichni za míčem.

3
    Po prúniku Foora po pravém křídle vybojovali domácí rohový kop.

3
    Domácí obránce Douglas si nabíhal na centrovaný míč, ale těsně před ním zahrál na malém vápně Conboy. Twente se hned od prvních minut usazuje na polovině soupeře.

3
    Twente právě vstřelilo branku!
    Ale na další pas od rohového praporku hostující obrana nestačila. DOUGLAS si naskočil tentokrát lépe a po centru Hölschera posouvá svůj tým hlavou do vedení.

4
    Tlak Twente neustává Nijmegen opět pod tlakem.

5
    Po nepovedeném odkopu hostujícího Bovenberga budou domácí zahrávat další rohový kop.

5
    Který si tentokrát obrana Nijmegenu pohlídala lépe.

6
    Na druhé straně už se snažil prosadit hostující Platje, ale byl nedovoleně zastaven. Hosté získali zajímavou standartní situaci na polovině Twente.

6
    Ale centr se hostům vůbec nepovedl, hrají domácí.

7
    Za ostrý faul proti unikajícímu Chadlimu dostává první žlutou kartu hostující Remy Amieux, který zatáhl z rychlou brzdu.

8
    Hráči Nijmegenu se usazují na delší dobu na soupeřově polovině, který je však rychle napadá.

8
    Přichází dlouhý centr na nabíhajícího Foora, který je pokrytý Douglasem. Hosté nadále zůstávají u míče.

9
    Obrana Nijmegenu rozehrává z bezpečí svého pokutového území.

10
    Opět snaha o dlouhý nákop tentokrát na levé křídlo, kam si sbíhal Amieux, ale centr byl příliš dlouhý.

11
    Twente se stále nemůže probojovat k míči. Hosté se snaží využít své územní převahy.

12
    Po atraktivním a útočném úvodu zápasu se hra zpomalila. Twente nechává hrát svého protivníka, který se nemůže prosadit přes zhuštěnou obranu soupeře.

13
    Domácí sází nyní hlavně na rychlé brejky. Po kterém se však Chadli neprosadil proti Willovi na levé straně z pohledu Twente.

14
    Na druhé straně pokus o prúnik hostujícího Amieuxe zůstal nevyužit. Twente se pozorně brání.

14
    Stále Nijmegen na míči.

16
    Stále probíhá stejný obrázek hry, kdy hosté naráží na zformovanou obranou hradbu protivníka.

17
    Na druhé straně se už dostával za obranu Castaignos, ale míč byl příliš dlouhý a utíká mu do zámezí. Sinouh bude vykopávat od vlastní brány.

18
    Twente se snaží vysoko napadat kombinující hráče soupeře. Ti se však úspěšně dostávají na útočnou polovinu.

19
    První vážnější situace před bránou domácích, kdy se hostující Platje pokoušel akrobaticky zasáhnout vysoký míč ve vápně protivníka. Ale pouze jej zasáhl a centr končí daleko od Mihajlovy svatyně.

20
    Také na druhé straně se již domácí snaží obnovit ofenzivní akce, které většinou vedou přes pravé křídlo, kde se Hölscher příliš neprosazuje.

21
    FC Twente získává zpátky územní převahu.

22
    Po ztrátě míče Gutiérreze se však Amieux na protější straně neprosadil. Vše kazí nepřesná přihrávka.

22
    Parádní akce domácích, kteří předvedli rychlý útok středem hřiště. Chadli obešel na půlící čáře protihráče a naservíroval míč do úniku LUCI CASTAIGNOSIOVI, který přízemní ránou v samostatném úniku prostřeluje vyběhnutého Sinouha.

24
    Domácí zcela ovládli po druhém gólu průběh zápasu a kombinací u vlastní brány kontrolují utkání.

25
    Hráči Twente stále drží míč na svých kopačkách a do útoku příliš nepospíchají.

26
    Po delší době opět Nijmegen po získání míče na soupeřově půlce.

27
    Ale ani hosté se nemohou dostat do zakončení přes obranný val protivníka.

27
    Hostující Foor zdvojen u levé postranní čáry. Nijmegen stále zůstává na balónu.

28
    Už dlouhou chvíli drží míč hosté na polovině Twente a snaží se prokombinovat do šance.

28
    Celou ofenzivní akci zakončuje Platje. Jeho rána z uctivé vzdálenosti končí v rukavicích Mihajlovova.

29
    Domácí si užívají držení míče a kombinují téměř na půlící čáře.

31
    Hosté se marně pokouší překvapit zformovanou obranu soupeře.

32
    Až Amieux proběhl po své pravé straně a naservíroval míč na Platjeho, kterého ubránil Douglas pouze za cenu rohového kopu.

33
    Centr od rohového praporku si pozorně pohlídala domácí obrana.

34
    Na půlící čáře však ihned hosté získávají míč.

35
    Hostující Platje se statečně bije na hrotu s přesilou a po další akci vybojoval pro svůj tým trestný volný kop.

36
    Centr od levé postranní čáry odvrací domácí Douglas, který vládne vzdušným prostorům ve vlastním vápně.

37
    Snaha Nijmegenu nekončí. Opět se postupným útokem usazují na soupeřově polovině.

39
    Twente nadále prokazuje, že je celkem s zkvalitní obranou hrou a nepouští soupeře rychlým přístupem do zakončení.

40
    Po delší odmlce opět domácí na soupeřově polovině. Akci znovu vede Hölscher.

41
    Ale Conboy bere míč a hned centruje na hrot, kde se však Platje proti Douglasovi neprosadil.

42
    S přibývajícíma minutama se opět Twente tlačí dopředu a hosté se ocitají pod tlakem.

42
    Na poslední chvíli odvrace hostující van Eijdem centr před Castaignosem. Rohový kop.

43
    Kop od rohového praporku nebezpečně zakončoval domácí Tadič, který těsně mijí Sinouhovu bránu.

44
    Twente dominuje závěrečným chvílím v první části zápasu.

45
    Hlavní rozhodčí Jan Wegereef nastavuje ještě minutu nad základní hrací dobu v prvním poločase.

45+1
    Po faulu na Fera budou domácí zahrávat trestný volný kop.

45+1
    Který však odvrací po centru hostující Bovenberg.

V prvním poločase se ukázala herní zkušenost domácích, kterým se hned v úvodu podařilo vstřelit branku. Hosté se nedokázali prosadit přes výborně bránícího soupeře a opět inkasovali. Stav zápasu po první části 2:0.
    Držení míče: 43%/57%.
    Celkem střel: 3/1.
    Rohové kopy: 7/1.
    Fauly: 5/2.
    Žluté karty: 0/1.
    Druhý poločas začne přibližně ve 13:31.

Oba celky se vrací z kabin na hrací plochu, kde za malou chvíli zahájí druhý poločas za stavu 2:0 pro Twente.

Výkop obstarají tentokrát hráči hostujícího Nijmegenu.

46
    Střídání v týmu Nijmegen EC: ze hřiště odchází Platje, přichází Falkenburg.

46

47
    Hosté se snaží od úvodních minut druhého poločasu zatlačit soupeře.

47
    Ten však podniká nebezpečný útok po své levé straně.

47
    Vynikající individuální akce domácího NACERA CHADLIHO, který se prohnal po levém křídle přes Willa až do vápna, kde si položil van Eijdena, a prostřelil Sinouha k jeho pravé tyči.

49
    Twente opět zaskočilo soupeře, který se dostává pod velký tlak.

50
    Dozadu výborně zapracoval Amieux, který odkopává pouze míč. Twente zahajuje další akci od vlastní brány.

50
    Ale také hráči Nijmegenu předvedli rychlý brejk, který musel nedovoleně zastavovat Breukers. Hosté získali slibnou možnost z trestného volného kopu.

50
    Nijmegen právě vstřelil branku!
    NICK VAN DER VELDEN si vzal míč a technickou ránou přes zeď snižuje stav zápasu. Mihajlov po jeho prudké a hlavně přesné ráně vůbec nešel a zůstal stát na brankové čáře.

52
    Hráči Nijmegenu znatelně procitli, ale soupeř zkušeně brání.

54
    Hostující van der Velden se snažil rozhýbat statickou ofenzívu svého celku, který opět po snížení drží míč, ale naráží na zformovanou obranu protivníka.

55
    Twente se však znovu dostává na delší dobu na soupeřovu polovinu.

56
    Střílený centr odvrací hostující obrana z pravé strany v podání Hölschera, následuje rohový kop.

57
    Pas na zadní tyč však nikoho z domácích hráčů nenalezl.

58
    Twente však po další akci vybojovalo další rohový kop.

58
    Na který se snažil Douglas vyskošit, ale výborně zasáhl na přední tyči Will.

59
    V zápětí se však domácí opět radovali, když před bránu Sinouha vrátil míč Chadli a RASMUS BENGTSSON znovu posouvá svůj tým razantní hlavičkou na zadní tyči do tříbrankového vedení.

61
    Za ostrý zákrok u pravé postranní čáry dostává žluté napomenutí hostující Nick Van der Velden, který se navíc u svého počínání zranil.

62
    Twente obléhá vápno Sinouha.

62
    Záhy přichází zblokovaná rána Fera.

65
    Střídání v týmu Nijmegen EC: ze hřiště odchází Will, přichází Čmovš.

66
    Twente přesnou kombinací hlídá průběh zápasu, který je zřejmě již rozhodnutý.

67
    Tadič kombinuje s Ferem a Hölscherem na soupeřově polovině. Ten je nucen se pouze bránit.

68
    Až Conboy uhlídal náběh Hölschera a hosté získávají po delší době opět míč na své kopačky.

70
    Pokus o rychlé vysunutí o poločase střídajícího Falkenburga, který ovšem si špatně zpracoval míč a Mihajlov je u balónu dříve.

71
    Hostující Nijmegen EC se však přeci dostává více před bránu Mihajlovova. Po prúniku Foora budou zahrávat rohový kop.

72
    Van der Velden centruje na zadní tyč, kam si pro míč došel Mihajlov.

73
    Domácí kombinují u vlastní brány.

73
    Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Hölscher, přichází Eghan.

74
    Znovu velmi aktivní Foor na levém křídle dělá očividně problémy Breukersovi, který jej nyní ubránil pouze za cenu rohového kopu.

75
    Na malém vápně se dostal do šance hostující Amieux, který však ve vyložené možnosti selhal.

76
    Právě střídající Eghan si udělal prostor na středu hřiště, kde se snažil centrovat na levou tyč Sinouhovy brány. Ten si však pas pohlídal.

77
    Střídání v týmu Nijmegen EC: ze hřiště odchází Pálsson, přichází George.

77
    Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Bengtsson, přichází Bjelland.

79
    Domácí Eghan se opět snažil hledat svým centrem ve vápně spoluhráče. Ale pas byl příliš vysoký. Van der Velden obrací hru.

80
    Právě střelec jediné trefy Nijmegenu byl na půlící čáře nedovoleně zastaven a je nutné ošetření.

81
    Hra se po menší odmlce opět rozjela. Twente nastěhované na polovině soupeře.

82
    S přibývajícíma minutama k závěru poločasu domácí dostávají klání stále více pod vlastní kontrolu.

84
    Domácí Chadli se prosazoval po své levé straně, ale míč mu těsně před zakončením sebral z nohy Sinouh.

85
    Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Braafheid, přichází Rosales.

87
    Dochází k dalšímu ošetření. Tentokrát zůstal ležet na trávníku hostující George.

88
    Domácí kontrolují hru kombinací na vlastní polovině.

89
    Hráči Nijmegenu vysoko napadali a získali míč na polovině soupeře.

89
    Amieux se však s Falkenburgem do šance neprokombinovali.

90
    Hlavní rozhodčí dnešního zápasu Jan Wegereef nastavuje ještě tři minuty nad základní hrací dobu ve druhém poločase za zdržení průběhu hry.

90
    Hosté se nastěhovali na polovinu soupeře, kde se Twente pouze brání.

90
    Překvapivá branka pro domácí. Když se ERIK FALKENBURG zjevil mezi dvojící středních obránců a nikým nebráněn snižuje skóre utkání opět na dvě branky.

90+1
    Twente však zvyšuje obrátky a snaží se neponechat nic náhodě.

90+2
    Parádní akce domácího Eghana, který obešel bránícího hráče na svém pravém křídle a křižnou přihrávkou přes celé vápno protivníka vybídl ke skorování FELIPEHO GUTIÉRREZE, který nedal Sinouhovi šanci!

90+3
    Domácí kontrolují závěrečné chvíle zápasu na polovině hřiště.

Ve druhém poločase se oba celky do sebe pořádně zakously a přišly také branky. Hra měla velký spád, ale Twente si udržovalo gólový odstup od svého protivníka. Nakonec se skóre zastavilo na výsledku 5:2. Děkujeme za pozornost!
    Držení míče: 51%/49%.
    Celkem střel: 8/4.
    Rohové kopy: 9/3.
    Fauly: 11/7.
    Žluté karty: 0/2. (14:21:14)

Jaroslav Keř

Branky: 3. Douglas, 22. Castaignos, 47. Chadli, 59. Bengtsson, 90+2. Gutiérrez – 50. van der Velden, 90. Falkenburg

Karty:   7. Amieux (NIJ), 61. van der Velden (NIJ)

FC Twente: Mihajlov – Breukers, Douglas, Bengtsson (77. Bjelland), Braafheid (85. Rosales) – Fer, Tadič, Gutiérrez – Hölscher (73.Eghan), Castaignos, Chadli.
    NEC Nijmegen: Sinouh – Will (65.Čmovš), van Eijden, Bovenberg, Conboy – Pálsson (77.George), van der Velden, Koolwijk – Foor, Platje (46.Falkenburg), Amieux.

Rozhodčí: Wegereef – de Vree, Schenkels