Twente – Nijmegen 5:2 (kon.) | Feyenoord – Heracles 6:0 (kon.) | Zwolle – Utrecht 1:2 (kon.)
Arnhem – Willem II 3:1 (kon.)
FC Twente
5:2 (2:0)
NEC Nijmegen
Neděle 28.04.2013, 12:30 • Arke Stadion, Enschede • Nizozemská Eredivisie

Ve druhém poločase se oba celky do sebe pořádně zakously a přišly také branky. Hra měla velký spád, ale Twente si udržovalo gólový odstup od svého protivníka. Nakonec se skóre zastavilo na výsledku 5:2. Děkujeme za pozornost!
    Držení míče: 51%/49%.
    Celkem střel: 8/4.
    Rohové kopy: 9/3.
    Fauly: 11/7.
    Žluté karty: 0/2. (14:21:14)

90+3
    Domácí kontrolují závěrečné chvíle zápasu na polovině hřiště.

90+2
    Twente právě vstřelilo branku!
    Parádní akce domácího Eghana, který obešel bránícího hráče na svém pravém křídle a křižnou přihrávkou přes celé vápno protivníka vybídl ke skorování FELIPEHO GUTIÉRREZE, který nedal Sinouhovi šanci!

90+1
    Twente však zvyšuje obrátky a snaží se neponechat nic náhodě.

90
    Nijmegen právě vstřelil branku!
    Překvapivá branka pro domácí. Když se ERIK FALKENBURG zjevil mezi dvojící středních obránců a nikým nebráněn snižuje skóre utkání opět na dvě branky.

90
    Hosté se nastěhovali na polovinu soupeře, kde se Twente pouze brání.

90
    Hlavní rozhodčí dnešního zápasu Jan Wegereef nastavuje ještě tři minuty nad základní hrací dobu ve druhém poločase za zdržení průběhu hry.

89
    Amieux se však s Falkenburgem do šance neprokombinovali.

89
    Hráči Nijmegenu vysoko napadali a získali míč na polovině soupeře.

88
    Domácí kontrolují hru kombinací na vlastní polovině.

87
    Dochází k dalšímu ošetření. Tentokrát zůstal ležet na trávníku hostující George.

85
    Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Braafheid, přichází Rosales.

84
    Domácí Chadli se prosazoval po své levé straně, ale míč mu těsně před zakončením sebral z nohy Sinouh.

82
    S přibývajícíma minutama k závěru poločasu domácí dostávají klání stále více pod vlastní kontrolu.

81
    Hra se po menší odmlce opět rozjela. Twente nastěhované na polovině soupeře.

80
    Právě střelec jediné trefy Nijmegenu byl na půlící čáře nedovoleně zastaven a je nutné ošetření.

79
    Domácí Eghan se opět snažil hledat svým centrem ve vápně spoluhráče. Ale pas byl příliš vysoký. Van der Velden obrací hru.

77
    Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Bengtsson, přichází Bjelland.

Jaroslav Keř

Branky: 3. Douglas, 22. Castaignos, 47. Chadli, 59. Bengtsson, 90+2. Gutiérrez – 50. van der Velden, 90. Falkenburg

Karty:   7. Amieux (NIJ), 61. van der Velden (NIJ)

FC Twente: Mihajlov – Breukers, Douglas, Bengtsson (77. Bjelland), Braafheid (85. Rosales) – Fer, Tadič, Gutiérrez – Hölscher (73.Eghan), Castaignos, Chadli.
    NEC Nijmegen: Sinouh – Will (65.Čmovš), van Eijden, Bovenberg, Conboy – Pálsson (77.George), van der Velden, Koolwijk – Foor, Platje (46.Falkenburg), Amieux.

Rozhodčí: Wegereef – de Vree, Schenkels