USA – Belgie 2:4 (kon.) | Japonsko – Bulharsko 0:2 (kon.)
Japonsko
0:2 (0:1)
Bulharsko
Čtvrtek 30.05.2013, 12:20 • Toyota Stadium • Reprezentační zápasy

Japonsko mělo také šance, dalo dokonce dva góly z ofsajdu, ale nebylo to nic platné. Bulharsko po dobrém výkonu vítězí 2:0 a svou dobrou formu se bude snažit přetavit i do kvalifikace, která se velice rychle blízí. To je pro dnešní den vše, díky za pozornost a fotbalu zase někdy příště na počtenou. (14:20:30)

Je za námi tento přátelský zápas, ve kterém jsme sledovali možná překvapivý výsledek. Bulharsko dokázalo vyhrát na půdě Japonska 2:0. A dalo by se hovořit o tom, že zaslouženě. Hrálo celý zápas velice dobře a mělo i dostatečný počet gólovek. Skóre otevřel ve 3. minutě Manolev, v 71. přidal druhou branku Hasebe, od jehož kopaček se smolně míč doklouzal do sítě.

90+3
    Japoncům není přáno. Dnes podruhé se radují z gólu, ovšem předčasně, opět pískán ofsajd.

90+1
    Nepřesná hlavička v podání Hosogaie nemohla Stojanova překvapit.

90
    Ještě rohový kop pro Japonsko. Nastavovat se budou tři minuty.

89
    Bulhaři dobře brání, prakticky celý zápas nepustili soupeře do nějaké větší šance.

88
    Domácí to ještě zkouší, posledni zbytky sil se snaží použít na vytvoření závěrečného tlaku, ale nedaří se.

87
    Hra je přerušena, nosítka na hřišti a nutné ošetření hostujícího Dimitrova.

85
    Utkání se již pouze dohrává, hosté brání výsledek a jsou s míčem co nejdál od svého brankáře Stojanova.

84
    Na karty je rázem vyrovnáno, 2:2. Žlutou vyfasoval po čtyřech minutách pobytu na hřišti Hosogai.

83
    Hra se už hodně kouskuje a příliš toho na hřišti nevidíme. Bohužel pouze fauly jsou častým ukázem. Za jeden ostřejší je potrestán střídající Nagatomo.

82
    A na druhé straně střídá Manoleva Christov.

80
    Smolaře poslední gólové situace střídá Hosogai.

79
    Autor prvního dnešního gólu Stanislav Manolev je potrestán žlutou kartou.

78
    Endo měl k dispozici standardku a zkusil to technicky. Obstřelil celou zeď, ale bohužel pro něj i celou bulharskou bránu.

75
    Popáté mění sestavu i trenér Japonska. Inuiho střídá Nakamura.

73
    To už bude pro domácí fotbalisty hodně složité. Dá se tak říct, že Bulharsko směřuje k poměrně překvapivému výsledku.

71
    Bulharsko právě vstřelilo branku!
    Hosté potvrzují své vedení a zhruba dvacet minut před koncem odskakují na rozdíl dvou branek. I když trošku se štěstím. Z levé strany odcentroval do pokutového území Manolev, míč propadl nešťastně na domácího kapitána MAKOTO HASEBEHO, od jehož kopaček zamířil balon do sítě. Situace to byla hodně nepřehledná a japonský fotbalista se nestačil dostatečně zorientovat.