USA – Belgie 2:4 (kon.) | Japonsko – Bulharsko 0:2 (kon.)
Japonsko
0:2 (0:1)
Bulharsko
Čtvrtek 30.05.2013, 12:20 • Toyota Stadium • Reprezentační zápasy

Japonsko mělo také šance, dalo dokonce dva góly z ofsajdu, ale nebylo to nic platné. Bulharsko po dobrém výkonu vítězí 2:0 a svou dobrou formu se bude snažit přetavit i do kvalifikace, která se velice rychle blízí. To je pro dnešní den vše, díky za pozornost a fotbalu zase někdy příště na počtenou. (14:20:30)

Je za námi tento přátelský zápas, ve kterém jsme sledovali možná překvapivý výsledek. Bulharsko dokázalo vyhrát na půdě Japonska 2:0. A dalo by se hovořit o tom, že zaslouženě. Hrálo celý zápas velice dobře a mělo i dostatečný počet gólovek. Skóre otevřel ve 3. minutě Manolev, v 71. přidal druhou branku Hasebe, od jehož kopaček se smolně míč doklouzal do sítě.

90+3
    Japoncům není přáno. Dnes podruhé se radují z gólu, ovšem předčasně, opět pískán ofsajd.

90+1
    Nepřesná hlavička v podání Hosogaie nemohla Stojanova překvapit.

90
    Ještě rohový kop pro Japonsko. Nastavovat se budou tři minuty.

89
    Bulhaři dobře brání, prakticky celý zápas nepustili soupeře do nějaké větší šance.

88
    Domácí to ještě zkouší, posledni zbytky sil se snaží použít na vytvoření závěrečného tlaku, ale nedaří se.

87
    Hra je přerušena, nosítka na hřišti a nutné ošetření hostujícího Dimitrova.

85
    Utkání se již pouze dohrává, hosté brání výsledek a jsou s míčem co nejdál od svého brankáře Stojanova.

84
    Na karty je rázem vyrovnáno, 2:2. Žlutou vyfasoval po čtyřech minutách pobytu na hřišti Hosogai.

83
    Hra se už hodně kouskuje a příliš toho na hřišti nevidíme. Bohužel pouze fauly jsou častým ukázem. Za jeden ostřejší je potrestán střídající Nagatomo.

82
    A na druhé straně střídá Manoleva Christov.

80
    Smolaře poslední gólové situace střídá Hosogai.

79
    Autor prvního dnešního gólu Stanislav Manolev je potrestán žlutou kartou.

78
    Endo měl k dispozici standardku a zkusil to technicky. Obstřelil celou zeď, ale bohužel pro něj i celou bulharskou bránu.

75
    Popáté mění sestavu i trenér Japonska. Inuiho střídá Nakamura.

73
    To už bude pro domácí fotbalisty hodně složité. Dá se tak říct, že Bulharsko směřuje k poměrně překvapivému výsledku.

71
    Bulharsko právě vstřelilo branku!
    Hosté potvrzují své vedení a zhruba dvacet minut před koncem odskakují na rozdíl dvou branek. I když trošku se štěstím. Z levé strany odcentroval do pokutového území Manolev, míč propadl nešťastně na domácího kapitána MAKOTO HASEBEHO, od jehož kopaček zamířil balon do sítě. Situace to byla hodně nepřehledná a japonský fotbalista se nestačil dostatečně zorientovat.

70
    Bulharsko protočilo již pětici hráčů. Z placu odešel Iliev a nastoupil Velev.

69
    Další akce Japonců končí postavením mimo hru. V něm byl načapán Endo.

68
    Nebezpečná hlaviška domácího Inuiho, který si naběhl na rohový kop a rozvlnil síť, avšak tu horní nad bránou. Mnoho nechybělo, ale stále je stav stejný a lepší pro hosty.

66
    Na střídání máme shodné skóre 4:4. Místo Popova nastupuje Zlatinskij.

65
    Japonci ihned založili akci, ale bohužel pro něj ji překombinovali a Stojanov může zůstat v klidu.

64
    Míč se dostal k Manolevovi, ale ten vystřelil pouze do zdi jménem Konno.

63
    Bulhaři nehrají ani v tomto poločase vůbec špatně, opět vybojovali zajímavou standardku. Navíc z velice dobré vzdálenosti.

61
    Prvním potrestaným hráčem dnešního zápasu je hostující Dyjakov.

60
    Ze zmíněné rohu si hosté poradili, navíc tam byl ve vápně faul a Dimitrov bude muset být ošetřen za lajnou.

60
    Ještě před tím se však kouč Penev rozhodl střídat. Do kabin posílá Deleva, na jeho místo vstupuje Mičanskij.

58
    Na poslední chvíli zasáhl před Kagawou obránce Ivanov. Bude z toho další roh pro Japonce.

57
    Domácí pořádně přitopili obráncům soupeře. Ke střele se dostal Endo a následně dorážel i Inui, všechno ale pochytala obrana, která do střel padala jako v hokeji. Obětavě se hráči vrhali do střel a pomohli tak svému brankáři.

56
    Pěknou střelu z dálky vyslal Kiyotake, Stojanov se musel proletět k levé tyči. Zasahovat nakonec nemusel, jen kontroloval dráhu letu.

55
    Střídají také Bulhaři. Ze hřiště odešel Gadžev a jeho místo zaujme Zlatinski.

54
    Zatím se ale hraje na opačné straně hřiště. Bulhaři drží míč na svých kopačkách.

53
    Tak uvidíme, jestlipak řada změn italského kouče Zaccheroniho pomůže rozhýbat ofenzivu Japonska.

52
    Ještě čtvrté. Maedu nahrazuje Havenaar.

51
    Další střídání. Odešel Uchida, přišel Sakai.

50
    O kterou se v posledních minutách stará hlavně Bulharsko. To už i závěrem poločasu tlačilo a teď pokračuje.

49
    Obraz hry se příliš nezměnil, stále se hraje hodně ofenzivní partie.

48
    Odešel Yoshida a Komano. Nastoupili Kiyotake a Nagatomo.

47
    Domácí do druhého poločasu udělali řadu změn v sestavě, u hostů je vše při starém.

46

Statistiky prvního poločasu:

Střely na bránu: 3:4
    Střely mimo: 2:2
    Rohy: 4:5
    Fauly: 7:6

Sledovali jsme poměrně zajímavý fotbal, který ovlivnila velice rychlá branka Manoleva, který se prosadil ze standardky po chybě domácího brankáře. Japonsko se s nepříznivým stavem snažilo něco udělat a mělo tlak, jenže žádnou v podstatě gólovou akci si nevytvořilo. To daleko nebezpečnější soupeř Kawashimovu bránu zaměstnával daleko častěji. Avšak druhá branka nepadla, do druhého poločase se půjde za stavu 1:0 pro Bulharsko.

Druhý poločas začíná přibližně ve 13:25.

45
    Nastavuje se jedna minuta a po zmíněné standardce už se nic nestane. Míč má v rukavicích Kawashima.

45
    V závěru jsou hosté lepším týmem a mají k dispozici další standardku.

44
    Na centr si nejlépe naskočil Iliev a jen to zahučelo v ochozech stadionu.

43
    Ještě je zde roh pro Bulharsko. Před Gadževem pro jistotu uklidil míč do zámezí Kurihara.

42
    Bulhaři už se příliš nikam neženou a soustředí se na bránění.

40
    Hosté musí poprvé střídat. Odstoupil zraněný Milanov a na jeho místo přichází Alexandrov.

39
    Tentokrát se nikterak výrazné ohrožení Stojanovovy brány nekonalo, Konno svůj pokus nasměroval hodně mimo.

38
    V Japonsku na rozdíl od nás panuje poměrně teplé počasí, 25°C a také poměrně solidní vlhko. Pro hráče tedy nic příjemného.

37
    Dyjakov leží na hřišti a musí být po jednom ze soubojů ošetřen. Toho využívají hráči k hromadnému občerstvení.

35
    Velká šance pro domácí. Inui centroval do šestnáctky, kde byl připraven na zadní tyči Kagawa, před ním ale v hodině dvanácté zasáhl obránce Minev a sebral mu čistě míč z kopaček.

34
    Pěkné akce na obou stranách, stále se něco děje a pro fotbal je to velice dobře.

33
    Pěkná akce Japonska, která volala po vyrovnání. Kamano poslal centr na Kagawu, ale ani on neuspěl sám před Stojanovem. Ten jeho přízemní střelu chytá reflexivně pravou nohou. Jako by tušil, kam míč přesně půjde. Odraží ho na roh.

32
    Po něm střílel z hranice vápna Dimitrov, ale Kawashima míč vytáhl nad bránu. Ani nemusel, protože byl pískán útočný faul. Celá akce proto byla zastavena.

31
    Bulhaři ale hrají stále velice dobře a účelně. Nikam nepospíchají a pokud se dostanou do nějaké šance, je to velice nebezpečné. Nyní mají k dispozici roh.

30
    Půlhodina hry je za námi, domácí jsou lepší, ale gól vstřelil již ve třetí minutě Manolev z trestného kopu, kdy Kawashima obrovsky chyboval. Vše pak napravil po ráně Mineva, jehož umístěnou ránu vytáhl z levé šibenice.

28
    Další velkou šanci měl Hasebe, to byla rána jako z děla, ovšem Stojanov stál přesně tam, kde stát měl. Ten tlak Japonsko začíná mít místy enormní, ale nepřichází z toho kýžené ovoce.

27
    Rozhodně žádná nuda v japonském chladném večeru.

26
    Následně střílel z dvaceti metrů Inui a s jistotou Stojanov chytá míč do náruče.

24
    Nyní však byly problémy na straně druhé. Ale jen mírné. Maeda dostal přihrávku za obranu a z bezprostřední blískosti prostřelil Stojanova. Už už se domácí fanoušci radovali z vyrovnávací branky, leč jejich úsměv na tváři zhatil praporek pomezního. Pískán ofsajd.

23
    Sice jsou aktivnější Japonci, ale pokud soupeř zahrozí, tak je z toho velice nebezpečná polízanice před domácí bránou.

21
    Po této akci jsme sledovali roh pro Bulharsko, ale z toho mráčku už nezapršelo.

20
    Ovšem mohlo být 0:2. Minev vypálil z pravé strany vápna a fantastický zákrok Kawashimi teď zachránil jeho tým. Nyní dál důrazně zapomenout na své úvodní zaváhání a předvedl v této chvíli hodně jistý a kvalitní zákrok.

19
    Jeden takový právě propadl až před hostující bránu, Kagawa zkusil ve skluzu na míč dosáhnou, ještě nějaký ten kousíček mu chyběl.

18
    Zatím o sobě dávat hodně vědět hráče Eintrachtu Frankfurt Takashi Iniu, který operuje po pravé straně a posílá před Stojanovu bránu nepříjemné centry.

16
    Centr Popova málem prošel na Deleva, tomu na poslední chvili vystavil stopku jeden z domácích beků. To byl z bulharské strany takový první náznak brejků, na které asi budou hráči kouče Peneva spoléhat.

15
    Nebezpečná střela Hesebeho, který pálil dobře do horního rohu hostující brány, ale na poslední chvíli míč vyhlavičkoval obránce Minev. Bude z toho alespoň roh pro Japonsko.

13
    Bulharsku vyšla jedna akce a od té doby jsme je prakticky neviděli u Kawashimovy brány. Japonci jsou stále častěji u míče.

12
    Zpět k tomu, co se děje na hřišti. Stojanov musel vyběhnou před dotírajícím Inuim, který měl dobře našlápnuto a mnoho nechybělo, aby zakončil.

11
    Dlužil jsem vám samozřejmě sestavy, níže je můžete najít.

Japonsko: Kawashima – Kamano, Kurihara, Konno, Uchida – Yoshida, Endo, Hasebe, Inui, Maeda – Kagawa. Trenér: Alberto Zaccheroni.

Bulharsko: Stojanov – Minev, Ivanov, Manolev, Milanov, Gadžev, Popov, Dyjakov, Iliev, Dimitrov, Delev. Trenér: Ljuboslav Penev.

Rozhodčí: Kim – Jang, Lee (všichni Japonsko).

10
    Japonci se však nezvdávají a jsou herně lepší. Italský kouč Zaccheroni stojí i lajny a povzbuzuje své svěřence k ještě větší aktivitě.

8
    Přeci jen je branka připsána Manolevovi, i když se v oficiálním zápise objevil Milanov.

7
    Hraje se v dobrém tempu a vstřelená branka dodá do tohotu utkání patřičný náboj.

5
    O nápravu se snažil Endo, ale jeho tvrdá střela šla vysoko nad.

4
    Domácí přítom začali velice dobře, byli aktivnější a častěji u míče, pak ale přišla fatální hrubice gólmana, který letící míč nezachytil do náruče. Školácká chyba, ale i to se stává.

3
    Tak to je začátek. Hosté měli k dispozici standardku, kterou zahrával zhruba ze třiceti metrů STANISLAV MANOLEV. Rovnou vypálil na bránu, kde přesně stál Kawashima, ale ten snad ještě zůstal v kabině a pořádně chyboval. Ačkoliv na něj míč letěl, hrubě ho podcenil a propadl mu mezi rukavicemi.

1

Hráči jsou na hřišti, nyní probíhá úvodní ceremoniál. Zazní obě státní hymny. Nejprve ta hostující, poté ta Japonská.

Poslední utkání odehrálo Japonsko konce března, kdy zajíždělo do Jordánska. V 61. minutě prohrávalo již 2:0, a i když přišlo dvacet minut před koncem snížení, bylo to málo. Tři body si připsali domácí. To Bulhaři vybojovali alespoň bod v Dánsku. Od 53. minuty vedli po brance Manoleva, o deset minut později však vyrovnal Agger. Takže výsledek 1:1, což hosté musí brát, protože jsou stále v naději o postup na MS.

Japonsko si jde rázně pro vstupenku na MS. Ve své skupině jasně vede. Ze šesti zápasů mají domácí na svém kontě třináct bodů a náskok hned šesti za druhým Jordánskem. Třetí je pak Austrálie, následuje Omán a Irák. Už jen náhoda by znamenala, že by se Japonci nekvalifikovali. Dnes je čeká zajímavá konfrontace s mužstvem, které hraje kvalifikaci v rámci Evropy.

Bulharsko má stále realnou šanci na postup, doposud je na druhém místě kvalifikační skupiny B, a to hned za Itálií. Zajímavé je, že za šest zápasů nepřišla u týmu, které je proslulé svým mořem a turistikou, ani jedna prohra. Konkrétně dvě výhry a čtyři nerozhodné výsledky.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezké čtvrteční odpoledne, vítejte u sledování přátelského mezistátního utkání mezi domácím Japonskem a Bulharskem. Především hosté nás budou dnes zajímat, protože jsou ve stejné skupině jako Česká republika. Sice jde o přípravu, ale oba týmy si prověří svou aktuální formu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:20.