Leverkusen – Freiburg 3:1 (kon.) | Hannover – Wolfsburg 2:0 (kon.) | Augsburg – Dortmund 0:4 (kon.)
Hertha – Frankfurt 6:1 (kon.) | Hoffenheim – Norimberk 2:2 (kon.) | Braunschweig – W. Brémy 0:1 (kon.)
Hannover 96
2:0 (1:0)
VfL Wolfsburg
Sobota 10.08.2013, 15:30 • AWD-Arena, Hannover • Německá Bundesliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Fanoušci německé Bundesligy se konečně dočkali! Před námi je utkání 1. kola mezi domácím Hannoverem 96, který v AWD-aréně přivítá VfL Wolfsburg.

Oba celky si v minulém ročníku vedly dost podobně. Hannover obsadil 9. místo s 45 body, "Vlci" z Wolfsburgu skončili jen o dvě místa níže tedy na 11. místě s 43. body. Vyrovnané utkání se tak dá očekávat zřejmě i dnes.

Lepší vzájemná bilance hovoří spíše pro domácí 96. Ta dokázala opanovat oba duely v minulé sezóně a zvítězit. Nejdřív vyloupila Wolfsburg vysoko 0:4, doma pak navázala na svůj úspěch a vyhrála 2:1.

Hannover 96: Zieler – Sakaj, Sané, Haggui, Pander – Andreasen, Stindl – Bittencourt, Prib, Huszti – Diouf.

VfL Wolfsburg: Benaglio – Träsch, Naldo, Klose, Rodríguez – Ja-Čeol, Polák – Vieirinha, Arnold, Diego – Olić.

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp.

-1
    Oba kapitáni přivedly obě základní jedenáctky na hrací plochu. Domácí Hannover nastoupí v červených dresech, hosté z Wolfsburgu v bílých.

1

1
    Hlavní rozhodčí Brych pískl poprvé do píšťalky, aby utkání zahájil. O rozehrávku se postarali domácí hráči.

2
    Hosté začali aktivně a hned svého soupeře zatlačili na do defenzivy. Hannover ale zatím tlaku odolává.

3
    První úspěšný zákrok si připsal gólman Zieler po střele hostujícího Ja-Čeola.

4
    Fotbalisté v bílých dresech zahrávali první roh, z něj však nic zajímavého vytěžit nedokázali.

5
    Domácí toho směrem dopředu zatím příliš nevymysleli. "Vlci" jsou v úvodu utkání lepším týmem.

6
    Poprvé dnes musel zasahovat také gólman Wolfsburgu, který musel vytěsnit nepovedený centr Bittencourta.

7
    Diouf se mohl dostat do zajímavého úniku. Na poslední chvíli ale balon zastavil stoper Naldo.

8
    Hannover se svým autem nijak nespěchá. Sakai si dává načas a rozmýšlí komu přihrát.

9
    První větší příležitost registrujeme po hlavičce domácího Dioufa. Ten ale zamířil z malého vápna pouze doprostřed branky, kde stál připravený Benaglio.

10
    Wolfsburg to se svoji útočnou aktivitou přehnal. Olić si nepohlídal obrannou linii soupeře a uvízl v ofsajdu.

11
    Prib si dokázal pokrýt balon, otočit se s ním v pokutovém území a vystřelit. Střela však postrádala větší razanci.

12
    Červené dresy v posledních minutách dost ožili. Jediný útočník domácích teď vybojoval standardní situaci.

13
    Předchozí střet Kloseho s Dioufem se neobejde bez žlutého potrestání.

14
    Hosté to zkusili se svým útokem po pravé straně. Centr Vieirinha ale nikoho v bílém nenašel.

15
    Sakajův dlouhý nákop si bez problémů pohlídal jeden z hostujících obránců.

17
    Hannover právě vstřelil branku!

Domácí dobře napadali rozehrávku soupeře a byli za to odměněni. LEON ANDREASEN oloupil Arnolda, přihrál Dioufovi ten mu přihrávku vrátil a záložník Hannoveru už poté nechytatelně zakončil – 1:0.

18
    Hosté se snaží rychle odpovědět. Zatím se ale hraje spíše ve středu hřiště.

20
    Stindl fauloval na polovině hřiště Diega, tentokrát se ale obejde bez žlutého potrestání.

21
    Zieler musel rychle z branky před dotírajícím Olićem. Útočník Wolfsburgu ale nakonec fauloval.

22
    Hannover znovu dobře napadal a balon dokonce získal. Podle rozhodčího ale nedovolím způsobem.

23
    Arnoldova rána nebyla nijak nebezpečná, protože ji hned v zárodku zablokovala domácí obrana.

24
    Rozhodčí Pryb teď pustil několik soubojů na hranici únosnosti. Faulu byl nakonec odpískán až po Diegově počínání proti pravidlům.

25
    Držení míče: 42% – 58% pro hosty z Wolfsburgu.

26
    Huszti fauloval u postranní lajny Träsche. Wolfsburgu bude zahrávat standardní situaci ze slibné pozice.

27
    Jenže následný centr Diega končí až za brankovou čarou. Žádné nebezpečí se před Zielerem nekonalo.

28
    Hodně podobně skočila na druhé straně také akce Hannoveru, po které se do hry zapojil i Benaglio.

29
    Wolfsburg drží míč na svých kopačkách a trpělivě s ním kombinuje na vlastní polovině.

30
    První půlhodina hry je za námi. Hannover 96 zatím vede zásluhou Andreasena, hosté si na svoji první větší příležitost musí ještě počkat.

31
    Na trávníku AWD-arény začíná být pořádné "horko". Takřka ve středu hřiště se teď strhla větší potyčka.

32
    Arnold v předchozím souboji ošklivě fauloval, za což byl odměněn rovnou červenou kartou. Wolfsburg tak bude zbytek utkání dohrávat v oslabení.

34
    Rozhodčí nechce ponechat nic náhodě a tak raději za faul Bittencourta uděluje žlutou kartu.

35
    Hra se v posledních minutách dost kouskuje častými fauly a přerušeními.

36
    Stindl se pokusil vysunout Dioufa. Ten se ale k balonu před dobře bránícího Nalda nedostal.

37
    Další žlutá je na světě. Vidí ji domácí hříšník Huszti.

38
    Oba celky se nemohou dostat do optimálního tempa. Proto se v posledních minutách hraje především ve středu hřiště.

39
    Rodríguezův centr končí v rukavicích domácího gólmana, který s centrem neměl moc práce.

40
    V prvním poločase zbývá odehrát posledních minut. Hannover vede stále nad Wolfsburgem o jediný gól.

41
    Hráči v bílém se pokoušeli něco vymyslet. Diega ale zradilo zpracování a ke střele se nedostal.

42
    Na druhé straně byl úspěšnější Bittencourt. Jeho rána ale zamířila pouze doprostřed branky.

43
    Rohový kop Hannoveru končí neúspěchem.

44
    Ani rána Husztiho se nedala považovat za podařenou. Balon doplachtil vysoko na tribunu.

45
    Dalším karetním hříšníkem je domácí Prib.

45+1
    První poločas bude nastaven o 1 minutu, ze které toho už ale příliš nezbývá.

První poločas mezi Hannoverem a Wolfsburgem je minulostí. Domácí zatím drží jednobrankový náskok po přesné trefě Andreasena, hosté budou muset v druhé půli výrazně přidat pokud nechtějí odjet s prázdnou.

Druhý poločas začne přibližně v 16:32.

Hráči obou týmu už se pomalu vrací na trávník. Druhý poločas tak co nevidět začne.

46

46
    Fotbalisté v bílých dresech obstarali výkop. Wolfsburg musí v druhém poločase dohánět gólové manko.

47
    Hosté začali podle předpokladů aktivněji, o dobrou pozici se ale vinou špatné rozehrávky připravili.

48
    Už mohlo být vyrovnáno! Balon se po nepřehledné situaci před brankou dostal až k volnému Ja-Čeolovi, který ale pouze orazítkoval horní konstrukci branky.

49
    Na druhé straně hřiště se v zajímavé pozici objevil útočník Diouf. Jeho hlavička ale skončila těsně nad.

50
    Wolfsburg se znovu nastěhoval na polovinu soupeře, kde se snaží o chytrou myšlenku, která by vedla k vyrovnání.

52
    Hosté ale dnes nemají svůj den. Po druhé žluté kartě je vyloučen obránce Klose.

53
    Hannover to má tak znovu o něco lehčí. Dva hráči navíc už bude zřejmě hodně znát.

54
    Hlavní rozhodčí dnes kartami opravdu nešetří. Tu další vidí domácí stoper Sané.

55
    Hosté poprvé střídají. Ja-Čeola nahrazuje Knoche.

56
    Wolfsburg je i v druhém poločase nadále aktivnějším týmem. Hannover zatím vyčkává.

57
    Hráči v bílých dresech si teď ale nerozuměli. Jejich kombinace končí až u gólmana Zielera.

58
    Diouf se dostal až do zakončení, se kterým ale Benaglio neměl žádné problémy.

60
    Druhá půlhodina hry je za námi a výsledek je stále stejný. S tím rozdílem, že Wolfsburgu bude dohrávat pouze v devíti hráčích.

61
    Naldovo zakončení přes hlavu nemělo šanci na úspěch. Střela doputovala pouze do míst, kde stál gólman Hannoveru.

62
    Huszti se ujal exekuce přímého volného kopu. Rána mu ale nesedla a skončila vysoko nad.

63
    Sakai si vybral slabší chvilku a balon poslal do zámezí. Rodríguez se chystá vhazovat.

64
    Dalekonosná rána Andreasena nebyla vůbec k zahození. Chyběly ji však potřebné centimetry, aby skončila v síti.

65
    Dioufovi dnes není gólově přáno. Na kopačce měl další šanci na skórování, kterou ale pohrdl.

66
    Wolfsburg podruhé střídá. Ze hry odešel Olić, kterého nahradil Schäfer.

66
    Domácí Hannover také promíchal sestavou. Schlaudraff zaujal místo Priba.

67
    Držení míče: 44% – 56% pro hosty z Wolfsburgu.

68
    Bittencourt hezky našel osamoceného Husztiho. Ten ale v dobré pozici branku přestřelil.

69
    Fotbalisté v červeném se znovu nebezpečně dostávali před branku Benaglia. Schlaudraff ale v poslední chvíli pokazil finální přihrávku.

70
    Hannover drží míč a nikam se nežene.

71
    Stindl se ani nadvakrát ke střele nedostal. Obrana Wolfsburgu působila dost neprostupně.

72
    Domácí trenér Slonka střídá. Do hry přišel Hoffmann, který zaujal místo po Andreasenovi.

73
    Portugalec Vieirinha se opřel do balonu z úctyhodné vzdálenosti. Jeho projektil ale skončil daleko mimo domácí branku.

74
    Wolfsburg i nadále předvádí i přes svůj handicap pohledný a snaživý fotbal, který by si zasloužil odměnit.

76
    Poslední střídání v červeném dresu. Utkání skončilo pro Bittencourta, který přepustil místo Schmiedebachovi.

77
    Schäfer nebyl daleko od vyrovnání! Jeho výlet po levé straně ale skončil jen těsně vedle levé tyče branky Hannoveru.

78
    Domácí se usadili na polovině soupeře a snaží se o druhou pojišťovací branku. Zatím bezvýsledně.

80
    Také hosté využili poslední možnost střídání. Sio nahradil Vieirinha.

81
    Hodně jedovatou střelu vyslal na branku Wolfsburgu Stindl. Gólman Benaglio ale byl na svém místě včas.

82
    Polák fauloval Schmiedebacha, Hannover u balonu zůstane.

84

Domácí se konečně dočkali a přidávají druhý přesný zásah do sítě Wolfsburgu. SZABOLCS HUSZTI si pohlídal ofsajdové postavení, vřítil se z pravé strany do pokutového území a přesnou ranou mezi nohy Benaglia skóroval – 2:0.

85
    Hostující Schäfer mohl bleskově odpovědět. Jeho střelu ale zastavilo břevno.

86
    Hosté už zřejmě definitivně odpadli. Jejich naděje na nějaký bodový zisk jsou takřka nulové.

87
    Hráči v červených dresech si tak teď na hrací ploše dělají co chtějí. Utkání už se bude pouze dohrávat.

88
    Do domácí kombinace se zapojil také gólman Zieler.

89
    Sakai si zodpovědně pohlídal náběh Sia a poté rozehrál na jednoho ze svých spoluhráčů.

90
    Hlavní rozhodčí Brych nastaví tři minuty nad rámec řádné hrací doby.

90+1
    Schäfer se neprobil přes dobře bránícího Hagguiho a o balon přišel.

90+2
    Schmiedebach fauloval Diega. To ale nemusí domácího záložník vůbec mrzet.

90+3
    Hannover zřejmě dohraje utkání s míčem u nohy.

Hlavní rozhodčí ani nepočkal na vypršení tří minut. Bylo jasné, že o třech bodech pro Hannover už není pochyb, který zaslouženě zvítězil. Wolfsburg ale i v devíti předvedl bojovný výkon a zaslouží si alespoň pochvalu.

To jde ode mě pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek večera a zase někdy u on-line přenosů z německé Bundesligy napočtenou. (17:23:17)