Poruba 2011 – KTH Krynica 1:7 (kon.) | Havířov – Přerov 10:2 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
1:7 (0:0, 1:4, 0:3)
KTH Krynica
Pátek 16.08.2013, 16:00 • ZS SAREZA, Ostrava – Poruba. • O pohár RT TORAX

To je pro tuto chvíli z Poruby vše, ale už v 19:15 se opět ohlásím z duelu Havířova s Přerovem. (17:59:08)

Skončilo utkání mezi Porubou a Krynicí, které nakonec jasně ovládl polský výběr. Ten rozjel svůj brankostroj v úvodu druhé třetiny a na konto si připisuje vysoké vítězství 7:1. Je tedy jasné, že Krynica bude v sobotu hrát finále, Prostějov si zahraje o třetí místo a Poruba o pátou pozici.

60:00

59:34
    Rafal Dutka ostře a hlavně zbytečně najel do Hruzíka, za což si vysloužil trest na 5 minut + do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Následná odplata už zůstává bez trestu. Přesilovka pro RT TORAX.

59:01
    Tým KTH Krynica právě vstřelil branku!
    Tak ještě jeden gól polského týmu, který se trefuje už posedmé! Pasiutovu střelu ještě dokázal Gleich vyrazit, jenže na dorážku LESZKA LASZKIEWICZE do prázdné branky už byl krátký. Asistence: Grzegorz Pasiut.

58:22
    David Zachar dostal puk mezi kruhy, Janin chytá.

57:38
    Zakázané uvolnění porubského celku, kterému utkání vůbec nevyšlo dle představ.

56:51
    Dziubinski nikým nehlídán před Gleichem, porubská obrana na něj úplně zapomněla, sedmá trefa z toho ovšem nebyla.

56:20
    Na ledě se toho příliš zajímavého neděje, oba celky určitě čekají na závěrečnou sirénu.

55:31
    Tomasz Malasinski to ještě zkoušel od mantinelu, Gleich chytá.

54:57
    Do konce utkání schází už něco málo přes pět minut, o vítězi je dávno rozhodnuto.

54:10
    Krynica hraje v plném počtu hráčů.

54:00
    Krayzel mezi kruhy dostal šikovnou přihrávku, ale rychlý přístup soupeřů mu nedovolil plnohodnotně vystřelit.

53:27
    Další vyhození Poláků, domácí musí začít až od Gleichovy branky.

52:54
    Po menším závaru před brankou se polský výběr osvobozuje.

52:10
    Poruba si ještě zahraje v početní výhodě. Za hákování si dvě minuty odsedí Lukasz Rutkowski.

51:28
    Rodí se nám tady prozatím nejvyšší vítězství na turnaji.

50:46
    V signalizované výhodě hosté navyšují svůj náskok na hrozivě vypadajících 1:6. Mezi kruhy si výborně sjel DARIUSZ GRUSZKA a přesnou tvrdou střelou překonal bezmocného Gleicha. Asistence: Konstant Jemelin.

49:55
    Oba celky hrají v plném počtu hráčů. Zápas se v podstatě dohrává.
    Branky a nahrávky: 38. Vrána (Slavík) – 21. Molovanovič (Lopuski), 23. Muhonen, 24. Laskziewicz (Pasiut), 30. Zapala (Kolusz), 48. Zapala, 51. Gruszka (Jemelin), 60. Laszkiewicz (Pasiut)

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich (Rudl) – Šindelář, Hruzík, Wolf, Prokop L., Slavík, Vajda, Axman – Sedlář, Krayzel, Vaněk – Buček, Vrána, Seidler – Pavlačka, Zachar, Chaloupka – Rosypka, Pasker, Vidlák.
    KTH Krynica: Janin (Odrobny) – Besch, Dutka, Laszkiewicz, Rutkowski, Pasiut, Wajda, Kotlorz, Kolusz, Zapala, Malasinski, Malovanovič, Jemelin, Gruszka, Dziubinski, Lopuski, Skrzypkowski, Muhonen.

Rozhodčí: Janda R. – Janda L., Tuizal