K. Vary – Sparta 5:3 (kon.) | Pardubice – Davos 4:1 (kon.) | Ústí n/L – Litoměřice 4:3 (1:0 po s.n.)
HC Energie Karlovy Vary
5:3 (0:0, 5:1, 0:2)
HC Sparta Praha
Pátek 16.08.2013, 13:00 • KV Aréna • Zápasy mládeže

Zasloužené vítězství Karlových Varů. Ty byly po většinu zápasu aktivnějším mužstvem, k čemuž jim pomohly především přesilové hry. Energetici dokázali ve druhém dějství hry vstřelit pět branek, na což již Sparta nedokázala patřičně zareagovat a ve třetí třetině pouze zkorigovala stav utkání.

Já se s Vámi pro tuto dobu z KV Arény loučím. Další on-line přenos z karlovarské haly můžete sledovat od 18:00 hod., kdy karlovarské "áčko" přivítá bundesligový Mnichov Red Bull. (15:02:44)

60:00

59:37
    Energetici brání pozorně nepouštějí hráče Sparty do žádné šance.

59:15
    Sparta se odhodlává k poslednímu tlaku.

57:44
    Sparta právě vstřelila branku!
    Zasloužená branka Sparty. Ta si dokázala ve dvojnásobné přesilovce vybudovat tlak a rozebrat obrannou trojici Energie. Brejcha nejdříve naznačil střelu, ale místo toho poslal puk k levé tyči, kde byl připravený TOBIÁŠ SLAVÍČEK, který bez problémů zasunul puk za záda brankáře. Asistence: Tomáš Brejcha, Budiak.

57:27
    Pražané opět v útočném pásmu.

57:09
    Karlovy Vary se osvobozují. Puk jen tak tak přešel modrou čáru a Sparta tak svůj útok musí založit znovu.

57:00
    Sparta se drží v útočném pásmu.

56:36
    Bez šesti vteřin dvě minuty. Tak dlouhý čas si Sparta zahraje přesilovku 5 na 3. Gorčík totiž podrazil protihráče a putuje na trestnou lavici.

56:29
    Energie se až na poslední chvíli přesilové hry dokázala usadit v pásmu, ale žádné ovoce to nepřineslo. Naopak do brejku se chystal jeden z hráčů Sparty, jehož zastavil faulem Šimek. Dvě minuty pro Karlovy Vary.

55:06
    Sparta nedovoluje hráčům v zelených dresech, aby se usadili v jejich pásmu.

54:14
    Dominik Bílek....to je další vyloučený hráč mužstva z hlavního města. Tentokráte za vražení na hrazení.

53:37
    Sparta se snaží forčekovat ještě než Energie opustí své obranné pásmo. Energetici pak nemají zrovna nejpřesnější přihrávky.

52:56
    Energetici nepřesně rozehrávali při přechodu do středního pásma a rozhodčí píská zakázané uvolnění.

52:20
    Ke střele se z levé strany dostal Griger, jehož střela šla jen těsně mimo Langerovu bránu.

51:58
    Energie v útočném pásmu.

51:09
    Až tyčka zastavila střelu Trošky od modré čáry.

50:13
    Další vyloučení a skoro minutu dlouhá přesilovka 5 na 3. Pulkrab dostává dvě minuty a smutně odchází na trestnou.

Michal Žáček

Branky a nahrávky: 29. Zadražil (Šimek, Vachutka), 33. Kohout (Griger, Gorčík), 35. Csamango (Bezuch, Šimek), 37. Škvor (Zadražil, Troška), 38. Kohout (Griger, Bezuch) – 29. Augustin (Schwamberger, Pulkrab), 42. Augustin (Bílek, Schwamberger), 58. Slavíček (Brejcha, Budiak)

HC Energie Karlovy Vary: Frček (Fečo) – Keckeš, Bahounek, Šimek, Adam, Šafář, Škvor, Gombár, Troška – Bezuch, Griger, Táborský, Osmík, Vachutka, Vrána, Csamango, Rubeš, Kohout, Gorčík, Hroch, Beránek, Zadražil
    HC Sparta Praha: Neužil (Langer) – Bílek, Široký, Kliment, Kadeřávek, Vokurka, Mikliš, Slavíček, Vacek – Schwamberger, Augustin, Arnošt, Brejcha, Litera, Hemr, Pulkrab, Budiak, Černoch, Major, Hampl, Bartoš

Rozhodčí: Kostourek – Schopf, Tichý