Pátek 16.08.2013, 16:00 • ZS SAREZA, Ostrava – Poruba. • O pohár RT TORAX

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

HC RT TORAX Poruba: Gleich (Rudl) – Šindelář, Hruzík, Wolf, Prokop L., Slavík, Vajda, Axman – Sedlář, Krayzel, Vaněk – Buček, Vrána, Seidler – Pavlačka, Zachar, Chaloupka – Rosypka, Pasker, Vidlák.

KTH Krynica: Odrobny (Janin) – Besch, Dutka, Laszkiewicz, Rutkowski, Pasiut, Wajda, Kotlorz, Kolusz, Zapala, Malasinski, Malovanovič, Jemelin, Gruszka, Dziubinski, Lopuski, Skrzypkowski, Muhonen.

Oba týmy mají za sebou úvodní zahřívací střídání, kotouč končí mimo hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.

01:35
    Gleich si připisuje první zákrok, byl však z kategorie těch jednodušších.

02:00
    Poruba si zahraje první přesilovku. Leszek Laszkiewicz dostává 2 minuty za podražení.

02:31
    Hruzíkova střela byla zblokována do protipohybu polského gólmana, jenže šla mimo prostor tří tyčí.

02:52
    Zahrozila i Krynica, když se Zapala dostal ke střele z levého kruhu.

03:47
    Porubě se přesilovka jinak příliš nedaří, hosté se bez problémů osvobozují.

04:00
    Krynica je kompletní, Janin byl prakticky bez práce.

04:37
    To na druhé straně prověřil Gleicha tvrdou střelou od modré Wajda.

05:06
    Polský výběr je velmi aktivní a Gleich se má co ohánět, vyložená šance však z toho prozatím není.

05:53
    RT TORAX uklidňuje hru a zakládá útočnou akci.

06:29
    A znovu porubští obránci míchají s pukem za Gleichovou brankou.

07:49
    Příliš atraktivní duel prozatím k vidění není, Poláci mají optickou převahu.

08:33
    Krynica se opět usadila v útočné třetině, ale domácí prozatím dobře brání.

09:08
    Na jedné straně prováhal Molovanovič vhodný střelecký okamžik, na druhé Bučkovu střelu zablokovala pozorná obrana.

10:00
    Máme za sebou polovinu první třetiny a na první šanci stále čekáme.

10:54
    Poruba měla k dispozici dlouhou výhodou, ale nic z ní nevytěžila. Na trestnou lavici usedá Dariusz Gruszka – 2 minuty za vysokou hůl. Poruba má k dispozici další přesilovku.

11:20
    Wolfova střela se zastavila v klubku těl hráčů před Janinem.

11:49
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

12:23
    Domácí předvedli oku lahodící akci, na jejím konci ovšem osamocený Buček promáchl letící touš.

12:54
    Krynica se i tentokrát bez problémů ubránila.

13:35
    Pro změnu Poruba se usadila v útočné třetině, Slavík míjí prostor tří tyčí.

14:19
    V posledních minutách je naopak aktivnější domácí tým, jenže ani náznak šance jsme stále nepostřehli.

14:47
    Porubský útok zastavuje hvizd čárového sudího – ofsajd.

15:35
    Poruba pokračuje v územní převaze, ale oba celky absolutně nestřílí.

16:05
    Další početní výhoda pro RT TORAX. Krzysztof Zapala si pomáhá zbytečným háčkem a putuje na trestnou lavici.

16:50
    Poruba se drží v třetině, ale opět to je bez střelby.

17:14
    Prokop napálil jen beton Janina, následně se Krynica osvobozuje.

17:45
    Další vyhození, domácí musí začít od své klece.

18:05
    Krynica se i tentokrát dokázala ubránit a hraje v plném počtu.

18:47
    Pasker se snažil zachytit dlouhou přihrávku, ale už se dostal do hodně těžkého úhlu.

19:28
    Poruba vyhazuje na zakázané uvolnění.

20:00

Je za námi první dvacetiminutovka, která trvala pouhých 25 minut. Na ledě toho skutečně příliš k vidění nebylo a bezbrankové skóre je logickým vyústěním předvedené hry obou týmů. V první polovině třetiny měla územní převahu Krynica, druhou polovinu poté ovládla Poruba, i díky třem přesilovkám. Věřme, že se nějakých gólů ještě dočkáme.

Další třetina začne přibližně v 16:39.

20:01

20:28
    Nejprve Malasinski zkoušel pozornost Gleicha a hned z protiakce najel Vaněk při útočné snaze až do gólmana.

20:28
    Marek Slavík inkasuje 2 minuty za sekání, Krynica si zahraje první přesilovou hru.

20:48
    Tým KTH Krynica právě vstřelil branku!
    A hosté přesilovku bleskově využívají. Lopuski vyslal od modré tvrdou střelu, kterou stačil ještě před Gleichem šikovně tečovat JAKOB MOLOVANOVIČ. Asistence: Mikolaj Lopuski.

21:30
    Hruzík těsně na modrou vyslal navštívenku směrem k Janinově brance.

22:29
    A hosté už vedou o dvě branky, i když teď to bylo velmi nepřehledné a v první moment asi nikdo netušil, že se opět mění skóre. Fin TUOMAS MUHONEN nabral rychlost a drze se protlačil přes obránce až do gólové pozice. Ačkoliv upadl, stačil dostat puk za brankovou čáru. Bez asistence.

23:52
    Tak to už vypadá s domácí týmem hodně špatně. Poláci předvedli krásnou kombinaci, kterou zakončovali do úplně prázdné branky. Na jejím konci předložil Pasiut krásnou přihrávku LESZKU LASZKIEWICZOVI. Asistence: Grzegorz Pasiut.

25:07
    RT TORAX si zahraje přesilovku. Jakob Molovanovič si odpyká dvouminutový trest za sekání.

26:00
    Domácí se sice drží v pásmu, ale stále nedokáží nic na organizovanou hru soupeře vymyslet.

26:47
    Wolf to zkoušel od modré, neměl však dobře seřízená mířidla.

27:07
    Krynica je kompletní, ani tentokrát v oslabení neinkasovala.

28:17
    Martin Buček vlétl do třetiny, ale trefil z prostoru pravého kruhu jen připraveného Janina.

28:45
    Podruhé s v početní výhodě zahraje Krynica. Na lavici hanby usedá Radovan Vajda – 2 minuty za podražení.

29:03
    Také druhou početní výhodu polský výběr trenéra Zacharkina využívá a na světelné tabuli svítí už vysoké skóre 0:4! KRZYSZTOF ZAPALA se trefil z hranice kruhu ideálně do horního růžku branky. Gleich byl zcela bez šance. Asistence: Marcin Kolusz.

29:40
    Zakázané uvolnění polského týmu.

30:29
    Poláci mají ve druhé části už jasně navrch, Poruba se trápí.

30:55
    Její útok nyní zastavuje hvizd čárového arbitra – ofsajd.

31:52
    Krynica má utkání pevně pod kontrolou, opět operuje před Gleichovou svatyní.

32:37
    Domácí se stále nemohou vymanit z územní převahy Krynice.

32:59
    Až Vrána dokázal ohrozit Janina pokusem z levé strany, ruský gólman chytá.

33:25
    Na opačné straně Skrzypkowski protáhl Gleicha svou pumelicí, které scházela jen větší přesnost.

34:08
    Poruba se na chvíli držela v útočné třetině, což hosté řeší zakázaným uvolněním.

34:58
    Poruba přidala, Zachar si nabruslil do dobré pozice, ale ztroskotal na vymrštěné lapačce Janina.

35:49
    Hosté mají v podstatě nahráno, možná i proto se v posledních minutách hraje častěji před polským strážcem branky.

36:18
    Čárový rozhodčí Janda píská krynické zakázané uvolnění.

37:03
    Poruba právě vstřelila branku!
    Hrstka domácích fanoušků, která na utkání dorazila, má konečně důvod k radosti. Poruba se dostala do přečíslení dva na jednoho, které vyřešil LUKÁŠ VRÁNA tím nejlepším způsobem – přesnou a nechytatelnou střelou pod horní tyč. Asistence: Marek Slavík.

37:22
    Další zakázané uvolnění polského týmu, dokáže RT TORAX ještě do přestávky smazat další dílek z manka?

37:54
    Krynica se raduje z gólu, ale hlavní rozhodčí Janda rozpažuje. Pasiutova střela pomalu propadla Gleichovi až za brankovou čáru, jenže v tu chvíli operoval v brankovišti jeden z polských hráčů.

38:41
    Zatímco první část nám prakticky nic nenabídla, v té prostřední se diváci rozhodně nenudí.

39:21
    Poruba si v závěru třetiny zahraje další přesilovku. Patryk Wajda inkasuje 2 minuty za podražení.

39:45
    Kotouč na holi ovšem mají hokejisté polského týmu.

40:00

Máme za sebou druhou třetinu, ve které už se síť rozvlnila celkem pětkrát. Krynica měla skvělý vstup do druhé dvacetiminutovky, když si v rozmezí tří minut vytvořila pohodlný tříbrankový náskok. Když pak v polovině duelu přidala další, bylo prakticky rozhodnuto. Poruba poté přidala a dočkala se alespoň snížení, stále však ztrácí před závěrečnou částí tři branky.

Další třetina začne přibližně v 17:25.

40:01

40:33
    Poruba pokračuje v početní výhodě, Šindelář od modré netrefuje branku.

41:21
    Krynica už je kompletní, ale stále musí čelit porubskému náporu.

41:49
    RT TORAX vyslal na Janina několik nebezpečných pokusů v řadě, ovšem ani jeden se neujal.

42:28
    Rostislav Vaněk ukázal své rychlé nohy, nabruslil si za polskou obranu a řítil se sám na Janina, který stačil včas zaklapnout skulinu mezi betony.

43:15
    Domácí jsou ve třetí třetině prozatím aktivnějším týmem.

44:16
    Další porubský útok zastavuje hvizd čárových – ofsajd.

45:08
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

45:37
    Zdá se, že RT TORAX se na vyrovnání nezmůže, stále trvá výsledek 1:4.

46:40
    Přerušuje se velmi minimálně, až nyní Jan Chaloupka dostává 2 minuty za hákování a Krynica si zahraje přesilovou hru.

47:18
    Třetí polská přesilovka a třetí gól. KRZYSZTOF ZAPAL napřáhl na modré a s pomocí teče jednoho z bránících hráčů se touš dostal až za brankovou čáru. Je rozhodnuto. Bez asistence.

47:55
    Menší šarvátka a dvířka se otevírají na obou trestných lavicích. Grzegorz Pasiut i Lukáš Prokop inkasují shodně menší trest za hrubost. Pokračuje se 4 na 4.

48:38
    Hra ve čtyřech více svědčí domácím, Janin si připisuje dva zákroky v rychlém sledu.

49:55
    Oba celky hrají v plném počtu hráčů. Zápas se v podstatě dohrává.

50:46
    V signalizované výhodě hosté navyšují svůj náskok na hrozivě vypadajících 1:6. Mezi kruhy si výborně sjel DARIUSZ GRUSZKA a přesnou tvrdou střelou překonal bezmocného Gleicha. Asistence: Konstant Jemelin.

51:28
    Rodí se nám tady prozatím nejvyšší vítězství na turnaji.

52:10
    Poruba si ještě zahraje v početní výhodě. Za hákování si dvě minuty odsedí Lukasz Rutkowski.

52:54
    Po menším závaru před brankou se polský výběr osvobozuje.

53:27
    Další vyhození Poláků, domácí musí začít až od Gleichovy branky.

54:00
    Krayzel mezi kruhy dostal šikovnou přihrávku, ale rychlý přístup soupeřů mu nedovolil plnohodnotně vystřelit.

54:10
    Krynica hraje v plném počtu hráčů.

54:57
    Do konce utkání schází už něco málo přes pět minut, o vítězi je dávno rozhodnuto.

55:31
    Tomasz Malasinski to ještě zkoušel od mantinelu, Gleich chytá.

56:20
    Na ledě se toho příliš zajímavého neděje, oba celky určitě čekají na závěrečnou sirénu.

56:51
    Dziubinski nikým nehlídán před Gleichem, porubská obrana na něj úplně zapomněla, sedmá trefa z toho ovšem nebyla.

57:38
    Zakázané uvolnění porubského celku, kterému utkání vůbec nevyšlo dle představ.

58:22
    David Zachar dostal puk mezi kruhy, Janin chytá.

59:01
    Tak ještě jeden gól polského týmu, který se trefuje už posedmé! Pasiutovu střelu ještě dokázal Gleich vyrazit, jenže na dorážku LESZKA LASZKIEWICZE do prázdné branky už byl krátký. Asistence: Grzegorz Pasiut.

59:34
    Rafal Dutka ostře a hlavně zbytečně najel do Hruzíka, za což si vysloužil trest na 5 minut + do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Následná odplata už zůstává bez trestu. Přesilovka pro RT TORAX.

60:00

Skončilo utkání mezi Porubou a Krynicí, které nakonec jasně ovládl polský výběr. Ten rozjel svůj brankostroj v úvodu druhé třetiny a na konto si připisuje vysoké vítězství 7:1. Je tedy jasné, že Krynica bude v sobotu hrát finále, Prostějov si zahraje o třetí místo a Poruba o pátou pozici.

To je pro tuto chvíli z Poruby vše, ale už v 19:15 se opět ohlásím z duelu Havířova s Přerovem. (17:59:08)
    Branky a nahrávky: 38. Vrána (Slavík) – 21. Molovanovič (Lopuski), 23. Muhonen, 24. Laskziewicz (Pasiut), 30. Zapala (Kolusz), 48. Zapala, 51. Gruszka (Jemelin), 60. Laszkiewicz (Pasiut)

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich (Rudl) – Šindelář, Hruzík, Wolf, Prokop L., Slavík, Vajda, Axman – Sedlář, Krayzel, Vaněk – Buček, Vrána, Seidler – Pavlačka, Zachar, Chaloupka – Rosypka, Pasker, Vidlák.
    KTH Krynica: Janin (Odrobny) – Besch, Dutka, Laszkiewicz, Rutkowski, Pasiut, Wajda, Kotlorz, Kolusz, Zapala, Malasinski, Malovanovič, Jemelin, Gruszka, Dziubinski, Lopuski, Skrzypkowski, Muhonen.

Rozhodčí: Janda R. – Janda L., Tuizal