K. Vary – Sparta 5:3 (kon.) | Pardubice – Davos 4:1 (kon.) | Ústí n/L – Litoměřice 4:3 (1:0 po s.n.)
HC Energie Karlovy Vary
5:3 (0:0, 5:1, 0:2)
HC Sparta Praha
Pátek 16.08.2013, 13:00 • KV Aréna • Zápasy mládeže

56:36
    Bez šesti vteřin dvě minuty. Tak dlouhý čas si Sparta zahraje přesilovku 5 na 3. Gorčík totiž podrazil protihráče a putuje na trestnou lavici.

56:29
    Energie se až na poslední chvíli přesilové hry dokázala usadit v pásmu, ale žádné ovoce to nepřineslo. Naopak do brejku se chystal jeden z hráčů Sparty, jehož zastavil faulem Šimek. Dvě minuty pro Karlovy Vary.

54:14
    Dominik Bílek....to je další vyloučený hráč mužstva z hlavního města. Tentokráte za vražení na hrazení.

50:13
    Další vyloučení a skoro minutu dlouhá přesilovka 5 na 3. Pulkrab dostává dvě minuty a smutně odchází na trestnou.

49:12
    Sparta neví, kde jim hlava stojí. Energie je jednoznačně aktivnějším mužstvem. Brejcha navíc dostává za podražení dvě minuty.

40:00
    Třetí třetinu ale v oslabení začne domácí Energie. Na konci druhé třetiny vysokou holí fauloval Vachutka a rozhodčí ho za to na začátku posledního dějství posílá na trestnou lavici.

36:35
    Sparťan Jiří Vokurka po vstřelení branky ještě stačil seknout protihráče a obdržel trest dvě minuty.

35:38
    Karlovy Vary mají teď jednoznačně navrch. Svým pohybem si vybojovali vyloučení protihráče. Dvě minuty za sekání obdržel Kliment.

22:06
    Teď bude na řadě tým z Prahy. Griger fauloval protihráče a odchází na trestnou lavici.

20:00
    Hráčská lavice Sparty si tak hned od začátku druhého dějství zahraje v oslabení. Trest odpyká Martin Bartoš.

18:50
    Csamango ujel domácí obraně a před brankářem musel za záchranou brzdu zatáhnout Široký. Rozhodčí nařizuje trestné střílení.

16:10
    Vylučuje se také na straně Karlových Varů. Martin Kohout obdržel dvě minuty za nedovolené bránění.

12:40
    Opět se vylučuje. Tomáš Slavíček vystřelil puk mimo kluziště a odchází tak na trestnou lavici.

10:28
    Další vyloučení na straně Sparty. Za hákování jde pykat Patrik Kadeřávek.

08:33
    Máme tu první vyloučení. Dvě minuty si za podražení v útočném pásmu odsedí Tomáš Brejcha.

Michal Žáček

Branky a nahrávky: 29. Zadražil (Šimek, Vachutka), 33. Kohout (Griger, Gorčík), 35. Csamango (Bezuch, Šimek), 37. Škvor (Zadražil, Troška), 38. Kohout (Griger, Bezuch) – 29. Augustin (Schwamberger, Pulkrab), 42. Augustin (Bílek, Schwamberger), 58. Slavíček (Brejcha, Budiak)

HC Energie Karlovy Vary: Frček (Fečo) – Keckeš, Bahounek, Šimek, Adam, Šafář, Škvor, Gombár, Troška – Bezuch, Griger, Táborský, Osmík, Vachutka, Vrána, Csamango, Rubeš, Kohout, Gorčík, Hroch, Beránek, Zadražil
    HC Sparta Praha: Neužil (Langer) – Bílek, Široký, Kliment, Kadeřávek, Vokurka, Mikliš, Slavíček, Vacek – Schwamberger, Augustin, Arnošt, Brejcha, Litera, Hemr, Pulkrab, Budiak, Černoch, Major, Hampl, Bartoš

Rozhodčí: Kostourek – Schopf, Tichý