Valenciennes – Marseille 0:1 (kon.) | Bordeaux – Bastia 1:0 (kon.) | Évian TG – Rennes 1:2 (kon.)
Guingamp – Lorient 2:0 (kon.) | Lyon – Remeš 0:1 (kon.) | Montpellier – Sochaux 2:1 (kon.)
Girondins Bordeaux
1:0 (1:0)
SC Bastia
Sobota 24.08.2013, 20:00 • Stade Jacques Chaban-Delmas, Bordeaux • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Statistiky zápasu:

Střely celkem – 13:5
    Střely na bránu – 5:2
    Rohové kopy – 2:3
    Držení míče – 55%:45% (22:00:24)

Domácí ale prováhaná tutovka mrzet nemusí. Girondins Bordeaux totiž zásluhou Saiveta, jenž ve 32. minutě krásně skóroval z přímého kopu, poráží Bastiu 1:0 a připisuje si první vítězství ve třetím ligovém zápase sezóny. Celkem tak mají hráči Bordeaux na svém kontě čtyři body a přeskakují mimo jiné i Bastiu, která zůstává na svých třech. Celkově dnes byli domácí lepším týmem, měli více šancí, takže můžeme mluvit o zaslouženém vítězství.

90+4
    Neskutečná situace! Na roh se vysunul i brankář Landreau, jenže domácí získali míč a utíkali ve dvou proti jedinému obránci. Sacko nahrál Poundjému před prázdnou bránu, ale zapomněl, že za obráncem Bastie už nebyl brankář, takže to byla nahrávka do ofsajdu.

90+4
    Standardka Khazriho odvrácena na roh.

90+3
    Ještě jedna šance. Henrique se 30 metrů od své brány opřel ve vzduchu do soupeře a sudí odpískal faul.

90+2
    Gólman hostí Landreau žene své spoluhráče na útočnou polovinu.

90+2
    Střídání v týmu Girondins Bordeaux: ze hřiště odchází Cheick Diabaté, přichází Hadi Sacko.

90+1
    V ofsajdu se ocitl hostující Yatabaré.

90+3
    Tak ještě tři minuty.

90
    Hráči Girondins se snaží držet míč na svých kopačkách, aby hosty nepustili do závěrečného tlaku.

88
    Yatabare dostává žlutou kartu za protesty. Myslel si totiž, že jeho tým by měl kopat roh, ale rozhodčí byli jiného názoru.

87
    Henri Saivet se málem dostal k dalšímu zakončení, ale tentokrát ho obrana Bastie uhlídala.

86
    Po centru Obraniaka ze standardní situace hlavičkoval z dobré pozice nad bránu Saivet.

85
    Narážečku mezi Marianem a Faubertem překazil obránce hostí Harek.

84
    Hodně nepovedený roh. Míč přelétl šestnáctku a pak opustil hrací plochu.

84
    Roh pro Bastiu...

83
    Mariano si odstrčil soupeře rukou a hosté tak zůstanou u míče.

81
    Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Yannick Cahuzac, přichází Wahbi Khazri.

81
    Z 20 metrů vypálil N'Guémo, míč doskákal do rukavic Landreaua.

80
    Žlutou kartu dostává Cheick Diabaté (Girondins Bordeaux).

79
    Domácí se soustředí především na obranu svého vedení. Bordeaux chce získat první vítězství v sezóně.

77
    Střídání v týmu Girondins Bordeaux: ze hřiště odchází Nicolas Maurice-Belay, přichází Landry N'Guémo.

77
    Dvojí střídání Bordeaux. Odchází Jaroslav Plašil, nahrazuje ho Julien Faubert.

75
    Po hezké kombinační akci pálil z hranice šestnáctky nehlídaný Palmieri. Naštěstí pro domácí trefil přímo prostor, kde stál připravený Carrasso.

74
    Na druhé straně to nebezpečně zkoušel Sablé, ale Carrasso dobře zareagoval a v pádu schoval míč do rukavic.

73
    Maurice-Belay přetlačil váhajícího Diakitého a z levé strany prošel do šestnáctly. Tam ještě hledal Obraniaka, který byl na poslední chvíli odzbrojen. Následná střela Poka už příliš nebezpečná nebyla a skončila v náručí Landreaua.

72
    Držení míče – 58%:42%

71
    Palmieri opět dobře centroval a do vzduchu se zavěsil nový muž na hřišti Keserü. Nemířil ale přesně.

70
    Hosté se stále více osmělují a vylepšují své procento držení míče.

68
    Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Gianni Bruno, přichází Claudiu Keserü.

68
    Ošetřován je Bruno, který po zmiňované akci zůstal ležet před domácí bránou.

67
    Tohle byla dobrá příležitost pro Bastiu! Palmieri našel přesným centrem na zadní tyči Yatabarého, jehož volej naštěstí pro domácí končí jen na boční síti.

66
    Biyogo Poko sestřelil ve skluzu Yatabarého. Rozhodčí domácímu fotbalistovi domlouvá.

65
    Domácí se po rohu ubránili, ale jejich soupeř zůstává u míče.

64
    Po centru Palmieriho zahrál Poundjé raději na roh.

63
    Mariano krásně prošel až před hostující šestnáctku, ale poté již nedokázal najít některého ze spoluhráčů.

62
    Bruno si na půlící čáře nedovoleně odstavil Mariana a domácí budou rozehrávat.

61
    Už se opět hraje. Domácí záložník je v pořádku.

60
    Cahuzac poslal k zemi Poka, který se na trávníku svíjí s bolestivou grimasou.

59
    Po Diakitého centru poslal jen lehkou hlavičku do náručí Carrassa Ilan.

58
    Diabaté vyhrál hlavičkový souboj a málem sklepl míč sám pro sebe do samostatného úniku. Naštěstí pro hosty mu stačil zkřížit cestu Diakité.

57
    Po dlouhém nákopu se málem dostala do š ance dvojice domácích útočníků Saivet – Diabaté. Oběma scházel k míči kousíček.

56
    V posledních minutách sledujeme více faulů než fotbalu.

55
    Mariano před vlastní šestnáctkou nastřelil jen soupeře, ale vše řeší Poundjé, který stačil odehrát míč k brankáři Carrassovi.

54
    Saivet zahrál po výskoku rukou. Míč mají hosté.

52
    Žlutou kartu dostává Julian Palmieri (SC Bastia).

52
    Henrique a Palmieri v sobě zůstali zaklínění a ne a ne se odtrhnout. Sudí Bien to řeší žlutými kartami pro oba.

49
    Po rohovém kopu se dostával do zakončení Diabaté, ovšem byl v ofsajdu.

48
    Velká možnost pro domácí zvýšit. Plašil vyslal do úniku Obraniaka, který tváří v tvář brankáři chtěl ještě vylepšit pozici a nahrával lépe postaveným spoluhráčům. Jeho přihrávku sice obrana zachytila, ale Modesto míč nepřesvědčivě odehrál jen k Maurice-Belayovi, který pálil z hranice šestnáctky na prázdnou bránu. Jeden z obránců Bastie ale stihl do střely skočit a vychýlit ji nad.

47
    Sablého rohový kop k ničemu velkému nevedl.

46
    Centr Palmieriho domácí srazili na rohový kop. První pro Bastii.

46

Aktéři zápasu už nastupují na plochu Stade Jacques Chaban-Delmas a za malou chvíli započnou druhý poločas.

Statistiky 1. poločasu:

Střely celkem – 8:1
    Střely na bránu – 3:0
    Rohové kopy – 1:0
    Držení míče – 61%:39%

Po prvním poločase panuje větší spokojenost na domácí straně. Girondins se rozjíždělo pomaleji, ale postupně přebralo iniciativu a můžeme říci, že je zatím lepším celkem. Prozatím jediný gól vstřelil ve 32. minutě Saivet, který se krásně trefil z přímého kopu.

45+1
    Obraniak posílal centr do hostující šestnáctky, ale tam se nikdo z jeho spoluhráčů neprosadil.

45+1
    Rozhodčí Bien prodlouží první poločas o minutu.

45
    Harek ale teď vybojoval vhazování pro Bastii, takže hosté mohou ještě zaútočit.

44
    Domácí dohrávají poločas na útočné polovině.

42
    Hosté rozehrávají až od svého brankáře Landreaua a vůbec s tím nepospíchají. To se příznivcům Bordeaux nelíbí.

41
    Na druhé straně si naběhl do šestnáctky střídající Ilan, ale také on nehlavičkoval přesně.

40
    Centr Mariana našel hlavu Diabatého. Tomu se však zakončení nepovedlo a hostující bránu neohrozil.

39
    Nyní byl tlak Bordeaux přerušen, protože Mariano si počínal nedovoleně.

37
    Hezká akce domácích. Maurice-Belay poslal míč proti noze Obraniaka, jehož dělovku zpoza vápna musel vyrazit Landreau.

35
    Zajímavá situace. Hosté sáhli už teď ke střídání. Odešel Adama Ba a nahradil ho Ilan. Těkžo říci, zda je to z taktických nebo zdravotních důvodů.

34
    Uvidíme, co s utkáním gól Girondins udělá. Domácí teď každopádně hrají s velkou chutí.

32
    Bordeaux právě vstřelilo branku!
    Nádherný moment! K rozehrávce přímého kopu se postavil HENRI SAIVET a zakroutil balón přes zeď přesně k pravé tyči. Landreau zůstal stát na čáře jako přilepený.

31
    Biyogo Poko se snažil obehrát Cahuzace "Zidanovkou" a byl nekompromisně poslán k zemi. Zajímavá standardka pro domácí.

29
    Tentokrát Saivet před šestnáctkou sklepl míč pro nabíhajícího Jaroslava Plašila, který ale z první pálil nepřesně.

28
    Do šestnáctky Bastie přilétl centr, který našel hlavu Saiveta. Domácí útočník však zamířil vedle brány.

26
    Po centru Maurice-Belaye se míč dostal přes Saiveta až k Plašilovi. Český záložník ale nedokázal přes protihráče vystřelit.

24
    Centr Plašila však nic zajímavého nepřinesl. Stále platí bezgólový stav.

24
    Mariano vybojoval standardní situaci pro domácí.

22
    Squillaci se zlobí na rozhodčího Biena. Myslí si totiž, že ho Diabaté ve vzdušném souboji fauloval. Muž ve žlutém je ovšem jiného názoru.

21
    Po dvaceti minutách můžeme konstatovat, že jsme nějakou větší šanci ještě neviděli. Je to opatrné utkání.

20
    Teď sáhl Obraniak rukou na krk Yatabarého, který se skácel na trávník. Rychle se však oklepal a už je na nohách.

19
    Obraniak prostrčil míč za obranu pro Diabatého, který se řítil sám na brankáře. Byl mu ale máván ofsajd, takže veškeré vzrušení bylo k ničemu.

18
    Standardní situaci zahrával Plašil. Hostující obránci jeho centr odvrátili.

17
    Pronikající Maurice-Belay přišel o balón, ale po jeho odehrání ještě ze setrvačnosti zboural bránícího Diakitého. Nicméně sudí tento souboj nechal být.

17
    Je hotov, takže rozhodčí opět zahájil hru.

16
    Brankář hostí Landreau si upravuje svou výstroj.

16
    Yatabaré byl zastaven, ale hosté zůstali u míče ve formě autového vhazování.

15
    Pravý bek Mariano po své straně hezky pronikl, ale svůj centr pak poslal jen do náručí Landreaua.

14
    Centrovaný míč jen prolétl hostující šestnáctkou, aniž by ho někdo zasáhl. Následně se Maurice-Belay už neprosadil a k dalšímu centru se přes obránce nedostal.

12
    Obraniak se pokusil překvapit hostujícího brankáře technickým obloučkem z hranice šestnáctky, ale zamířil vedle.

11
    Přihrávka Palmieriho skončila v autu, takže se k míči dostávají domácí.

11
    Hosté se však snadno ubránili.

10
    Sražený centr Saiveta znamená první roh pro Bordeaux.

9
    Obraniak si zabíhal za obranu hostí, ale jeden z protihráčů mu stačil balón ukopnout a nahrát ho brankáři Landreauovi.

8
    Mariano tentokrát skončil ještě na půlící čáře. Obehrál ho Yatabaré.

7
    Mariano si chtěl narazit s Obraniakem, ale spoluhráč mu špatně vrátil míč.

5
    Hráči Girondins nějak nemohou vyjet s míčem ze své poloviny.

4
    Yatabaré byl faulován, hosté budou rozehrávat.

3
    Zatím se hra odehrává převážně ve středu hrací plochy.

1

Girondins Bordeaux: Carrasso – Mariano, Henrique, Sané, Poundjé – Obraniak, Plašil (C), Biyogo Poko, Maurice-Belay – Diabaté, Saivet

SC Bastia: Landreau – Diakité, Squillaci, Modesto, Harek – S. Yatabaré, Ba, Sablé, Cahuzac (C), Palmieri – Bruno

Rozhodčí: Bien – Danizan, Grosbost.

Girondins Bordeaux: Jug – Bréchet, N'Guémo, Rolán, Sacko, Faubert, Orbán.

SC Bastia: Vincensini – Romaric, Khazri, Keserü, Raspentino, Ilan, Cioni.

Bastia se loni po sedmi letech vrátila do nejvyšší soutěže a proti Girondins Bordeaux sehrála dva zápasy. V 10. kole doma silného soupeře porazila 3:1, naopak na svém hřišti zvítězilo 1:0 Bordeaux.

Hráči Bordeaux mají za sebou již tři soutěžní zápasy. Na začátku srpna totiž nastoupili k francouzskému Superpoháru proti mistrovi ligy Paris Saint-Germain. Tým z vinařského kraje byl velkému favoritovi zdatným soupeřem a dokonce byl velice blízko k zisku cenné trofeje. Saivet poslal v první půli Girondins do vedení a PSG se podařilo vyrovnat až v 82. minutě zásluhou Ongendy. Úplný závěr pak přinesl pro Bordeaux kruté vyústění. V 5. minutě nastavení totiž rozhodl po standardce přesnou hlavičkou stoper PSG Alex. Další milionářský tým pak Bordeaux čekal v úvodním kole ligy. Nabušený nováček z Monaka byl nad síly Girondins a díky dvěma zásahům v poslední desetiminutovce si domů odvezl vítězství 0:2. Před týdnem pak Bordeaux remizovalo 1:1 na hřišti Toulouse.

SC Bastia do soutěže vstoupila porážkou 0:2 na trávníku nováčka z Nantes. Ve druhém kole si však reputaci napravila a své fanoušky potěšila naopak vítězstvím 2:0 nad hosty z Valenciennes. Jednoduchý zápas to ale rozhodně nebyl. Nerozhodný stav zrušil až v 76. minutě Bruno a definitivní pojistku přidal o tři minuty později Adama Ba.

Zdravím tu všechny příznivce dobrého fotbalu. Tento víkend je na programu 3. kolo francouzské Ligue 1 a já vás provedu duelem Girondins BordeauxSC Bastia. O něco lépe do soutěže vstoupili fotbalisté Bastie, kteří jsou po dvou zápasech se třemi body na děleném devátém místě tabulky. Bordeaux dosud uhrálo jediný bod a dělí se o šestnáctou pozici. Fotbalisté Bordeaux přitom mají pohárové ambice a tak jistě budou chtít už proti Bastii své chudé konto rozšířit. V utkání by měl v dresu domácích naskočit i český reprezentant Jaroslav Plašil.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Martin Augustin

Branky: 32. Saivet

Karty:   52. Henrique (BOR), 80. Diabaté (BOR) – 52. Palmieri (BSA), 88. S. Yatabaré (BSA)

Girondins Bordeaux: Carrasso – Mariano, Henrique, Sané, Poundjé – Obraniak, Plašil (C) (77. Faubert), Biyogo Poko, Maurice-Belay (77. N'Guémo) – Diabaté (90+2. Sacko), Saivet
    SC Bastia: Landreau – Diakité, Squillaci, Modesto, Harek – S. Yatabaré, Ba (35. Ilan), Sablé, Cahuzac (C) (81. Khazri), Palmieri – Bruno (68. Keserü)

Rozhodčí: Bien – Danizan, Grosbost