Perm – Spartak 2:1 (kon.) | Lok. Moskva – Rostov 5:0 (kon.)
Pondělí 26.08.2013, 15:55 • Stadion Zvezda, Perm • Ruská Premier Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:55.

Češi na hřišti
    V dresu Spartaku by se mohl představit pětadvacetiletý obránce Marek SUCHÝ.

SPARTAK MOSKVA
    Hosté měli výtečný vstup do nového ligového ročníku, když v úvodních třech kolech neztratili ani bod. Pak však přišli zápasy v Kubáni (2:2) a doma s Rubinem Kazaň (0:0), v nichž vybojovali "pouze" dva body a proto "spadli" z prvního místa na aktuálně třetí. Pokud však v Permu dnes vyhrají, posunou se zpět do čela!

AMKAR PERM
    Domácí fotbalisté vstupují do utkání z pozice jedenáctého týmu ruské ligy. V doposud odehraných pěti ligových kolech nasbírali šest bodů za jednu výhru a tři remízy. V případě dnešního vítězství se v tabulce Premier Ligy posunou na šesté místo.

Vítejte u onlajn přenosu utkání šestého kola ruské Premier Ligy, v němž domácí FK Amkar Perm přivítá Spartak Moskva. Utkání se odehraje na Stadionu Zvezda v Perm a provede jím trojice ruských rozhodčích, hlavní Bezborodov a asistenti Golubjov s Gavrilinem.

FK Amkar Perm: Narubin – Bělorukov, Sirakov, Zanev, Semjonov, Gadzjev, Pejev, Georgijev, Kolomejcev, Gol, Jakubko

Spartak Moskva: Pesjakov – Paršivljuk, João Carlos, Insaurralde, Jurado, Kombarov, Glušakov, Costa, Özbiliz, Movsisjan, Jakovlev

Rozhodčí: Bezborodov – Golubjov, Gavrilin.

Z úvodních sestav je patrné, že Čech Marek SUCHÝ začne dnešní utkání na lavičce, je v seznamu náhradníků.

Oba týmy nastupují na hrací plochu.

1

2
    Hosté rozehrávají rohový kop z pravé strany.

3
    Rozehrává Argentince Costa, ale na bližší tyči odhlavičkovává obránce Permu.

5
    Hodně nepovedený volný kop domácího Georgijeva na polovině Spartaku.

6
    Pouze pár centimetrů chybělo Movsisjanovi k zakončení, po předchozí přesně přihrávce Kombarova, to byla gólová šance Spartaku!

8
    Semjonov odvrací před Jakovlevem do zámezí, hosté vhazují z levé strany.

10
    Povedená střela hostujícího Costy, který vypálil z nějakých třiceti metrů, Narubin měl s touto střelou drobné starosti, ale chytil.

11
    Po centru Slováka Jakubka z pravé strany získávají domácí rohový kop z levé strany.

12
    Georgiev rozehrává na bližší tyč, kde však není nikdo ze spoluhráčů, odkop od branky.

13
    Hosté kombinují na vlastní polovině.

14
    Jakubko se dokázal prosadit v souboji s Glušakovem, ale hlavičkuje vedle branky Spartaku.

16
    Hosté zahrávají raději "malou domů", sledujeme zatím vyrovnaný fotbal.

17
    Amkar Perm právě vstřelil branku!
    Důraz v pokutovém území se nyní vyplatil domácímu GEORGI PEJEVOVI, který sice měl k míči dál, navíc ho stínoval obránce, ale v poslední chvíli se dokázal natáhnout a pouze špičkou kopačky ještě přizvednout míč, který končí v brance! Perm vede 1:0.

19
    Domácí tak potvrzují, že novou sezónu odstartovali ve velké pohodě!

20
    Insaurralde dostal žlutou kartu.

21
    Jakubko se těžce zvedá z hřiště, nakonec odchází k ošetření za postranní čáru.

22
    Gadzjev rozehrál volný kop z levé strany, ten jen tak tak vyrazil Pesjakov, pak ale ještě dorážel Gol, ale ten trefil pouze tyč!

23
    Další zraněný hráč domácího týmu, tentokrát je faulován Gadzjev na vlastní polovině a musí být ošetřován.

24
    João Carlos odvrací centr Sirakova z pravé strany.

26
    Další žlutou kartu dostává tentokrát domácí Sirakov.

28
    Míč u Pesjakova, který rozehrává. Ve hře hostů je zatím příliš nepřesnosti.

29
    Movsisjan skvěle doběhl již zdánlivě nedostižný míč na levém křídle, ovšem pak pokazil přihrávku.

30
    Po půl hodině hry vedou domácí fotbalisté 1:0, když se v 17. minutě prosadil Pejev.

31
    Jakovlev nyní prováhal nejlepší okamžik ke střele na hranici pokutového území soupeře.

32
    Narubin zřejmě špatně došlápl na svou levou nohu a to vypadá, že se bude muset střídat!

34
    Střídání v týmu FK Amkar Perm: ze hřiště odchází Narubin, přichází Gerus.

36
    Kombarov nedovoleně atakuje na polovině Permu domácího Kolomejceva, domácí rozehrávají.

38
    Hosté kombinují na polovině hřiště, následuje dobrý nákop na Jakovleva, ale u míče je dříve gólman Gerus.

39
    Útočným faulem Insaurraldeho končí snaha hostů ohrozit branku Permu.

40
    Střídání v týmu FK Amkar Perm: ze hřiště odchází Kolomejcev, přichází Vassiljev.

41
    Již v prvním poločase vypotřebovali domácí dvě střídání, do druhé půle jim zbývá již pouze jedna možnost.

43
    Volný kop Spartaku na polovině Permu, ale Jakubko odhlavičkovává, přesto hosté zůstávají u míče. Nakonec končí míč v náruči Geruse.

45
    Probíhá pětačtyřicátá minuta prvního poločasu, domácí stále hájí jednobrankový náskok.

45
    Hostující Costa dostává žlutou kartu za faul na vlastní polovině.

45+2
    Rozhodčí Berborodov nastavil čtyři minuty.

45+3
    Ofsajd zastavuje útočnou akci hostů.

45+4
    Jakubko vybojoval rohový kop pro Perm, v poslední minutě nastaveného času. Vassiljev rozehrál z pravé strany, ale hosté odvrací.

Po prvním poločase vedou domácí zásluhou Pejeva, který se trefil v 17. minutě. Pak si ještě domácí vypracovali další šance, ale skóre se již do konce utkání neměnilo. Hosté toho v první půli příliš neukázali, a tak není divu, že odchází do kabin za nepříznivého stavu 0:1.

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně v 17:00 hodin.

46

46
    Vypadá to, že do druhého poločasu vstoupí oba týmy ve stejném složení, v jakém dokončili první poločas.

46
    Rohový kop pro Perm z pravé strany.

47
    Obrana Spartaku odvrací do bezpečí.

49
    Spartak právě vstřelil branku!
    Hosté vyrovnávají, radost v sektoru fanoušků Spartaku, míč se dostal ke zcela volnému JUROVI MOVSISJANOVI, který pohotově v pokutovém území zakončil a je vyrovnáno!

50

51
    Obrana Spartaku odvrací, Pesjakov vykopává.

52
    Domácí napadají rozehrávku soupeře a získávají míč na polovině Spartaku.

53
    Pavel Jakovlev se nedostal do zakončení, míč "sbírá" Gerus.

54
    Volný kop pro Perm, ze vzdálenosti zhruba pětadvaceti metrů rozehrává Georgijev, ale míč končí nad brankou soupeře.

55
    Míč již byl za čarou, sudí ukazuje odkop od branky Spartaku.

56
    Nepřesná rozehrávka hostů, míč končí v zámezí. Domácí vhazují z levé strany.

57
    Střela Özbilise z nějakých třiceti metrů končí vysoko nad brankou, Gerus nemusel zasahovat.

58
    Glušakov odvrací na roh, domácí rozehrávají z levé strany. Centr do vápna, na zadní tyči hlavičkuje Sirakov, Pesjakov vyráží.

59
    Střídání v týmu Spartak Moskva: ze hřiště odchází Movsisjan, přichází Barrios.

60
    Je za námi hodina hry, zatím je stav nerozhodný, ale sledujeme velmi pohledný fotbal.

62
    Georgijev se drží ze levý kotník, tam byl nepříjemně zraněn na polovině Spartaku.

63
    Domácí rozehrávají z levé strany, ale je to přetažený centr, bude se vykopávat od branky Spartaku.

65
    Özbiliz faulován na polovině Permu, hosté rozehrávají.

66
    Slovenský legionář MARTIN JAKUBKO se dokázal prosadit přesnou střelou z hranice pokutového území, vyběhnuvší Pesjakov nedokázal míč zasáhnout, domácí opět vedou!

68
    Hosté tak musí vrhnout všechny síly do útoku, na vyrovnání mají ještě něco málo přes dvacet minut.

69
    Georgijev fauluje na vlastní polovině, ale hosté rozehráli volný kop hodně ledabyle.

70
    Hosté kombinují na vlastní polovině, domácí se nyní trochu stáhli do obrany.

72
    Rohový kop pro Perm, domácí rozehrávají z levé strany.

73
    Costa střílí "z první" z hranice pětadvaceti metrů, míč končí vysoko nad brankou.

76

77
    Hosté odvrací míč do bezpečí, ale v těchto minutách mají převahu domácí.

78
    Jakubko faulován na polovině Spartaku Juradem, který jen tak tak unikl žluté kartě.

79
    Georgijev rozehrává volný kop po faulu na Jakubka, ale netrefuje branku.

82
    Hosté kombinují na polovině soupeře, ale skvělým zákrokem získává míč Sirakov.

84
    Domácí jsou blízko cenným třem bodům, ale stále si musí dávat velký pozor, Spartak je silný soupeř!

85
    Míč má ve své moci gólman Permu, který vykopává a pochopitelně nespěchá.

86
    Pesjakov "sbírá" míč a zklidňuje situaci ve svém vápně.

87
    Hostům se čas povážlivě krátí, ale pozor, druhou žlutou kartu dostává Argentinec Insaurralde, který ostrým skluzem zastavuje pronikajícího Jakubka, to je vyloučení!

88
    Spartak se tak dostává do těžké situace – dohánět jednobrankovou ztrátu pouze s deseti hráči na hřišti, proti v pohodě hrajícímu soupeři.. to je nadlidský úkol!

90
    Probíhá devadesátá minuta, hraje se ve středu hřiště.

90
    Střídání v týmu FK Amkar Perm: ze hřiště odchází Gadzjev, přichází Kanunnikov.

90+1
    Bělorukov dostává žlutou kartu za faul na vlastní polovině, hosté budou rozehrávat volný kop z pravé strany.

90+2
    Čtyři minuta nastaví sudí Bezborodov, šance hostů stále žijí.

90+3
    Tentokrát je potrestaným hráčem domácí Gol, karet nám v závěru utkání přibylo.

Je dobojováno, z nesmírně cenných tří bodů se radují domácí fotbalisté. Naopak, hosté opět body ztratili a navíc si dnes připsali první ligovou porážku v novém ročníku ruské nejvyšší fotbalové soutěže.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (17:48:23)