Novosibirsk – Třinec 5:1 (kon.) | Minsk – Lev 2:4 (kon.) | Trnava – Orange 20 2:1 (kon.)
SHK Hodonín – Kometa Brno 4:5 (kon.)
HK Gladiators Trnava
2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
HK Orange 20
sk Středa 28.08.2013, 17:30 • ZŠ Trnava • Přípravné zápasy

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:30.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

02:41
    Trenčan dostal peknú prihrávku pred bránu, chrbtom postavený sa snažil poslať puk bekhendom, ale prepálil.

03:29
    Domajev na druhej strane v snahe prehodiť si puk na blafák, ale skĺzol mu z čepele a Pajpacha neohrozil.

03:55
    Pred Pajpachom závar, o ktorý sa postaral štvrtý útok Trnavy ako vôbec prvý.

04:48
    Trnava teraz párkrát zatlačila, ale bez úspechu.

05:23
    Vylúčenie HK VSR SR 20 – Pavol Skalický – dve minúty za podrazenie.

06:14
    Dvadsiatke sa podarilo vyhodiť puk, následne Trnava pri prechode do pásma zlyhala, zakázané uvoľnenie.

07:16
    Trnave sa v tejto presilovke vôbec nedarí. Celkovo v porovnaní s predchádzajúcimi domácimi prípravákmi je toto o dosť slabšie.

08:05
    Rehovo nahodenie od mantinelu k bráne na teč Schmidtovi, ktorý však puk nezachytil. Pajpach ale áno.

09:21
    Trnava sa opäť previnila icingom a tak sa snažila najmä bez chýb prestriedať. Čerstvo nakorčuľovaný Domajev nabehol pomedzi štyroch pred bránu a takmer sa dostal k odrazenému puku.

10:42
    Mlynčár z rohu poslal puk pred bránu Tibenskému, jeho strelu ale Hála bez problémov vyrazil.

11:54
    Rehák sa dostal do šance hneď po vhadzovaní, ale Hála si dal pozor betónom, aj pred následnými dorážkami Gašpara.

11:56
    Vylúčenie Trnava – Mário Potoček – dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

12:50
    Trnava sa bez väčších problémov bráni a vyhadzuje puky k Pajpachovi.

13:16
    Schmidt vyslal dopredu Dudáša, ten sa pokúsil aspoň poslať puk k bráne spoza Mikuša.

14:16
    Vylúčenie Trnava – Jakub Macháč – dve minúty za držanie.

15:11
    Dobrý prieťah Horanského, ktorý sa z vlastného obranného pásma ešte z posledných síl dostal až k strele, bránený dokonca poslal na Hálu nielen puk ale i hokejku.

15:48
    Dobrá príležitosť Dvadsiatky, Hála ale vynikajúco zakročil a zachránil otvárací gól.

16:21
    Vylúčenie HK VSR SR 20 – David Minárik – dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

17:10
    Reho doviezol do pásma vyhodený puk, ale mal problémy pri mantineli s dobiedzajúcimi Petrášom a Bačikom.

18:30
    Minárik krátko po návrate na ľad dostal puk svojim smerom, ale stratil ho pri miešaní na kruhu.

18:51
    Rosa už nezabránil strele Gašpara z ľavého kruhu, ale Hála ju dostal na hruď.

19:33
    Dudášovi za bránou ušiel puk a Trnava tak stratila čerstvo vydobyté pásmo.

19:51
    Koyš zachytil puk v strednom pásme, ale je veľmi pomalý.

20:00
    Prvá tretina skončila.

V prvej tretine to bol klasicky oťukávací hokej, bez väčších šancí, bez gólu. Druhá tretina sa začne približne o 18:12.

Úvodné zostavy:

HK Gladiators Trnava: Hála (Petrovič) – Reho, Macháč, Demo, Poláček, Furdek, Hronec, Pista – Dudáš, Baran, Schmitd – Hluch, Kovaľ, Čunderlík – Varga, Potoček, Rosa – Grman, Domajev, Achs – Uhlík.

HK Orange 20: Pajpach (Baroš) – Dinda, Rusina, Černák, Palovič, Gachulinec, Valjent, Bačik, Mikuš – Šimun, Horanský, Mlynčár – Gašpar, Minárik, Tibenský – Koyš, Rehák, Skalický – Petráš, Schroner, Trenčan.

Rozhodca: Stano – Mĺkvy, Gegáň.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:24
    Reprezentanti sa natlačili do pásma, Mlynčárovi to z pravej strany nevyšlo, Hála ale musel kryť pokus z ľavej.

20:59
    Nahodenie od modrej Hála radšej prikryl, Slovensko ostáva v pásme.

21:34
    Rýchly trnavský prechod do pásma a strela Rosu spoza pravého kruhu, Pajpach ale nastavil puku lapačku.

22:09
    Vylúčenie Trnava – Urban Demo – dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou. Po hite si na ňu nedal pozor a trafil Petráša do tváre.

23:09
    Hluch sa nastavil na nabiehajúceho Černáka, ktorého hit odhodil na ľad a prekĺzal sa cez polovicu pásma.

24:04
    Hála chcel hru trochu vysunúť a tak strelu Gachulinca od modrej čiary chytil do lapačky a snažil sa rozohrať na opačný roh, ktorý bol trochu voľnejší, ale rozhodca hru prerušil.

26:33
    Po chvíli zatiahnutia v obrannom pásme to Poláček rozbehol cez Čunderlíka dopredu. Z pravého krídla sa puk dostal medzi kruhy, kde nakorčuľoval Reho, trošku ťažkopádne napriahol a vyprášil Pajpachovi betóny.

27:29
    Gašpar zblízka len tesne minul bránu!

27:59
    Opäť Gašpar, po pravom krídle vošiel do pásma a vystrelil proti pripravenému Hálovi, ale nedal sa a ešte vyšprajchol puk, aby mohol dorážať za ním korčuľujúci Minárik.

29:37
    Domajev sa predviedol, keď dostal prihrávku do jazdy a z pravého krídla sa predral pred bránu, Pajpach ho ale vychytal. Domajev sa snažil ešte poslať puk pred bránu na Barana, ale netrafil ideálne, puk preskočil Baranovu hokejku.

30:17
    Zaujímavý a výborný ťah Horanského, ktorý spoza brány poslal rýchlu prihrávku pred Hálu, ale nik ho nepochopil a nečakanú prihrávku nečakali nielen Trnavčania, ale ani vlastní spoluhráči.

31:52
    Pajpach sa stále má čo obracať.

31:52
    Vylúčenie vzájomné; Trnava – Mário Potoček a HK VSR SR 20 – Daniel Gachulinec – obaja dve minúty za hrubosť.

32:10
    Černákova rana po prechode do pásma od modrej čiary, Hála sa trochu natiahol a chytil do lapačky. Okamžite puk pustil a rozohráva spoluhráčom.

33:30
    Dudáš doviezol puk do pásma po ľavom krídle, ale Pajpach sa nemá čoho báť, obišiel jeho bránu a na pravom krídle puk stratil.

34:08
    Hluch prihral na ľavé krídlo Kovaľovi a vypýtal si puk späť, už presunutý pred bránou sa snažil tečovať puk.

34:20
    Privysoká strela od modrej preletela Pajpachovu bránu. Ak by ju Varga aj stačil zasiahnuť, zrejme by sa pískala hra zdvihnutou hokejkou.

36:14
    Obrovská šanca pred Hálom, do ktorej sa dostali Palovič s Gašparom, spoločne sa snažili podorážať, ale Hála aj ležiac v bránkovisku stačil udržať čisté konto.

36:53
    Vylúčenie Trnava – Martin Čunderlík – dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

37:33
    Vylúčenie Trnava – Milan Grman – dve minúty za hákovanie.

37:42
    Po strele od modrej Hála trochu akoby zamrzol a práve keď Horanský doklepol odrazený puk pod brvno, hlavný rozhodca Stano prerušil hru, zrejme pre zásah puku do masky brankára.

38:11
    HK Orange 20 dalo gól!
    Teraz to už STANISLAVOVI HORANSKÉMU vyšlo, Dvadsiatka si rozohrala puk na signál a jeho strela z prvej napla sieť.
    Asistencie: Tomáš Rusina a Ľubomír Dinda.

38:45
    Dvadsiatkári pokračujú v presilovke o jedného hráča. Na chvíľu ju prerušil Hála po Černákovej strele od modrej čiary, ktorá sa podobala skôr nahodeniu.

39:25
    Gachulinec stiahnutý pred bránou prinútil Hálu k zákroku pokusom z uhla, Hála vyrazil ramenom do vzduchu a nevedel, kde puk čakať, tak sa trošku zmätene obracal.

40:00
    Druhá tretina skončila.

V druhej tretine sa už Dvadsiatka presadila, keď v presilovke o dvoch hráčov z pravého kruhu z prvej prepálil Hálu Horanský.
    Tretia tretina sa začne približne o 19:00.

40:01
    Začala tretia tretina.

41:01
    Trnava do tretiny vletela ako víchor, teraz sa ale uvoľnil Skalický a dostal puk pred Hálu, prihrávka na Reháka bola už trochu neskorá.

42:07
    Rusina sa pri bránení potkol o Achsa "zavadzajúceho" na modrej čiare, ofsajd.

43:10
    Trnavský prvý útok sa drží už dosť dlho v pásme, ale nedokázal zatiaľ výraznejšie ohroziť Pajpacha.

43:25
    Vylúčenie HK VSR SR 20 – Filip Mlynčár – dve minúty za držanie.

43:55
    Vargovi sa pošmykol puk a po strele od modrej ostal pred ním, takže Minárik mohol ujsť dopredu a aj ušiel. Strieľal priskoro, pretože už sa naň doťahovali hráči, netrafil bránu.

45:08
    Trnavčania sa v pásme nevedli dohodnúť a tak v podstate venovali puk Tibenskému, ktorý ho poslal dopredu Skalickému. Jeho nájazd zlikvidoval Hála, keď vykorčuľoval medzi kruhy a hodil sa tak, aby vypichol puk hokejkou.

46:23
    Domajev vzrušil divákov, keď zachyitl cudziu prihrávku, pomedzi dvoch sa predral k strele, ale Pajpach vyráža.

Dnešné stretnutie sleduje podľa oficiálneho zápisu 55 divákov.

47:04
    Trnava dala gól!
    Pista rozohral puk Achsovi, ktorého prihrávku zúžitkoval KIRILL DOMAJEV na "lintnerov zlatý nájazd" zo stretnutia proti Švédsku.
    Asistencie: Julián Achs a Mário Pista.

48:27
    Hluch s Čunderlíkom pripravení pred bránou, ale Pajpach sa natiahol a pricapil puk lapačkou skôr, ako sa zmohli na dorážky.

49:09
    Trenčan sa dostal do výbornej pozície, keď si Hála ľahol, zľahka ho obišiel a vystrelil, ale za Hálom ešte zachránil Furdek! Vyškriabol puk z bránkovej čiary.

52:29
    Trenčanova strela z ľavého kruhu privysoko. Dvadsiatka ale v tejto fáze hry je na koni a tlačí Trnavu, ktorá už má v nohách včerajší zápas so Senicou.

53:27
    Obrovský tlak pred Pajpachom, viacerí hráči sa postupne snažili, Schmidt, Domajev, nakoniec Hronec prikorčuľoval od modrej a napálil puk tesne mimo. Odrazený puk dokorčuľoval JULIÁN ACHS do rohu a z otočky vypálil, aby poslal puk späť do ohňa – a padlo to tam! S radosťou posiela pozdrav na tribúnu jeho rovesníkom, ktorých smiech po nevídanej trefe bolo počuť najviac.
    Bez asistencie.

55:56
    Koyš pekne vymyslel akciu, z rohu prihral pred bránou stojacemu Skalickému, ktorému stačilo mať nastavenú hokejku. Hála ale pripravený.

58:00
    Po krátkej návšteve Hálu sa opäť k reči dostala Trnava.

58:40
    Vylúčenie Trnava – Mário Potoček – minúty za držanie.

58:40
    Oddychový čas pre HK VSR SR 20.

59:06
    Trnava drží puk na hranici útočného pásma a nedovoľuje tak zatiaľ Pajpachovi odkorčuľovať z brány.

59:19
    Vhadzovanie v útočnom pásme, Maximilián Pajpach je na striedačke!

59:30
    Schmidt dostal puk von z pásma, ale nie na dlho, cez dvoch neprešiel a Dvadsiatka sa vráti.

59:54
    Dinda nabil na modrej Gachulincovi, ktorého strelu na vzdialenejšiu žrď Hála len-len vyrazil betónom.

60:00

V zápase strieľali góly za Trnavu len košíkari zo štvrtej lajny – vyrovnával po peknom blafáku Domajev a Pajpacha prekvapil strelou z uhla Achs. Za Dvadsiatku skóroval v presilovke o dvoch hráčov Horanský. Trnava teda tesne vyhrala 2:1. (19:33:31)

Dominika Haršáni Handzušová

Branky a nahrávky: 48. Domajev (Achs, Pista), 54. Achs – 39. Horanský (Rusina, Dinda)

Rozhodčí: Stano – Mĺkvy, Gegáň