Kärpät – Kometa Brno 2:1 (kon.) | IFK Helsinky – Jokerit 0:4 (kon.) | Fribourg – Djurgården 0:1 (kon.)
Chomutov – JYP 3:6 (kon.) | Pardubice – Tappara 3:2 (1:0 po s.n.) | Zug – Färjestad 1:4 (kon.)
Luleå – Plzeň 1:0 (kon.) | Vienna Capitals – HV71 1:2 (kon.) | Zürich – Frölunda 3:1 (kon.)
Bern – Brynäs 1:2 (kon.)
Piráti Chomutov
3:6 (1:3, 0:2, 2:1)
JYP Jyväskylä
Sobota 31.08.2013, 17:30 • SD Aréna • European Trophy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Krásný den z Chomutova. Dnes změří Piráti síly s Jyväskylou, která skončila v uplynulém ročníku finské nejvyšší soutěže na třetím místě, na první Jokerit ztrácela osm bodů. JYP dokázal vyhrát mistrovský titul dvakrát, a to v sezónách 2008/2009 a 2011/2012. Na Davida Hrušku a spol. tak čeká těžký oříšek. Včera ovšem Severočeši dokázali udolat finské Kuopio po samostatných nájezdech.

Dres finského velkoklubu obléká i český reprezentant Petr Hubáček. I on pamatuje na loňské střetnutí Chomutova s Jyväskylou v loňském ročníku European Trophy. Severočeši tehdy dokázali finského soka porazit, přestože se na vítězství pořádně nadřeli – zvítězili až po samostatných nájezdech v poměru 5:4.

Úvodní buly je na programu v tradiční chomutovský čas, tedy v 17 hodin a 30 minut.

00:01

00:23
    JYP právě vstřelilo branku!
    Tak to je bleskový začátek v podání finského celku. Ihned po úvodní buly se do obranného pásma Pirátů nahnal MAX WÄRN, dostal přihrávku mezi kruhy a vymetl pravou pavučinu branky Matúše Kostúra. Asistence: Louhivaara

01:31
    Finové dále tlačí a vykoledovali si první faul. Dvě minuty za hákování obdržel Marek Račuk.

01:45
    A je z toho druhý gól v brance Pirátů. Jak správně naložit z přesilovou hrou ukázal RAMZI ABID. Ten z mezikruží trefil skulinku mezi betony chomutovského brankáře a zvýšil na rozdíl dvou branek. Asistence: Eric Perrin

02:33
    Chomutovští se snaží rychle odpovědět. Pozornost brankáře Tarkkiho zkoušel Marek Sikora. Jeho pokus však brankáři hostů nenadělal vážnější problémy.

03:34
    Rozruch před chomutovskou brankou vyvolal opět Max Wärn. Jeho přihrávku před Kostúra ale nikdo nezachytil a Chomutov mohl založit útok.

04:34
    Vhazování před Kostúrem.

04:42
    Tým Jyväskylä předvádí skvělý forčeking,který dělá domácím velké problémy.

05:29
    Tvrdou ranou od modré se prezentoval Marek Sikora a brankář Tarkki musel předvést zákrok lapačkou, který byl úspěšný.

05:42
    Tarkki opět v akci. Tentokrát levým betonem zneškodnil přízemní střelu obránce Jakuba Stehlíka.

06:24
    Zákrok betonem musel předvést také Matúš Kostúr, který zneškodňoval nenápadnou teč Louhivaary.

06:36
    Chomutov si zahraje první přesilovou hru. Dvě minuty za napadení si odsedí Yohann Auvitu.

06:47
    André Lakos vyslal od modré střelu švihem, kterou Tarkki zastavil lapačkou. Následně se po vhazování dostal do dobré pozice opět Lakos, mezerku mezi betony brankáře nenašel a dorážka, která skončila v síti hostů přišla až po odpískání.

07:47
    Chomutov výborně kombinuje v útočném pásmu.

08:03
    Kubinčák zkoušel střelu od mantinelu. Byl však ve velkém úhlu a jeho střela ani netrefila zařízení.

08:37
    Jyväskylä již v plném počtu.

09:03
    Ramzi Abid se hnal do dobré šance, ale zastavil ho ofsajd.

09:39
    U kotouče hráče Jyväskylä. Snaží se rozehrát útok ze svého pásma, ale chomutovští jim to svým dobrým napadáním nechtějí umožnit.

10:15
    Tak hráči Jyväskylä nakonec útok přeci jen založili a byl hned úspěšný. Markus Nenonen našel svou přesnou přihrávku u levé tyči zcela osamoceného MATIASE MYTTYNENA, který kotouč zasunul do odkryté klece. Asistence: Nenonen

11:57
    Piráti právě vstřelili branku!
    Rychlá odpověď ze strany Pirátů. Po špatné rozehrávce se ke kotouči dostal Martin Šágat, přihrál mezi kruhy puk na DAVIDa KÄMPFA. Ten si i přes svůj nízký věk vedl velmi zkušeně a prudkou ranou vymetl pravou pavučinu branky Tuomase Tarkkiho. Asistence: Šagát

12:47
    Hosté se snaží dostat opět na rozdíl tří branek. Ossi Louhivaara trefil pouze hrudník Matúše Kostúra.

13:08
    Hra se momentálně odehrává převážně ve středním pásmu.

13:41
    Jyväskylä rozehrála útok až zpoza své branky a pohodlně se její hráči dostali až před Matúše Kostúra, který musel čelit několika střelám a byl úspěšný.

14:10
    Velice tvrdou ránu vyslal Max Wärn, ale naštěstí pro domácí netrefil branku.

14:55
    Několika šancemi se předvedli také Piráti. Tarkki však překonán nebyl.

15:49
    Střelu z pravého kruhu vyslal dnes velmi aktivní Ramzi Abid. Kostúr byl pozorný a čtvrtou branku neinkasoval.

16:45
    Více iniciativy mají jednoznačně hosté. Většina šancí je právě z jejich holí a Piráti se dostávají před brankáře Tarkkiho jen velmi těžko.

17:27
    Pěkný průnik kolem mantinelu předvedl Matias Myttynen. Zastavil ho však pískot rozhodčího, který poslal na trestnou lavici Markuse Nenonena na dvě minuty za nedovolené bránění.

17:49
    Opět pěkné kombinování Pirátů. Nebezpečnou střelu, která byla ještě před Tarkkim tečována vyslal André Lakos. Ta si bohužel cestu mezi brankářovými betony nenašla.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny a Piráti momentálně za svojí brankou.

19:30
    Do dobré šance se dostal Libor Šulák, ale přestřelil. Následně velký závan před Kostúrem, který se obešel také bez branky.

20:00

První třetina byla jednoznačně v režii hostů. Ti se dostali již po třinácti vteřinách do vedení a dokázali vsítit chvíli poté také druhou branku. Jyvaskÿla se o chvíli později dostala dokonce do tříbrankového vedení, ovšem Piráti dokázali ihned odpovědět a snížit opět na rozdíl dvou branek. Jinak se domácí dostávali před brankáře Tarkkiho velmi zřídka.

Druhá třetina začne přibližně v 18:21.

20:01

20:25
    Ihned po vyhrané buly se to velké šance tlačil Tomáš Divíšek. Obkroužil branku hostů a až na poslední chvíli mu ve skórování zabránil beton brankáře Tarkkiho.

21:14
    Poté přišla také šance Jyväskylä. Kostúr byl pozorný a následně Piráti vyhodili na icing.

21:29
    Hráči Jyväskylä doslova uzamkli Piráty v jejich obranném pásmu a byl z toho faul. Dvě minuty za hákování si odpyká Tomáš Malec.

21:42
    Druhá přesilovka hostů a opět byla bleskově proměněná. Hosté předvedli krásnou kombinaci na jejímž konci byl z mezikruží pálicí RAMZI ABID a trefil se přesně mezi betony brankáře Kostúra. Asistence: Löfman, Perrin

22:09
    Další možnost přesilové hry pro finský celek. Na dvě minuty svůj tým oslabí Lukáš Pulpán, který se provinil zdržováním hry.

22:52
    Sérii pěti po sobě jdoucích tvrdých ran musel čelit Matúš Kostúr. I když to neměl vůbec jednoduché, pátou branku nedostal.

22:55
    Po této akci došlo k nečekané změně brankářů. Matúše Kostúra nahradil Miroslav Hanuljak.

23:44
    Jyväskylä pokračuje v přesilové hře a opět točí Piráty v pásmu.

24:29
    Domácí jsou již v plném počtu.

25:07
    Pirátům se z finského kolotoče točí hlavy možná ještě do teď a tým Jyväskylä se drží neustále na kotouči.

25:43
    Komerční přestávka.

26:05
    Piráti působí velmi bezradně a když už se dostanou k puku, mají ho opravdu jen na chvíli.

26:19
    Tomáš Divíšek vyslal tvrdou ránu na Tarkkiho, kterou brankář vychytal ramenem.

26:58
    Mladý chomutovský útok dokázal trochu rozpohybovat hru v obranném pásmu soupeře. Střela Petra Mainera byla bohužel sražená mimo.

28:08
    Další početní výhoda pro hosty. Jozef Balej obdržel dvě minuty za podražení.

28:19
    Jani Tuppurainen vyslal dvě tvrdé střely po sobě. Jedna branku netrefila, druhou chytil Miroslav Hanuljak hrudí.

28:52
    Anssi Löfman se obtočil kolem chomutovského obránce a snažil se zakončit. Byl však moc blízko brankáře a přehodit ho nedokázal.

29:36
    Piráti se této přesilovce soupeře brání dobře a momentálně se hra odehrává v jejich útočném pásmu.

30:08
    Jozef Balej se již připojil do hry a hned se vydal pomoci svým spoluhráčům zaútočit. Piráti se totiž dostali do přečíslení třech proti jedinému obránce, ale bohužel na konci byla jen nepřesná přihrávka Martina Šagáta.

31:32
    Chomutov se dostává více do hry, stále bohužel vestu před Tarkkiho hledá velmi těžko.

32:08
    K vidění byl další nápor Jyväskylä a byl z toho opět faul domácích. Marek Sikora se provinil podražením a odpočine si dvě minuty na trestné lavici.

32:53
    Kombinace hostů končí v ochranné síti.

33:34
    Piráti se opět úspěšně brání.

34:14
    Marek Sikora již na ledě. Během přesilové hry Jyväskylä nepředvedla žádnou velkou šanci a stav stále zůstává stejný.

35:12
    Početní výhodu si po delší době zahrají také domácí Piráti. David Hruška byl v útočném pásmu podržen Mikko Luomou.

35:47
    Piráti se zatím nemohou usadit v pásmu.

36:22
    Marek Sikora nabil na modré Tomáši Bartejsovi, jehož střela byla nebezpečně tečována, ale Tarkki byl pozorný.

37:08
    Další šanci domácích. Jozef Balej tečoval před brankou střelu Tomáše Malece, kotouč skončil vedle branky.

38:02
    Piráti dále tlačí svého soupeře. Další střelu vyprodukoval Martin Rýgl. Ani on však nedokázal trefit brankovou konstrukci.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:25
    Jyväskylä dokázala ještě před koncem druhého dějství vsítit pátou branku. O přihrávku na modrou si řekl YOHANN AUVITU, sjel až na hranici kruhů a puk poslal pod horní tyč. Asistence: Nenonen

40:00

I druhé dějství se odehrávalo dle karet hráčů Jyväskylä. Ti téměř celou třetinu byla u kotouče a Piráty nepouštěli do žádných větší šancí. Postupně dokázali vstřelit další dvě branky a čtyřbrankové vedení si bezpečně pohlídali.

Třetí třetina začne asi 19:12.

40:01

40:11
    Hosté se hned po vyhrané buly tlačí do útočného pásma.

40:44
    Ani jeden z týmů nemůže najít cestu k soupeřovo bráně.

41:45
    Jyväskylä v pohodě hlídá své výrazné vedení a hraje momentálně na nahazované kotouče.

42:40
    Markus Nenonen se dokázal prosmýknout kolem chomutovského obránce a byl zcela sám před Hanuljakem, kterého trefil pouze do hrudi.

Utkání sleduje 2098 diváků.

43:32
    Piráti se nemohou dostat k puku, natož založit nějakou akci.

43:52
    Pramení z toho další vyloučení domácích. Podražením se provinil André Lakos.

44:05
    Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Dvě minuty si bude muset odsedět Anssi Löfman za držení protihráče.

44:47
    Hra probíhá stále v obranném pásmu domácích.

45:36
    Po delší době rozruch před bránou Jyväskylä. Tomáš Divíšek se zkušeně obtočil kolem hostujícího beka, poté poslal puk před branku na Lukáše Pulpána, který bohužel ani nadvakrát puk za záda Tarkkiho neprotlačil.

46:05
    Oba týmy v plném počtu.

46:26
    Obránce Valtteri Hietanen poslal od modré čáry ukrytou střelu, která prošla mezi několika hráči a Miroslav Hanuljak měl co dělat, aby střelou vytěsnil mimo své tři tyče.

47:00
    Nechybělo moc k tomu, aby se Jani Tuppurainen dostal do samotného úniku proti Hanuljakovi. Nedokázal ovšem zpracovat těžkou přihrávku od obránce a puk skončil na zakázaným uvolnění.

47:20
    Přesilovka pro domácí. Za hákování usedne na trestnou lavici Kristian Näkyvä.

48:10
    Piráti byli opravdu blízko druhé vstřelené brance. Tarkkiho vytahoval střelu Pulpána z brankové čáry.

48:26
    To, co se před malým momentem nepovedlo Lukáši Pulpánovi, se vydařilo DAVIDU HRUŠKOVI. Po ose Kubinčák – Pulpán se kotouč dostal ke zkušenému forvardovy, a ten neměl žádný problém trefit prázdnou branku.

48:36
    Mohlo být sníženo na rozdíl dvou branek. Marek Račuk sám před Tarkkim selhal. Následně obdržel dvě minuty za sekání a na druhé straně je za hákování vyloučen Mikko Luoma.

49:51
    K vidění byl sled slibných šancí na obou stranách. Tou největší bylo přečíslení Jyväskylä dva na jednoho, ale útočník hostů Eric Perrin ho zakončil špatnou střelou do lapačky brankáře.

50:19
    Yohann Auvitu stál sám před Hanuljakem a v přímém souboji trefil pouze jeho hruď.

50:54
    Oba týmy hrají v pěti.

51:00
    Neplatilo to však moc dlouho. Dvě minuty za držení hole dostal Anssi Löfman a Piráti mají výhodu další přesilové hry.

51:16
    Lakos trefil jen hráče stojícího před ním, Jyväskylä se osvobodila a domácí musí zakládat nový útok.

51:57
    Zajímavá šance Tomáše Divíška, po jehož střele kotouč poskakoval v brankovišti a naštěstí pro hosty kotouč doskákal mimo branku.

53:03
    Nic dalšího domácí během přesilové hry ze své dílny nevyprodukovaly a hosté jsou v plném počtu.

53:19
    Marek Sikora se řítil sám proti Tarkkimu, který jeho blafák zakončený mezi nohy jen tak tak udržel před brankovou čarou.

53:19
    Rozhodčí usoudil, že Marka Sikora v zakončení vyrušil sekerou Mikko Viitanen a posílá ho na dvě minuty na trestnou lavici.

53:53
    Velmi dobré kombinování v podání Pirátů. Bohužel bez střel, ale přeci jen jednu vyslal Jozef Balej. Jeho pokus pěkným zákrokem lapačkou Tarkki vychytal.

54:28
    Další tvrdá střela od Jozefa Baleje. Jeho ránu po zemi hostující brankář chytil a dorážku Šagáta také.

54:51
    Jani Tuppurainen se dostal po chybě domácí obrany do úniku a při zakončení byl hákován Lukášem Pulpánem. Rozhodčí nařídil trestné střílení, jehož exekutorem byl faulovaný Tuppurainen, ale trefil jen rameno domácího brankáře.

55:20
    Ukázkou přesilovkou souhru předvedlo opět trio Pulpán-Kubinčák-Hruška. Zakončoval opět DAVID HRUŠKA, který se trefil nad beton brankáře a přidal svůj druhý dnešní gól.

56:40
    Mikka Lahti se procpal před Hanuljaka, ale nenápadnou střelou branku netrefil.

57:03
    Další vyloučení týmu Jyväskylä. Snížit na rozdíl jedné branky během přesilové hry budou mít Piráti po faulu Kristiana Näkyvy, který si na trestné lavici posedí za hrubost.

57:33
    David Hruška při střetu s hostujícím hráčem obdržel ránu holí do obličeje, rozhodčí však zůstává klidný a nevylučuje.

Tým Chomutova si vyžádal oddechový čas.

57:55
    Lakos vyslal skákavou střelu která Tarkkimu nadělala velké potíže. Chomutov má obrovský nápor.

59:00
    Hraje se poslední minuta třetího dějství.

59:10
    Jyväskylä v plném počtu a Chomutov hraje powerplay.

59:35
    Zbývá necelá půl minuta hry a vhazuje se před Tarkkim.

59:47
    Je definitivně rozhodnuto. Šestý gól a zřejmě poslední tečku trefil do prázdné klece Ossi Louhivaara.

60:00
    Konec zápasu. (19:53:34)

Jan Hošic

Branky a nahrávky: 12. Kämpf (Šagát), 49. Hruška (Pulpán, Kubinčák), 56. Hruška (Kubinčák, Pulpán) – 1. Wärn (Louhivaara), 2. Abid (Perrin), 11. Myttynen (Nenonen), 22. Abid (Löfman, Perrin), 40. Auvitu (Nenonen), 60. Louhivaara (Viitanen)

Piráti Chomutov: Kostúr( od 24.min.Hanuljak) – Malec, Bartejs, Pulpán, Lakos, Rýgl, Stehlík, Šulák – Bartečko, Račuk, Hromas, Balej, Šagát, Sikora, Kubinčák, Kämpf, Kaše, Divíšek, Hruška, Mainer
    JYP Jyväskylä: Tarkki(Rajaniemi) – Vitanen, Luoma, Kalteva, Välivaara, Auvita, Näkyvä, Hietanen, Poukkula – Perrin, Jaatinen, Louhivaara, Löfman, Lahti, Virtanen, Salmio, Nenonen, Myttynen, Tuppurainen, Wärn, Abid

Rozhodčí: Lacina, Pešina – Bláha, Kostka