Prešov – Michalovce 0:1 (kon.) | Vítkovice – Poprad 6:1 (2:1 po s.n.) | Třinec – Olomouc 5:3 (kon.)
Košice – Zvolen 6:2 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 1:2 (kon.) | Jihlava – Havlíčkův Brod 1:2 (kon.)
Most – Kadaň 3:5 (kon.) | Děčín – Bílina 3:2 (kon.) | Šumperk – Opava 7:1 (kon.)
Lipt. Mikuláš – Martin 3:6 (kon.) | Technika Brno – SHK Hodonín 3:6 (kon.) | Havířov – Poruba 2011 4:1 (kon.)
Zlín – Trenčín 4:2 (kon.) | Žďár n/S – Mor. Budějovice 7:2 (kon.) | Břeclav – Prostějov 2:1 (kon.)
Val. Meziříčí – Orlová 0:0 (18:00)
HC Technika Brno
3:6 (1:1, 0:3, 2:2)
SHK Drtiči Hodonín
Čtvrtek 05.09.2013, 18:00 • HHDM Brno • Přípravné zápasy

Přípravné utkání mezi brněnskou Technikou a Drtiči z Hodonína je u konce. Hodonín po dobrém výkonu zaslouženě vyhrává a dodává si tak sebevědomí do začátku nové sezóny. Techniku dnes trápila především disciplína, kterou hodonínští řádně trestali – čtyři přesilovkové góly Drtičů. Poslední minuty byly hodně hektické, když se nám zde spustily gólové hody. Technika má tedy poslední utkání v přípravě za sebou a teď už se může soustředit na ligu. Hodonín čeká ještě jedno utkání se Vsetínem. Soupeři tedy přejeme příjemnou cestu domů.

Ode mne je to pro dnešní den vše, děkuji Vám za pozornost. U nějaké další sportovní akce se budu těšit. Pěkný zbytek týdne. Hezký večer, dobrou noc. (20:22:04)

60:00

59:51
    Hráči už dohrávají utkání s pořádně hektickým koncem...

58:23
    Drtiči právě vstřelili branku!

Tak to vypadá, že na konci zápasu, jsme si v Brně otevřeli střelnici! Po dalších 40 vteřinách je tu další branka, a to na druhé straně, když Charvát s Vrbou připravili ŠTĚPÁNU ŠTĚPÁNKOVI palebnou pozici, a ten se nemýlil. Asistence: Lukáš Vrba, Matěj Charvát.

57:46
    Technika právě vstřelila branku!

A je tu další gól Brna! Tak Brno Benýškův gól očividně hodně povzbudil, protože ihned po vhazování na středu se Brňané dostali do útočného pásma, kde se po chvilce trefil MARTIN ZÁBRANSKÝ. Asistence: Jan Habrovec.

57:24

A trestné střílení je využito! KAREL BENÝŠEK naznačil střelu, udělal rychlé dva kroky a střelou pod břevno rozvlnil síťku za Barusem.

57:24
    Brněnský Benýšek se dostal za obranu, ale při zakončení byl faulovaný a uvidíme tak druhé trestné střílení.

56:41
    Dvořáček vyhrál buly v útočném pásmu, přihrál Špokovi a ten s ničím neotálel a hned vypálil, krásná ukázka rychlosti hokeje. Radost jim ale pokazil Novák, který si střelu pohlídal.

56:17
    Brňané se nemohou dostat k puku, všude jsou o krok nebo dva později jak hodonínští.

54:46
    A Drtiči jsou při chuti, čtvrtý gól v přesilovce je hodně povzbudil a hráči si kombinace hlavně užívají a vymýšlejí různě přihrávky, které by za vyrovnaného stavu asi nezkoušeli.

53:25

A je tu další využitá přesilovka Hodonína! Neuvěřitelné! MARTIN ŠPOK si udělal prostor, sjel si mezi kruhy a technickou střelu puk poslal do pravého růžku Novákovy brány. Asistence: Roman Vondráček.

52:56
    Špok se na modré čáře napřáhl k velké raně a Novák špičkou betonu se štěstím chytá.

52:25
    A máme tu další ze sérii dnešních faulů. Hodonín se dostával do přečíslení a hasit to musel Jiří Zapletal, který jednoho z hodonínských hákoval.

50:47
    Z obranného pásma se dvěma rychlými kroky vyřítil Zděnek Kučera, který vystřelil přes obránce a pořádně Nováka protáhl.

50:13
    Zakázané uvolnění Hodonína, po kterém bude následovat vhazování před Barusem.

49:48
    To už ale neplatí, protože i brněnští jdou do čtyř, když si stejný trest odpyká Fadrný.

49:17
    Na druhé straně se to ještě lépe povedlo Pargáčovi, kterého musel Pokorný faulovat, a tak si odsedí dvě minuty za sekání na trestné lavici. Brno má tedy další možnost, jak ještě zápas zdramatizovat.

49:05
    Vondráček se prokličkoval k dobré střele, ale Novák byl připravený.

48:08
    Hnilička se snažil o blafák, ale puk mu v rozhodující chvíli sjel. Stav zůstává stejný 1:4.

48:08
    Hnilička se dostal do samostatného úniku, při kterém byl faulován a rozhodčí nařizuje trestné střílení!

46:04
    Brňané zahráli zakázané uvolnění a hra se stěhuje před Nováka.

45:20
    Dvojice Matouš a Bělohlávek je ve čtyřech hodně aktivní a dělala problémy v hodonínském pásmu, ale jejich snaha se v gól nepřetavila.

44:59
    Přesilovka Brna ale trvala pouze 40 sekund, protože David Havíř v útočném pásmu si při boji o puk počínal proti pravidlům.

44:19
    A je tu další vyloučení na straně Hodonína, když menší trest na dvě minuty dostává Martin Špok za faul loktem.

43:35
    Hodonín vyhodil puk přes všechny čáry a Brňanům se nedaří dostat se zpět do útočného pásma.

42:28
    K první střele v přesilovce se dostal Martin Zábranský, ale nebyla pro Baruse nijak nepříjemná a ten ji tak v pohodě pokryl.

41:41
    A aktivita domácích přináší ovoce, když si druhý útok vybojoval faul Vrby a Brno tak bude hrát přesilovku.

40:50
    Brněnští se pokusili o rychlý přechod z obrany do útoku, ale Hniličkovi se nepodařilo na modré zkrotit puk, a ten tak končí u Baruse, který vystřídal Kotvana.

40:01

Je za námi i druhých dvacet minut, ale nutno říct, že naprosto odlišných od těch prvních. Drtiči dostáli svého jména a ve druhé třetině Techniku pořádně rozdrtili. Velkou zásluhu na tom má ale přitom brněnská nedisciplinovanost, protože Hodonín se v přesilovce prosadil dnes již 3x, a to je první rozdíl v dnešních soupeřích. Zda nám třetí třetina představí oba soky v jiném světle se dozvíme už v 19:36.

40:00

39:56
    Oba týmy už ve středním pásmu vyčkávají na sirénu, která ukončí druhou třetinu.

39:13
    Po dlouhé době se dostal k zakončení brněnský hráč, Hnilička, který ale nemohl ohrozit Kotvana.

38:33
    Technice se daří vyhodit a může tak vystřídat. Je vidět, že hráči už jsou hodně unavení ze hry ve čtyřech.

37:44
    Hodonínští tlačí, ale Brňané v čele s Novákem zatím další brance odolávají.

37:00
    Tak to je neuvěřitelné! Ihned po skončení jednoho oslabení následuje pro Brno další. Vyloučeným je Michal Matouš za podražení. Domácí už hru v pěti ani neznají.

36:27
    Vondráček se nyní sám ztratil ve svých kličkách a puk mu ujíždí až do středního pásma. Drtiči tak musí začít zase od začátku.

35:38
    Postavení útočícího hráče v brankovišti, vhazování na vrcholu obranného pásma Brna.

34:54
    A máme tu další oslabení. Jan Fadrný odchází na trestnou lavici za podražení. Disciplína – tohle slovo asi domácí od svého trenéra dnes určitě několikrát uslyší.

34:10
    Je velice sympatické vidět, že Brňané se dál snaží vstřelit nějakou kontaktní branku, ale teď se jim hraje hodně těžko.

33:15

A znovu! Hodonín opět ukazuje, že jeho přesilovky jsou jeho velkou zbraní! Po deseti sekundách využívá přesilovou hru, když Peš posunul puk na Juráska a ten přihrál DAVIDU SKOČOVSKÉMU, který už puk zasunul do odkryté brány! Hosté si totálně rozebrali domácí čtyřku. Asistence: Zdeněk Jurásek, Petr Peš.

33:05
    Ve chvíli, kdy se Brno snaží zvýšit aktivitu, to ale opět nejde, protože další dvouminutový trest si odsedí Hnilička.

32:16
    Technika ukazuje, že rozhodně ještě zbraně neskládá a snaží se Hodonín zaskočit svojí zvýšenou aktivitou. Jurčovi a ani dalším se to ale zatím nepovedlo.

31:15

Hodonín znovu udeřil! Po vyhraném vhazování se puk dostal ke CORY BELISLEMU, který nekompromisní ranou nedal Novákovi nejmenší šanci. Ten ji viděl, až se třepala v levém růžku jeho brány! Asistence: Štěpán Štěpánek.

30:19
    Hosté hrají v plném počtu.

29:48
    Pargáč vyzval Havíře k dobré střele, ale ta končí kousek vedle.

29:00
    Stanislav Škorik se dostal v oslabení až před Nováka, ale při zakončení mu chyběla přesnost a puk poslal mimo tři tyče.

28:19
    Hráči se do sebe pustili a rozhodčí udělili následující tresty: TEC – Česnek (hrubost) ; HOD – Koukal (hrubost), Jurásek (krosček) . Technika tak bude hrát přesilovku.

28:19
    Technika se hodně rychle otřepala z obdržené branky a Jurča s Česnekem měli vyrovnání na dosah! Puk ale pouze projel po brankové čáře a dostal se mimo brankoviště.

26:59

A Drtiči opět využívají početní výhodu! Pár přihrávkami se hodonínští dostali hodně blízko k Novákovi a po ose Vondráček – Špok – DAVID DVOŘÁČEK puk dopravili až do sítě. Asistence: Martin Špok, Roman Vondráček.

26:20
    Špok se obtočil kolem domácí brány a pokoušel se puk zasunout za Novákova záda, ale podražením mu to překazil brněnský Klimeš, který za tento faul dostává dvouminutový trest.

25:25
    Vrba se krásně uvolnil od mantinelu a střelou mezi kruhy pořádně vystrašil Nováka, ten ale dobře zareagoval na jeho střelu do protipohybu.

24:38
    Po řadě nepřesností se k puku dostal Pargáč, ale jeho střela byla sražena do ochranné sítě.

24:05
    Teď se ale rozehrávka hostům nepovedla a touš končí na zakázaném uvolnění, vhazovat se bude před Kotvanem, který dříve chytával za extraligovou Skalici a byl dokonce ve slovenské reprezentaci do dvaceti let.

23:09
    Hodonín je i dále hodně nebezpečný, ovšem Novákovi se zatím daří jejich střely chytat. Postupně ho vyzkoušeli Pokorný, Vrba a Vondráček.

21:37
    Teď už je tomu ale jinak. Pargáč vybojoval puk a poslal dobrou přihrávku na Látala, který ale střelou mezi betony nevyzrál na Kotvana.

20:54
    A to samé ještě jednou, jenom na konci akce byl Jurásek. Technika se prakticky ještě nedostala k puku.

20:26
    Tak jak jsme skončili první třetinu, tak jsme tu druhou začali. První střela na Nováka letěla z hole Martina Špoka.

20:01

Máme za sebou prvních dvacet minut, ve kterých jsme viděli dvě branky, a to jedna na každé straně. Drtiči, kteří byli hodně aktivní na začátku, dostali v sedmé minutě studenou sprchu, když dal úvodní branku zápasu Martin Zábranský. Hosté se ale rychle otřepali a v deváté minutě dokázali vyrovnat zásluhou Juráska. V druhé desetiminutovce první třetiny už byly síly vyrovnanější, a tak uvidíme, co nám přinese třetina druhá.

20:00

19:50
    Na samém konci přesilovky a celé první třetiny se uvolnil od mantinelu Petr Peš, který dobře vystřelil a vyražený puk nadělal pořádnou neplechu, když skákal po brankovišti, kde se jej snažili hosté dotlačit do brány. Novák si ale dal pozor a stav zůstává 1:1.

18:44
    Drtiči jsou nastěhovaní v útočném pásmu, ale ne a ne se dostat ke střele. Domácí nyní velice dobře brání.

17:54
    Naopak! Dokonce Technika půjde do čtyř, když Štindl, který se vracel z útočného pásma fauloval a posílá tak svůj tým zase do oslabení.

17:09
    Štindlova střela končí na jeho spoluhráči a hodonínští se dostávají z pásma. Více už toho Technika v přesilovce nestihne.

16:34
    Fadrný nahazoval od modré na teč, ale nikdo z domácích puk netrefil a ten tak končí až u Kotvana v lapačce.

15:24
    Tak nám ta hra v pěti dlouho nevydrželo. Na trestnou lavici odchází hodonínský Kuba a Technika si tak zahraje další početní výhodu. Povede jim tentokrát lépe?

14:50
    Oba týmy jsou po delší době kompletní, ale ani jednomu se nevede založit nějakou kombinaci a hraje se především na středu hřiště.

13:27
    A znovu. Vondráček získal puk a teď šetři cenné vteřinky v útočném pásmu.

12:45
    Hodonín vyhazuje puk až k Novákovi.

12:12
    Poté co končí jedna přesilovka tu máme další, ale tentokrát pro Techniku, když dvě minuty dostává David Skočovský za podražení.

11:50
    Petr Peš na samém konci přesilovky vystřelil z velkého úhlu a Novák si puk srazil do tyče!

10:43
    Hodonínští první minutu odehráli před Novákem, ale ani jednou nevystřelil a Technika vyhazuje přes všechny čáry.

09:55
    A Hodonín se pořádně rozjel, ihned po vhazování se znovu dostal do útočného pásma, kde motal hlavy domácím. Drtiči si svým dobrým pohybem vykoledovali faul Zábranského, který dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

08:31

Hodonín využívá přesilovku! Drtiči se po vhazování zmocnili puku a po kombinaci celého útoku se prosazuje ZDENĚK JURÁSEK. Asistence: Petr Peš, David Skočovský.

07:50
    Roman Vondráček se dostal po pěkné kličce před Nováka, ale přitom byl faulovaný a trest si odsedí brněnský Štindl. První přesilovku si tak zahrají i hosté.

06:12

Pár vteřin po vypršení trestu Vrby se Technika přeci jen prosazuje! Byť si během přesilovky Technika nevypracovala ani jednu střelu, tak ihned po jejím skončení se dostal odražený puk na hůl MARTINA ZÁBRANSKÉHO, který se štěstím puk propasíroval Kotvanovi mezi lapačkou a tělem. Asistence: Ondřej Látal.

05:29
    První přesilovka se domácím vůbec nepovedla, když se nedostala ani k jedné střele.

04:34
    Technika se zkoušela dostat do útočného pásma a rozehrát klasický přesilovkový kolotoč, ale vše ztroskotalo na modré čáře, kde jim byl odpískán ofsajd.

03:54
    Jurča získal puk na středu hřiště a dostával se do šance, nicméně Vrba ho přidržel a půjde si na dvě minuty odpočinout. První přesilovka pro domácí.

02:35
    Na druhé straně se v rohu zmocnil puku Martin Zábranský, ale před hradbu hostí jeho střela nedoletěla ani ke Kotvanovi, a ten je tak stále bez zákroku.

01:48
    Peš s Kučerou si předávají puk v útočném pásmu a Brňané je nemohou obrat o puk. Všude jsou prozatím o krok později a z toho pramení první šance hostů, Novák byl ale připraven.

00:37
    Drtiči získali úvodní buly a drží zatím puk na svých hokejkách. Branku domácích ale zatím neohrozili.

00:01

VSK Technika Brno: Novák (Chvátal) – Habrovec "C", Dittrich, Klimeš, Štindl, Zapletal, Žalud, Havíř, Odehnal L., Jurča, Fadrný, Česnek, Hnilička, Benýšek, Odehnal V., Pargáč, Zábranský, Látal, Matouš, Šedý, Bělohlávek
    Trenér: Roman Kaňkovský

SHK Hodonín: Kotvan (Barus) – Charvát, Rybarkin, Vondráček, Laporte, Špok, Skočovský, Pokorný "C", Škorík, Dvořáček, Směřička, Belisle, Peš, Štěpánek, Velechovský, Koukal, Jurásek, Kuba, Vrba, Kučera, Miklík
    Trenér: Svatopluk Kosík

Rozhodčí: Held – Kříž, Musil.

SHK Hodonín

Hodonínští za sebou mají již osm utkání v přípravě, avšak ani jim nevychází tak, jak by si přáli. Hned šest utkání Drtiči prohráli, a tak jim by určitě pomohl zápas, který by vyhráli, než začnou boje v nové sezóně. Minulé utkání s Technikou dopadlo nerozhodně, ale v nájezdech byl Hodonín úspěšnější, a tak bral pomyslné dva body. Jak dopadne dnešní duel, můžeme společně sledovat už od 18 hodin.

VSK Technika Brno

Technice se v přípravě zatím nedaří podle představ, když doposud vyhrála pouze jediné utkání, doma si poradila se Žďárem nad Sázavou. V ostatních zápasech Brno tlačila bota především v první třetině, která se jim vůbec nevedla. V posledním utkání ale přišlo zlepšení, když na stadionu v Hodoníně se brněnští hokejisté prosadili dvakrát a dokázali tak první třetinu vůbec poprvé v celé přípravě vyhrát. Nyní je před Vysokoškoláky poslední utkání před ostrým startem 2. ligy, a tak lze očekávat, že se Technika o dnešní vítězství bude chtít pořádně poprat, aby se jí do mistrovských zápasů vstupovalo, co možná nejlépe.

Hezký čtvrteční podvečer, vítám Vás u sledování posledního přípravného utkání Techniky. Ta si pro tento zápas vybrala soupeře, který je hráčům i divákům dobře znám, a to Hodonín. Oba týmy se v přípravě potkaly už jednou, utkání se odehrálo v Hodoníně minulé úterý, a skončilo smírně 2:2. V následující dovednostní soutěži byli úspěšnější Drtiči. Brňané tak mají určitě co vracet svému sokovi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Adam Havel

Branky a nahrávky: 7. Zábranský (Látal), 58. Benýšek (TS), 58. Zábranský (Habrovec) – 9. Jurásek (Peš, Skočovský), 27. Dvořáček (Špok, Vondráček), 32. Belisle (Štěpánek), 34. Skočovský (Jurásek, Peš), 54. Špok (Vondráček), 59. Štěpánek (Vrba, Charvát)

HC Technika Brno: Novák (Chvátal) – Habrovec, Dittrich, Klimeš, Štindl, Havíř, Zapletal – Česnek, Fadrný, Jurča – Šedý, Matouš, Bělohlávek – Látal, Zábranský, Pargáč – Benýšek, Odehnal, Hnilička. Trenér: Roman Kaňkovský.
    SHK Drtiči Hodonín: Kotvan (41. Barus) – Rybarkin, Pokorný, Skočovský, Koukal, Laporte, Miklík – Špok, Vondráček, Dvořáček – Peš, Jurásek, Kučera – Velechovský, Kuba, Škorík – Štěpánek, Vrba, Charvát. Trenér: Svatopluk Kosík.

Rozhodčí: Held – Kříž, Musil