Sparta – Chomutov 3:0 (kon.) | Mountfield HK – Salzburg 4:5 (kon.) | Tappara – TPS 5:3 (kon.)
Kärpät – Luleå 6:2 (kon.) | JYP – Kuopio 3:1 (kon.) | Pardubice – Liberec 4:3 (kon.)
Kometa Brno – Plzeň 3:2 (2:0 po s.n.) | Brynäs – Djurgården 5:4 (kon.) | Frölunda – Färjestad 5:2 (kon.)
Eisbären – Hamburg 4:6 (kon.) | Zürich – Zug 3:2 (kon.)
Eisbären Berlín
4:6 (1:3, 3:2, 0:1)
Hamburg Freezers
Pátek 06.09.2013, 19:30 • O2 World Berlin, Berlin (14.500) • European Trophy

Z duelu Eisbären Berlin – Hamburg Freezers je to vše. Děkuji za pozornost. Dobrou noc. (22:02:37)

1* Hamburg: Phillippe Dupuis
    2* Shawn Lalonde
    3* Hamburg: Morten Madsen

Zajímavé utkání je u konce. Hamburg jenž do zápasu vstupoval v roli outsidera překvapil a z Berlína si veze plný počet bodů. Hostům vyšla zejména první třetina, kde se prosadili třikrát. Ve hře Hamburgu dominoval zejména čtyřgólový dánský reprezentant Morten Madsen, který se nejvíce zasloužil o vítězství Freezers.

60:00

59:37
    Hamburg Freezers právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, přesilová hra je zužitkována. Symbolicky se prosadil už počtvrté dnes MORTEN MADSEN, jenž dokázal kotouč zvednou z bezprostřední blízkosti rovnou pod víko Zeppovi branky. Asistence: Matthew Pettinger, Schubert.

59:28
    Rankel je zpět na ledě, ale času mají domácí příliš málo, aby se jim podařilo vyrovnat na 5:5.

59:11
    Hamburg si už vítězství ohlídá a ještě bude moci přidat branku v dvojnásobné přesilové hře. Barry Tallackson odjíždí na trestnou lavici za hákování.

57:28
    Domácím nevychází v závěru nic a navíc k tomu ještě budou hrát oslabení. André Rankel hákoval soupeře a oprávněně odchází na lavici hanby.

55:24
    Hosté už jsou v plném počtu i se Schubertem. Lední medvědi prováhali nabídnutou výhodu.

54:40
    James Bettauer se vrací do hry a Hamburg se brání ve čtyřech.

53:18
    Kouč Berlína reaguje na situaci a bere si oddechový čas.

53:18
    Christoph Schubert podrazil soupeře a je vyloučen. Eisbären má nyní obrovskou šanci srovnat ve dvojnásobné přesilovce.

52:36
    Sudí vyřešil situaci a na trestnou lavici posílá Jamese Bettauera. Berlín bude hrát přesilovou hru.

52:36
    Menší nedorozumění mezi hráči na ledě, ale nic většího z toho nebude.

50:00
    Do konce základní hrací doby zbývá už jen deset minut a domácí stále prohrávají o jednu branku.

47:30
    Berlínskou O2 arénu navštívilo dnes 5.600 diváků, což je velmi slušná návštava, kterou by mohli závidět i české extraligové kluby.

45:45
    Hamburg Freezers ustál početní výhodu ledních medvědů a Martin Walter se okamžitě zapojuje do zápolení na ledě.

43:45
    Obránce s českým pasem Martin Walter oslabuje Hamburg poté, co očividně zahákoval pronikajícího soupeře.

40:01

Diváci si musí zápas opravdu užívat, jelikož za čtyřicet minut hry viděli už devět branek! Zlepšený výkon domácího týmu vedl až ke srovnání stavu na 4:4, ale pak opět zaúřadoval Morten Madsen a skóre znovu překlopil na stranu Hamburgu Freezers. Zajímavou podívanou zřejmě uvidíme i v poslední části, která může být ještě hodně zajímavá.

40:00

38:28
    S brankami se doslova roztrhl pytel. Během tří minut je tady už třetí gól. Vedení na stranu Hamburgu vrací MORTEN MADSEN, jenž právě završil hattrick! Asistence: Adam Mitchell, Martin Walter.

37:34
    Eisbären právě vstřelili branku!
    Po minutě hry je to už 4:4. O vyrovnání se postaral DARIN OLVER. Asistence: Frank Hörlder, Barry Tallackson.

36:31
    A už je to pouze o jednu branku po využité přesilovce. Diváci se v Berlíně nenudí. SHAWN LALONDE vypálil tvrdou ránu, která prošla mezírkou mezi Treutleho výstrojí. Asistence: Florian Busch.

35:09
    Adam Mitchell byl až příliš důsledný při bránění a fauloval.

33:01

32:31

32:21
    Dupuis se rozjel k nájezdu a rozhodl se vystřelit. Rob Zepp úmysl útočníka Hamburgu přečetl a popáté neinkasoval.

32:21
    Phillippe Dupuis se dostal do samostatného úniku, ale byl faulován Shawnem Lalondem. Sudí neváhal a nařídil trestné střílení!

31:01
    Poměr hráčů se srovnává, když fauloval Garrett Festerling. Na trestnou odchází za sekání.

30:31
    Medvědů bylo na ledě víc, než je povoleno. Trest odpyká Florian Busch.

29:10
    Berlín po druhé brance aktivně napadá a tlačí se do zakončení. Brankář Treutle má poněkud více práce.

26:32
    Alespoň snížení možná trochu probere fanoušky v Berlíně. DANIEL WEIß se prosadil dorážkou po střele Madse Christensena.

20:53
    Skvělý nástup do třetiny, ale tentokrát ze strany Hamburgu, který zásluhou MORTENA MADSENA využívá početní výhodu. Asistence: Phillipe Dupuis, Matthew Pettinger.

20:01

Domácí měli brilantní nástup a hned v první minutě je poslal do vedení T.J. Mulock. Hamburg to nikterak nesrazilo a třemi brankami v první dvacetiminutovce otočil stav.

20:00

19:47
    Domácí se zřejmě ubrání a do kabin půjdou s dvoubrankovou ztrátou.

19:09
    T.J. Mulock je vyloučen a Hamburg bude hrát ještě v závěru první části početní výhodu.

18:23
    A už je to dokonce o dvě branky. Hamburg skvělým obratem přidal už třetí branku, jenž vstřelil NICOLAS KRÄMER. Asistence: Frederik Cabana, Garett Festerling.

17:09
    A je tady třetí branka dnešního střetnutí. Hosté druhou brankou jdou do vedení. O gól se zasloužil v signalizované výhodě JOHAN EJDEPALM, jenž nekompromisně zužitkoval pas Dupuiho. Asistence: Phillipe Dupuis, Daniel Nielsen.

15:58
    Oba týmy se dostávají do solidních příležitostí, které by mohly vést k vedoucí brance, ale zatím se činí oba brankáři.

13:50

13:45
    Medvědi hrají přesilovku chytře, ale zatím žádná střel se nedostala za záda Treutla.

11:50
    Jen dvě minuty si zahráli hosté v plném počtu. Dalším potrestaným je Kevin Lavalee, jenž neuhlídal svou hůl, který byla až příliš vysoko.

09:50

07:50
    Julian Jakobsen odchází na trestnou lavici a nabízí domácím početní výhodu. Vyloučen je za hákování.

04:24
    Vyloučení Trivellata je potrestáno. Na 1:1 srovnává dánský internacionál MORTEN MADSEN, jenž usměrnil do sítě střelu Mitchella. Asistence: Adam Mitchell, Phillipe Dupuis.

03:44
    Obránce domácích Alexander Trivellato je vyloučen za zdržování hry.

00:17
    Raketový nástup Eisbärenu do utkání! T.J. MULOCK poslal po sedmnácti vteřinách medvědy do vedení. Asistence: Laris Braun, Vincent Schlenker.

00:01

Vítejte u sledování dalšího onlajn přenosu z European Trophy. V rámci divize North si proti sobě zahrají Eisbären Berlín a Hamburg Freezers.

Eisbären Berlin má na kontě deset bodů, když dokázal třikrát zvítězit po 60 minutách, jednou prohrát v nájezdech a dvakrát v základní hrací době. Ve vyrovnané divizi North se medvědi zatím drží na třetí příčce. Do statistik se nejvíce zapsal Julian Zalbot, jenž za čtyři utkání stihl nasbírat 36 trestných minut.

Hamburg Freezers neodehrál mnoho vydařených utkání v ET. Dokázal zvítězit pouze jednou a to před týdnem na domácí půdě s Red Bullem Salzburg. Jednou Hamburg prohrál v nájezdech a ve zbylých čtyřech utkáních zůstal bez bodů.

V Hamburgu působí obránce Martin Walter, který se narodil v Ostravě a má český i německý pas.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

David Šimon

Branky a nahrávky: 1. Mulock (Braun, Schlenker), 27. Weiß (Christensen), 37. Lalonde (Busch), 38. Olver (Hördler, Tallackson) – 5. Madsen (Mitchell, Dupuis), 18. Ejdepalm (Dupuis, Nielsen), 19. Krämer (Cabana, Festerling), 21. Madsen (Dupuis, Pettinger), 39. Madsen (Mitchell, Walter), 60. Madsen (Pettinger, Schubert)

Eisbären Berlín: Zepp (Elwing) – Trivellato, Hördler, Baxmann, Sharrow, Borer, Lalonde, Haase – Braun, Rankel, Mulock – Busch, Olver, Tallackson – Weiß, Christensen, Foy – Kabitzky, Supis, Schlenker
    Hamburg Freezers: Treutle (Deske) – Ejdepalm, Nielsen, Schubert, Westcott, Schmidt, Lavallee, Walter – Jakobsen, Dupuis, Oppenheimer – Cabana, Festerling, Krämmer – Pettinger, Madsen, Mitchell – Rinke, Bettauer

Diváci: 5.600