Jihlava – Třinec 1:0 (kon.) | Olomouc – Zlín 2:3 (kon.) | Č. Budějovice – Vítkovice 1:4 (kon.)
Kometa Brno – Vsetín 3:2 (1:0 po s.n.) | HC Plzeň – Kladno 4:1 (kon.) | Sparta – HC Litvínov 4:1 (kon.)
Slavia – Chomutov 2:3 (2:3 po s.n.) | Liberec – Pardubice 3:1 (kon.)
HC Plzeň 1929
4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Rytíři Kladno
Sobota 21.09.2013, 13:30DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Plzeňská juniorka dnes přivítá celek Kladna. Středočechům se zatím v soutěži hrubě nedaří. Prohráli všechna svá tři utkání, a mají tedy co napravovat.

Plzeňané po domácím úvodním utkání, které vyhráli 5:4 nad houževnatými Pardubicemi, dostali přes prsty v Chomutově. Odtud si odvezli porážku 1:6. Nicméně pak zabrali a dokázali druhý den zvítězit v Litvínově 5:2.

HC Plzeň 1929: Pacl – Marcel, Kubík, Holý, Houfek, Hanus, Kohel – Rajal, Mašek, Schleiss, Michel, Pejchar, Indrák, Přikryl, Čadek, Tulačka, Uhlík, Kepka, Kopta, Polata, Langer.

Rytíři Kladno: Kaňka – Hájek, Větrovec, Rajter, Potekhin, Špaček, Bunda, Šmíd, Hulcr – Šilhavý, Kalla, Christl, Doležal, Novák, Fiala, Kuzďas, Habrdla, Veselý, Kobes, Macháček, Křepelka.

Rozhodčí: Dvořák – Černý, Vavruška.

00:01

00:30
    Plzeňané dneska do sestavy zařadili i Jana Schleisse, který o sobě dal vědět právě teď. Jeho sólo-akci však zastavili Rytíři velice záhy.

01:56
    Indiáni zatlačili svého soupeře a nedovolují Kladnu se ani nadechnout. To nevymýšlí žádné složitosti a prostě odpaluje puk přes všechny čáry.

02:56
    Teď už Kladno překonalo nástrahy modré čáry a Pacl musel poprvé zasahovat. Jedovatou, navíc skrytou střelu, instinktivně vykopl.

03:43
    Patrik Novák schytal od Schleisse (PLZ) faul po hře vysokou holí a Rytíři mají první přesilovku.

04:26
    Po první zajímavé kombinaci v plzeňském obranném pásmu se Kladenští prakticky vyhazují sami. Někdy méně znamená více.

05:03
    Nepřesná rozehrávka hostů a puk končí bez užitku za plzeňskou branku, kam si pro něj s klidem sjede Pacl.

05:24
    V rohu v plzeňském pásmu zůstává ležet Pejchar a hraje je přerušena.

05:24
    Domácí kapitán je zpátky na nohou a my budeme pokračovat.

05:43
    Domácí v plném počtu. Kladenští se nicméně díky přesilovce dostali do tempa a hra se značně vyrovnala.

07:16
    Plzeňané zatáhli kotouč za branku, odkud se následně dostal přes dvě hokejky až mezi kruhy, kam si sjížděl Indrák. Situaci nevyhodnotil jako hodnou ke střele, potáhl si kotouč dopředu, ale tam bylo příliš mnoho těl, aby se dostal k přímému ohrožení branky.

08:49
    Hájek za svou brankou nikam nepospíchá s rozehrávkou, podrží kotouč a nechá Středočechy vystřídat.

08:56
    Icing Plzně vrátí hru před Pacla.

09:12
    Jan Schleiss (PLZ) se znovu vrací na trestnou lavici, tentokrát byl přistižen při podražení protihráče.

09:19
    Šmídova dělovka od modré čáry jen rozduněla mantinel za Paclem.

09:43
    Plzeňané se osvobozují a posílají puk přes všechny čáry.

10:06
    Rajter vypálil od modré, ale Pacl jeho střelu pěkně viděl a bez problému kotouč podrží. Vhazuje se po jeho pravé ruce.

10:54
    Hosté honí v končící přesilovce kotouč spíše po mantinelech, než aby operovali v předbrankovém prostoru. Ale stále drží pásmo, indiáni nejsou schopní vyhodit kotouč ven.

11:12
    Domácí v plném počtu – Schleiss je zpátky na ledě.

12:00
    Aleš Hájek (KLA) dostává menší trest za faul kolenem a Plzeňané si zahrají první přesilovku v zápase.

12:27
    Marcelovi přeskakuje kotouč hokejku na modré a indiáni opouštějí útočné pásmo.

13:08
    Teď už Kladenští jasně přečetli úmysly domácích juniorů, odebrali jim kotouč a poslali jej do bezpečí za Paclovu klec.

06:00
    Ani indiáni svou početní výhodu neproměnili ve vedoucí branku. Kladno je v pěti.

14:27
    David Michel se dral před brankou k dorážce a byl úspěšný. Ale Kaňka spodek branky pokryl.

14:43
    A znovu Michel. Tentokrát jej oslovila přihrávka zpoza branky a on z první napálil kotouč jen do Kaňky, který puk ve svém náručí neudržel. Ten se odkutálel po brankové čáře pryč z ohně.

16:03
    Patrik Marcel (PLZ) dostává dvě minuty za krosček. Posily pro tento zápas z A mužstva indiánů zatím mají na svědomí všechna oslabení.

16:13
    Indiáni vyhodili puk z pásma velice rychle po buly a Kopta se snažil kotouč stačit. Uspěl až za brankovou čárou v rohu, odkud nebezpečí pro Kaňku nehrozilo.

17:06
    Po střele z rohu Pacl kotouč schová ve své lapačce.

17:50
    Kladenští zklamali v rozehrávce a posílají puk na icing.

18:03

18:25
    Hosté špatně střídali a dostávají dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

19:00
    Indiáni marně hledají cestu do útočného pásma. Zároveň je oznámena poslední minuta úvodní třetiny.

19:30
    Potekhin odpaluje puk přes všechny čáry a pospíchá střídat.

19:48
    Na důkaz zmaru této přesilovky jsou indiáni přistiženi v ofsajdu.

20:00

Jako kdyby hráči měli v žaludcích výživný sobotní oběd. Ani jeden z týmů se ještě nedostal do toho správného zápasového tempa a hra se zatím táhne ospale dál. V první třetině ani jeden z gólmanů příliš práce neměl, a tak není s podivem, že se hraje bez branek.

Druhá třetina začne přibližně v 14:12.

20:01

20:34
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Jak jeden vybojovaný souboj v rohu může rozhodnout o zdaru celé akce. Indiáni přidali na důrazu, díky tomu se k puku mohl dostat Schleiss. Ten z mezikruží potáhl kotouč napravo, čímž na sebe navázal pozornost dvou hráčů a gólmana, přihrál zpátky DAVIDOVI MICHELOVI, který bez přípravy pálil přesně k tyči. Asistence Jan Schleiss.

21:16
    Mašek (PLZ) přidržel v souboji protihráče a dostává dvě minuty u trestoměřičů.

22:50
    Walter Christl (KLA) dostává menší trest za vysokou hůl.

23:16

23:25
    Rajter (KLA) přistižen při držení a indiáni mají k dispozici téměř minutu a půl přesilovky pět na tři.

23:30
    Kepka si v souboji velice důrazně vyšlápl na Špačka. Toho sroloval na mantinel a bez debat odchází na trestnou lavici. V trenérovi hostí bouchli saze a křičí přes celou ČEZ Arénu dožadujíc se vyššího trestu. Ten nepřijde.

24:49
    Houfek vystřelil od modré čáry, ale kotouč letí mimo tři tyče.

25:16
    Kladno ve čtyřech.

25:30
    Oba celky v plném počtu.

25:49
    Přikrylovu střelu raději Kaňka schová a bude čelit vhazování po své pravé ruce.

26:46
    Kopta objel branku a nahrával Pejcharovi operujícím před Kaňkou. Ten z první jen vyprášil betony kladenského gólmana.

27:03
    Nepřesnost v rozehrávce vrátí hru před Pacla.

28:03
    Neuvěřitelná zmatky před plzeňskou klecí. Kotouč někudy zpoza branky proklouzl mezi kruhy, odkud přiletěla první střela bez přípravy. Pacl se proti ní obětavě vrhl, ale zároveň tak odkryl spoustu prostoru za sebou. A tak proti Větrovcovým dvěma dorážkám musel zastoupit svého gólmana Houfek. A obstál výborně!

28:20
    Kladno je v soustavném tlaku. Teď po přihrávce zpoza branky pálil Křepelka. Mimo.

29:21
    Indiáni mají možnost na chvilku vydechnout. Kladno nerozehrálo dobře a je mu pískáno zakázané uvolnění.

29:59
    Novákovi přejel spoluhráč příliš rychle přes modrou čáru a rozhodčí pískají ofsajd.

31:17
    Kladno baží po vyrovnání a indiáni jsou stále pod tlakem.

33:22
    Kopta zavezl kotouč do pásma a vystřelil. Jeho střelu Kaňka jen vyrazil před sebe, a tak se k dorážce dostal Pejchar. Ale i on vypálil jen do míst, kde byl kladenský gólman.

34:26
    Šilhavý nahazoval na branku, kam se k dorážce dral Veselý. Byť s problémy Pacl stále nepřipouští srovnání a je momentálně jedinou překážkou pro Rytíře, aby dosáhli zasloužené branky.

34:48
    Jako na střelnici – Křepelka hned po buly vypálil a Pacl musel nadvakrát krotit ostrý puk. A pak Macháček po vhazování vyrazil dopředu a zblízka vypálil. I teď plzeňská opora odolala.

34:54
    Kladenští to přehnali se snahou a Hájek (KLA) dostává menší trest za sekání.

36:00
    Marcel v přesilovce vypálil od modré, ale puk končí sražený v rohu.

36:54

36:57
    Hájek, který se vracel z trestné lavice, si vyšlápl na Tulačku a čistě jej poslal k zemi.

39:00
    Poslední minuta druhé části.

40:00

Tak půlvteřinky po siréně napřáhl ke střele Kepka a propálil gólmana. Rozhodčí ihned rozpažil, aby zamezil spekulacím. Tohle by už Kepkovi Kladenští rozhodně neodpustili.

Máme za sebou o poznání živější dvacetiminutovku, na jejímž konci jsou spokojenější indiáni. Těm se na jedničku povedl start, když Michel využil skvělé nahrávky Schleisse. Pak už se ale hrálo podle kladenský not a indiáni musí vyseknout svému gólmanovi hlubokou poklonu za to, jak jejich chybky a nepřesnosti vzadu hasí.

Třetí třetina začne přibližně v 15:01.

40:00
    Ještě jednou vyloučení pro Kladno, na trestnou lavici usedá Fiala.

40:01

42:00
    Hosté v plném počtu. Indiáni si tuhle přesilovku rozhodně za rámeček nedají.

42:33
    Aktivní Michel vystřelil a Kaňka vyškrábl puk lapačkou mimo.

43:45
    Indiáni posílají puk na zakázané uvolnění. Vhazování po levé ruce Pacla.

44:37
    Po Tulačkově promáchnuté šanci těsně před odkrytou klecí nezbyla ani trochu hořká vzpomínka. Puk totiž přiletěl na hůl PATRIKA MARCELA na modré čáře, který nevymýšlel žádné hlouposti a složitosti a napálil jej do sítě. Bez asistence.

45:16
    Kladenští se jen bezradně koukají jeden na druhého. Tohle by se stávat nemělo. V brejku tří na jednoho Kepka nahrál Indrákovi, který vystřelil. Kaňka jen puk vyrazil a JIŘÍ KEPKA se úspěšně natáhl pro dorážku. Asistence Miroslav Indrák.

46:24
    Šance pro Kladno dostat se zpátky do zápasu. Patrik Marcel (PLZ) podruhé dnes usedá na trestnou lavici.

46:40
    A je po přesilovce. Fiala (KLA) dostává dvě minuty za držení protihráče. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

47:33
    Více prostoru na ledě vyhovuje více indiánům. Ti jsou si vědomi svého náskoku a tak bez spěchu kombinují v útočném pásmu.

47:57
    Kallova střela ze středního pásma pořádně protáhla Pacla, ale zamířila vedle.

48:24
    Zároveň s návratem Marcela střílí Kubík. Na jeho střelu Kaňka viděl a chytá.

48:35
    Tohle už ale ne! Indiáni využívají svou zkrácenou přesilovku díky přesné střele FILIPA MAŠKA z vrcholu levého kruhu.

50:01
    Schleiss (PLZ) uzavírá hattrick vyloučení – provinil se hákováním.

50:11
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Jako správný kapitán VOJTĚCH ŠILHAVÝ dává proměněnou přesilovkou svému týmu naději.

50:26
    Přesilovka pro Plzeň po faulu Patrika Šmída (KLA).

51:43
    Indiáni hrají svou přesilovku aktivně, ale zároveň se nepouštějí do zbrklých akcí a hlídají si modrou čáru.

52:18
    Kalla zůstal ležet v pásmu Plzně a vynutil si tím přerušení hry.

52:18
    Přesilovka pro Kladno. Za faul v útočné třetině dostává menší trest Ondřej Kopta (PLZ), kterému výtky soupeře nelíbily a důrazně se proti nim ohradil. Jsou z toho dvě minuty za hrubost.

53:24
    Zakázané uvolnění Kladna.

54:04
    Střelu od modré schovává Pacl do své lapačce.

54:16
    Roman Přikryl si v oslabení dovolil oku lahodící sólo, kdy po cestě obehrál dva Středočechy. Ztroskotal až na Kaňkovi.

54:35
    Potekhin (KLA) dostává menší trest za držení protihráče.

56:35

57:55
    Ofsajd Kladenských. Středočeši vypadají se svou prohrou už smířeně.

59:15
    Kalla (KLA) dostává menší trest za podražení.

60:00

Plzeňská juniorka dokázala na vlastním ledě uhájit tři body proti nájezdníkům z Kladna. Dostala se do vedení ve druhé třetině a pak díky výbornému Paclovi uhájila hubený náskok do kabin. A když přidala ve třetí třetině v rozmezí čtyř minut tři branky, bylo rozhodnuto. Čestný úspěch hostů zaznamenal kapitán Šilhavý.

Ode mě je to pro dnešek všechno. Děkuji za pozornost a brzy u plzeňského mládežnického hokeje na počtenou. (15:37:16)

Lucie Mužíková

Branky a nahrávky: 21. Michel (Schleiss), 45. Marcel, 46. Kepka (Indrák), 49. Mašek (Kepka, Marcel) – 51. Šilhavý

Rozhodčí: Dvořák – Černý, Vavruška