Jihlava – Třinec 1:0 (kon.) | Olomouc – Zlín 2:3 (kon.) | Č. Budějovice – Vítkovice 1:4 (kon.)
Kometa Brno – Vsetín 3:2 (1:0 po s.n.) | HC Plzeň – Kladno 4:1 (kon.) | Sparta – HC Litvínov 4:1 (kon.)
Slavia – Chomutov 2:3 (2:3 po s.n.) | Liberec – Pardubice 3:1 (kon.)
HC Plzeň 1929
4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Rytíři Kladno
Sobota 21.09.2013, 13:30DHL Extraliga juniorů

59:15
    Kalla (KLA) dostává menší trest za podražení.

54:35
    Potekhin (KLA) dostává menší trest za držení protihráče.

54:16
    Roman Přikryl si v oslabení dovolil oku lahodící sólo, kdy po cestě obehrál dva Středočechy. Ztroskotal až na Kaňkovi.

52:18
    Přesilovka pro Kladno. Za faul v útočné třetině dostává menší trest Ondřej Kopta (PLZ), kterému výtky soupeře nelíbily a důrazně se proti nim ohradil. Jsou z toho dvě minuty za hrubost.

50:26
    Přesilovka pro Plzeň po faulu Patrika Šmída (KLA).

50:11
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Jako správný kapitán VOJTĚCH ŠILHAVÝ dává proměněnou přesilovkou svému týmu naději.

50:01
    Schleiss (PLZ) uzavírá hattrick vyloučení – provinil se hákováním.

48:35
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Tohle už ale ne! Indiáni využívají svou zkrácenou přesilovku díky přesné střele FILIPA MAŠKA z vrcholu levého kruhu.

46:40
    A je po přesilovce. Fiala (KLA) dostává dvě minuty za držení protihráče. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

46:24
    Šance pro Kladno dostat se zpátky do zápasu. Patrik Marcel (PLZ) podruhé dnes usedá na trestnou lavici.

45:16
    Kladenští se jen bezradně koukají jeden na druhého. Tohle by se stávat nemělo. V brejku tří na jednoho Kepka nahrál Indrákovi, který vystřelil. Kaňka jen puk vyrazil a JIŘÍ KEPKA se úspěšně natáhl pro dorážku. Asistence Miroslav Indrák.

44:37
    Po Tulačkově promáchnuté šanci těsně před odkrytou klecí nezbyla ani trochu hořká vzpomínka. Puk totiž přiletěl na hůl PATRIKA MARCELA na modré čáře, který nevymýšlel žádné hlouposti a složitosti a napálil jej do sítě. Bez asistence.

40:00
    Ještě jednou vyloučení pro Kladno, na trestnou lavici usedá Fiala.

34:54
    Kladenští to přehnali se snahou a Hájek (KLA) dostává menší trest za sekání.

34:48
    Jako na střelnici – Křepelka hned po buly vypálil a Pacl musel nadvakrát krotit ostrý puk. A pak Macháček po vhazování vyrazil dopředu a zblízka vypálil. I teď plzeňská opora odolala.

34:26
    Šilhavý nahazoval na branku, kam se k dorážce dral Veselý. Byť s problémy Pacl stále nepřipouští srovnání a je momentálně jedinou překážkou pro Rytíře, aby dosáhli zasloužené branky.

28:03
    Neuvěřitelná zmatky před plzeňskou klecí. Kotouč někudy zpoza branky proklouzl mezi kruhy, odkud přiletěla první střela bez přípravy. Pacl se proti ní obětavě vrhl, ale zároveň tak odkryl spoustu prostoru za sebou. A tak proti Větrovcovým dvěma dorážkám musel zastoupit svého gólmana Houfek. A obstál výborně!

23:30
    Kepka si v souboji velice důrazně vyšlápl na Špačka. Toho sroloval na mantinel a bez debat odchází na trestnou lavici. V trenérovi hostí bouchli saze a křičí přes celou ČEZ Arénu dožadujíc se vyššího trestu. Ten nepřijde.

23:25
    Rajter (KLA) přistižen při držení a indiáni mají k dispozici téměř minutu a půl přesilovky pět na tři.

22:50
    Walter Christl (KLA) dostává menší trest za vysokou hůl.

21:16
    Mašek (PLZ) přidržel v souboji protihráče a dostává dvě minuty u trestoměřičů.

20:34
    Jak jeden vybojovaný souboj v rohu může rozhodnout o zdaru celé akce. Indiáni přidali na důrazu, díky tomu se k puku mohl dostat Schleiss. Ten z mezikruží potáhl kotouč napravo, čímž na sebe navázal pozornost dvou hráčů a gólmana, přihrál zpátky DAVIDOVI MICHELOVI, který bez přípravy pálil přesně k tyči. Asistence Jan Schleiss.

18:25
    Hosté špatně střídali a dostávají dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

16:03
    Patrik Marcel (PLZ) dostává dvě minuty za krosček. Posily pro tento zápas z A mužstva indiánů zatím mají na svědomí všechna oslabení.

14:43
    A znovu Michel. Tentokrát jej oslovila přihrávka zpoza branky a on z první napálil kotouč jen do Kaňky, který puk ve svém náručí neudržel. Ten se odkutálel po brankové čáře pryč z ohně.

12:00
    Aleš Hájek (KLA) dostává menší trest za faul kolenem a Plzeňané si zahrají první přesilovku v zápase.

09:12
    Jan Schleiss (PLZ) se znovu vrací na trestnou lavici, tentokrát byl přistižen při podražení protihráče.

07:16
    Plzeňané zatáhli kotouč za branku, odkud se následně dostal přes dvě hokejky až mezi kruhy, kam si sjížděl Indrák. Situaci nevyhodnotil jako hodnou ke střele, potáhl si kotouč dopředu, ale tam bylo příliš mnoho těl, aby se dostal k přímému ohrožení branky.

03:43
    Patrik Novák schytal od Schleisse (PLZ) faul po hře vysokou holí a Rytíři mají první přesilovku.

Lucie Mužíková

Branky a nahrávky: 21. Michel (Schleiss), 45. Marcel, 46. Kepka (Indrák), 49. Mašek (Kepka, Marcel) – 51. Šilhavý

HC Plzeň 1929: Pacl – Marcel, Kubík, Holý, Houfek, Hanus, Kohel – Rajal, Mašek, Schleiss, Michel, Pejchar, Indrák, Přikryl, Čadek, Tulačka, Uhlík, Kepka, Kopta, Polata, Langer.
    Rytíři Kladno: Kaňka – Hájek, Větrovec, Rajter, Potekhin, Špaček, Bunda, Šmíd, Hulcr – Šilhavý, Kalla, Christl, Doležal, Novák, Fiala, Kuzďas, Habrdla, Veselý, Kobes, Macháček, Křepelka.

Rozhodčí: Dvořák – Černý, Vavruška