Ústí n/L – Klášterec nO 7:2 (kon.) | Hr. Králové – Třebíč 3:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Písek 4:3 (kon.)
Žďár n/S – Havířov 0:5 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
SK Horácká Slavia Třebíč
Neděle 22.09.2013, 12:00Liga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Příjemnou neděli u druhého kola Ligy juniorů! Poprvé letos se tato soutěž představí na ledě Hradce Králové, jehož hokejisté obhajují loňské skupinové prvenství. Jejich soupeřem bude Třebíč, která loni obsadila čtvrté místo, ale Východočechy dokázala pokaždé obrovsky potrápit.

Zatímco Královští lvi vstoupili do ligy jednoznačným vítězstvím 7:0 na ledě Strakonic, jejich dnešnímu soupeři se venku zdaleka tolik nevedlo. V Písku totiž prohrál 2:5.

Královští lvi Hradec Králové: Veselý (Černý) – Bezděk, Suk, Souček, Rejl, Matějček, Novotný, Kulhánek – Procházka, Nedvídek, Žemlička – Šeps, Kastner, Wolf – T. Půlpán, Hlavatý "C", Ouzký – Matouš, Jebavý. Trenér: Petr Luštinec.

SK Horácká Slavia Třebíč: Máj (Čáp) – Roupec, Ščerban, Brussmann, Juráň, Pelikán, Jirák, Vlašín "C", Kučera, Marek, Tvarůžek, Hotař, Horký, Fortelný, Pavlas, Abrahám, Mašek. Trenér: Roman Mejzlík.

Rozhodčí: Kareš – Čížek, Křivohlavý.

00:01

00:40
    Hradečtí se dostali do první velké šance, Nedvídkovu šanci mohl dokončit Žemlička. Před prázdnou bránou mu ale obránce stačil zblokovat hokejku!

01:19
    Už i starší dorostenec František Veselý v bráně domácích si připsal první zákrok.

02:04
    Na ledě znovu zazářila spolupráce Nedvídek – Žemlička. První jmenovaný výtečně forčekoval a pak našel svého parťáka, který ale trefil boční konstrukci brány!

02:56
    Východočeši se snaží na Milana Máje pálit co nejčastěji.

03:12
    Přejezd Horácké Slavie do protiútoku zastavuje ofsajd.

03:45
    Domácím nevyšel útok podél hrazení, Třebíč si zase nepřesně přihrála středem hřiště.

04:10
    Na ledě je opět první útok Královských lvů, což znamená pro Máje stav největšího ohrožení.

04:33
    Přihrávka Lukáše Nedvídka ale tentokrát spoluhráče před brankou nenašla, Hradečtí začínají zase ze svého pásma.

05:08
    Dělovka Libora Tvarůžka byla nejspíš ještě tečovaná a trefila Františka Veselého do masky. Rozhodčí raději přerušil hru.

05:20
    Hradec opět útočí, jmenovitě Lukáš Kastner vpadl do pásma, ale neměl podporu ostatních.

05:40
    První vyloučení zápasu přichází na straně Třebíče a je jako obvykle úplně zbytečné. Hosté totiž hráli v šesti.

06:11
    Třebíčští dostali kotouč přes všechny čáry.

06:32
    Tvarůžek zastavil ránu Tomáše Půlpána, hosté se nadále brání úspěšně.

07:14
    Domácí stále nenacházejí recept na přechod do útočného pásma, naopak musel zasahovat Veselý.

07:40
    Hosté hrají v plném počtu, oslabení zvládli perfektně.

08:16
    Lukáš Kastner dostal mezi kruhy puk a ještě chytře vybídl ke gólové teči Daniela Šepse. Ten ale poslal kotouč do tyče!

09:07
    Tentokrát si přesilovou hru vyzkouší Horácká Slavia. Dominik Rejl (HKR) – 2 minuty za držení protihráče.

09:33
    Hradečtí zachytili špatnou střelu a ujeli dopředu, ale Lukáš Nedvídek nedostal prostor, aby s pukem vyjel k Májovi.

10:02
    Teď už hosté tlačí. Pelikánova rána byla ztečována, ale tím se puk vlastně úplně zastavil.

10:30
    Nacvičenou kombinaci hostů zakončoval z mezikruží Michal Vlašín, ale Veselému ušetřil práci blok posledního hradeckého beka.

10:35
    Nepříjemná chvilka pro domácí! Martin Matějček (HKR) pyká za nedovolené bránění a hosté mají krátkou přesilovku pět na tři.

11:01
    Pavlasova rána byla zamýšlena buď na teč, nebo na dorážku. Veselý každopádně puk viděl a také chytil.

11:07
    Hradec už je ve čtyřech.

11:26
    Kotouč z hradeckého pásma vyletěl mezi diváky a hra se stěhuje do neutrální zóny.

11:48
    Východočeši se v klidu osvobozují.

12:12
    Nedvídek hledal v oslabení rozjetého Žemličku, ale puk byl příliš rychlý.

12:35
    Hradec zahrál oslabení na jedničku a hraje v plném počtu.

13:24
    Nahození domácího kapitána Hlavatého dojel za bránou jako první Máj a poslal puk z pásma.

13:34
    Za podražení ve středním pásmu pyká David Horký (TRE) a následuje druhá početní výhoda pro domácí celek.

14:13
    Půlpánova rána byla zblokována a hosté vyhazují.

14:34
    Tomáš Půlpán byl na úrovni posledního beka, kterého se chtěl zbavit stahovačkou, jenže kotouč mu o kousek ujel. I tak ještě nebezpečně vypálil a Májovi se puk vykutálel těsně vedle tyčky.

14:56
    Domácím následně nevyšla rozehrávka a píská se zakázané uvolnění.

15:07
    Ještě jednou to samé v bleděmodrém.

15:34
    Oběma týmům se zatím přesilové hry příliš nedaří. Třebíč kompletní.

15:54
    Hosté udělali to nejlepší, co bylo z jejich strany možné, a nahozením donutili Veselého přerušit hru.

16:07
    Dominik Rejl (HKR) sice faulovat nechtěl, ale při snaze vypíchnout puk přece jen podrazil svého soupeře. Teď je tu možnost pro Horáky.

16:46
    Tomáš Půlpán svým průjezdem okolo levého hrazení a následnou zpětnou přihrávkou ušetřil řadu cenných vteřin.

17:19
    Juráň od modré čáry pořádně protáhl Františka Veselého. Hradecký gólman navíc po zákroku pravým betonem stačil přikrýt puk před dorážejícím hráčem.

17:52
    Hraje se za Májovou brankou.

18:26
    Domácí v plném počtu. Nyní donutil Veselého k zákroku Nikola Marek a brankář pak musel kontrolovat ještě jednu střelu.

19:02
    Lukáš Kastner se pohotově vymotal zpoza branky, jenže Májovi už byl moc blízko na to, aby našel v jeho výstroji mezeru. Hradec zase převzal iniciativu.

19:24
    Střela Tadeáše Ouzkého šla třebíčskému brankáři nebezpečně nad rameno, ovšem Milan Máj to zvládl.

19:58
    Ještě jedno přerušení a vhazování po levici gólmana týmu z Vysočiny.

20:00

Zápasu tempo určitě nechybí, ale je trochu znát, že jsme teprve na začátku sezóny. Hradec se po úvodním buly chopil taktovky, jenže v dalším průběhu třetiny se na koně dostala spíš Třebíč, a to díky přesilovým hrám. Na gól to každopádně ani jednomu z týmů nestačilo.

Druhá třetina začne přibližně ve 12:44.

20:01

20:30
    Sudí Kareš má zvednutou pravici na znamení hradecké výhody.

20:45
    David Horký (TRE) – 2 minuty za sekání.

21:33
    Hradec právě vstřelil branku!
    Rychlý přejezd do pásma v podání domácího týmu znamená první branku utkání! Dominik Rejl našel přihrávkou JOSEFA WOLFA, jenž propálil Máje a využil přesilovou hru – 1:0. Asistence: Dominik Rejl.

21:47
    Třebíč bude moci odpovědět ve své početní výhodě. Martin Matějček (HKR) – 2 minuty za držení protihráče.

22:17
    Pozor, je tady minuta a půl dvojnásobné přesilovky pro hostující tým! Lukáš Bezděk (HKR) – 2 minuty za hákování.

22:54
    Zatím to ale vypadá, jako by na Horáckou Slavii padla tíha důležitého okamžiku.

23:18
    Po několika hradeckých vyhozeních z pásma se kotouč nyní dostal mimo hrací plochu a vhazuje se v prostřední třetině.

23:38
    František Veselý podle všeho viděl na střelu Tomáše Pelikána od modré čáry a nepustil ji z výstroje.

23:47
    Hradec se osvobozuje a hraje ve čtyřech.

23:59
    Bleskový útok v podání Třebíče zakončoval Michal Vlašín. Nezbylo mu však než zakončit bekhendem, a to si Veselý pohlídal!

24:17
    Domácí jsou kompletní.

24:53
    Na druhé straně mohl udeřit Lukáš Žemlička. Na bekhendový blafák měl o něco víc prostoru, ale Milan Máj se s ním stačil přesunout!

25:34
    Hra se rozjela a diváci teď sledují hodně zajímavou partii.

26:10
    Hosté se usazují v pásmu. Přihrávka napříč pásmem ale neprošla přes hradeckou obranu.

26:35
    Tak to Třebíč zkusila z úrovně brankové čáry. Veselý poslal puk betonem kousek vedle levé tyče.

27:18
    První formaci domácích nevyšel ve středním pásmu ťukec, ale díky dobrému forčekingu je teď i tak před Májem.

27:54
    A mohlo to skončit gólem! Před Májem vznikla velká mela, o dorážku se pokoušel Žemlička, jenže roztažený brankář svou svatyni uhlídal.

28:44
    Lukáš Kastner musel ve stísněné pozici pálit z otočky bekhendem, což pro Máje nepředstavovalo problém.

29:19
    Zase je tu silná chvilka Třebíče. Domácí ovšem pomáhají svému gólmanovi a i když je třeba soupeř obere o kotouč, všechny rány pak stačí zablokovat.

30:12
    František Veselý si udělal snad až příliš flegmatický výjezd do rohu pásma, kam spěchal za pukem soupeř. Nutno ale říci, že gólman pár centimetrů před ním rozehrál výborně.

30:54
    Kolem Májovy svatyně se obtáčel Michal Procházka, nicméně brankáři červených barev stačilo mít pokrytý spodek brány.

31:26
    Rychlý brejk domácí zastavil ofsajd, což se některým divákům i hradecké střídačce nelíbí.

32:02
    Nádherná kombinace z pera druhého útoku domácích hokejistů. Josef Wolf na jejím konci vybídl ke skórování Lukáše Kastnera, ale toho tváří v tvář skvěle vychytal Milan Máj!

32:43
    Třebíčští tuší, že drobnější brankář domácích může mít s vysokými puky těžší práci. Teď to právě někam do oblasti ramen zkusil z úhlu Libor Tvarůžek.

33:13
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    No a máme vyrovnáno! Gól opět padl z velmi rychlého výpadu, kdy Horký hledal od hrazení Martina Maška před brankovištěm. Ten ještě neuspěl, ale jeho práci dokončil pohotovou dorážkou MARCEL JURÁŇ – 1:1. Asistence: Martin Mašek, David Horký.

34:16
    Třebíč je při chuti, teď navíc dostává možnost přesilové hry. Michal Procházka (HKR) – 2 minuty za napadení.

34:44
    Jenže Horácká Slavia nám teď ukazuje pouze zakázané uvolnění a ofsajd v rychlém sledu za sebou.

35:07
    V oslabení našlápl středem Lukáš Kastner a hledal místo u vyrážečky Milana Máje. Tyčku ale těsně minul!

35:43
    Na druhé straně musel Veselý lapačkou vytáhnout střelu Tomáše Pelikána.

36:08
    Kotouč u třebíčských holí skončil trochu nečekaně až na tyčce hradecké brány!

36:16
    Hradec je v plném počtu.

37:04
    Oba týmy nám předvádějí hodně aktivní hru, obrany postupně upadají do pozadí.

37:43
    David Jirák tvrdě dohrál hradeckého beka a pak našel před bránou Martina Maška. Veselý musel udržet vyrovnaný stav ramenem!

38:09
    Sudí Kareš na minutu totálně ztratil kontrolu nad zápasem. Neodpískal dva zákroky hostů, které byly kulantně řečeno na hraně, a jeden z třebíčských hokejistů pak ochutnal hradeckou pomstu.

38:55
    Dál už ale oběma týmům dělá problém přejít modrou čáru, teď skončila třebíčská rozehrávka mimo led.

39:33
    Milan Máj skočil daleko ze svého brankoviště, aby přikryl kotouč a přerušil hru.

40:00

V prostřední části se zápas podle očekávání rozjel, útoky se na obou stranách střídaly v hodně rychlém tempu. Hradec v úvodu třetiny využil přesilovku, jenže Třebíč pak zvládla vyrovnat. Čeká nás hodně zajímavý závěr, protože dnes se tady sešly dva silné týmy, které chtějí a mohou dosáhnout na vítězství.

Třetí třetina začne přibližně ve 13:29.

40:01

40:38
    A zase tu je osvědčená dvojka Lukášů Nedvídek – Žemlička. Druhý jmenovaný se pokládal do přihrávky, jenže puk netrefil ideálně a druhou tyčku přestřelil!

41:31
    Třebíč se snaží odpovědět, jenže Hradečtí ji nepouštějí od hrazení před bránu.

42:21
    Hotašova otočka kolem vlastní osy neznamenala pro Veselého větší nebezpečí, i když je pravda, že chumel hráčů před ním mu práci znesnadňoval.

42:49
    Hradec se po nějaké minutě dostal z pásma, ale na druhé modré čáře ho zastavil ofsajd.

43:21
    Tak to domácí zkusili ze středního pásma, ovšem rána zamířila přímo do ochranné sítě.

44:08
    Před Milanem Májem to zavánělo gólem, nemohla u toho být jiná lajna Hradeckých než ta první. Procházka přenechal Nedvídkovi, jehož ránu tečoval Žemlička, ale kotouč šel kousek mimo!

44:40
    Třebíč vstoupila do třetí části velmi dobře, jenže nebezpečné situace přicházejí jen a pouze na druhé straně.

45:02
    Ani teď neměl František Veselý problémy po nahození od mantinelu.

45:15
    Zakázané uvolnění vrací hru před Máje.

45:55
    Domácí se usilovným forčekingem udrželi v útočném pásmu, ale soupeř se z něj nakonec dostal ven.

46:27
    Michal Procházka se blýskl skvělým průnikem kolem brankové čáry až před Milana Máje. Už už se chytal skórovat, ale dlouhou kličku už v tísni zakončil těsně vedle!

47:22
    Hradec Králové teď předvádí vepředu velmi dobrý kolotoč, soupeř se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

48:09
    Jeden z domácích ve středním pásmu zasáhl Jiráka vysokou hokejkou a následuje dvouminutová přesilovka pro Třebíč. Hráč ještě navíc obdržel 10 minut osobního trestu za protesty.

48:59
    Zatím ale Hradečtí hrají oslabení velmi dobře, naopak i sami zaútočili.

49:36
    Nyní to byl Dominik Rejl, kdo nahozením donutil Milana Máje přerušit hru.

50:09
    Domácí jsou v plném počtu.

50:36
    Daniel Šeps našel zadovkou před bránou Josefa Wolfa. Ten byl ale držen všemi možnými prostředky a nemohl zakončit.

50:59
    Třebíči teď stačí nahození Martina Maška, které Veselý snadno lapil, ale vhazuje se v jeho pásmu.

51:44
    Hra se trochu uklidnila, Hradec je lepším týmem.

52:02
    Mohl to potvrdit Lukáš Žemlička, který trefil neposedný puk nakonec celkem slušně. Jeho rána z první ale nezamířila mezi tři tyče.

52:29
    Daniel Šeps, jenž v první formaci domácích alternuje za Michala Procházku kvůli jeho osobnímu trestu, vypálil a pak kotouč málem dojel. Máj byl ale rychlejší.

52:48
    Sedm minut před třetí sirénou přichází velmi důležitý rozdílový gól domácích hokejistů! TOMÁŠ PŮLPÁN za bránou nic nevymýšlel a rychlou otočkou zkusil zasunout puk podél tyče. Tenhle záměr mu vyšel, přestože měl kotouč na bekhendové straně, Milan Máj byl totiž u tyčky o zlomek sekundy později – 2:1! Bez asistence.

54:20
    Domácí zadáci chybovali a Třebíč mohla vyrovnat. Nikola Marek ale mezi kruhy trefil černý kus gumy hodně špatně.

54:55
    Veselému je pořádně horko. Teď byli hosté blízko úspěchu po rychlém brejku, který ale David Horký zakončil těsně vedle bližší tyče!

55:34
    Třebíč dokáže na hradeckou obranu zatlačit a obrat ji o kotouč. Teď se jí to podařilo znovu, ovšem Markovu střelu Veselý chytá.

56:00
    Pro Třebíč je třetí gól domácích dost nešťastný, v posledních minutách je totiž jasně lepší. To jí každopádně není nic platné, neboť Tomáš Půlpán tentokrát vymyslel přihrávku do jízdy PAVLU HLAVATÉMU, který pak Májovi naznačil kličku, ale puk pověsil do blžšího růžku – 3:1! Asistence: Tomáš Půlpán.

57:04
    Tohle už budou mít hosté strašně těžké. Hradec teď přebírá aktivitu a v útočném pásmu předvádí výtečnou hru.

58:14
    Hra se ovšem přestěhovala před Veselého. Poslední šance pro Horáckou Slavii.

58:40
    Špatná rozehrávka ale stojí Třebíč šanci. Zakázané uvolnění.

58:56
    Nedvídkův výjezd mohli dokončit Ouzký s Šepsem, ani jeden ale puk za Májova záda neprocedil!

59:10
    Tak přece je tu ještě dramatizace zápasu! Třebíč dostala kotouč za brankovou čáru a sudí Kareš nejprve rozpažil, ale po následné konzultaci branku uznává. Kotouč se za Veselého záda dokutálel zásluhou dorážky MICHALA VLAŠÍNA – 3:2. Asistence: Nikola Marek.

59:28
    Oddechový čas pro Třebíč.

59:28
    Buly v hradeckém pásmu, hosté hrají power-play!

59:34
    Přesně 6 sekund ušetřili domácí, buly totiž vyhráli a vyhodili na icing.

59:39
    Hradecký hráč byl evidentně podražen, ale sudí nepíská.

60:00

Tak nakonec už závěr Třebíči na zisk bodů nestačil. Domácí rozhodli o svém vítězství v napínavém zápase dvěma góly mezi 53. a 57. minutou a do tabulky si připisují další tři body, Horácká Slavia naopak zůstává stále bez úspěchu. Ode mě je to z malé haly hradeckého stadionu vše, příjemný zbytek víkendu! (14:02:48)

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 22. Wolf (Rejl), 53. Půlpán, 56. Hlavatý (Půlpán) – 34. Juráň (Mašek, Horký), 60. Vlašín (Marek)